PDA

View Full Version : ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ????



Dhmhtrhs_V
14/01/2008, 14:25
...
...

...

http://www.youtube.com/watch?v=xnvW-Uv0lg4

alex-vstrom
14/01/2008, 16:31
http://www.youtube.com/watch?v=nZrlsQRA5Hw&feature=related

εαν καταλαβα καλα ο τυπος εχει το 1000αρι και εχει εξατμησης απο το 650 και της εχει ξεταποτες

Dhmhtrhs_V
14/01/2008, 17:29
Ναι αλλα και αυτο να ειναι, μηπως αμα κοψεις το π@π@ρακι που εξεχει απο το μαυρο(αν προσεξεισ το στρογγυλο που βγαινουν τα καυσαερια ειναι φρεσκοκομμενο) κανει ποιο μπασο θορυβο οπως ακουγεται απο το video???

Aς με διορθωσει καποιος αν λεω μ@λ@κια....

PARKER97
14/01/2008, 20:42
Το μοντέλο είναι το 650 και η δεύτερη εξάτμιση που φαίνεται είναι ψεύτικη και την έχει για αποθηκευτικό χώρο. Την έχω ξαναδεί την μηχανή σε άλλο site και μάλιστα δείχνει πως μπορεί κάποιος να το κάνει και στο δικό του strom. Όλο το θέμα είναι να κόψεις την προέκταση έτσι ώστε τα καυσαέρια να χτυπούν στο νίκελ καπάκι και να κάνουν πιο πολύ θόρυβο. Τι κάνεις αν έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο στα χέρια σου ???????????:look:

Dhmhtrhs_V
14/01/2008, 22:26
Κρίμα δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση...

PARKER97
14/01/2008, 22:32
Τι εννοείς τέτοια αντιμετώπιση? Εγώ μίλησα για αυτόν που έβαλε δεύτερη ψεύτικη εξάτμιση για αποθηκευτικό χώρο.

alex-vstrom
15/01/2008, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από PARKER97
Το μοντέλο είναι το 650 και η δεύτερη εξάτμιση που φαίνεται είναι ψεύτικη και την έχει για αποθηκευτικό χώρο. Την έχω ξαναδεί την μηχανή σε άλλο site και μάλιστα δείχνει πως μπορεί κάποιος να το κάνει και στο δικό του strom. Όλο το θέμα είναι να κόψεις την προέκταση έτσι ώστε τα καυσαέρια να χτυπούν στο νίκελ καπάκι και να κάνουν πιο πολύ θόρυβο. Τι κάνεις αν έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο στα χέρια σου ???????????:look:


parker για ψαξε ρε φιλε μηπως βρεις το site που λες να δουμε τι κανει ο αλοδαπος να φτιαξουμε το θορυβο λιγο στο στρομακι :smilea:

Dhmhtrhs_V
15/01/2008, 08:27
Συγνωμη Μ@Λ@ΚΙΑ ΜΟΥ παιδια

alex-vstrom
15/01/2008, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
parker για ψαξε ρε φιλε μηπως βρεις το site που λες να δουμε τι κανει ο αλοδαπος να φτιαξουμε το θορυβο λιγο στο στρομακι :smilea:

:wave2:

K0K0$
26/01/2008, 16:48
Το εκανα εγω...

Η διαδικασια ειναι σχετικα απλη, αρκει να πιανουν τα χερια σου, και να εχεις και εργαλεια. Χρειαζεται ένα πολυεργαλειο τυπου DREMEL και μικρα δισκακια κοπης.

Μπορεις να βαλεις κατευθειαν το ντρεμελ με το δισκακι μεσα στο ρουξουνι της εξατμισης και να το κοψεις χωρις να αφαιρεσεις το τελικο ΙΝΟΧ καπακι, αλλα ετσι δε βλεπεις τι κανεις και τα πραγματα γινονται λιγο επικινδυνα. Ετσι εγω προτιμησα να κοψω τις κολλησεις από τις 3 βιδες του καπακιου και να το αφαιρεσω. Μετα απλα εκοψα το ρουξουνακι και ξαναβιδωσα το καπακι στη θεση του.

Το αποτελεσμα είναι πραγματικα πολύ καλο, μπασος ηχος λιιιιιγο πιο δυνατος από τη «μαμα» μεχρι τις μεσαιες. Στα βιντεακια παραπανω δεν ακουγεται καλα η διαφορα, γιατι είναι πιο εντονη όταν μαρσαρεις. Αξιζει τον κοπο πιστευω, καθως πλεον δεν ακουγεται σαν τη ραπτομηχανη της μακαριτισσας της γιαγιας μου αλλα σαν την καινουρια τη Σινγκερ της θειας μου :p :rotflmao: :rotflmao:

Αυτά. Οποιος ενδιαφερεται να το κανει επικοινωνει μαζι μου με ΠΜ για να κανονισουμε καφε και ακροαση, αντε και ένα μινι σεμιναριο know-how.
:beer: :beer:

alex-vstrom
28/01/2008, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
Το εκανα εγω...

Η διαδικασια ειναι σχετικα απλη, αρκει να πιανουν τα χερια σου, και να εχεις και εργαλεια. Χρειαζεται ένα πολυεργαλειο τυπου DREMEL και μικρα δισκακια κοπης.

Μπορεις να βαλεις κατευθειαν το ντρεμελ με το δισκακι μεσα στο ρουξουνι της εξατμισης και να το κοψεις χωρις να αφαιρεσεις το τελικο ΙΝΟΧ καπακι, αλλα ετσι δε βλεπεις τι κανεις και τα πραγματα γινονται λιγο επικινδυνα. Ετσι εγω προτιμησα να κοψω τις κολλησεις από τις 3 βιδες του καπακιου και να το αφαιρεσω. Μετα απλα εκοψα το ρουξουνακι και ξαναβιδωσα το καπακι στη θεση του.

Το αποτελεσμα είναι πραγματικα πολύ καλο, μπασος ηχος λιιιιιγο πιο δυνατος από τη «μαμα» μεχρι τις μεσαιες. Στα βιντεακια παραπανω δεν ακουγεται καλα η διαφορα, γιατι είναι πιο εντονη όταν μαρσαρεις. Αξιζει τον κοπο πιστευω, καθως πλεον δεν ακουγεται σαν τη ραπτομηχανη της μακαριτισσας της γιαγιας μου αλλα σαν την καινουρια τη Σινγκερ της θειας μου :p :rotflmao: :rotflmao:

Αυτά. Οποιος ενδιαφερεται να το κανει επικοινωνει μαζι μου με ΠΜ για να κανονισουμε καφε και ακροαση, αντε και ένα μινι σεμιναριο know-how.
:beer: :beer:


σωστος εαν μπορεις να ανεβασεις καπια φωτογραφια η και video να ακουσουμε :winka:

K0K0$
28/01/2008, 08:52
Οκ, θα κοιταξω να ανεβασω ενα videακι στο you tube και εγω.

alex-vstrom
01/02/2008, 18:39
ΚΩΣΤΑ [kokos] εκανες κατι με φωτο η video να δουμε

K0K0$
01/02/2008, 19:18
:look: Γαϊδουριά μου!!!

Εμπλεξα με το νεοαποκτηθεν GPS μου, τη στηριξη του και την τοποθετηση πριζας αναπτηρα και το ξεχασα τελειως!!!

Bare with me for 5 minutes, παω κατω τωρα να τραβηξω ενα βιντεακι και το ανεβάζω αμεσως!!!


EDIT: εδω ειμαστε (http://www.youtube.com/watch?v=mel_s-xck0o)