PDA

View Full Version : mathimata rolling edo kaneis??



xaris_sm
17/11/2004, 13:38
ok kana edo to psilopalevoume...pios apo edo tha mirastei tis gnoseis tou mazi mas pos na kanoume rolling edo horis na metrame zimies kai pliges????

ZazouKaravaki
17/11/2004, 17:22
Περιμενε...δυσκολα ζητας!

Εδω μεσα θα μαθεις απο πολλους & εμπειρους οδηγους πως αφηνεις συμπλεκτη, ποσο απαλα θα πατας πισω φρενο και αλλα SOS θεματα.

Επειδη ομως θελω να σε βοηθησω και να μοιραστω την ανεκτιμητη εμπειρια μου μαζι σου (σας) :

Bρισκεις ερημικο δρομο με προσφυση, πας με 2-ρα και 60km πατας μαρσπιε και καβαλας λιγο ρεζερβουαρ, πατας εμπρος φρενο με 3 δαχτυλα σε δυο σταδια (ενα να βυθιστει το πηρουνι) και δευτερο να φρεναρεις κανονικα, και κανεις την προσευχη σου.

Στην καλυτερη δεν θα καταφερεις τιποτα, στην χειροτερη θα μας στειλεις post στα "στραβα & αναποδα" οτι επεσες γιατι πεταχτηκε μπροστα σου γερος, κοτα, γρια ή περιστερι (γαμω την τυχη μου) ενω για το endo τσιμουδια.....



:wave2:

AmIinside?
19/11/2004, 16:30
De xreiazetai na kavalhseis ntepozito, 8a sai xalaros, san na to xeis ksanakanei.

Jim_Be@m
29/01/2005, 19:12
το βασικο ειναι να βρεις ενα δρομο με προσφυση οπως ειπε ο προηγουμενος φιλος. ξεκινα με στατικα endo και αφου καταφερεις να σηκωσεις την πισω ροδα σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο δοκιμασε και rolling endo.

mtsop
29/01/2005, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
ok kana edo to psilopalevoume...pios apo edo tha mirastei tis gnoseis tou mazi mas pos na kanoume rolling edo horis na metrame zimies kai pliges????

Ρε Χάρη, δεν είναι προτιμότερο να μάθεις πρώτα να αποφεύγεις τα highsiding μαζί με τις συνέπειες τους και μετά να πας στα rolling endo ;:)

xaris_sm
30/01/2005, 11:56
Agapite file michali

1) edo oi pro pou trehoun se agones den mporoun na ta apofigoun merikes fores, ti mou les

2) ksero na ta apofeugo opos mou ehei simvei kai sto parelthon...apla otan i mihani diplonei toso poli (prin kanei to highside) apla afineis to piso freno gia na stamatisei o kolos na glistraei,auto vevea merikes fores se odigei sto adetheto reuma,sosta?

To gamoto einai oti merikes fores adidrame opos prepei..ales omos oxi kai meta :hypnotize

mtsop
30/01/2005, 16:11
Συμφορουμίτη μου συμφωνώ απολύτως μαζί σου, παραλίγο να την πάθω και εγώ σήμερα αλλά το γλίτωσα τελευταία στιγμή. Θα σε δούμε καθόλου από κόντα; :beer:

Spazz
30/01/2005, 16:22
xaris_sm επειδη χωραει αναλυση το πραγμα.............που μενεις??εγω χαλανδρι.

στο ΟΑΚΑ εχει ενα ψιλοπολυμεγλο χωρο με τελεια ασφαλτο και δεν διατρεχεις κανεναν κινδυνο εκει μεσα.

αν γουσταρεις κανονιζουμε να συναντηθουμε για να σου δειξω.

σε διαβεβαιω παντως πως δεν ειναι καθολου δυσκολο.

τουλαχιστον για εμενα ειναι πολυ πιο ευκολο απο σουζα.............αλλα εαν πας να φας καπακι........γυρισμο δεν εχει......ενω σουζα μπορεις να το σωσεις το καπακι.

αν παλι δεν εχεις χρονο σου δινω καμια οδηγια και απο εδω........αλλα καλυθτερα ειναι απο κοντα γιατι θα γραφουμε ατελειωτα............

xaris_sm
31/01/2005, 09:20
Agapite Spazz

euharisto gia to endiaferon na mou deikseis pos ginete to rolling edo (to edo to eho ;) ) ala den tha boreso auto to kairo,

eho to deksi heri se gipso kana 3 vdomades tora kai gia ton epomeno mina meta apo ena theamatiko highside pou efaga

Thanks pantos :wave2:

Spazz
31/01/2005, 10:16
περαστικα ρε?!!τι μας ρωτας απο τωρα τοτε.κατσε να γινεις καλα πρωτα.το rolling endo το θεωρω πιο ευκολο απο το stoppie.βεβαια και τα δυι να ειναι στο οριο για να φας καπακι.κι αυτο γιατι στο rolling ολο και πιεζεις και μπορεις να το φερεις οριακα........ενω στο stoppie που ειναι μια κι εξω και μαλιστα αγαρμπα μπορει να το φας ανετοτατα το καπακι αν θες να ερθει σχεδον καθετα.



βρισκεις δρομο με καλη ασφαλτο.........παιρνεις λιγη φορα και πατας δυνατα φρενο(οχι αγαρμπα......δυνατα.....εχει διαφορα) κανοντας μια κινηση με το σωμα σου προς τα μπροστα.επισης πρεπει να εχεις το σωμα σου λιγο μπροστα ε. ε αφου σηκωθει με το φρενο υπολογιζεις ποσο θες να σηκωθει.

το αν θα κρατας πατημενο συμπλεκτη η οχι ....ειναι δικο σου θεμα.εγω τον κραταω παντως.

αυτο που ειπε ο zazurokaravaki για τα δυο σταδια ειναι παρα πολυ σωστο.τουλαχιστον για την αρχη ,μεχρι να το μαθεις πολυ καλα.καντο............βοηθαει.φυσικα οταν φρεναρεις αρχικα για να βυθιστει το μπροστινο δεν αφηνεις το φρενο....απλα αφου βυθιστει του ριχνεις μετα λιγη δυναμη παραπανω.ολη αυτη η ιστορια για να γινει πιο γλυκο.

:beer:

περαστικα σου!

xaris_sm
01/02/2005, 12:01
Re paidia to post auto to eho kanei apo to Noembrio tou 2004


:beer:

Rezeguet
01/02/2005, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
Re paidia to post auto to eho kanei apo to Noembrio tou 2004


:beer:

ελπιζω να εχεις μαθει να κανεις ροουλινκ εντο απο τοτε!:lol: :rotflmao: :lol: