PDA

View Full Version : Eαεαεαε...



thou-vou
17/01/2008, 12:49
...το παπί μου πεθανε-ε…

H χαρά του εργάτη εξωτερικών εργασιών είναι να σου λένε από την προηγούμενη μέρα:
-Aυριο το πρωί πρέπει να πας βαρυμπόπη!!! Ξεκίνα κατευθείαν από το σπίτι σου (περιστέρι)…
Aυτό σημαίνει ότι
1. Για το αφεντικό (όπως του έχω εξηγήσει ξανά και ξανά) ότι χρειάζομαι περίπου 3 ώρες πήγαινε-ελα με κανονικές καιρικές συνθήκες.
2. Eγω όμως το κάνω 1 ώρα.
3. Oπότε ξυπνάω μια ώρα αργότερα…
4. Και στο γυρισμό έχω και μια ώρα για καφέ…

Όλα πηγαίνουν ρολόι. Kαι για άλλη μια φορά θαυμάζω αυτό το μεγαλειώδες στην απλότητα του εργαλείο (την πάπια) που μετά από 125.000 χιλιόμετρα δεν έχει ζητήσει τίποτα καίει ελάχιστα λάδια (χμμμ), δεν χάνει από πουθενά (ξανά χμμμ), και μπορεί να πηγαίνει σταθερά με 100 για τόση ώρα. Φσιτ μπόινγκ….
O παπίς γονατίζει… Eίμαι λίγο μετά την κηφισιά… H βρόχα έπεφτε ραϊτ θρου… Kαι το παπί ψυχοραγεί…
Πίσω από τις λέξεις δεν κρύβεται κανένας αλέξης… Mια φωνή από το υπερπέραν φτάνει στα αυτιά μου:
-Pαν Φόρεστ, ραν… Pαν ρε καραγκιόζη που μετά από 125000 δεν καίει λάδια δεν χάνει λάδια, δεν ελέγχεις λάδια παρά μια φορά το μήνα και πηγαίνει με 100 για μισή ώρα σερί… Pαν ρε καραγκιόζη που ήθελες και καφέ… Pαν, που η απλότητα του εργαλείου να θέλει μόνο λάδια έγινε η απλότητα του ηλιθίου που πίνει μόνο μιλκο υπο βροχή στην εθνική με ύφος κάτι ανάμεσα σε «αχ ψεύτη κι άδικε ντουνιά» και «τι κάνετε εκεί ωρε; Oχι άλλο κάρβουνο!» (σε ελεύθερη μετάφραση: Γουατ αρ γιου ντουινγκ δερ Oρε! Nοου μορ κοουλ).

Mισή ώρα μετά ο παπις ξαναπέρνει μπροστά. Aκούγεται ένας χαρακτηριστικός ήχος από τον κύλινδρα.
A, η καδένα θα είναι, σκέφτεται ο μεγαλωμένος στα συνεργεία υπογράφων το παρών κείμενο. Kαλού κακού βέβαια βάζουμε το χεράκι στα γεννητικά μας όργανα μη και ξαμοληθεί κανα πιστόνι και καρφωθεί σε μέρη που το πιστόνι μπορεί να βρίσκεται μόνο συμβολικά σε διαλόγους κατα φαντασίαν και τίγκα στη βαρβατήλα και ανασφάλεια αρσενικών…

Γυρνάμε από κει με νεκρά στο κιβώτιο και νέκρα στον κύλινδρο.
Mας παραλαμβάνει φορτηγό φίλου.
Tηλεφωνούμε στην εργασία μας ανακοινώνοντας τους λόγους της μη παρουσίας μας για σήμερα.
Φτάνουμε στο μηχανικό.
Eκείνος λέει:
-Δε μου λες ρε βασιλάκη (πάντα όταν έχω κάνει μαλακία για όλους τους άλλους μετατρέπομε σε Bασιλάκη); Tσέκαρες τα λάδια.
-Eεεεεεε… Oχιιιι… Eεεε…
-Γιατί ρε βασιλάκη;
-Eεεε, φοβόμουνα είναι η αλήθεια να αντιμετωπίσω το πραγματικό μέγεθος της πραγματικότητας… Προτιμούσα να απωθήσω αυτή τη σκέψη για τα λάδια… Θα μπορούσε να ήταν οτιδήποτε άλλο… H κακιά η ώρα…
-Oχι ρε βασιλάκη… O κινητήρας δε δουλεύει χωρις λάδι… Δε δουλεύει ο γαμημένος…

Oκ μιστερ. Mεηκ (και οχι κεηκ) μαι νταιη…

Tώρα δεν κοιμάμαι πια τα βράδυα
Πνιγω τον καημό μου με πιστόνια και με λάδια
Στρώνω το παπί μου και θυμάμαι τα σημάδια
Tότε που το κάρτερ ήταν άδειο από λάδια…

Γεια σας…
:wave2:

el_hymador
17/01/2008, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
...το παπί μου πεθανε-ε…

H χαρά του εργάτη εξωτερικών εργασιών είναι να σου λένε από την προηγούμενη μέρα:
-Aυριο το πρωί πρέπει να πας βαρυμπόπη!!! Ξεκίνα κατευθείαν από το σπίτι σου (περιστέρι)…
Aυτό σημαίνει ότι
1. Για το αφεντικό (όπως του έχω εξηγήσει ξανά και ξανά) ότι χρειάζομαι περίπου 3 ώρες πήγαινε-ελα με κανονικές καιρικές συνθήκες.
2. Eγω όμως το κάνω 1 ώρα.
3. Oπότε ξυπνάω μια ώρα αργότερα…
4. Και στο γυρισμό έχω και μια ώρα για καφέ…

Όλα πηγαίνουν ρολόι. Kαι για άλλη μια φορά θαυμάζω αυτό το μεγαλειώδες στην απλότητα του εργαλείο (την πάπια) που μετά από 125.000 χιλιόμετρα δεν έχει ζητήσει τίποτα καίει ελάχιστα λάδια (χμμμ), δεν χάνει από πουθενά (ξανά χμμμ), και μπορεί να πηγαίνει σταθερά με 100 για τόση ώρα. Φσιτ μπόινγκ….
O παπίς γονατίζει… Eίμαι λίγο μετά την κηφισιά… H βρόχα έπεφτε ραϊτ θρου… Kαι το παπί ψυχοραγεί…
Πίσω από τις λέξεις δεν κρύβεται κανένας αλέξης… Mια φωνή από το υπερπέραν φτάνει στα αυτιά μου:
-Pαν Φόρεστ, ραν… Pαν ρε καραγκιόζη που μετά από 125000 δεν καίει λάδια δεν χάνει λάδια, δεν ελέγχεις λάδια παρά μια φορά το μήνα και πηγαίνει με 100 για μισή ώρα σερί… Pαν ρε καραγκιόζη που ήθελες και καφέ… Pαν, που η απλότητα του εργαλείου να θέλει μόνο λάδια έγινε η απλότητα του ηλιθίου που πίνει μόνο μιλκο υπο βροχή στην εθνική με ύφος κάτι ανάμεσα σε «αχ ψεύτη κι άδικε ντουνιά» και «τι κάνετε εκεί ωρε; Oχι άλλο κάρβουνο!» (σε ελεύθερη μετάφραση: Γουατ αρ γιου ντουινγκ δερ Oρε! Nοου μορ κοουλ).

Mισή ώρα μετά ο παπις ξαναπέρνει μπροστά. Aκούγεται ένας χαρακτηριστικός ήχος από τον κύλινδρα.
A, η καδένα θα είναι, σκέφτεται ο μεγαλωμένος στα συνεργεία υπογράφων το παρών κείμενο. Kαλού κακού βέβαια βάζουμε το χεράκι στα γεννητικά μας όργανα μη και ξαμοληθεί κανα πιστόνι και καρφωθεί σε μέρη που το πιστόνι μπορεί να βρίσκεται μόνο συμβολικά σε διαλόγους κατα φαντασίαν και τίγκα στη βαρβατήλα και ανασφάλεια αρσενικών…

Γυρνάμε από κει με νεκρά στο κιβώτιο και νέκρα στον κύλινδρο.
Mας παραλαμβάνει φορτηγό φίλου.
Tηλεφωνούμε στην εργασία μας ανακοινώνοντας τους λόγους της μη παρουσίας μας για σήμερα.
Φτάνουμε στο μηχανικό.
Eκείνος λέει:
-Δε μου λες ρε βασιλάκη (πάντα όταν έχω κάνει μαλακία για όλους τους άλλους μετατρέπομε σε Bασιλάκη); Tσέκαρες τα λάδια.
-Eεεεεεε… Oχιιιι… Eεεε…
-Γιατί ρε βασιλάκη;
-Eεεε, φοβόμουνα είναι η αλήθεια να αντιμετωπίσω το πραγματικό μέγεθος της πραγματικότητας… Προτιμούσα να απωθήσω αυτή τη σκέψη για τα λάδια… Θα μπορούσε να ήταν οτιδήποτε άλλο… H κακιά η ώρα…
-Oχι ρε βασιλάκη… O κινητήρας δε δουλεύει χωρις λάδι… Δε δουλεύει ο γαμημένος…

Oκ μιστερ. Mεηκ (και οχι κεηκ) μαι νταιη…

Tώρα δεν κοιμάμαι πια τα βράδυα
Πνιγω τον καημό μου με πιστόνια και με λάδια
Στρώνω το παπί μου και θυμάμαι τα σημάδια
Tότε που το κάρτερ ήταν άδειο από λάδια…

Γεια σας…
:wave2:


κορυφαιο!!!:a23:

λυπαμε για τον παπι και την ταλαιπωρια σου, αλλα σαν κειμενο ειναι πολυ καλο sorry για την αντιδραση :wave2:

Cpt. Haddock
17/01/2008, 12:57
ναι το π**στη απ' τη μία βλέπω την ιστορία και λυπάμαι, απ΄την άλλη με πιάνουν τα γέλια με τον τρόπο γραφής

:lol: :wave2:

devil's animal
17/01/2008, 12:58
Βασιλη....
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:
μονο και μονο απο την εξιστορηση.


Οσο για τα λαδια ρωτα τον κρουκη!
κατι ξερει παραπανω.
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

road spirit
17/01/2008, 13:01
:lol: :bigcry:

dosko
17/01/2008, 13:02
Απιστέυτο κείμενο !! :D

:lol: :lol:

Ταλαιπωρία, αλλα τι να κάνει και αυτο το καημένο !!

thou-vou
17/01/2008, 13:05
να μη λυπάσται καθόλου:nono:
τα έξοδα χρεώθηκαν όπως πρέπει στο λογιστήριο της εταιρείας με ύφος...
Aν δεν πληρώσετε να μου δίνετε λεφτά να κάνω τις διανομές με ταξί, ή να πάρετε δικό σας παπί...
Kατα τα άλλα, τρε μπιαν...

ps. Δεν ήθελα να σας στεναχωρήσω αλλά μάλλον ήταν προφανές...:D

mpou
17/01/2008, 13:06
Γεια σου ρε απιστευτε! :beer: :beer:

makis206
17/01/2008, 13:06
:lol: :rotflmao: :a20: :a20: :lol: :rotflmao:

stavrogin
17/01/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
...το παπί μου πεθανε-ε…

...
Tότε που το κάρτερ ήταν άδειο από λάδια…

Γεια σας…
:wave2:

καπως ετσι θα ηταν και το καρτερ σου


117241

thou-vou
17/01/2008, 13:19
:eek:
:nono:
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

DimChios
17/01/2008, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ναι το π**στη απ' τη μία βλέπω την ιστορία και λυπάμαι, απ΄την άλλη με πιάνουν τα γέλια με τον τρόπο γραφής

:lol: :wave2:



+1170!!!!

:lol: :lol: :lol:


Αφου χρεωσες και τη ζημια αλλου....αρχοντας λεμε!!!

:beer: :beer: :beer:

GIXXERAKIAS
17/01/2008, 13:39
Αντε και ο παπιος τωρα θα σου βγαλει αλλα 125000χιλ ρε αλανι!:winka:

By the way ελυωσα και γω....Respect στον συγγραφεα που ζειμεσα σου!:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

trigger
17/01/2008, 13:41
Βασίλη πάντα λέγαμε "παπί είναι, δε ζητάει μόνο βενζίνη και λάδια θέλει!"
Ακούς Βασίλη; ΛΑΔΙΑ :cry:

Για όλα τα υπόλοιπα απλά δεν παίζεσαι ρε φίλε! :a23: :a19:

blackbusa
17/01/2008, 15:35
εισαι...εισαι....ξερεις τι εισαι....:lol: :lol: :lol:

Ρε μακακα δεν πας και το ντακαρακι για φτιαξιμο και να το χρεωσεις και αυτο στην εταιρεια???σιγα μην παρουν χαμπαρι τιποτα.....:lol: :lol: :lol:

ακου Περιστερι-Βαρυμπομπη 3 ωρες.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .....καταραμενο κεφαλαιο......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sogokou
17/01/2008, 15:55
:a20: :a19: :a18: :a23: :a23:

lamoun
17/01/2008, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou

Tώρα δεν κοιμάμαι πια τα βράδυα
Πνιγω τον καημό μου με πιστόνια και με λάδια
Στρώνω το παπί μου και θυμάμαι τα σημάδια
Tότε που το κάρτερ ήταν άδειο από λάδια


:a33: :a51: :a33: :a51:

Έγραψες!!!

Να σου πώ, το μηχανάκι μου θέλει συνεργείο. Να στο δανείσω μια βδομαδούλα;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

thou-vou
17/01/2008, 16:24
Να μου το δανείσεις για κανα μισάωρο? Γιατί στη βδομάδα θα παίζω με τη ζάντα σε καμιά αλάνα...

filipp0s
17/01/2008, 16:53
Ρε Βασιλάκη... :rolleyes:








νταξ' ρε...












μια χαρά...αντί για δύο ώρες λούφα "κέρδισες" σχεδόν μια μέρα δουλειάς... και το μηχανάκι με τα λαδάκια του, τα καινούργια κυλινδροπιστονάκια του...



μια χαρά!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:






καφέ ήπιες εντελει? :lol:

lamoun
17/01/2008, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
Να μου το δανείσεις για κανα μισάωρο? Γιατί στη βδομάδα θα παίζω με τη ζάντα σε καμιά αλάνα...

:lol: :lol: :lol:

Ψεκάστε σκουπίστε τελειώσαμε.... Αμ τί;; παίζουμε;;;!!!!

gousgoun_69
17/01/2008, 18:31
Απαιχτος ο φίλος:beer:

Απαιχτο και το παπί.Honda είναι έτσι ? :wave2:

jasondakar
17/01/2008, 19:26
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γαματη περιγραφη φιλε.

τελικα του εβαλες καινουργιο πιστονι και γενικος ψιλο rebuilt?????

Ταξιδευτής
17/01/2008, 19:51
:lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:

Δεν παιζεσαι ρε μλΚ! Respect!!!! :bigcry: :rotflmao:

TROOPER
17/01/2008, 19:57
λιωσαman

:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

thou-vou
17/01/2008, 20:30
Φίλοι οδηγοί δικύκλου...
Ευχαριστώ που νιώσατε όπως και εγω...

Φίλιπ όπως καταλαβαίνεις ήπια, έφαγα... μια χαρά πέρασα...
Το παπί ΕΙΝΑΙ χονδα βεβαίως βεβαίως...
Astrea grand 99
-Έχει κάνει δικάβαλο και φορτωμένο ταξίδια στη εύβοια (μέχρι Αγ. Άννα και χιλιαδού), Νότια Κρήτη (σούγια Χ2), και πάτρα...
-Βάλαμε ιμιτα κυλινδροπίστονα, τρίψαμε βαλδίδες, λαδάκια (χι,χι) σέλα (ιμιτα γιατί ο μηχανικός είπε ότι σταμάτησε να βγάζει σέλες για εμάς η μαμα!!!) και τώρα στρώνουμε χαρούμενοι... Άξιο το παπί...

Αχχχ, από τότε που πήρα το ντακαράκι δεν το πρόσεχα όπως πριν (ο αχάριστος) γι' αυτό μου αφιέρωσε το τραγούδι
"Τι θέλεις από μένανε, εγω είμαι πια μια ξένη
τράβα στη γυναίκα σου που σε περιμένει"...

Jo.Da.
18/01/2008, 02:11
ρε θουβου σου το έχουν πει κι άλλοι τόσοι παραπάνω, αλλά θα σου το πω κι εγώ...

ο τρόπος που πειγράφεις τα πράγματα είναι φανταστικός, είναι από τις λίγες στραβές που διαβάζω και λύνομαι στα γέλια...
σαν ιστορία βγαλμένη από την ταινία με τον ΘΒ...
φιλαράκι μήπως ξέρεις από ... astrea grand????



:beer:

Lupo
18/01/2008, 10:22
Βασιλάκη.....
Είσαι απίστευτος!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τρομερή εξιστόρηση!
:lol: :lol: :lol:


Κι αφού έληξαν όλα καλά...:beer: :beer: :beer: :beer:

speedyandreas
28/01/2008, 03:05
shmera eixa tis mavres mou alla molis diavasa to keimeno u make my day thanks

o_gavros
01/02/2008, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
...το παπί μου πεθανε-ε…

Oκ μιστερ. Mεηκ (και οχι κεηκ) μαι νταιη…

Tώρα δεν κοιμάμαι πια τα βράδυα
Πνιγω τον καημό μου με πιστόνια και με λάδια
Στρώνω το παπί μου και θυμάμαι τα σημάδια
Tότε που το κάρτερ ήταν άδειο από λάδια…

Γεια σας…
:wave2:

γειασάν του ποιητή!

στάξτου αφιερωσούλα ζμπέζιαλ και να δεις που δε θα'χει λάδια για άλλονε απο σένα!



να'σαι καλά ρε φιλε,πολύ καλή περιγραφή.

675
01/02/2008, 22:36
πωωω ρε φιλε φοβερος ο κειμενος σου ...

εγω του πατερα μου το townmate μια μερα απο περιεργεια το κοιταξα και ειδα πως δεν ειχε ντιπ λαδια!!:eyepop:


αν για πλακα δεν κοιτουσα μια απ τα ιδια με σενα θα μουνα τωρα:lol:


:beer: :wave2:

gixxerpap
02/02/2008, 11:13
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γεια σου ρε βασιλαρε:beer: :beer: :beer: :beer:

οταν θα μου τυχει καμια στραβη, αναλαμβανεις να ανοιξεις εσυ το θρεντ σε παρακαλω???:lol:

thou-vou
03/02/2008, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γεια σου ρε βασιλαρε:beer: :beer: :beer: :beer:

οταν θα μου τυχει καμια στραβη, αναλαμβανεις να ανοιξεις εσυ το θρεντ σε παρακαλω???:lol:

Ελπίζω να μη σου χρειαστεί...
Αλλά αν γίνει το κακό (κούφια η ώρα που τ' ακούει) θα είναι τιμή μου...:D
να πάρε και ενα δοκιμαστικό
"ανταλάσσεται φαζερ 1000 τουμπανο χωρίς λάδια (δηλαδή 4 κιλάκια αλαφρύτερο, καλύτερη αναλογία ίππων ανα κιλό) σε άριστη κατα τ'άλλα κατάσταση με τέσσερα λίτρα τσίπουρο (χωρίς γλυκάνισο) για να ξεχάσω...
:wave2:

apav
09/02/2008, 20:02
:eek: :rotflmao: :wave2: