PDA

View Full Version : Αλέκος - Δέλεαρ



Noela
17/01/2008, 15:51
Ο "Αλέκος"ενας αγαθός,μαύρος - μεγαλώσομος σκύλος, που τόσα χρόνια επέζησε χάρη στην ευγενική φιλοξενία της καφετέριας ΔΕΛΕΑΡ στην Πλ.Πρωτομαγιάς-Πεδίο Άρεως, δέχτηκε επίθεση από σκυλιά αγώνων. Χειρουργήθηκε & Νοσηλεύται. Το κόστος είναι υψηλό για αυτό υπάρχει ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ στο Δέλεαρ για την πιο μικρή βοήθεια.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ.

Cpt. Haddock
17/01/2008, 15:54
Χμμ...

Αυτός ειναι ο μουργος που με δάγκωσε (εμένα και μερικούς άλλους) :lol: :lol:

Παραείμαι φιλόζωος, τη Δευτέρα στο Δέλεαρ θα ρίξω οβολό

noela :beer:

catmaster
17/01/2008, 15:58
αυτός είναι ο μαύρος ο ταμ ταμ ταμ ρε Ηλία ;; :a45:

και εμένα με είχε δαγκώσει αλλά επειδή είμαι και εγώ μαζόχα θα ρίξω στον κουμπαρά...


Νοέλα αν είναι δική σου ιδέα εύγε κοπέλα μου ... :beer: :beer:

lamoun
17/01/2008, 15:59
H Noela είναι γνωστή φιλόζωος :beer:

filipp0s
17/01/2008, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
...


:a013:

Noela
17/01/2008, 16:03
Δεν είναι δική μου, το προωθώ από φιλοζωϊκό φόρουμ. Δε ξέρω λεπτομέρειες, αλλά ξέρω ότι είναι στέκι σας και δε μπορεί θα τον έχετε γνωρίσει, έστω και στη γάμπα σας. :D
Ευχαριστώ παιδιά! :beer:

taxydromos
17/01/2008, 18:27
..και εγω μεσα!
παρολο που δεν με δαγκωσε.....χμμ ισως γιατι εχω μαυρο μηχανακι...

:a18:

Zid
17/01/2008, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
..και εγω μεσα!
παρολο που δεν με δαγκωσε.....χμμ ισως γιατι εχω μαυρο μηχανακι...

:a18: Άσε τα bravo και δώσε κανα ευρώ ρε!!!:lol:

taxydromos
17/01/2008, 19:22
οταν γινει καλα ο αραπης.....θα σου δαγκασει τα @χ@μν@ παλιογιαπωνεζε... :rotflmao:

rsp
17/01/2008, 20:01
να το πουμε και στο σνιπερ να δωσει....:lol: :wave2:

sniper
17/01/2008, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
να το πουμε και στο σνιπερ να δωσει....:lol: :wave2:

Aν και δαγκωμένος κι εγώ..... με σημάδια από τα 9 δόντια της άνω γνάθου του.... και έχοντας πει ότι κάποια μέρα θα του το ανταπωδώσω......


Θα περάσω κάποια στιγμή σύντομα να ρίξω κι εγώ κάτι..... (όχι ντουφεκιά ρε λαμόγια, ανόητοι και φαιδροί μηχανόβιοι :lol: )

gcrook
17/01/2008, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


Θα περάσω κάποια στιγμή σύντομα να ρίξω κι εγώ κάτι..... (όχι ντουφεκιά ρε λαμόγια, ανόητοι και φαιδροί μηχανόβιοι :lol: )

Σαν μαεθρατ που εισαι σε βλεπω να ριχνεις κανα κουμπι και πολλα βαζω...:lol:

TROOPER
17/01/2008, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Aν και δαγκωμένος κι εγώ..... με σημάδια από τα 9 δόντια της άνω γνάθου του.... και έχοντας πει ότι κάποια μέρα θα του το ανταπωδώσω......


Θα περάσω κάποια στιγμή σύντομα να ρίξω κι εγώ κάτι..... (όχι ντουφεκιά ρε λαμόγια, ανόητοι και φαιδροί μηχανόβιοι :lol: )

θες να παρεις εσυ τη δοξα ελεεινε και τρισαθλιε καμικαζι !!!!

θες να σωθει ο σκυλος για να μπορεσεις μια μερα να του αφησεις τα 9 σου δοντια ε ???

:lol: :lol: :lol:

stavrogin
17/01/2008, 20:58
Κι εγω θα συνδραμω γιατι ο μαυρος ειναι εξαιρετικος κριτης χαρακτηρων,...δαγκωνει μονο οσους το χρειαζονται...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αλλα ρε γαμωτ ελπιζω να πανε τα χρηματα στο σκυλο κι οχι να φαγωθουν απο κανενα επιτηδιο:nono:

Akatanomastos
17/01/2008, 21:38
pigenete akoma DELEAR?

:cool: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
17/01/2008, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Aν και δαγκωμένος κι εγώ..... με σημάδια από τα 9 δόντια της άνω γνάθου του.... και έχοντας πει ότι κάποια μέρα θα του το ανταπωδώσω......


Θα περάσω κάποια στιγμή σύντομα να ρίξω κι εγώ κάτι..... (όχι ντουφεκιά ρε λαμόγια, ανόητοι και φαιδροί μηχανόβιοι :lol: )

Θα γινει καλα και θα σε ματαδαγκωσει !! Τουλαχιστον θαχεις να του λες "ρε κερατα εγω σε πληρωσα να γινεις καλα μη με δαγκασεις τ' @@ γιατι δε θαχω να σε γραφω " !!!

:beer: :beer:

Maira
17/01/2008, 22:21
Για όσους δεν γνώρισαν τα δόντια του, αλλά τα θλιμένα του μάτια και του χάϊδεψαν λίγο την πλάτη, ελπίζω να είναι σύντομα κοντά μας!!!!




Τη Δευτέρα λοιπόν!

:wave2:


Υ.Γ. Σκυλιά αγώνων? Φαντάζομαι όχι ελευθερα αλλά με συνοδο!!!! Sniper μήπως άλλοι θέλουν σφαίρα τελικά????


:look:

sniper
17/01/2008, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
.....

....Sniper μήπως άλλοι θέλουν σφαίρα τελικά????


:look:

Άφες αυτοίς, ου γαρ οίδασι τι ποιούσι

Maira
17/01/2008, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Άφες αυτοίς, ου γαρ οίδασι τι ποιούσι




Ναι ξέρω!Εσύ δεν είδες τίποτα!!! Αλλά είδαν άλλοι προφανώς!!!!



:winka:


Καλά ντε! Δε σε ειπαμε και καμπούρη!!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Trans
18/01/2008, 11:18
Εγώ αν και φιλόζωος ΔΕΝ θα ρίξω τον οβολό μου για τον Αλέκο... Μου χρωστάει ένα τζιν, οπότε μήπως να περάσω να πληρωθώ από το ΔΕΛΕΑΡ;

BTW=> Αν τον έπαιρνα είδηση ότι πήγαινε να με "αρπάξει" όσο φιλόζωος και να είμαι θα τον είχα σακατέψει ο ίδιος. Για να μην πω για τα μεγαλύτερα "ζώα" (security και ΔΕΛΕΑΡ) που ενώ γνωρίζουν ότι το σκυλί ορμάει τον έχουν και τον καλομαθαίνουν....

catmaster
18/01/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Εγώ αν και φιλόζωος ΔΕΝ θα ρίξω τον οβολό μου για τον Αλέκο... Μου χρωστάει ένα τζιν, οπότε μήπως να περάσω να πληρωθώ από το ΔΕΛΕΑΡ;

BTW=> Αν τον έπαιρνα είδηση ότι πήγαινε να με "αρπάξει" όσο φιλόζωος και να είμαι θα τον είχα σακατέψει ο ίδιος.


Το σκυλί θα κάνει αυτό που του λέει το ένστικτό του να κάνει ...φυλάει το χώρο του ...
πάντως πεζό δεν έχει αρπάξει ο συγκεκριμένος σκύλος και είναι πολύ φιλικός όταν τον πλησιάζεις ...




Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Για να μην πω για τα μεγαλύτερα "ζώα" (security και ΔΕΛΕΑΡ) που ενώ γνωρίζουν ότι το σκυλί ορμάει τον έχουν και τον καλομαθαίνουν....


αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο ...


Σε τελική ανάλυση έχει σκεφτεί κανείς μας ότι στο χώρο του περιβόλου γύρω από το Δέλεαρ απαγορεύεται το πάρκινγκ για μοτό και για αυτοκίνητα;;



:wave2:

trigger
18/01/2008, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
πάντως πεζό δεν έχει αρπάξει ο συγκεκριμένος σκύλος και είναι πολύ φιλικός όταν τον πλησιάζεις ...

:nono:
Εμένα φίλε μου μου όρμηξε ενώ ήμουν πεζός και με πρόβλημα στο περπάτημα γιατί μόλις είχα αφήσει τις πατερίτσες...

Akatanomastos
18/01/2008, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Εγώ αν και φιλόζωος ΔΕΝ θα ρίξω τον οβολό μου για τον Αλέκο....

mipos na min erixnes psifo se aftous pou ta afinoun kai kikloforoun adespota?

KeLeYTiS
18/01/2008, 15:38
Eμενα δεν με δαγκωσε κανενα οποτε ηρθα

Στην αρχη γαβγιζαν και μολις ερχοταν το συννεφο καπνου σταματαγανε :lol:

Αν περασω θα ριξω ....

Θα λαδωσω και λιγο το χαρτονομισμα να το δει και να με θυμηθει :lol:

tifoefs
18/01/2008, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
:nono:
Εμένα φίλε μου μου όρμηξε ενώ ήμουν πεζός και με πρόβλημα στο περπάτημα γιατί μόλις είχα αφήσει τις πατερίτσες...

Να του δωσεις 2 οβολους παραπανω για τη φυσιοθεραπεια που σε εκανε !!

Ειδες τι γρηγορα περπατησες μετα ;;

:beer: :beer: :beer:

epp1640
19/01/2008, 20:19
Τι εννοείτε σκυλιά αγώνων? αν είναι αυτό που φαντάζομαι έχω ήδη γίνει θηρίο..χαλαρά αν πετύχω ποτέ κανέναν τέτοιο θα τον κάνω c through με το σκοπευτικό.. υπάνθρωποι.. αν δεν φτάσουν τα χρήματα σφυρίξτε και εδώ κάτω, στην τελική μόλις ανέβει κάποιος ηρακλομοτόβιος πάνω κάνει το delivery..

epp1640
19/01/2008, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Για όσους δεν γνώρισαν τα δόντια του, αλλά τα θλιμένα του μάτια και του χάϊδεψαν λίγο την πλάτη, ελπίζω να είναι σύντομα κοντά μας!!!!




Τη Δευτέρα λοιπόν!

:wave2:


Υ.Γ. Σκυλιά αγώνων? Φαντάζομαι όχι ελευθερα αλλά με συνοδο!!!! Sniper μήπως άλλοι θέλουν σφαίρα τελικά????


:look:

μάλλον.. προσφέρομαι να βοηθήσω τον sniper.. κάτι έχω μάθει και εγώ τόσες προπονήσεις.. :evil:

taxydromos
20/01/2008, 17:34
κοιταξτε μην ριξετε τιποτα χαλκινα κερματα...:rolleyes:

Trans
21/01/2008, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Το σκυλί θα κάνει αυτό που του λέει το ένστικτό του να κάνει ...φυλάει το χώρο του ...
πάντως πεζό δεν έχει αρπάξει ο συγκεκριμένος σκύλος και είναι πολύ φιλικός όταν τον πλησιάζεις ...

Σε τελική ανάλυση έχει σκεφτεί κανείς μας ότι στο χώρο του περιβόλου γύρω από το Δέλεαρ απαγορεύεται το πάρκινγκ για μοτό και για αυτοκίνητα;;
:wave2:

Φίλε Catmaster

1. Για να είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ ειλικρινής, τον Αλέκο δεν τον ξέρω, δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά ότι ήταν αυτός. Έχει πάντως πολλές πιθανότητες.

2. Ο Αράπης, ο μαύρος, ο σκύλος, ο ΤΑΜ τΑΜ τΑΜ με άρπαξε ενώ ήμουν πεζός. Ούτε μηχανή είχα ούτε τίποτα. Γύρναγα σπίτι μέσα από το πάρκο και μου την έπεσε... Είχα το mp3 στα αυτιά κι ενώ είχα το νου μου ο μπαμπέσης πήγε να με αρπάξει. Εγώ αυτό που κατάλαβα ήταν κάτι σαν τράβηγμα στο παντελόνι. Γύρισα, τον είδα, και την έκανε. Αν είχα καταλάβει εκείνη την ώρα ότι είχε πάει να με δαγκώσει θα τον είχα μισερώσει. Το κατάλαβα 100 μέτρα πιο κάτω όταν ένα δροσερό καλοκαιρινό αεράκι άρχισε να διαπερνά τη θεσπέσια γάμπα μου. Είπα ας πάει και το κοπρόσκυλο.

3. Επειδή μένω ακριβώς απέναντι από το Δέλεαρ τα σκυλιά εκεί έχουν αρπάξει πολύ κόσμο. ΠΕΖΟΥΣ.

4. Το ίδιο πήγε να γίνει και στην πλατεία με τα δύο περίπτερα μέσα στο πάρκο πάλι με κάτι κοπρόσκυλα. Επειδή όμως τυχαίνει και είμαι βουνίσιος και μεγάλωσα με σκυλιά, άγρια και μη, μόλις τα είδα να μου έρχονται έλαβα κι εγώ τα μέτρα μου... Πέτρα και όπου το πάρει...

5. Οι security του πάρκου είναι κάτι κοπρόσκυλα και μισά. Και τις δύο φορές που πήγε να γίνει μόντα ήταν παρόν κάποιος security που τάχα φώναζε το σκυλί.

6. Σε ότι έχει να κάνει με το πάρκιν είμαι 1000% μαζί σου. Επειδή όπως σου είπα μένω απέναντι εγώ την μηχανή την βάζω στο γκαραζ που έχω. Όλοι όμως όσοι πάτε εκεί που τις αφήνετε; Και ΟΚ η μηχανή δεν είναι τόσο θέμα... Όμως και ΙΧ στο πάρκο; Να μην μπορείς σε κάποιες φάσεις να περάσεις από τα ΙΧ;

@ ακατανόμαστε=> την ψήφο σε όσους τα αφήνουν να κυκλοφορούν αδέσποτα την έχω κόψει από καιρό. Όπως επίσης τον οβολό μου τον έχω δώσει πολλές φορές παλιότερα για άλλα αδέσποτα του πάρκου είτε για στειρώσεις είτε για εμβόλια κτλ. Είχα δυο σκυλιά που τα έβγαζα καθημερινά στο πάρκο (στην πράσινη δεξαμενή κάτω από το Δέλεαρ - γνωστή και ως σκυλότοπος)

Και για τον Αλέκο.... φίλε Αλέκο να ξέρεις... πάντα υπάρχει κάποιος δυνατότερος, πιο τσαμπουκάς, με πιο κοφτερά δόντια κτλ από σένα. Αν το σκεφτόμαστε κι εμείς στον δρόμο αυτό τότε πολλές μανούρες δεν θα γινόντουσαν

Και κάτι άλλο που μου ήρθε στο μυαλό. Ξέρετε ότι το μοναδικό σημείο που επιτρέπονται τα σκυλιά στο πάρκο είναι αυτή η δεξαμενή που αναφέρω; Εσάς σας φαίνεται λογικό αυτό; να είναι ένα χώρος σχετικά μεγάλος μεν αλλά:

Α. Χωρίς περίφραξη
Β. Δίπλα σε παιδική χαρά
Γ. Δίπλα σε εκκλησία
Δ. Σε κεντρικό πέρασμα του πάρκου

Το θέμα σκυλότοπος είναι όμως μια άλλη μεγάλη ιστορία

Cpt. Haddock
21/01/2008, 13:51
Για να μην ξεχνιόμαστε...

Σήμερον, στο Δέλεαρ - Δύο έργα, αμερικάνικο σεξ - καράτε

:wave2: :wave2: :wave2:

road spirit
21/01/2008, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για να μην ξεχνιόμαστε...

Σήμερον, στο Δέλεαρ - Δύο έργα, αμερικάνικο σεξ - καράτε

:wave2: :wave2: :wave2: καν γιου εξπλεϊν, πληζ??

Cpt. Haddock
21/01/2008, 14:00
:rotflmao:

δεν έχει εξπλέιν ρε συ, έτσι λέγανε παλιά στα σινεμά, ειδικά στα drive-in :lol:

tifoefs
21/01/2008, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
καν γιου εξπλεϊν, πληζ??

Περιμενεις απο το πακετανιο να σε δωσει την περιληψη του σεξ ???

:eyepop:

road spirit
21/01/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Περιμενεις απο το πακετανιο να σε δωσει την περιληψη του σεξ ???

:eyepop: :look: δεν ξέρει??

adam_tsouk
21/01/2008, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:look: δεν ξέρει??

την περιληψη ΙΣΩΣ :look:










:rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: