PDA

View Full Version : Ζέσταμα



pipis
19/01/2008, 20:08
Να ρωτήσω κάτι? Πόση ώρα ζεσταίνετε εσείς την μηχανή σας? Εσείς οι πιο σύγχρονοι που έχετε ψηφιακή ένδειξη της θερμοκρασίας νερού... Σε ποία θερμοκρασία ξεκινάτε?

dirtbird
19/01/2008, 20:10
Σε οποιαδήποτε, φτάνει να μην έχει αρνητικό πρόσημο..:winka:

GIXXERAKIAS
19/01/2008, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
Να ρωτήσω κάτι? Πόση ώρα ζεσταίνετε εσείς την μηχανή σας? Εσείς οι πιο σύγχρονοι που έχετε ψηφιακή ένδειξη της θερμοκρασίας νερού... Σε ποία θερμοκρασία ξεκινάτε?

Θπυρο επειδη εχουμε την ιδια μηχανη θα σε εξηγησω κατιτις.:winka:

Την παιρνεις μπροστα ολα ωραια και καλα και μεχρι να βαλεις μπαλακλαβα,κρανος και γαντια εισαι ετοιμος να ξεκινησεις.Προσεξε με,οχι να ξεκινησεις να την καψεις:eyepop: μεχρι 5-6 χιλ στροφες μεχρι να δεις (τωρα το χειμωνα αργει η πτανα:lol: :lol: ) 85-7c στο καντραν.

Ερωτηση Θπυρου:Δηλαδη ξεκιναω το καψιμο??:D :D


ΟΧΙ!!!!!!! :nono:

Μα γιατι??:sad: :sad: Αφου εχει πιασει θερμοκρασια πολυ καλη!!!:D

ΛΑΘΟΣ!!!! :smokin:

Εχει πιασει ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ ικανοποιητικη!:winka:
Το λαδι μας??Το λαδακι που τραβαει τα πανδεινα για να σωσει οι μπορει απο μεταλλα,κιβωτιο,στροφαλους και μπιελες??Ε αν ρωτησεις εμενα προσωπικα περιμενω κανα 10λεπτο ακομα μεχρι να τις δωκω λιγο γκαzzzzzz :wacko:

Εσυ αμα θε καφτο επιλογη σου ειναι βρε αδερφε!:smokin:

edit:Τα παραπανω ισχυουν για ολες τις μηχανες εσωτερικης καυσης:D

pipis
19/01/2008, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Θπυρο επειδη εχουμε την ιδια μηχανη θα σε εξηγησω κατιτις.:winka:

Την παιρνεις μπροστα ολα ωραια και καλα και μεχρι να βαλεις μπαλακλαβα,κρανος και γαντια εισαι ετοιμος να ξεκινησεις.Προσεξε με,οχι να ξεκινησεις να την καψεις:eyepop: μεχρι 5-6 χιλ στροφες μεχρι να δεις (τωρα το χειμωνα αργει η πτανα:lol: :lol: ) 85-7c στο καντραν.

Ερωτηση Θπυρου:Δηλαδη ξεκιναω το καψιμο??:D :D


ΟΧΙ!!!!!!! :nono:

Μα γιατι??:sad: :sad: Αφου εχει πιασει θερμοκρασια πολυ καλη!!!:D

ΛΑΘΟΣ!!!! :smokin:

Εχει πιασει ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ ικανοποιητικη!:winka:
Το λαδι μας??Το λαδακι που τραβαει τα πανδεινα για να σωσει οι μπορει απο μεταλλα,κιβωτιο,στροφαλους και μπιελες??Ε αν ρωτησεις εμενα προσωπικα περιμενω κανα 10λεπτο ακομα μεχρι να τις δωκω λιγο γκαzzzzzz :wacko:

Εσυ αμα θε καφτο επιλογη σου ειναι βρε αδερφε!:smokin:

:rotflmao:
Εδω δεν το καιω στα καλα του θα το καψω οταν ειναι κρύο??? Ακομη δεν το πηρα!! Ευχαριστω για τις απαντησεις. Παντως επειδη ειμαι ακομη φρεσκος και εχω υπομονη το αφηνω να παει 60C και μετα ξεκιναω.

odt
21/01/2008, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ε αν ρωτησεις εμενα προσωπικα περιμενω κανα 10λεπτο ακομα μεχρι να τις δωκω λιγο γκαzzzzzz :wacko:


Γι 'αυτό δεν έρχεσαι σε καμία βόλτα ε? Μέχρι να ζεστάνεις τη μηχανή οι άλλοι έχουν φύγει....Δε μου λες? Ο χρόνος των 10 λεπτών είναι φιξ ή αναπροσαρμόζεται αναλόγως την εξωτερική θερμοκρασία και την ατμοσφαιρική πίεση?Ε?


:lol:

OldMan
21/01/2008, 09:46
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Τώρα εμένα γιατί ΔΕΝ μΕ αρέσει η τροπή του πράγματος ...??? :smokin:

GIXXERAKIAS
21/01/2008, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Γι 'αυτό δεν έρχεσαι σε καμία βόλτα ε? Μέχρι να ζεστάνεις τη μηχανή οι άλλοι έχουν φύγει....Δε μου λες? Ο χρόνος των 10 λεπτών είναι φιξ ή αναπροσαρμόζεται αναλόγως την εξωτερική θερμοκρασία και την ατμοσφαιρική πίεση?Ε?


:lol:

Eπηρεαζεται επηρεαζεται...:D :D

:rotflmao: :rotflmao:

costas81
21/01/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
:rotflmao:
Εδω δεν το καιω στα καλα του θα το καψω οταν ειναι κρύο??? Ακομη δεν το πηρα!! Ευχαριστω για τις απαντησεις. Παντως επειδη ειμαι ακομη φρεσκος και εχω υπομονη το αφηνω να παει 60C και μετα ξεκιναω.


Ούτε αυτό είναι καλό.... τα λάδια είναι κρύα δεν ρέουν σωστά και δεν λυπάινεται σωστά ο κινητήρας όταν δουλέυει η μηχανή πολύ ώρα στο ρελαντί!

OldMan
22/01/2008, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Ούτε αυτό είναι καλό.... τα λάδια είναι κρύα δεν ρέουν σωστά και δεν λυπάινεται σωστά ο κινητήρας όταν δουλέυει η μηχανή πολύ ώρα στο ρελαντί!
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Μάλλον κάτι άλλο ήθελες να πεις ...:winka:

CBF_1000
23/01/2008, 15:23
...μέχρι να ζεστάνεις τα λάστιχά σου,έχει ζεσταθεί και η μηχανή και...φεύγεις !!

http://www.greektube.org/content/view/10882/2/