PDA

View Full Version : καρινα για fazer



dimitris74
18/11/2004, 15:15
ηταν στο μυαλο μου πολυ καιρο, μου ειχε κατσει να την βαλω.
τελικα με λιγη δοση τυχης το προ περασμενο σαββατο, μπαινω νετ ανοιγω το ebay και γραφω fazer. η πρωτη δημοπρασια που εβγαλε πανω πανω ηταν η καρινα μου η οποια εκλεινε σε 3 ωρες κατα τις 11 το βραδυ, κοιταω τιμη 40 λιρες, δηλαδη 60 ευρω περιπου,
τιμη σην ελλαδα 340?
κατευθειαν την χτυπαω και σε τρεις ωρες ξαναμπαινω και βλεπω οτι εχω κερδισει. αμεσα paypal και δευτερα πρωι ταξιδευει προς ελλαδα. τελικα δευτερα το πρωι φτανει στα χερια μου.

αμεσα μετα την δουλεια ξεκιναω, την βουταω και κατευθειαν για το γκαραζ να την μονταρω.
βαζω τις πισω βασεις και μενω με την π... εχμ καρινα στο χερι.

ο τυπας στην αγγλια την ειχε με μανιταρια μιας και η συγκεκριμενη ειναι το μοντελο που φοραει τα γνησια μανιταρια.
εμαιλ κατευθειαν αγγλια να δω τι γινετε με τις βασεις για μπροστα. τελικα ο τυπας μου ειπε οτι ετσι το ειχε παρει και δεν εχει τις βασεις.
πακεταουαααααα

καθομαι σκεφτομαι και η αποφαση εληφθη.
θα βαλω και μανιταρια. οχι πλεροτους αλλα μαμισια.
το πρωι στο γραφειο κατεβαζω ολους τους αντιπροσωπους της yamaha και χτυπαω τηλεφωνα..
-εχχχ για σας, θελω μανιταρια για φαζερ...
-εχουμε
-ξερετε του 2003 οχι την μαλακια την ψεκαστη
-ωχ μισο να κοιταξω.......... δεν εχουμε εδω εχει η yamaha στα κεντρικα, αυριο θα τα εχεις..
-τιμουλα?
-157 ευρω-
-
-καλα ευχαριστω.....

τελικα μετα απο τηλεφωνα σε σχεδον ολους τους αντιπροσωπους κατεληξα στο εξης...
η τιμη του πετρελαιου ειναι σταθεροτατη. αν για το ιδιο πραγμα ακους τιμη απο 140-180 ευρω κατι δεν παει καλα.
τελικα αποφασιζω να παω να δω κανα δυο που τα ειχαν ετοιμοπαραδοτα
παω στον εναν τα βλεπω, 150 ευρω μου λεει και κασερατα θα εχω και καλυτερη τιμη.
οκ λεω θα σου πω αργοτερα.. παω στον αλλο μου λεει 140. μπορω να τα δω λεω? τα βλεπω και κατι δεν μου καθοταν καλα. το στελεχος που βιδωνει στο πλαισιο ηταν σκουρο μπλε ενω στον αλλο γυαλιζε και απο οτι μου ειπε το παλικαρι ειναι η ανοδιωμενο αλουμινιο η εργκαλ. ειλικρινα δεν θυμαμαι. τελικα αποφασιζω να παω στον πρωτο να τα παρω... και βουαλααααα
τα δυο μανιταρια ειναι ανισομεγεθη λογω ασυμμετριας του κινητηρα. οπως και η καρινα
αποτελεσματα στις παρακατω φωτο


6166

dimitris74
18/11/2004, 15:17
......


6167

dimitris74
18/11/2004, 15:19
.....


6168

dimitris74
18/11/2004, 15:22
...........


6169

dimitris74
18/11/2004, 15:23
..............


6170

dimitris74
18/11/2004, 15:25
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


6171

idi
18/11/2004, 15:33
super , με γεια


60 ευρω εεε? κατσε να μπω e-bay να δω τι παιζει...

ειχε τιποτα γδαρσιματα ή σπασιματα?

dimitris74
18/11/2004, 15:48
απολυτως τιποτα, σαν καινουρια ηταν αλλα και να ειχε κανα γδαρσιμο θα ηταν μικροτερο απο το γδαρσιμο της εδω αντιπροσωπειας... 340 ευρω σε σχεση με τα 60
βεβαια η μαλακια ηταν με τα μανιταρια αλλα θα τα εβαζα ουτως η αλλως αργοτερα απλα τα εβαλα τωρα