PDA

View Full Version : Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp



petridist
02/12/2003, 17:51
Λοιπον θέλω να βάλω πίσω τα κάγκελα της Givi που ταυτόχρονα ειναι και βάσεις για βαλίτσες..

Απ'ότι είδα σε κάποια transalp που τα φοράνε, έχουν πτεντάρει τα φλας στο πίσω μέρος της σχάρας!
(μάλλον τρακάρουν με τα κάγκελα και τα βάζουν πιο πίσω έτσι?)

το θέμα είναι ότι είναι άσχημα εκει΄πίσω που τα βάζουν και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν γίνεται διαφορετικά..

Επίσης πήρα να δοκιμάσω μικρα φλασάκια για να βάλω πίσω αλλα αναβόσβηναν πολύ γρήγορα παρόλο που ήταν τα ΄΄ιδια volt με τα original.. παίζουν και τα watt ρόλο? πρέπει να είναι ίδια με της μαμάς?

NLS
03/12/2003, 08:51
βεβαίως... αν τα watt είναι διαφορετικά, τα amper είναι διαφορετικά και τότε trust me, η αντίσταση είναι διαφορετική

και αν είναι διαφορετική συνολικά, τότε το ρελεδάκι παίζει τελείως διαφορετικά (σαν να λείπει μια λάμπα, στην περίπτωση σου)

ΛΟΓΙΚΑ (χωρίς να έχω σχέση με αυτά) πρέπει να παρεμβάλεις ανάλογη αντιστασούλα στο κύκλωμα για να έρθεις στα ίδια σου

(ψάξε για το νόμο του Ohm κλπ. και θα δεις τι αντίσταση χρειάζεσαι)

hornet
03/12/2003, 09:04
δεν τα εχουν πατενταρει οι ιδιοι αλλα η givi μεσα στο κιτ δινει και αποστατες για να μπουν τα φλας εκει,διοτι εμποδιζουν στην κανονικη τους θεση.

petridist
03/12/2003, 09:46
ευχαριστώ παιδια!

Θα το κοιτάξω και επιτέλους θα ντύσω και τα οπίσθια του μωρού!

delichoussein
11/12/2003, 16:00
:mad: :mad: :mad:
Katalava!!!!!!! Etoimazo ta katsavidia mou!!!
Pou den exo.. Pleon.... meta th teleutaia prospatheia na montaroume ta flasakia sto moro tou petri....:mad: :mad:

efialtis
11/10/2005, 10:20
Εβαλα και εγω στο transalpi μου βαλιτσοκάγκελα.
Οντως τα φλας πίσω πετάνε σαν του ΕΤ.
Αλλά τι να κάνεις

Μα καλά αυτή η honda τσιγκουνευτηκε να σχεδιάσει φλας για το transalp και φόρεσε αυτά του varadero.
Ακόμα και στο varadero πετάνε.

Δεν παραδειγματίζονται από τη bmw.