PDA

View Full Version : μοτοσυκλετα της χρονιας......1,19/sms



chducos1
23/01/2008, 21:35
υπαρχουν αραγε παιδια απο εδω μεσα που να ξοδευουν 1.19 για αυτον τον κ...διαγωνισμο?και εξηγουμε.
παλιοτερα θυμαμε πως περιμενα πως και πως να βγει το τευχος με το κουπονι μεσα, το οποιο το εστελνες ταχυδρομικος(με γραμματοσημο η χωρις δεν θυμαμαι) και λαμβανες μερος στον διαγωνισμο
τα τελευταια χρονια βεβαια βρηκαν τροπο να τα κονομανε εκτος των αλλων και απο τον διαγωνισμο.0.19 αποδιδουν(?) φπα και το 1 ευρωπουλο το μοιραζονται με τους βρικολακες της τηλεφωνικης εταιρειας που συνεργαζονται.
ετσι για να μην νομισουν οτι μας κανουν και χαρη
:wave2:

gcrook
23/01/2008, 21:55
Τι την ψαχνεις;
Αλλοι τα τρωνε στις πουτανες,αλλοι στα γηπεδα,αλλοι στα κινητα,αλλοι στα σουβλακια.
Μερικοι τα τρωνε και στα εσεμες και αν ειναι κωλοφαρδοι κερδιζουν και καμια μοτοσυκλετα ενω οι αλλοι μενουν με το πουλι στο χερι..πλην αυτων που τα τρωνε στις πουτανες.:lol:

gousgoun_69
23/01/2008, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τι την ψαχνεις;
Αλλοι τα τρωνε στις πουτανες,αλλοι στα γηπεδα,αλλοι στα κινητα,αλλοι στα σουβλακια.
Μερικοι τα τρωνε και στα εσεμες και αν ειναι κωλοφαρδοι κερδιζουν και καμια μοτοσυκλετα ενω οι αλλοι μενουν με το πουλι στο χερι..πλην αυτων που τα τρωνε στις πουτανες.:lol:




Το κιάρατό μου.

Εισαι απίστευτος ρε φίλε.

Ελα από το σπίτι να πιούμε ένα κρασί.

Δεν μπορεί πρέπει να είσαι και γαμώ τα παιδιά.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gcrook
23/01/2008, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
Το κιάρατό μου.

Εισαι απίστευτος ρε φίλε.

Ελα από το σπίτι να πιούμε ένα κρασί.

Δεν μπορεί πρέπει να είσαι και γαμώ τα παιδιά.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Παρανοησις κυριε.
Μην παρασερνεστε απο καποια γραπτα μου.
Ενα αθλιο μουνοπανο ειμαι που προσπαθω να δειχτω παση θυσια οπως πολλακις εχει αποδειχτει.:wave2:


Υ.Γ Ασε που με καμακωνει και ο ολντμαν καιρο τωρα και δεν ξερω πως θα αντιμετωπισει την προσκληση σου για κρασακι.:lol:

el_hymador
23/01/2008, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
υπαρχουν αραγε παιδια απο εδω μεσα που να ξοδευουν 1.19 για αυτον τον κ...διαγωνισμο?και εξηγουμε.
παλιοτερα θυμαμε πως περιμενα πως και πως να βγει το τευχος με το κουπονι μεσα, το οποιο το εστελνες ταχυδρομικος(με γραμματοσημο η χωρις δεν θυμαμαι) και λαμβανες μερος στον διαγωνισμο
τα τελευταια χρονια βεβαια βρηκαν τροπο να τα κονομανε εκτος των αλλων και απο τον διαγωνισμο.0.19 αποδιδουν(?) φπα και το 1 ευρωπουλο το μοιραζονται με τους βρικολακες της τηλεφωνικης εταιρειας που συνεργαζονται.
ετσι για να μην νομισουν οτι μας κανουν και χαρη
:wave2:

εδω συμμετεχεις στην λαχειοφορο κληρωση της εκαστοτε ενοριας και δινεις 10ευρα για την ανεγερση του ιερου ναου του ταδε...

το ΜΟΤΟ σε πηραξε;

ασε που το ΜΟΤΟ κλΕρωνει και μοτοσακο Zzzzuper!

...ενω η ενορια δινει ενα μεταχειρισμενο τσελεμεντε και αντιδωρο για ολο τον χρονο.

gcrook
23/01/2008, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εδω συμμετεχεις στην λαχειοφορο κληρωση της εκαστοτε ενοριας και δινεις 10ευρα για την ανεγερση του ιερου ναου του ταδε...

το ΜΟΤΟ σε πηραξε;

ασε που το ΜΟΤΟ κλΕρωνει και μοτοσακο Zzzzuper!

...ενω η ενορια δινει ενα μεταχειρισμενο τσελεμεντε και αντιδωρο για ολο τον χρονο.

Βασικα εκει εδιναν και αυτοκινητο (μην ρωτας που το ξερω) :lol: ,και σκουτερ.
Αλλα τι να το κανεις...
Ενα κηροπηγιο ναου να κανουν πως πουλανε, ταισαν το χωριο ΣΟΣ για κανα μηνα αλλα που οι πουστηδες...

tifoefs
23/01/2008, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
Το κιάρατό μου.

Εισαι απίστευτος ρε φίλε.

Ελα από το σπίτι να πιούμε ένα κρασί.

Δεν μπορεί πρέπει να είσαι και γαμώ τα παιδιά.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ειναι γλυκο αγορι ! Μη τον πιστευεις, κανει το κακο αλλα κατα βαθος του λειπει κινητηρας !

:D :D :D :D

slacker
23/01/2008, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
...
0.19 αποδιδουν(?) φπα και το 1 ευρωπουλο το μοιραζονται με τους βρικολακες της τηλεφωνικης εταιρειας που συνεργαζονται.
:wave2:

Χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός, και εντελώς πληροφοριακά, τα πράγματα -συνήθως- δεν είναι ακριβώς έτσι.
0,19 το ΦΠΑ
~0,60 η εταιρία κινητής σου, από την οποία στέλνεις το SMS
~0,20 η εταιρία στην οποία ανήκει το τετραψήφιο νούμερο

Μένουν ~0,20 για αυτόν που κάνει τον εκάστοτε διαγωνισμό ή ψηφοφορία κτλ.
Συνήθως, έτσι; Δεν ξέρω συγκεκριμένα για το Μοτό.

crewdriver
24/01/2008, 10:13
τι πρεπει να στειλουμε και που?δεν εχω παρει το τευχος και δε θα το παρω γιατι ειμαι εναντια στους διαγωνισμους αυτους~τι στελνουμε και που?

chducos1
24/01/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός, και εντελώς πληροφοριακά, τα πράγματα -συνήθως- δεν είναι ακριβώς έτσι.
0,19 το ΦΠΑ
~0,60 η εταιρία κινητής σου, από την οποία στέλνεις το SMS
~0,20 η εταιρία στην οποία ανήκει το τετραψήφιο νούμερο

Μένουν ~0,20 για αυτόν που κάνει τον εκάστοτε διαγωνισμό ή ψηφοφορία κτλ.
Συνήθως, έτσι; Δεν ξέρω συγκεκριμένα για το Μοτό.

το θεμα φιλε μου δεν ειναι το ποσον που κερδιζουν αλλα η συνεργεια στην ληστεια.γιατι ληστεια ειναι ενα sms να κοστιζει 1.19 για ενα διαγωνισμο που οργανωνει ενα "αγνο"μοτοσυκλετιστικο περιοδικο

Gandalf dr685sm
24/01/2008, 14:12
ξεκολάτε... δεν υπάρχουν "αγνές" επιχειρήσεις.

Ήμουν απο τους φανατικούς αναγνώστες του ΜΟΤΟ και συνάμα θαμώνας του παλαιού Μ/Β. Απο την στιγμή που είδαν αρκετοί σαν και μένα να αλλάζουν τα πράγματα και να γίνονται και πιο τεχνοκρατικά, κουνήσαμε μαντήλι.

Καμία εταιρία σήμερα δεν διακατέχεται απο ρομαντισμούς και αγνότητες. Όλες λεφτά θέλουν να βγάλουν... έστω και αν είναι 0.10 ανά μήνυμα που σε 100.000 μηνύματα κύριοι , είναι κάπου 10.000 ευρώ!!!! Ποσό διόλου ευκαταφρόνητο.

Αν θες να συμμετάσχεις σε λοτταρία, μιας και περί αυτού πρόκειται πλέον... στέλνεις το SMS και ελπίζεις να το πάρεις το δίτροχο ή τα άλλα δώρα. Κάτι σαν joker δηλαδής...

Γιατί τα περί μοτό της χρονιάς και τα λοιπά... μπορούνε να τα δούμε και μόνοι μας απο sites και στυγνά test που έχουν παντου πλέον.

Εκείνο που λείπει είναι βασικά , ενα περιοδικό με ταλέντο γραφής...αυτό είναι το ουσιώδες ... αλλιώς δεν είναι τίποτα παραπάνω απο ενα έντυπο με διαφημίσεις και τεχνοκρατικά τεστ (πολλές φορές με αμφίβολα συμπεράσματα)


Gandalf

road spirit
24/01/2008, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
....Εκείνο που λείπει είναι βασικά , ενα περιοδικό με ταλέντο γραφής...αυτό είναι το ουσιώδες ... αλλιώς δεν είναι τίποτα παραπάνω απο ενα έντυπο με διαφημίσεις και τεχνοκρατικά τεστ (πολλές φορές με αμφίβολα συμπεράσματα)

Gandalf
+1
ωστόσο, σήμερα το συγκεκριμένο περιοδικό διασώνεται κατα τη γνώμη μου απο τους εξαιρετικους "Λύκο", Φώτο, Ζαμπετογλου, Χοϊδα...

όσον αφορα το περι SMS, θα συμφωνήσω, ειναι ληστεία, ή αλλιώς αλητεία... θα μπορούσαν κάλλιστα να έχουν τη ψηφοφορία στο site τους δωρεάν (ολοκληρη τη ψηφοφορια και για τα "μεγάλα δώρα", οχι μόνο για το καλύτερο design, αναβάτη κλπ κλπ)

fethry
24/01/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
"αγνο"μοτοσυκλετιστικο περιοδικο

Αγνό εν έτει 2008? :eyepop: :eyepop: :eyepop:

dodos_1
24/01/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
+1
ωστόσο, σήμερα το συγκεκριμένο περιοδικό διασώνεται κατα τη γνώμη μου απο τους εξαιρετικους "Λύκο", Φώτο, Ζαμπετογλου, Χοϊδα...

όσον αφορα το περι SMS, θα συμφωνήσω, ειναι ληστεία, ή αλλιώς αλητεία... θα μπορούσαν κάλλιστα να έχουν τη ψηφοφορία στο site τους δωρεάν (ολοκληρη τη ψηφοφορια και για τα "μεγάλα δώρα", οχι μόνο για το καλύτερο design, αναβάτη κλπ κλπ)


δυστυχως αλλα καποιος πρεπει να πληρωσει το "μεγαλο δωρο"

chducos1
24/01/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
+1
ωστόσο, σήμερα το συγκεκριμένο περιοδικό διασώνεται κατα τη γνώμη μου απο τους εξαιρετικους "Λύκο", Φώτο, Ζαμπετογλου, Χοϊδα...

\\)

να σου πω την αληθεια ο μονος λογος που αγοραζω συγκεκριμενο περιοδικο ειναι για τα αρθρα των συγκεκριμενων ατομων

dodos 900
24/01/2008, 15:41
Είχα πάει κάποτε στον διαγωνισμό για την μοτοσυκλέτα της χρονιάς που είχε κάνει το moto.
Όταν είδα να μιλάνε άνθρωποι με γραβάτες και να λένε η εταιρία μας...μπλα μπλα μπλα κτλ
τότε σκέφτηκα περί αγνότητας...:yuck:

road spirit
24/01/2008, 16:31
ρε παιδια δεν υπάρχει αγνότητα

το μοτο δεν ειναι το περιοδικο που ηταν πριν 15 χρονια πχ...

τωρα ειναι ΕΝΑ απο τα προϊόντα μιας Α.Ε. και σαν τέτοιο εχει ενα σκοπό, να πουλήσει οσο μπορεί, να φέρει κέρδος στους μετόχους της ...

m1ke
26/01/2008, 10:50
Φίλε μην είμαστε απόλυτοι, αν ήθελαν να βάλουν χρέωση απλού μηνύματος θα πλήρωναν από την τσέπη τους το κόστος του sms campaign στη τηλεφωνική εταιρία. Από την άλλη θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν τα τετραψήφια χαμηλότερης χρέωσης 0,2 ή 0,5 ή να κάνουν web campaign που όμως έχει κόστος να το στήσεις.

AFTER
26/01/2008, 11:09
Κατω οι πανω
Πανω οι κατω

chducos1
26/01/2008, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Φίλε μην είμαστε απόλυτοι, αν ήθελαν να βάλουν χρέωση απλού μηνύματος θα πλήρωναν από την τσέπη τους το κόστος του sms campaign στη τηλεφωνική εταιρία. Από την άλλη θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν τα τετραψήφια χαμηλότερης χρέωσης 0,2 ή 0,5 ή να κάνουν web campaign που όμως έχει κόστος να το στήσεις.

σιγα μην πεσει η A.E εξω!!!.τελος παντων οτι και να λεμε δεν εχει νοημα,αφου το περιοδικο ειναι μια εταιρια που λεφτα θελει να βγαλει και τπτ αλλο.:wave2:

devil's animal
26/01/2008, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε παιδια δεν υπάρχει αγνότητα

το μοτο δεν ειναι το περιοδικο που ηταν πριν 15 χρονια πχ...

τωρα ειναι ΕΝΑ απο τα προϊόντα μιας Α.Ε. και σαν τέτοιο εχει ενα σκοπό, να πουλήσει οσο μπορεί, να φέρει κέρδος στους μετόχους της ...

+1000
:beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
26/01/2008, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τι την ψαχνεις;
Αλλοι τα τρωνε στις πουτανες,αλλοι στα γηπεδα,αλλοι στα κινητα,αλλοι στα σουβλακια.
Μερικοι τα τρωνε και στα εσεμες και αν ειναι κωλοφαρδοι κερδιζουν και καμια μοτοσυκλετα ενω οι αλλοι μενουν με το πουλι στο χερι..πλην αυτων που τα τρωνε στις πουτανες.:lol:


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: