PDA

View Full Version : Kλοπή R1 και πάλι απο Ηράκλειο Αττικής , παληκαριού...



Gandalf dr685sm
19/11/2004, 11:59
Το βάζω και εδώ μπας και το έχει πάρει γραμμή κανείς



Αγαπητοί φίλοι,
Εχθές τα ξημερώματα 18/11/2004 μου κλέψανε το Yamaha YZF R1 μου μέσα από την πυλωτή του σπιτιού μου στο Νέο Ηράκλειο. Είχα να ζήσω αυτό τον εφιάλτη εδώ και 12 χρόνια όταν τότε μου έκλεψαν ένα παπί. Δεν μπορώ να βάλω στο μυαλό μου ότι θα πληρώνω για 2 χρόνια ακόμα ένα μηχανακι που δεν έχω... . Δίνω και αμοιβή. Τα στοιχεία της μηχανής ακολουθούν παρακάτω.

Yamaha yzf R1 μοντ. 2003. ασημί.
Αρ. πινακίδας ΙΚΙ 586
Αρ. πλαισίου JYARN095000010137

Παρακαλείται αν γνωρίζει κάποιος κάτι να με πάρει τηλέφωνο στο 6936060575.

Ευχαριστώ και εύχομαι να είμαι ο τελευταίος που την χάνει έτσι άδικα...


Κώστας



Gandalf

melsaltas
19/11/2004, 12:56
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.....:sad: :sad: :sad:


ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ......

Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΝΕΙ????
ΜΟΝΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΟΒΕΙ?
ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!

Alkis
19/11/2004, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.....:sad: :sad: :sad:


ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ......

Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΝΕΙ????
ΜΟΝΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΟΒΕΙ?
ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!

Μήπως πρέπει από εδώ και στο εξής να κάνουμε κάποιες λεκτικές αλλαγές;

Π.χ., την ελληνική αστυνομία να την λέμε "Φάρμα",
Τα αστυνομικά τμήματα "Κοτέτσια"
και τους αστυνομικούς "Κότες";

Έτσι για την εντύπωση. Άντε και με κάποιες εξαιρέσεις γιατί υπάρχουν και λίγοι σωστοί.

Αηδία κατάντησε πια. Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πόσο παραδάκι θα βγάλουνε πιο εύκολα. Γιατί βγάζουν περισσότερα και πιο εύκολα, παίρνοντας σβάρνα τη μεριά του πεζοδρομίου μοιράζοντας κλήσεις σε μηχανές που είναι παρκαρισμένες, άσχετα αν καθόλου δεν γίνονται ενοχλητικές, και αφήνουν το φύφτουλα με το τουτού του που έχει φράξει μια στροφή του δρόμου παραπέρα και τα έχει μπλοκάρει όλα.

Σιγά τώρα μην κάνουν έρευνα και κάτσουν να ασχοληθούν με το πως θα φροντίσουν να μειώσουν τις κλοπές...
αφού δεν βγάζουν και πολλά από κει...

Πάλι καλά που υπάρχουν και κάποιοι που παίρνουν το επάγγελμα τους και ως λειτούργημα και φροντίζουν να κάνουν ότι μπορούν.

Αλλά αυτοί είναι τόσο λίγοι γαμώτο... τόσο λίγοι που είναι σαν να μην υπάρχουν.

zouR1
19/11/2004, 16:04
Ευχαριστώ θερμά τον φίλο Gandalf dr685sm που με πρόλαβε στο forum.
Εύχομαι φίλε μου μόνο ευχάριστα στον δρόμο σου.

Απλώς να συμπληρώσω ότι αν το δείτε πουθενά προσέξτε μπας και λείπει το αυτοκόλλητο "YAMAHA" από την ουρά. Ισως να είναι και η μόνη γιατί την άλλαξα πρόσφατα.

Εχω μείνει άφωνος από την έμπρακτη συμπαράσταση όλων σας. Δεν είχα φανταστεί πως η κοινότητα μοτοσυκλετιστών του internet μπορεί να είναι τόσο συσπειρωμένη και τόσο αλληλέγγυη. Για αυτό τον λόγο δεν ασχολιόμουν κιόλας. Δόξα τον Θεό διαψεύστηκα.
Ομολογώ πως μετά από αυτό το συμβάν ξενέρωσα και σκέφτηκα πως τίποτα δεν αξίζει τόσο πόνο, και πως η μοτοσυκλετιστική μου ιστορία θα έφτανε στο τέλος της μετά από 15 χρόνια.
Παρόλα αυτά με κάνατε να νιώσω περήφανος που ήμουν μοτοσυκλετιστής γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλη ομάδα ανθρώπων με τέτοια αλληλεγγύη, άσχετα αν έχουν γνωριστεί, άσχετα αν έχουν ειδωθεί. Ισως να έρθει ο καιρός που θα ξανακάνω σινιάλο στους φίλους μου απέναντι, στον δρόμο για την Επίδαυρο...

Ας χαρούν οι τσόγλανοι που μου την έκλεψαν γιατί τα ψωμιά τους είναι μετρημένα. Θα έρθει η μέρα που δεν θα μπορούν να κρυφτούν ούτε στο χώμα, ούτε στο σκοτάδι, δεν θα μπορούν να ξανακλέψουν χωρίς να τρέμει το χέρι τους γνωρίζοντας τι θα πάθουν αν τους ανακαλύψουν όχι οι μπάτσοι, αλλά εμείς. Οταν θα έρθει η μέρα που θα πούμε όλοι ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

ZazouKaravaki
19/11/2004, 16:23
Ετσι ειναι

Τα μ@λ@κισμενα που στην βουτηξαν αργα ή γρηγορα θα βρισκονται πισω απο τα σιδερα και θα "απολαμβανουν" special ξεκ@λιασμα στον Κορυδαλλο......

Ριξε και ενα απο εμας μπαρμπα........

xotiko
20/11/2004, 00:25
eixes thn mhxanh ton oneiron mou k sthn klepsane...tha eixa pathei egkefaliko an hmouna sthn thesh sou!eilikrina lupamai!den eimai apo hrakleio alla exo pollous gnostous ekei k apo guro perioxes k tha tous enhmeroso na exoun anoixta ta matia tous!upomonh k ola tha pane kala!

monstermind
20/11/2004, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Το βάζω και εδώ μπας και το έχει πάρει γραμμή κανείς

Gandalf

gamiseta...


gandalf... ksereis ton kwsta (zx9) kai tin tonia (cbr600rr) ???

monstermind
20/11/2004, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
Ευχαριστώ θερμά τον φίλο Gandalf dr685sm που με πρόλαβε στο forum.
Εύχομαι φίλε μου μόνο ευχάριστα στον δρόμο σου.

Απλώς να συμπληρώσω ότι αν το δείτε πουθενά προσέξτε μπας και λείπει το αυτοκόλλητο "YAMAHA" από την ουρά. Ισως να είναι και η μόνη γιατί την άλλαξα πρόσφατα.



Για πές μας ρε κώστα, τι έχεις κάνει μέχρι τώρα...
πριν 3 χρόνια κλέψανε του κολλιτού μου το cbr και έιχαμε φτάσει πολύ μακρια, σχεδόν τον πιάσαμε τον τύπο... (τον βρήκαμε αλλά δεν είχαμε στοιχεία.)
μπλέξαμε απο αστυνομία μέχρι μαφία μέσα...

αν δεν θες να τα πεις δημοσίως στείλε πμ... ξέρω μερικά κακά παιδιά, να δω αν μπορώ να κάνω κάτι...

αν και...τι να σου πώ... θα είσαι ο πρώτος που ξέρω... και ξέρω πολλούς...

μακάρι φίλε μου να γυρίσει σε σένα... είναι και ακριβό το γαμημένο.

free rider
20/11/2004, 11:38
re gamoto den goystaro na akouo tetoia...
strabono poli...

sou euxomai na toys breis kai tote rixe kai kamia foni....

:mad: :mad:

tsoukas77
20/11/2004, 18:28
Απλώς να συμπληρώσω ότι αν το δείτε πουθενά προσέξτε μπας και λείπει το αυτοκόλλητο "YAMAHA" από την ουρά. Ισως να είναι και η μόνη γιατί την άλλαξα πρόσφατα.


Μην αναφερεις δημοσιως τα χαρακτηριστικα της.Μπορει ηδη να εχασες αυτο το πλεονεκτημα.

Σου ευχομαι να την βρεις γιατι ειναι κριμα...

sotosfz6
20/11/2004, 18:51
να μην τους ξανασηκωθει ποτε....

εαν πιαστει κανεις ποτε απο δαυτους ριξτε απο ολους
Μακαρι να βρεθει...:beer:

Xrysippos
22/11/2004, 01:52
re paidia afoy to kratos einai mpourdelo ston ksaderfo moy toy phrane ena 206 mera meshmeri kai kaneis de phre xampari.

ti na peis, an den exei ginei antallaktika, 8a eisai tyxeros.

zouR1
23/11/2004, 00:04
Ο Χρύσσιπος έχει δίκιο.
Εύχομαι φίλε να βρει ο ξάδερφός σου το αμάξι του και αυτούς που το πείρανε να κοιμώνται μέσα. Ας μας ρίξει ένα τηλεφωνάκι τότε όλους μαζί να πάμε για ένα χαρούμενο ξύπνημα και πρωινή γυμναστική.
Τελευταία έχει παραγίνει το θέμα με τις κλοπές.

MARK
23/11/2004, 02:21
Eπειδη λετε για κλοπεs και αστυνομια,θα σαs περιγραψω ενα σκηνικο που σηνεβει πριν κανα δυο χρονια κατω απο το σπιτι μου.Ηταν βραδυ 10-11 η ωρα,καλοκαιρι θυμαμαι ειχε διακοπη ρευματοs αλλα μονο στιs κολονεs τιs ΔΕΗ,βγαινω στο μπαλκονι ετσι τυχαια και βλεπω στο δρομο κατω 2 νεαρουs να προσπαθουν βαλουν μπροστα ενα klr250,αλλα ενονωνταs τα καλωδια μπροστα στα οργανα και με μανιβελιεs.δεν με πηραν ειδηση προσπαθουσαν λιγο και μετα το αφηναν και απομακρυνοντουσαν για λιγο για μερικα μετρα.και μετα παλι το ιδιο πραγμα.αφου βεβαιωθηκα απο τηs κινησειs τουs οτι προκειται για κλεμενη μοτο,παιρνω τηλ.την αστυνομια.τουs εξηγω τι συνεβει τουs λεω διευθυνση,αριθμο και επεισηs να μην ερθουν με τηs σειρυνεs απο 200 μετρα μακρυα,και τιs ακουσουν και φυγουν,για να τουs πιασουν επαυτοφωρο.οκ μου λενε ερχομαστε.στο μεταξι εγω να βρισκομαι στην ταρατσα και να παρακολουθω τουs τυπουs.μετα απο λιγη ωρα ερχονται αλλα οι βλακεs me tis σειρηνεs λιγο πριν φτασουν,τα κλεφτρονια με το που τιs ακουσαν παρατανε το klr και κανουν οτι περπατανε αλλα με γρηγορο βημα.ευτιχωs τουs περικυκλωσανε,αρχισε ο σωματικοs ελενχοs.τουs περνουν με το περιπολικο το ενα για το τμημα.το αλλο περιπολικο εμεινε να δει τιν μοτο και για να ελενξει το χωρο γυρω απο τι μοτο.οι μπατσοι απο οτι τουs ακουσα ψαχνοντουσαν ποιοs να μαs ειδοποιησε,λεγανε μεταξυ τουs.κατεβαινω εγω κατω,τουs λεω εγω πηρα τηλ.και τουs λεω οτι ναι παιδια αυτοι ειναι οι κλεφτεs,αλλα αυτοι δεν ειχαν αποδειξειs γιατι δεν τουs πιασανε επαυτοφωρο.και για να κατηγοριθουν για κλοπη θα επρεπε να δοσω καταθεση στο δικαστηριο,μπροστα στουs κλεφτεs.και να πω ναι αυτοι ειναι.φυσικα εγω αρνηθηκα,γιατι δεν ξερειs με τι κακοποια στοιχεια θα εμπλεκα.και μου λενε οι μπατσοι οτι δεν μπορουσανε να αποδειξουν την ενοχη τουs.και τουs λεω και εγω,γιατι δεν παιρνετε τα δαχτυλικα αποτιπωματα απο τι μοτο,τοση ωρα την πασπατευανε την μοτο και χωριs γαντια.και τι μου απανταει ο μπατσοs.αυτα φιλε ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ.τα σχολια δικα σαs.

idi
23/11/2004, 10:20
αν ξαναγινει παρε τηλ εμενα και οχι την αστυνομια... να σου πω τι γινετε στο ψω-llihood!!!!:mad:

Gandalf dr685sm
23/11/2004, 10:34
Νομίζω idi οτι καλά έκανε ο φίλος και ειδοποίησε την αστυνομία...

Ποτέ δεν γνωρίζεις τι έχει ο άλλος στο μυαλο και στην τσέπη του...


Απο εκεί και πέρα όμως , δεν νομίζω φίλε μου να την γλύτωσαν τόσο φτηνά...σίγουρα τους πήγαν στο τμήμα για εξακρίβωση...και εκεί ,........χεχεχεχεχε......

πολλές φορές , βγαίνουν "λαυράκια" απο το τίποτα....

Gandalf

XTMPAM
23/11/2004, 13:55
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ 1 ΧΤ ΠΡΙΝ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!!

ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ 200 ΜΗΧΑΝΕΣ (ΤΗΑNKS TO GADALF) ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΡΥΦΟ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ!!ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΜΕΝ ΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΨΙΛΟΞΕΧΑΣΕΙ......:( :(

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΚΛΕΦΤΡΟΝΙΑ.......

ΕΧΩ ΟΡΚΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΝ ΔΩ ΝΑ ΚΛΕΒΕΙ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΝΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΙ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΣΥ ΜΕ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΙΔΡΩΤΑ!!!!

ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ!!!!

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΙΛΟΥ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΜΗΧΑΝΗ ,ΒΡΗΚΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗ ΤΟΝ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕ ΤΟ ΚΛΕΦΤΡΟΝΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ!!!!ΕΕΕ ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ!!ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΚΛΕΦΤΗΣ ΑΦΕΘΗΚΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ!!ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΦΟΒΟΤΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ!!

ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΛΗΓΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΕΙ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΥΤΕΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ!!!!

afrotwin
23/11/2004, 14:27
lipon akouste mia istoria
ixa ena papaki 12volto kokino
kapia stigmi mou to klevoun
o kleftis malakas telios emene 3 stena apo to spiti mou ke sixnaze se mia kafeteria ena steno apo to spiti mou
ego vlepo to papi mou apekso apo tin kafeteria ke fonazo tous mpatsous erxonte ton silamvanoun ke pame sto tmima i8elan na tou kanoun somatiko elenxo ke kanane ke se emena min pareksigi8i o kleftis tespa
egine minisi aftos ixe sinergo ton karfose ke tous exoun ke tous dio ke dinoun kata8esi
o enas itan gios stratigou tin skapoularise amesos
o alos pige spiti tou ke perimene tin dikasimo
to mixanaki emine stin astinomia
ke ego perimena to dikastirio
erxete i mera tou dikastiriou den ir8e o kleftis pire anavoli ena xrono meta meta ton epomeno xrono den ir8e o kleftis pali anavoli
tespa 4 xronia mas kratise i anavoli giati o kleftis itan filaki giati ton piasane na klevi ena aftokinito
ego ton poulo
otan ir8e i ora na gini to dikastirio meta apo tis anavoles troi 6 mines o kleftis ke afto itan
teliose to dikastirio
ego emina malakas
piga na po signomi to mixanaki mou
ke mou kani o proedros me to daxtilo sto stoma
ssssssssssssssssssss
ke me ediokse
apo eki ke pera to xaos oute mixanaki ida oute kamia ali ekseliksi stin astinomia den ipirxe to papi pia to ixan stili sta azitita ego den iksera pou na pao ke ti na kano den ixa kamia apofasi pou na leei o kirios tade na pari to mixanaki tou
den to ksana ida
ke meta ta 4 xronia ixa alaksi ixa ki ales mixanes den me eniaze
sto telos lipi8ika ton klefti pou ton sernane sta dikastiria
fisika 6 mines filaki simeni pas spiti sou
ke ola kala
:confused: :confused: :confused:

idi
23/11/2004, 14:54
ενω ενα χερακι ξυλο και αμεσα αποτελεσματα θα ειχε και το μηχανακι θα επερνες με συνοπιτικες διαδικασιες ("ασε εδω το μηχανακι και παρε το μπουλο να μη φερω και ολο το φορουν να σε περασει ενα μανικακι...") :lol: :lol: :lol:

afrotwin
23/11/2004, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ενω ενα χερακι ξυλο και αμεσα αποτελεσματα θα ειχε και το μηχανακι θα επερνες με συνοπιτικες διαδικασιες ("ασε εδω το μηχανακι και παρε το μπουλο να μη φερω και ολο το φορουν να σε περασει ενα μανικακι...") :lol: :lol: :lol:

file mou ama ginete ine to pio sosto
ala den to riskaris na vgi oli i kafeteria ekso ke na se kopanai me karekles ke imouna me ena filo
an ixa ke ego tous dikous mou 8a mpoukarame sto aneto ke 8a klidoname portes ke 8a sakatevame opos kaname se ali periptosi
ala itan aproopto kinita den ipirxan tote na idopioisis
eftixos ipirxe ena kermatotilefono pio pera ke fonaksame tous mpatsous
ti eftixos diladi telika distixos
tespa
to 8ema ine oti to papi den to fovontousan i gkomenes ke tis kouvalaga dio dio olo trikavala pigena eno to gsx to 750 to evlepan ke apomakrinontousan ixe ke teseris se mia ke ourliaze
ke malon ta mpakouria apo tin zilia tous mou to klepsane
giati prepi na ise ka8isterimenos na pas na klepsis tria stena apo to spiti sou:lol:

idi
23/11/2004, 15:13
να κανουμε ομαδα κρουσης και να μαζευομαστε μπαμ μπαμ σε τετοιες περιπτωσεις με καδρονια και τα σχετικα, MAD MAX και ετσι να τα μαμησουμε να τσογλανια. Μιλαμε τα εχω παρει στη κρανα:mad:

Gandalf dr685sm
23/11/2004, 15:14
δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα.... αν ήσουν με δικηγόρο , θα ήταν τελείως διαφορετικά....

Ειδικά στο θέμα , του να έπαιρνες το παπί πίσω , μιας και είναι ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ.... με την άδεια κυκλοφορίας κτλ....

Μάλλον σε "έπιασαν" κορόιδο ή δεν είχες και τόσο καλό δικηγόρο...αν είχες....

Να σημειώσω οτι μηχανές που βρίσκονται και παρέρχεται διάστημα 6 μηνών πάνε στον ΟΔΔΥ...

ΧΤΜΠΑΜ...δεν το κρατάνε κρυφό για να ερευνήσουν αλλά για να τα "φάνε".... πάρε δικηγόρο και πήγαινε , ισχυριζόμενος οτι το ΧΤ σου είναι εκεί μέσα.... αρκεί να έχεις μάθει που τα φυλάνε , γιατί προσωπικά δεν την γνωρίζω αυτή την λεπτομέρεια...

Kαι δεν έχω βρεί και το φιλαράκο που θα πήγαινε να βρεί το δικό του , να σου πω παραπάνω...



Gandalf

XTMPAM
23/11/2004, 15:24
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ.....

afrotwin
23/11/2004, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
να κανουμε ομαδα κρουσης και να μαζευομαστε μπαμ μπαμ σε τετοιες περιπτωσεις με καδρονια και τα σχετικα, MAD MAX και ετσι να τα μαμησουμε να τσογλανια. Μιλαμε τα εχω παρει στη κρανα:mad:

na sou po ke mia ali istoria tora
se kapia fasi stin zoi mou pou perasa apo mia simoria me mixanes ke aftokinita egine mia paromia fasi ke klopi ke pigame se kati mpiliarda pou sixnaze to ili8io kleftroni (giati den iksere pou ekleve) ke itan me tous filous tou mpoukarame oloi mesa ksafnika minane apo ekso mono dio eftamisi me anixtes eksatmisis ke gkazonane ke kala sto asxeto gia na min akougete tipota.ke klisame tis portes na min figi kanenas ke epese to ksilo tis arkoudas me alisides lostous ke alisisdes apo mixanes
ke o magazatoras argotera fonakse tous mpatsous ke pire to makri tou tespa megali zimia ke sto magazi ke sta atoma
se fasi pou den ksanakleftike tipota gia poli kero giati kanena den riskare mpori na itan gnostos mas aftos pou 8a tou klevan tin mixani i enos apo emas
ola afta poli orea ke ligo eliniki tenia tou kolou me mixanovious ke lipa
pliroforiaka epefte poli ksilo ekines tis epoxes
oi rokades kopanagane kareklades (etsi legontousan afti pou akougan karekles diladi ntisko) ke i kareklades rokades ke outoka8eksis. emis imastan tagmeni kata ton koloamerikanon giati vrizane xouftonane ke kamia fora spania kakopiousan tis ginekes tis perioxis mou ke trogane poli ksilo an itan ligoteri apo emas ke milao gia tin epoxi pou ipirxe i vasi tou elinikou
ixame dimiourgisi xontro provlima tote ala as ta afisoume afta

as er8oume sto zoumi

orea tous dernis ala an skotosis kanenan? ti ginete?
ke mpori na min 8es na ton skotosis
mpori na ton sproksis ke na pesi se kanena sidero se kati telos panton ke na mini ston topo
ti kanis tote?
fevgis apo tin elada?
palia ginotane tora 8a se vroune opou ke na pas

lipon ti kanis?

fantasou oti mpori na se pari tilefono o tipos pou me to sidero tou ekopses ton tenonta ke na sou leei
filarako ama mino anapiros pe8enis
ama tin vgalo ka8ari opou se petixo....

gia na akouso ti kanis?
giati to pio pano fenomeno miazi me kinimatografiko ala stis tenies den nio8is ton pono oute epomizese tis sinepies tis praksis
ke skepsou oti erxete mia stigmi pou orimazis
ke 8imase aftin tin orgi pou ixes ke ta asxima pou ekanes
ke klinis ta matia sou me ta xeria ke grazis kravges orgis gia ton eafto sou ke se kovi krios idrotas etsi pliroforiaka to leme afto..

ke gia na sto po pio liana den ise se 8esi ekini tin stigmi na elenksis tis praksis sou
ke ola ine pi8ana ke to aproopto paramonevi

lipon ti kanis?

idi
23/11/2004, 16:10
"τα τσακαλια" και "Θυρα 7"!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

το πας μακρια ρε Λεο, κανα χερακι θα τους περασουμε οχι μαχαιρια και ετσι....

τα θελει ο κωλαρακος τους!:beer:

afrotwin
23/11/2004, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
"τα τσακαλια" και "Θυρα 7"!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

το πας μακρια ρε Λεο, κανα χερακι θα τους περασουμε οχι μαχαιρια και ετσι....

τα θελει ο κωλαρακος τους!:beer:

agori mou to katalaveno afto me ta tsakalia ke exis dikio

ala afto to xeraki pou les an kataliksi se 8anato ti kanis? ke elpizo na katalavenis ti enoo
pio liana
esi tou rixnis dio 100stakila mpouketa stin mapa
aftos zalizete pefti kato ke tou karfonete kana sidero sto kranio i kamia petra tou spai to kranio ke meni ston topo
ti kanis?
apla pragmatakia se rotao
iparxi kati pou na proeksofli oti den 8a gini etsi?
i 8a tou dosis dio skampilakia na vali mialo?:rotflmao:

afrotwin
23/11/2004, 16:35
lipon epidi den mporis na mou apantisis ke epidi i tsampoukades ke ta ksila ine malakies
otan sou klepsoun tin mixani
kikloforas panta me ena mikro sougiadaki sta klidia sou
an tin vris pou8ena parkarismeni den tin pernis se kamia periptosi
apla pas ke tripas ta lastixa ke kalis tous mpatsous
an ise me filo sou me mixani pernis tin klidaria tou ke tin klidonis eki pou ine ke kalis tous mpatsous
afta ke ta dio otan ta kanis apomakrinese to grigorotero apo eki an ine dinaton na min se di kanis
an den exis ali dinatotita kalis tous mpatsous ke osous filous mporis
ke an simvi den afinis ton tipo na figi apo tin kafeteria stin arxi tou pianis kouventa gia to fovero ergalio ke an den mporis na to peksis adiaforos tote esxati periptosi na tin pesis me asximo tropo sta lastixa tis mixanis ke sto tipo
to 8ema ine na min sou figi

Gandalf dr685sm
23/11/2004, 19:55
afro ....χεχεχεχεχε....κάτι μου έλεγε οτι είχες κάτι να κάνεις με τα παληκάρια της εποχής του "Ελληνικού" (αν και δεν γνώριζα την περιοχή σου).....αν θυμάμαι καλά , νομίζω οτι είχατε κάποια "προβλήματα" και με ΜΡ της βάσης αλλά και με δικούς μας τους τότε ΕΣΑτζήδες....

Πάντως , το θέμα "αντιμετώπισης κλοπής"... μου έχει τύχει και μένα... και για καλή μου τύχη τον έπιασα στον ύπνο ...

Πήγα απο την πλάτη του , δεν πρόλαβε να με δει και την επόμενη στιγμή είχε μετρήσει την άσφαλτο , με την μηχανή (παπί) του φίλου μου απο πάνω και 7-8 μαντραχαλάδες να τον έχουν κάνει μπάλα addidas πο τις "πασούλες" απο 42-45 νούμερο παπούτσι...

Σημειωτέων οτι αυτό έγινε τέρμα Πατησιών στην τότε Gema , για όσους γνωρίζουν , την εποχή που τα Πατήσια και το Ηράκλειο , ήταν οι περιοχές που αν έκανες μαγκιά , ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΗΣΟΥΝ.... θα σε έβρισκαν κάποια στιγμή σε πολύ κακή κατάσταση....

Το θέμα είναι afro όπως είπες να εκμαιεύσεις φόβο απο αυτά τα τσογλάνια... μέχρι την περίοδο 92-96 που διαλύθηκε πλέον η παρέα μας, (κοντά στα 20-30 άτομα φίλους και καμιά 300-400 ως γνωστοί ο ένας με τον άλλο) δεν είχε γίνει ούτε μια κλοπή στην περιοχή.. Κάτι Αλβανοί είχαν τολμήσει να χτυπήσουν ενα παληκαράκι 16 ετών για να του πάρουν flight jacket και τον χρυσό του σταυρό....

Νομίζω οτι τώρα έτσι όπως έφυγαν με εφημερίδες για βρακί , και ξυπόλητοι , θα έχουν φτάσει πλέον στην Πατρίδα τους...


Tέλος πάντων ... οι εποχές άλλαξαν και τα παιδάκια (Ελληνόπουλα φλώρεψαν) ...εκτός απο κάτι περιοχές στην Νίκαια και στον Κορυδαλλό,,,...αλλά και πάλι δεν έχουν εκεί ατομική μαγκιά... μόνο παρείστικη...

Ξεφεύγω... η αλήθεια είναι οτι ποτέ η μαγκιά δεν βγαίνει σε καλό... ακόμα και αν είσαι ισχυρός , κάποια στιγμή μπορεί να είσαι εσύ ο "αδύναμος" και αν δεν το λέει η καρδούλα σου, την ΕΒΑΨΕΣ....

btw.... έχω αφήσει άτομο στον τόπο , νομίζωντας οτι τον έχω τελειώσει... ευτυχώς είχε μόνο βαριά διάσειση... αλλά θυμάμαι οτι είχα νιώσει πολύ άσχημα εκείνη την στιγμή..οχι όμως μετανιωμένος γιατί είχε κάνει κάτι που δεν θέλω να πω εδώ και σίγουρα πολλοί θα αντιδρούσαν το ίδιο στην θέση μου....

Όλα είναι θέμα τσαγανού και πόσο αξίζει να κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου,...... και πίστεψε με υπάρχουν πολλοί λόγοι για να το κάνεις αυτό...ίσως οχι η κλοπή , αλλά κάτι πολύ ισχυρότερο σίγουρα....



Gandalf

periklisk
24/11/2004, 23:30
Άστα να πάνε.....

πακέτο.......

Το θέμα όμως είναι πως όλους αυτούς τους τύπους αργά ή γρήγορα τους τρώει το σκοτάδι......

free rider
25/11/2004, 00:32
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


GEMA = ? Gemeli? Κάτω απ την παλιά ΧΑΡΑ τον ναό του γαλακτομπούρεκου????


Γνωμικό:
Όταν κάποιος πέφτει κάτω φρόντισε να μην είσαι εσυ….



Η γκράβα αρρωσταίνει και ποτέ δεν πεθαίνει, 3 ΚΕΤΕ

Xrysippos
26/11/2004, 01:30
afrotwin peiraiwths eisai?

ola t alla einai kafrilikia!

x-rider
26/11/2004, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


GEMA = ? Gemeli? Κάτω απ την παλιά ΧΑΡΑ τον ναό του γαλακτομπούρεκου????


Γνωμικό:
Όταν κάποιος πέφτει κάτω φρόντισε να μην είσαι εσυ….



Η γκράβα αρρωσταίνει και ποτέ δεν πεθαίνει, 3 ΚΕΤΕ






ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΗΜΗ 2ΜΗΝΗ-3ΜΗΝΗ ΚΑΤΑΛΗΨΗ


ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΟΝΤΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΤΟ 15ΛΕΣ?


ΑΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ


:wave2:

afrotwin
26/11/2004, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrysippos
afrotwin peiraiwths eisai?

ola t alla einai kafrilikia!

re file 8a mas trelanis apo pou sou ir8e aftin i erotisi?
exi vasi elinikou ston pirea?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: