PDA

View Full Version : Stous 5 Ba8mous



tataros3
19/11/2004, 12:11
GEIA SAS PAIDES.

8A H8ELA NA MHLHSW ME KAPOION BORIOELLADHTH. KA8OTI TO TAKSIDI MOU EINAI PROS TA MERH TOU.

H 8ERMOKRASIA 8E EINAI THN HMERA 5 - 6 KAI TO BRADY 0 - 2. EPISHS THN MERA POU 8A PHGAINW, 8A BREXEI KIOLAS. AYTO POU ME ENDIAFEREI EINAI EAN EINAI EPIKYNDYNOS O DROMOS LOGW PAGOU KAI ME TI TAXYTHTA NA PHGAINW.

EYXARISTW.

parji
19/11/2004, 13:54
Δεν είμαι ακριβώς Βορειοελλαδίτης (πόσο βόρεια να χαρακτηριστεί η Αρτα), απλά θέλω να σου επισημάνω ότι εδώ και λίγες μέρες έχουν αρχίσει για τα καλά τα κρύα.
Ντύσου πολύ καλά σε περίπτωση που ταξιδέψεις με τη μηχανή και μη σε ξεγελλάει ο ήλιος. Είναι με "δόντια"! Το βράδυ κάνει ακόμη πεισσότερο κρύο όπως είναι φυσικό και δε θα σου συνιστούσα να ταξιδέψεις νύχτα ειδικά αν βρέχει κιόλας.
Απαραίτητα να πάρεις μαζί σου αδιάβροχα γιατί ο καιρός αλλάζει ξαφνικά ειδικά στις ορεινές περιοχές. Μπορείς να τα φορέσεις και χωρίς να βρέχει μιας και αυτά είναι μαζί και αντιανεμικά και μπορούν να σε προστατέψουν από το κρύο.
Τώρα όσον αφορά το πάγο, πιστεύω (με την άποψη που έχω από τις δικές μου περιοχές) είναι ακόμη λιγάκι νωρίς ώστε να αντιμετωπίσεις κάπου τέτοιο φαινόμενο, ειδικά την ημέρα. Καλού κακού εσύ να προσέχεις και να ρωτάς τους κατοίκους στα μέρη που επισκέφτεσαι.
Καλό ταξίδι να έχεις και προσοχή...

tataros3
19/11/2004, 15:42
EYXARISTW FILE MOU. 8A EPISTREPSW ME EMPIRIES.