PDA

View Full Version : daytona 675 τελικό & προγραμα εντυπώσεις



Dr.Evil
26/01/2008, 10:22
Μετά από ενα χρόνο συμβίωσης μέ τό 675, είπα νά αρχίσω νά σκαλίσω κάποια πράγματα καί θεώρησα καλό νά σάς αναφέρω εντυπώσεις καί τί εκανα γιά νά εχουμε μιά αποψη.
Τελικό τής Mivv .....racing χωρίς σιγαστήρα ..... ηχος πολυ ωραίος ,αλλά πολύ δυνατός εως εκωφαντικός... μέ ενα σιγαστήρα τά πράγματα ερχονται στά ισα τους.
Απόδοση τέλεια... χωρίς νά χαλάει τίς μεσαίες, εδωσε ορατή δύναμη στά ψηλά μετά τίς 10000 στροφές εως τά κόκκινα πράγμα πού δέν εκανε προηγουμένως μιάς καί στίς 12500 μέ 13000 σταματούσε νά δίνει αρκετή δύναμη. Μέ τό τελικό δίνει μέχρι πού σέ σταματάει ο κόφτής. Ολα αυτά μέ τό μαμά φίλτρο καί πρόγραμμα.
Πρίν μερικές ημέρες εβαλα φίλτρο τής BMC καί αλλαξα τό πρόγραμμα.
Τί αλλαξε: ακόμη περισσότερη δύναμη πάλι μετά τίς 10000 στρ αλλά καί ενα δυνατότερο σκαλοπάτι στίς 12000 στρ μέχρι τέλους. Οχι καλό ομως στίς μεσαίες από 6000 στρ μέχρι 10000, χωρίς νά σημαίνει οτι μεσαίες χάλασε τελείως , απλά αργεί λιγο περισσότερο νά ανεβάσει.
ηταν κάτι πού τό περίμενα βέβαια αφού ολα αυτά ,υποτείθεται οτι σέ ΄φερνουν πιό κοντά σέ racing αποδόσεις πού θέλεις δύναμη ψηλά.
Επόμενη διόρθωση μετά τά καινούργια δεδομένα απόδοσης , είναι γρανάζωμα σέ συνδυασμό μέ γρανάζι αλουμινίου καί 520 αλύσίδα, ξέροντας από προηγο΄υμενα μηχανάκια πού είχα, πόσο θά τό βοηθήσει ... Μένει μιά δυναμομέτρηση νά επιβεβαιώσει ολα αυτά πού παρατήρησα, τήν οποία θά ποστάρω.
Συμπέρασμα: Αν τό θέλεις γιά χρήση πόλης, τελικό απλά. Αν οί ανησυχίες είναι πιστίσιες, τά ανωτέρω.
Ανήκω στήν δεύτερη κατήγορία οπότε είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Ελπίζω νά φώτισα κάποιες απορίες ή περιέργειες σας. Ελπίζω κάποια στιγμή νά τά πούμε καί από κοντά.
Βαγγέλης

Ζεύκας
26/01/2008, 10:35
Τρέλανέ μας ρε Βαγγέλη!

:a23:


Δώσε πληροφορίες στο λαό! Π.χ. το τελικό της mivv πόσο κάνει?

Και χώσε κ φωτό! :beer:



Α,κ έλα καμιά Παρασκευή από τη παμπ που αράζουμε οι Αγγλάρες να τα πούμε από κοντά!

:beer: :beer:

m1ke
26/01/2008, 10:38
Εγώ έχω τελικό Arrow τιτανίου ανοιχτό (χωρίς τάπα), το ανοιχτό πρόγραμμα και μπουζί 10άρια ιριδίου. Φίλτρο δεν έχω αλλάξει. Έχω την αίσθηση ότι πήρε δύναμη σε όλο το φάσμα στροφών κάτι που επιβεβαίωσε και ο Pap που το οδήγησε, αλλά μία δυναμομέτρηση θα δείξει την αλήθεια. Το κόστος ήταν 450 το τελικό και 50 τα τρία μπουζί.

AFTER
26/01/2008, 10:42
Τωρα καταλαβα ποιος ειναι αυτος που με ξυπναει καθε τρεις και λιγο
Αλητη μηχανοβιε γειτονα, θα ερθω απο κατω σου και θα αρχισω τα burn out πανω στους υαλοκαθαριστηρες σου

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

Ζεύκας
26/01/2008, 10:43
Τα τελικά παίδες από που τα πήρατε?

m1ke
26/01/2008, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Τα τελικά παίδες από που τα πήρατε?

Όχι από Ελλάδα :smokin: :rotflmao:

Ζεύκας
26/01/2008, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Όχι από Ελλάδα :smokin: :rotflmao:

σωωωώπα.... :lol:

κανά νέο? :rotflmao:

ρίξε κανά λινκ ρε Μιχάλη κ για μας που ψαχνόμαστε!


Κ φωτό! Ακούς Βαγγέλη?

Dr.Evil
26/01/2008, 14:39
Από Ελλάδα τό πήρα σέ πολύ καλή τιμή Τιτάνιο. Δέν θυμάμαι τό ονομα τού αντιπροσώπου , αλλά είναι ευκολο νά τό βρώ. Θά κατέβω κάποια στιγμή, οχι νά τό δείτε απλά, πρέπει νά τό ακούσετε.... Ειδικά στίς μεσαίες στρ κάνει εναν περίεργα ομορφο ηχο. Φωτό θά τό βγάλω καί θά τήν ποστάρω
m1ke ελεγα γιά Ιριδίου νά βάλω. Αξίζει εχει διαφορά πιστεύεις?

mako
28/01/2008, 01:31
Ασε μ@ρη κ@λογρια που μπριζονεις τα παιδακια!!!!!:a024: :a53: :a54:

Ζεύκας
28/01/2008, 03:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Ασε μ@ρη κ@λογρια που μπριζονεις τα παιδακια!!!!!:a024: :a53: :a54:

ναι ρε αυτόν περιμέναμε! :lol:

κάτσε κ θα δείς τι ετοιμάζω... :D

Cpt. Haddock
28/01/2008, 08:57
:smokin:

Αχεμ...

Να σας υπενθυμίσω οτι το σπαμ ειναι σαν την ασπιρίνη... Η λίγη κάνει καλό, η πολύ όμως σε στέλνει

:smokin:

mako
28/01/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ναι ρε αυτόν περιμέναμε! :lol:

κάτσε κ θα δείς τι ετοιμάζω... :D

:look: :hypnotize :uplate: :eyepop: :eek:

Καπετανιο μου μικρα παιδια ειμαστε, μη μας παρεξηγεις!!!!!!!:o :winka: :D :beer:

Ζεύκας
28/01/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
:look: :hypnotize :uplate: :eyepop: :eek:

Καπετανιο μου μικρα παιδια ειμαστε, μη μας παρεξηγεις!!!!!!!:o :winka: :D :beer:

γι'αυτό ρε πιτσιρίκο πίνεις συνέχεια sprite? :lol:




























ωχ...σπαμμάρω...την Παρασκευή το αφεντικό θα πεί να μη μου σερβίρουν μπύρα... :bawl:

m1ke
28/01/2008, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.Evil
m1ke ελεγα γιά Ιριδίου νά βάλω. Αξίζει εχει διαφορά πιστεύεις? [/B]

Τα εννιάρια ιδιρίου έχουν 12? το ένα. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις στην επόμενη αλλαγή. To δικό μου έχει δεκάρια γιατί έχει τη χαρτογράφηση για την Arrow.