PDA

View Full Version : Εχουν βαλθεί να με τρελάνουν..



kaps
28/01/2008, 08:55
Είπα πως μετά από την αλλαγή των λαδιών στο μπροστινό όπου δεν λύθηκε αλλά ξέσφιξε ο μάστορας τις βίδες από κάτωστα καλάμια , θα είχα επιτέλους ένα καλό μπροστινό σύστημα ..Ελα ντε που μόλις στρίβω όλη τη διαδρομή το τιμόνι από αριστερά προς τα δεξιά κάτω στη δεξιά μπουκάλα ακούω ένα γκαπ και νοιώθω σαν να βρίσκει κάπου εκεί μέσα . Υποψιάζομαι μαλακία που δεν έλυσε τις μπουκάλες ...Μάλλον όταν αυτός ξέσφιξε από κάτω την βίδα κάποια ασφάλεια δεν μπήκε στη θέση της ...τι να υποθέσω;Θα πάω τώρα σε λίγο από εκεί και θα τα πούμε σχετικά ..για να δω τι θα μου απαντήσει; Την ΄Παρασκευή τουτο πήγα διότι με τράβαγε και αποκαλύφθηκε πως είχε παραβιδώσει τον άξονα της ρόδας ο οποίος είχε βγει προς τα αριστερά ......

p@nos
28/01/2008, 11:45
Αυτος ειναι ο λογος για τον οποιο δεν εκανα τη δουλεια σε συνεργειο...
Επειδη ειχες αμφιβολιες, αν την κανεις τη δουλεια σπιτι σου σου θα την κανεις πολυ καλυτερη απο οποιονδηποτε συνεργιατζη...


:(

Πηγαινε του το και αμα σου αρχισει τις παπαριες αγριεψε,ειναι ο μονος τροπος για να καταλαβει...

Απλα για να ξερεις θα προσπαθησει να σε πησει οτι αυτο το κανουν ολα τα ΧΤ και οτι απορει που δεν το 'χες καταλαβει τοσο καιρο:lol: :lol: :lol:


Καλα ξεμπερδεματα και ελπιζω να μη σε πριξει πολυ ο ''μαστορας''...

kaps
28/01/2008, 13:06
Πήγα και μόλις ήρθα. Μου είπε λοιπόν πως αφού τίποτα δεν ξεβίδωσε παρά χλάρωσε την κάτω τάπα στα καλάμια δεν παίζει κάτι να μην μπήκε σωστά και υπέθεσε πως είναι μάλλον το κάτω ρουλεμάν . Ωστόσο εγώ το ακούω καθαρά τον ήχο να βγαίνει από τη μπότα στο δεξί καλάμι .Στο νύχι όταν κουνώ το τιμόνι από αριστερά προς δεξιά (τέρμα διαδρομές ) δεν ακούγεται. Βέβαια είπε το κλασσικό ,ντίζες καλώδια που περνάνε κ.λ.π Ομως τα είχα ελέγξει ήδη εγώ .Θα ξανατσεκάρω στο γκαράζ...Ειδάλλως θα πάω στη Μοτοδυναμική που είναι και στα 2 χμ από το σπίτι μου και θα ΄βρω το Πραβή να το τσεκάρει..

p@nos
28/01/2008, 13:09
Μην περιμενεις να σου πουν και πολλα στη ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ...
Αυτοι ειναι απλως πωλητες...


Επεμεινε και μη μασας...
Την μηχανη του την πηγες για να την παρεις καλυτερη απο πριν,οχι χειρωτερη...

Αφου λες ομως οτι σου αρεσουν τα κατσαβιδια,γιατι δεν δοκιμαζεις να τα ανοιξεις μονος σου???

kaps
28/01/2008, 20:33
Και όμως ο Πραβής επιβεβαίωσε άλλη μια φορά την φήμη του .Είοναι μακράν καλύτερος μηχανικός ..Οντως είχα δίκιο για το κόμπιασμα στις μπότες των αναρτήσεων και τι έφταιγε;η γέφυρα tarozzi που έχω βάλει στα καλάμια ...με τα καινούργια λάδια σηκώθηκε η ανάρτηση και η γέφυρα έπιανε κάπως ....Την χαλαρώσαμε την ρυθμίσαμε εκ νέου και ούτε γάτα ούτε ζημιά .. οσον αφορά το μάστορα δεν μπορώ να πω πως δεν είναι καθαρός και ψείρας ..όμως σίγουρα την γνώση του Πραβή δεν την έχει . Αλλη μια φορά , για να καταλάβεις τι εννοώ , είχα το ΧΤ600Ε και άκουγα σχε κλάθε γκλαζωμα ένα θόρυβο μεταλλικό από την πλευρά της καμπάνας ..¨ολοι λέγανε για κατέβασμα και ρεκτιφιέ.Το πήγα στο Πραβή στη Μοτοδυναμική και με το που το ακούει μου λέει . Θέλει σφίξιμο το παξιμάδι της καμπάνας .εχει λασκάρει η ασφάλεια και όταν το σφίξεις θα σταματήσει . Ούτε κατέβασμα ούτε τίποτα το έσφιξα και σταμάτησε .Σίγουρα οι άλλοι εκεί λειτουργούν ως απλοί υπάλληλοι σε ξένη επιχείρηση . Ο Πραβής όμως λειτουργεί υποδειγματικά και αγόγγυστα .....

mourgakos
31/01/2008, 09:47
:cool: αφωνος.........