PDA

View Full Version : Η εξομολόγηση



tai
19/11/2004, 17:26
Μια φορά κάποια γυναίκα πάει στην εκκλησία για να εξομολογηθεί.
-"Παππά μου, έχω αμαρτήσει!"
- "Τι έκανες τέκνον μου;", τη ρωτάει ο παππάς.
- "Χθές είχα βγει με έναν άντρα και μου έπιασε το χέρι."
Ο παππάς πάει μέσα στο ιερό, ανοίγει το computer και τσάκα τσούκα τα κουμπάκια παίρνει μια απάντηση, βγαίνει έξω και της λέει:
- "15 μέρες νηστεία και θα συγχωρεθούν οι αμαρτίες σου τέκνον μου."
Μετά από καιρό ξαναπάει η ίδια γυναίκα στον παπά να εξομολογηθεί.
- "Τι έκανες τέκνον μου;", τη ρωτάει ο παππάς.
- "Πάτερ μου, εχθές βγήκα με έναν άντρα, με φίλησε και με χούφτωσε!"
Πάει μέσα ο παππάς, τσάκα τσούκα τα κουμπάκια... βγαίνει έξω και της λέει:
- "Ένα μήνα νηστεία και θα συγχωρεθούν οι αμαρτίες σου."
Φεύγει λοιπόν η γυναίκα... Μετά από ένα μήνα πηγαίνει ξανά στην εκκλησία και λέει στον παπά να την εξομολογήσει.
- "Τι έκανες τέκνον μου;", τη ρωτάει ο παππάς.
- "Πάτερ μου, χθές βγήκα με έναν άντρα, με πήγε στο σπίτι του, με πέταξε στο κρεβάτι του, με έγδυσε και έπεσε από πάνω μου, αλλά δεν μου τον έβαλε όλο!"
Πάει μέσα ο παππάς ανοίγει το PC, τσάκα τσούκα τα κουμπάκια, τσάκα τσούκα τα κουμπάκια...τίποτα. Ξανά, τσάκα τσούκα τα κουμπάκια, τσάκα τσούκα τα κουμπάκια... τίποτα. Βγαίνει λοιπόν έξαλλος έξω και της λέει:
- "Πήγαινε πες του να σου τον βάλει όλο γιατί το computer μου βγάζει δεκαδικούς!"


παρέλαση στην Μόσχα
Από το υπερπέραν παρακολουθούν την παρέλαση για την επέτειο της Οκτωβριανής επανάστασης στην Κοκκινη Πλατεία της Μόσχας ο Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ο ΙΟΥΛΙΟΣ ΚΑΙΣΑΡΑΣ και ο Μ. ΝΑΠΟΛΕΩΝ.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: Πώ-πώ τι άρματα ειναι αυτά.Αν τα είχα στην εποχή μου, θα έφτανα μέχρι την Ιαπωνία!
Ι. ΚΑΙΣΑΡ: Πώ-Πώ τι πύραυλοι ειναι αυτοί! Αν τους είχα στην εποχή μου θα την είχα ξεσχίσει την Βρετανία!
Μ. ΝΑΠΟΛΕΩΝ: (Διαβάζει την Πράβδα). Πώ-πώ τι εφημερίδα είναι αυτή! Αν υπήρχε στήν εποχή μου για το Βατερλώ δεν θα μάθαινε κανένας τίποτα!