PDA

View Full Version : Νέο μέλος - Καλώς ήλθα!



Locksmith
30/01/2008, 11:29
Γεια σε όλους, είμαι από Θεσσαλονίκη και πριν ενάμισι μήνα περίπου αγόρασα ένα ασημί SV1000S με 9500Km.
Tο μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι το εργαλείο είναι σαν καινούργιο και :a016:πυροβολάει!.. Επίσης είμαι προσκεκλημένος του div400 όπου με ξέθαψε και με βρήκε από ένα αμερικάνικο φόρουμ..! :lol:

Πήρα το θάρρος να βάλω και μια φωτογραφία της...

- http://i79.photobucket.com/albums/j137/NEA-4311/SV1000%20S/DSC02438.jpg

Και μια με τα LED που πρόσφατα τοποθέτησα...

- http://i79.photobucket.com/albums/j137/NEA-4311/SV1000%20S/DSC02485.jpg

(μόνο με direct link μπορώ να κάνω post εικόνες;..)

Cpt. Haddock
30/01/2008, 11:32
καλώς τον κλειδαρά :wave2:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

για το SV δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά, έχουν κανει κι άλλοι το ίδιο λάθος :evil: :D :lol:


:wave2:

Locksmith
30/01/2008, 11:40
Χα! Και τώρα μου το λέτε;

Η αλήθεια είναι ότι απ τον Σεπτέμβριο ψάχνω ένα μηχανάκι που να μ'αρέσει περισσότερο αλλά δεν βρήκα ούτε ένα όσο το SV, σε θέματα σχεδίασης και γραμμής, μοτοσυκλέτας με clip-ons που να αντέχει η καημένη και χαλασμένη μέση μου, γραμμικής εξέλιξης της δύναμης και της ροπής αλλα και σε θέματα στριψίματος που μόνο εάν έχεις καβαλήσει SV καταλαβαίνεις πόση εμπιστοσύνη σου παρέχει, και τι εννοώ.

:wave2: και σε σένα.

Tpap
30/01/2008, 11:59
γεια σου, φιλε.

sv, ειπες ε..??
καλα δεν πειραζει.

Locksmith
30/01/2008, 12:59
Κανένας άλλος με SV να με υπερασπιστεί απ' τους τετρακύλινδρους κάγκουρες υπάρχει;:D

Cpt. Haddock
30/01/2008, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
κανένας άλλος με SV να με υπερασπιστεί απ' τους τετρακύλινδρους κάγκουρες υπάρχει; :D

ΤΡΙ κύλινδρους :D :smokin: :D

Locksmith
30/01/2008, 13:02
Χεχε, ε τότε αυτό σημαίνει ότι δεν εννοούσα εσένα! ;) Triumph να υποθέσω; :a013:

kalesin
30/01/2008, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ΤΡΙ κύλινδρους :D :smokin: :D


ποτε σου εκλεψαν τον αλλο κυλινδρο;
κ δεν πηρες χαμπαρι τιποτα;

ρε δεν παμε καλα..... :look:





καλως ορισες κλειδαρα... :beer: :beer: :beer:

Tpap
30/01/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
;) Triumph να υποθέσω; :a013:

οχι, ειναι DEUTZ diesel, τρικυλινδρο, αεροψυκτο με προθαλαμο..

Locksmith
30/01/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
οχι, ειναι DEUTZ diesel, τρικυλινδρο, αεροψυκτο με προθαλαμο..
τα 'λεγα εγω... δεν τα 'λεγα?

Aggelos_SV
30/01/2008, 14:51
Kαλώς τον κλειδαρά!!!:beer:

Μην ακούς τους κοπρίτες που σου λένε παλιόλογα για το μηχανάκι σου.
Ζηλεύουν .....
Εξάλλου τι δουλειά έχουν στο υποforum των SV ?:p Όλο τα δικά μας χαζεύουν ...και ζηλεύουν.:D

Λάστιχα να του αλλάξεις(φαντάζομαι πάνω έχει ακόμα της μάνας του) οπωσδήποτε.

:beer: :wave2:

Tropeas
30/01/2008, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
Χα! Και τώρα μου το λέτε;

Η αλήθεια είναι ότι απ τον Σεπτέμβριο ψάχνω ένα μηχανάκι που να μ'αρέσει περισσότερο αλλά δεν βρήκα ούτε ένα όσο το SV, σε θέματα σχεδίασης και γραμμής, μοτοσυκλέτας με clip-ons που να αντέχει η καημένη και χαλασμένη μέση μου, γραμμικής εξέλιξης της δύναμης και της ροπής αλλα και σε θέματα στριψίματος που μόνο εάν έχεις καβαλήσει SV καταλαβαίνεις πόση εμπιστοσύνη σου παρέχει, και τι εννοώ.

:wave2: και σε σένα.
πεστα αγόρι μου!!!
καλως ήλθες! τσίμπα και καμιά :beer: :beer: :beer: και άραξε...
εδώ έχουμε πολλούς άξεστους που επειδή είμαστε οι μόνοι ειλικρινείς με τα προβλήματα της μοτό μας μας θεωρούν υποδυέστερούς αλλά τους έχουμε άνετα και ιδιαίτερα στις στροφές...
αφού σε βρήκε ο Δημήτρης... τότε είσαι και "γλυκό αγόρι" :blush: :lol: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :beer: :wave2:

Locksmith
31/01/2008, 00:40
Επιτέλους νάτοι οι δικοί μου! Ε λοιπόν αυτό που διάβασα εδώ και μου ανέβασε το ηθικό είναι το ότι είμαστε σκόρπιοι, αλλά είμαστε πολλοί! :cool:

Λάστιχα ΕΧΕΙ τα εργοστασιακά -και μου κανε κάτι χαζά σε κάτι εξόδους από στροφές κλπ.- οπότε είχα στο πρόγραμμα να τ αλλάξω... Τα είδα κιόλας και είναι τέλος 2003(!!!), σε μηχανάκι με πρώτη άδεια 10ος / 2006! Άπειρο stock στο εργοστάσιο να υποθέσω;.. και πήραν τα κάτω-κάτω της στοίβας; :lol:
Thanks anyway, καλή παρατήρηση και καλή συμβουλή Άγγελε. :a013:

Tropeas έτσι είναι, αν έχει 10 άλογα παραπάνω το μηχανάκι και ακούγεται πως τρέχει περισσότερο (rpm), είναι αυτομάτως καλύτερο! :a24: Kαι μετα το project: λάσπη, τετράγωνα λιωμένο λάστιχo και βγαλμένα όλα απο κάτω, μούσι, φλας, πινακίδα, φανάρι... και εξάτμιση που ακούγεται κάπως έτσι...:cry: (Μου τυχε το σαβ/κο). Γενικά δεν λέω πως είναι χειρότερα, να το λέμε και αυτό. Απλά όταν δεν ξέρεις τι θες, πας προς τα κει...
Ελπίζω να μη με θεωρείς και τόσο γλυκό, τροπέεεα με την τόοοσο μεγάλη υπογραφή σου!:rotflmao:

Aggelos_SV
31/01/2008, 00:58
Από το τέλος του 2003???:eyepop:

Όταν τα αλλάξεις ,και εννοείται θα βάλεις κάτι με πιο τρίγωνη κορώνα,τότε θα νομίσεις ότι πήρες άλλο μηχανάκι.Κι αν τώρα είσαι μια φορά ενθουσιασμένος , τότε θα είσαι σίγουρα 10 παραπάνω.Θα δεις πόσο εύκολα βουτάει στις στροφές και τι όμορφα powerslides με κολλήμένο το γκάζι στο στοπ θα κάνεις στις εξόδους των στροφών περνώντας τις τετρακύλινδρες ηλεκτρικές σκούπες:lol: :lol: .Καλά αυτό με τα powerslides ήταν ποιητική αδεία:lol:


:wave2:

Bavarian
31/01/2008, 01:03
Γεια σου φίλε.Ωραίο το SV.Εγώ είμαι τετρακύλινδρος (εν σειρά),δικύλινδρος (πάλι εν σειρά) και μονοκύλινδρος (τη κάτσαμε τη βάρκα ):lol: αλλά δεν με εμποδίζουν να σε καλοσωρίσω :wave2: :beer:

gcrook
31/01/2008, 02:49
Καλως ορισες φιλε.
Μην δινεις σημασια σε κατι τυπους που καβαλανε κατι τρικυλινδρα της ντροπης:lol:


Σε "ψαρεψε" ο Μητσος μαθαινω ε;:D
Προσεχε μην σε αγριεψει γιατι τωρα τελευταια του εχει γυρισει το ματι και ολο χωνει φραγκα στο δικο του.:wave2:


Υ.Γ Καποτε ημασταν πολλοι αλλα σκορπιοι.Ηρθε ο καιρος πιστευω να γινουμε ενα μεγαλο μπουλουκι.:blush:

gcrook
31/01/2008, 02:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
Χεχε, ε τότε αυτό σημαίνει ότι δεν εννοούσα εσένα! ;) Triumph να υποθέσω; :a013:

Μην χαιρεσαι δεν ειναι απο τα "καλα", το Tiger το προηγουμενο ειναι.:a9: :a22:

Locksmith
31/01/2008, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Γεια σου φίλε.Ωραίο το SV.Εγώ είμαι τετρακύλινδρος (εν σειρά),δικύλινδρος (πάλι εν σειρά) και μονοκύλινδρος (τη κάτσαμε τη βάρκα ):lol: αλλά δεν με εμποδίζουν να σε καλοσωρίσω :wave2: :beer:

Φυσικά και δεν σ'εμποδίζουν, πολύ ωραία συλλογή μπορώ να προσθέσω! Εγώ πέρα απ'το κλουβί (αμάξι), έχω ένα innova 2006 και ένα BMW K100 RS 1986 του dad με μόνο 55.000kms περίπου(!).

Όσο για τα powerslides, θα πρέπει να περάσει αρκετός καιρός για να τα κάνω γιατί δεν είμαι τόσο έμπειρος οδηγός, δεν οδηγάω πολλά χρόνια βλέπεις... Im getting there! :bigcry: ουφ!

Και μιας και έχω ήδη αρχίσει το modding, που μπορώ να βρω αξεσουάρ για το SV? Θεσ/νίκη ή Αθήνα κιόλας... Ή και αλλού.

Cpt. Haddock
31/01/2008, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καλως ορισες φιλε.
Μην δινεις σημασια σε κατι τυπους που καβαλανε κατι τρικυλινδρα της ντροπης:lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μην χαιρεσαι δεν ειναι απο τα "καλα", το Tiger το προηγουμενο ειναι.:a9: :a22:

:a021:


118928

div400
31/01/2008, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
....
Υ.Γ Καποτε ημασταν πολλοι αλλα σκορπιοι.Ηρθε ο καιρος πιστευω να γινουμε ενα μεγαλο μπουλουκι.:blush:


go into the world my children, go forth and fornicate, increase thy numbers :a024:

καλως ηρθες locksmith :wave2: :beer:

Cpt. Haddock
31/01/2008, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
....go forth and fornicate....

amongst yourselves :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

div400
31/01/2008, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
amongst yourselves :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

...me boys will violate every body cavity they shall find on thier mysterious jorneys.....:smokin:

amongst yourselves και στα μουτρα σου! :mad:


:lol:

doctor x
31/01/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
...me boys will violate every body cavity they shall find on thier mysterious jorneys.....:smokin:

amongst yourselves και στα μουτρα σου! :mad:


:lol:

:bigcry:


καλωσηρθες!:beer:

gcrook
31/01/2008, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
...me boys will violate every body cavity they shall find on thier mysterious jorneys.....:smokin:

amongst yourselves και στα μουτρα σου! :mad:


:lol:

There goes another one:sad:


:rotflmao:

div400
31/01/2008, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
There goes another one:sad:
:rotflmao:

:confused:

εσυ δεν ηθελες να γίνουμε πολλες?!?!?
τωρα γκρινίαζεις? ε πορδουλινι μου?
:look:



:lol:

LePa
01/02/2008, 10:11
Kalos orises file kai kalotaxido to sv sou !!!

tora teleutea kikloforise mia fimi pos ta asimenia suzuki einai pio grigora apo ta ipolipa :)

Locksmith
01/02/2008, 18:36
Χαχα! Ναι ναι, κάτι πήρε τ'αυτί μου και μένα!

Πως μπορώ να βάλω φωτό που να εμφανίζονται στο φόρουμ και να μή φαίνονται σαν link? Έχω photobucket.

div400
01/02/2008, 20:03
οταν κάνεις ΑΠΑΝΤΗΣΗ (ή ΠΑΡΑΘΕΣΗ) σε κάποιο μηνυμα ΚΑΤΩ απο το παραθυρο που γραφεις την απαντηση σου εχει μια επιλογη για ΕΠΙΣΥΝΑΨΗ ΑΡΧΕΙΟΥ.

ψάχνεις απο το browse την φωτο που θες να ποσταρεις την κανεις upload και vouala! :wave2:

απλα το μεγεθος της φωτο ΔΕΝ πρεπει να ειναι μεγαλυτερο απο 102400 bytes!!!!
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

div400
01/02/2008, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
Kalos orises file kai kalotaxido to sv sou !!!

tora teleutea kikloforise mia fimi pos ta asimenia suzuki einai pio grigora apo ta ipolipa :)

λοιπον...
ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΗΣ ΠΑΣΗΣ ΟΤΙ:
ΤΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΑ SV ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΣΕΙΡΑ

Α) ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ COPPER TOY 2003 (αχχχχ ερωτας......:D )

B) TO ΑΠΑΣΤΡΑΠΤΟΝ ΜΠΛΕ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ !!!!

Γ) τα υπολοιπα.....

:smokin:

περαν πασης αμφιβολίας τα ιδια ισχύουν ΚΑΙ για τα 650! και μην ακουτε τι λεει η φαλακρη μπουγατσα/αυτοπροσδιορισμένος ''προεδρας'' alexioannides!!!
καλυτερα ρωτηστε τον πως τριβουν εξατμήσεις τιτανιου.....:a13:

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Locksmith
02/02/2008, 01:01
ΑΑΑααα... μμμάλιστα. :a31: Και είναι απόλυτα λογικό άλλωστε λόγω της καλύτερης αεροδυναμικής που παρέχει το κάθε χρώμα, σε συνδυασμό με το χαμηλότερο βάρος του. Καλά για το άβαφο σασί, ουδέν λόγος γίνεται στο πόσο ωφελεί.:rotflmao:
Ευχαριστώ για το tip για τις photos.

div400
02/02/2008, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
ΑΑΑααα... μμμάλιστα. :a31: Και είναι απόλυτα λογικό άλλωστε λόγω της καλύτερης αεροδυναμικής που παρέχει το κάθε χρώμα, σε συνδυασμό με το χαμηλότερο βάρος του. Καλά για το άβαφο σασί, ουδέν λόγος γίνεται στο πόσο ωφελεί.:rotflmao:
Ευχαριστώ για το tip για τις photos.

my young apprentice, if a copper or blue SV you had, know you would the truth!!! :a024:




:lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

gcrook
02/02/2008, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
my young apprentice, if a copper or blue SV you had, know you would the truth!!! :a024:




:lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

:nono:

Thou shall not paint thy SV blue, for blue is the color of total gayness and extreme slowness while on the road.
Thus a black mat SV is the way to go,for the elders have predicted its superiority towards ather gay colors from the ancient times when oblivion was this worlds true substance, and so today's science has proven the elder's wisdom on matters as such.


:hypnotize :hypnotize :hypnotize
:rotflmao:

Locksmith
03/02/2008, 17:59
...Μου φαίνεται διαβάζετε πολλά comics... :a21:




:smilea:

project.breeze
03/02/2008, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
...Μου φαίνεται διαβάζετε πολλά comics... :a21:




:smilea:




Suzuki SV Service Manual λέγεται :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin:

Locksmith
04/02/2008, 02:34
i c. :cool: Όπως και νά χει, να τους το δώσουμε στα Ελληνικά τουλάχιστον!..

bikerted
06/02/2008, 02:13
Να σου πω κι εγώ καλώς ξαναβρεθήκαμε :beer: :beer: :sun:

alexioannides
13/02/2008, 21:05
geia sou re kardash!!! me esena 8a ta poume apo konta syntoma giati kai egw apo salonika eimai! kalws mas hr8es kai na mpaineis syxna mesa kai na grafeis. oxi sa merikous merikous....