PDA

View Full Version : ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Bmw



AUFGEBRACHT
30/01/2008, 22:08
Πρίν κανα δίμηνο είχα αναφερθεί στη συνεργασία ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ-BMW με αφορμή περιστατικό που είχα.Προχτές φίλος μου έλεγε ότι πήγε στο ίδιο συνεργείο και κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό από την ασχετοσύνη τους...Να φανταστείτε μια μέρα ήμουν μπροστά σε παραγγελία και ο τύπος έμαθε από εμένα οτι το 650GS του 2001 έχει άλλο πλαίσιο οργάνων από το μοντέλο του 2006...τα παράγγελνε λάθος.Μάλιστα μου πετάει το φοβερό <Οι μαλάκες στη BMW αν γίνει λάθος παραγγελία δεν τη δέχονται πίσω κι επειδή κάνω όλο λάθος έχω γεμίσει την αποθήκη με λάθος παραγγελίες>:uplate: ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ BMW MOTORRAD ME TOΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΟΥ!!!!

Bavarian
30/01/2008, 22:17
Καλά δεν ήξερες δεν ρώταγες...είναι απίστευτοι οι τύποι εκεί μέσα :lol: ...πρίν μια βδομάδα ειχα πάει να πάρω λάμπα Η3 για το σκάρβερ και ο τύπος πήγε να με βγάλει τρελλό:lol: (όχι ότι δεν είμαι) ότι "δεν υπάρχει τέτοιο μηχανάκι" και "μήπως εννοώ το GS γιατί CS δεν βγάζει το σύστημα" "σκάρβερ μήπως είναι το σκούτερ που έβγαζε η BMW ?"...:lol: :rotflmao: Είναι απίστευτοι εκεί μέσα.Απλά μην ξαναπάς...



Πλάκα πλάκα θα του το κλείσουν του Σφακιανάκη το μαγαζί :lol:

Tigas
30/01/2008, 22:31
Μπορεί να είναι καινούργια τα παιδιά στα ανταλλακτικά και μπορεί να μήν ξαναείχαν ίσως και επαφή με μοτοσυκλέτες ξανά.

Οι πωλητές ανταλλακτικών σε ομίλους τέτοιου είδους μετακινούνται πολλές φορές από εταιρία σε εταιρία.

Τέλος μια και εμένα η δουλειά μου είναι αυτή και έχω περάσει και απο την BMW μερικές φορές το EPC δεν σε κατατοπίζει τόσο σε ηλεκτρικά κομμάτια όπως δυναμό,καντράν,φανάρια αλλά με σχετικές ερωτήσεις σε κάποιον που ξέρει βγάζεις άκρη.

Τώρα ο συγκεκριμένος ανταλλακτικός για να έχει γεμίσει την αποθήκη του με λάθος παραγγελίες μάλλον κανένας νεαρός πρέπει να είναι και θα το πληρώσει στο βάθος του χρόνου από τον υπεύθυνο ανταλλακτικών του ομίλου τον οποίο ξέρω και δεν νομίζω να τον αφήσει έτσι.



Πάντως σαν BMW Σφακιανάκης δεν είναι και ιδιαίτερα εξυπηρετικοί.
Όταν είχα προτοπάρει το GS ήθελα κάτι και πήγα στο Περιστέρι για να παραγγείλω κάτι που έκανε 30ευρώ και η απάντηση τους ήταν ότι θα έπρεπε και να το πληρώσω και να περιμένω και 15 μέρες για να το παραλάβω χωρίς κάν να ρωτήσουν τί ανταλλακτικό είναι, οι άνθρωποι ήταν για :lol: λέμε.

AUFGEBRACHT
30/01/2008, 22:52
Όχι,ο τύπος ούτε πιτσιρικάς είναι ούτε δεν έχει επαφή με μηχανές...μάλιστα έτρεχε σε αγώνες παλιά.Ξέρεις τι είναι να μπαίνεις σε μαγαζί που πουλά (και)BMW και να σου λένε ότι κάνουμε αναγκαστικά σέρβις στα bmw και δεν τα ξέρουμε καλά αλλά είναι μαλακία μηχανάκια...τα suzuki που έχουμε είναι καλύτερα....λόγω τιμής ρε παιδιά τέτοια κουβέντα μου είπε ο τύπος...

AUFGEBRACHT
30/01/2008, 22:59
Όταν είχα πάει για σέρβις τον ρώτησα για το 800GS και ο τύπος με κοιτά και λέει Αλήθεια,θα το βγάλουν και 800άρι; Δε θα πουλήσει τίποτα,άπατο θα πάει,το μοτέρ του 800S κάνει τσάκ τσάκ:hypnotize :uplate: :wacko: και δεν είναι καλό μοτέρ,το Vstrom είναι καλύτερο!!! Το ξέρατε εσείς οτι το μοτέρ έχει πρόβλημα και κάνει τσάκ τσάκ;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Bavarian
31/01/2008, 00:15
Είπα πιο πάνω...απλά μη ξαναπάς.Για τα υπόλοιπα που είπε είναι το λιγότερο αυνάν για να μη πω τίποτα χειρότερο...ο καραγκιόζης :evil:

Tigas
31/01/2008, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Όταν είχα πάει για σέρβις τον ρώτησα για το 800GS και ο τύπος με κοιτά και λέει Αλήθεια,θα το βγάλουν και 800άρι; Δε θα πουλήσει τίποτα,άπατο θα πάει,το μοτέρ του 800S κάνει τσάκ τσάκ:hypnotize :uplate: :wacko: και δεν είναι καλό μοτέρ,το Vstrom είναι καλύτερο!!! Το ξέρατε εσείς οτι το μοτέρ έχει πρόβλημα και κάνει τσάκ τσάκ;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γιατί και εσύ δεν του απάντησες, μπορεί εμάς το μοτέρ να κάνουν τσακ τσακ, αλλά εσας τα πλαίσια κάνουν κρακ κρακ μπαμ μπαμ και ο αναβάτης κάτω :rotflmao:

Καλά εάν σου είπε τέτοια πράγματα πρέπει να είναι πολλά κιλά :a31: ή ψάχνεται να απολυθεί.

low__rider
31/01/2008, 22:03
...Aμα θες Σφακιανακη για service κανε μια βολτα απο μπουρναζι! Εκει θα βρεις τον Μike. Και το πρωτο μαστορι! Και ξηγημενος αλλα και με διακρισεις στην γερμανια πανω στο αντικειμενο του! Αλλα μην του πριξεις και πολυ τα @@ ...την ξερει καλα την δουλεια του! :winka:


:wave2:

Bavarian
31/01/2008, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
...Aμα θες Σφακιανακη για service κανε μια βολτα απο μπουρναζι! Εκει θα βρεις τον Μike. Και το πρωτο μαστορι! Και ξηγημενος αλλα και με διακρισεις στην γερμανια πανω στο αντικειμενο του! Αλλα μην του πριξεις και πολυ τα @@ ...την ξερει καλα την δουλεια του! :winka:


:wave2:




Εκεί μάλλον πήγε γιατί εκεί ειναι το Service και τα ανταλλακτικά.Για τον Mike επέτρεψέ μου να έχω κάποιες επιφυλάξεις που μπορώ να σου πω με pm.:beer:

low__rider
01/02/2008, 06:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Εκεί μάλλον πήγε γιατί εκεί ειναι το Service και τα ανταλλακτικά.Για τον Mike επέτρεψέ μου να έχω κάποιες επιφυλάξεις που μπορώ να σου πω με pm.:beer:

Σφακ παιζει και στην Συγγρου και στον Βοτανικο και στην Μιχαλακοπουλου κτλ με service και ανταλλακτικα ...δεν ειναι μονο στο Μπουρναζι

και οσο για τον Mike ...για πε για πε!:look: