PDA

View Full Version : ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΓΙΑ ΣΕΡΡΕΣ



tony otis
31/01/2008, 17:33
Παιδια εχω ακουσει οτι υπαρχουν μεταφορικες οργανωμενες που σου στελνουν τη μηχανη κατευθειαν στην πιστα των Σερρων.Και μαλιστα εξειδικευονται στη μεταφορα αυτη.(αφρολεξ γυρω απο τη μηχανη και τετοια.οχι μονο ιμαντες)Ξερει κανεις τιποτα?

DAIMOND
31/01/2008, 17:41
γιαυτο φιλε μου δεν εχω ακουση τίποτα ..αλλά αυτο που ξερω ειναι πως μπορείς και μονος σου να κάνεις κατι τέτοιο αν αγοράσεις ενα τρέιλερ ειδικα για αυτο..ο κολλητός μου επένδυσε σε κατι τετοιο και ηρέμησε ..όποτε γουσταρη την φορτώνει και δρομο...χαλαρά και ωραία..!!

αν θες λεπτομέρειες στείλε μου πμ. για να ρωτήσω σχετικά..οκ!!

καλή τύχη..:wave2:

ΜΟΖΑΡΤ
31/01/2008, 17:53
υπαρχει οντως μεταφορικη που σου πηγαινει το μηχανακι πανω ή μπορεις και με το τραινο.
μπες εδω www.sportriding.gr και ρωτα τα παιδια κατι παραπανω θα ξερουν να σου πουν

tony otis
31/01/2008, 19:31
βρε diamond εγω το τρειλερ το παιρνω...εσυ μου κανεις δωρο το αυτοκινητο?????:rotflmao:

DAIMOND
31/01/2008, 20:09
α..σορυ φιλαράκο,...δεν το ηξερα αλλα και πως να το ήξερα έξαλλου ...τοτε ο φίλος απο πάνω μπορεί να σε κατατόπιση καλύτερα..

και πάλι σορυ..!!:beer: :beer:

road spirit
31/01/2008, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tony otis
Παιδια εχω ακουσει οτι υπαρχουν μεταφορικες οργανωμενες που σου στελνουν τη μηχανη κατευθειαν στην πιστα των Σερρων.Και μαλιστα εξειδικευονται στη μεταφορα αυτη.(αφρολεξ γυρω απο τη μηχανη και τετοια.οχι μονο ιμαντες)Ξερει κανεις τιποτα?
υπάρχει και ειναι οκ, δοκιμασμένος... βέβαια η μεταφορα πάει 50 ευρω, πρέπει να την πας εσυ στο χώρο του (δεν ερχεται να τη φορτώσει απο το σπιτι σου) και το ίδιο στην επιστροφή

tony otis
31/01/2008, 23:03
δηλαδη 50 + 50 100 ευρουδακια?δεν συμφερει.Θα συμφερε να παει και να σε φερει και εσενα.Μονο ετσι:nono:

xampos
31/01/2008, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από tony otis
δηλαδη 50 + 50 100 ευρουδακια?δεν συμφερει.Θα συμφερε να παει και να σε φερει και εσενα.Μονο ετσι:nono:

σωστος γιατι και οι βενζινες τοσες ειναι

τωρα να παρει τη μηχανη και να πας εσυ με το αυτοκινητο παλι θα καψεις το 50 ρικο στην βενζινη και 50 να ερθεις

οποτε καβαλας και εφυγες :D

tifoefs
01/02/2008, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
σωστος γιατι και οι βενζινες τοσες ειναι

τωρα να παρει τη μηχανη και να πας εσυ με το αυτοκινητο παλι θα καψεις το 50 ρικο στην βενζινη και 50 να ερθεις

οποτε καβαλας και εφυγες :D

Αλλαξε λαστιχα στη πιστα (αν εχει κανα πιτ) και φατα !

:smokin: :rolleyes: :smokin:

road spirit
02/02/2008, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Αλλαξε λαστιχα στη πιστα (αν εχει κανα πιτ) και φατα !

:smokin: :rolleyes: :smokin: :winka:

KeLeYTiS
02/02/2008, 00:29
Παιδια επειδη 3 χρονια προσπαθω να ανεβω Σερρες εχω σκεφτει καθε πιθανη μεταφορικη λυση
Ακομα και να μου απαγαγουν το μηχανακι εξωγηινοι και να μου το αφησουν Ασπροβαλτα :lol:

Συμφερει η μεταφορικη και δεν ειναι μονο οι βενζινες , ειναι και τα λαστιχα αλλα και η φθορα μοτοσικλετας
Το χειροτερο ξερετε ποιο ειναι ομως ? Η κουραση

Καλα ειναι οταν ανεβαινεις ξεκουραστος με το τετοιο σου στο στομα να μπεις στην πιστα
Οταν γυρνας ομως ?
Δεν το ρισκαρα με τιποτα

100 ευρω καλα ειναι

cityfly
02/02/2008, 01:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Παιδια επειδη 3 χρονια προσπαθω να ανεβω Σερρες εχω σκεφτει καθε πιθανη μεταφορικη λυση
Ακομα και να μου απαγαγουν το μηχανακι εξωγηινοι και να μου το αφησουν Ασπροβαλτα :lol:

Συμφερει η μεταφορικη και δεν ειναι μονο οι βενζινες , ειναι και τα λαστιχα αλλα και η φθορα μοτοσικλετας
Το χειροτερο ξερετε ποιο ειναι ομως ? Η κουραση

Καλα ειναι οταν ανεβαινεις ξεκουραστος με το τετοιο σου στο στομα να μπεις στην πιστα
Οταν γυρνας ομως ?
Δεν το ρισκαρα με τιποτα

100 ευρω καλα ειναι

και δε δίνεις το 100ρικο σε κάνα ξενοδοχείο να γυρίσεις την επόμενη;

KeLeYTiS
02/02/2008, 01:31
Μια περιπτωση ειναι να δουλευεις την επομενη οπως πολλα παιδια πανε σε καποια διημερα τρακντευς Σαββατοκυριακα

Δευτερη ειναι οτι δεν υπολογισες πως αφου ακουμπησες το κατοσταρικακι σου Σερρες (ξενοδοχειο ,φαγητο) ξεκινας την επομενη ξεκουραστος και πληρωνεις βενζινες,λαστιχα,φθορα μοτοσικλετας (που λογικα θα εχουν γινει φυτιλια ομως εσυ ξεκινας να κανεις 500+χλμ εθνικης)

Το μονο μειον που βρισκω στην μεταφορικη ειναι το αγχος για την μοτο

xampos
02/02/2008, 01:45
erxesai kai meneis monima THESSALONIKI kai ta exeis ola sta podia soy :smokin: :smokin: :smokin: