PDA

View Full Version : χωματινα λαστοιχα tubeless



jasondakar
01/02/2008, 16:16
δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα λαστοιχα μου στο χωμα ( καρου 2) και ψαχνομαι για κατι πιο χωματινο αλλα να κανει και χλμ ασφαλτινα οχι ταξιδια αλλα μεσα στην πολη κυριος.

τελος παντων το προβλημα ειναι οτι ολα τα χωματινα ειναι με σαμπρελα και δεν θελω να χασω το tubeless μου:bawl: :bawl: δεν εχω βρει κανενα στο ιντερνετ. Αν εχετε κατι στο νου.

και αν μπορουσαμε να βρουμε τα mt 21 pirelli σε tubeless θα κερναγα καφε ολο το φορουμ (τροπος του λεγε:rotflmao: :rotflmao: )

STOYBI
01/02/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα λαστοιχα μου στο χωμα ( καρου 2) και ψαχνομαι για κατι πιο χωματινο αλλα να κανει και χλμ ασφαλτινα οχι ταξιδια αλλα μεσα στην πολη κυριος.

τελος παντων το προβλημα ειναι οτι ολα τα χωματινα ειναι με σαμπρελα και δεν θελω να χασω το tubeless μου:bawl: :bawl: δεν εχω βρει κανενα στο ιντερνετ. Αν εχετε κατι στο νου.

και αν μπορουσαμε να βρουμε τα mt 21 pirelli σε tubeless θα κερναγα καφε ολο το φορουμ (τροπος του λεγε:rotflmao: :rotflmao: )

Δεν το βρισκω κακο να βαλεις μοτοκροςς σαμπρελες ( αφου το χωνεις το μηχανακι...) :rolleyes:

:wave2:

dirtbird
01/02/2008, 16:23
Πάρε στο 9225930 και θα σου πουν εάν υπάρχει κάτι άλλο.

jasondakar
01/02/2008, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Δεν το βρισκω κακο να βαλεις μοτοκροςς σαμπρελες ( αφου το χωνεις το μηχανακι...) :rolleyes:

:wave2:


προσπαθω να γλυτωσω την σαμπλερα σε περιπτωση σκασιματος εχω το σκουλικι και το κωλοδαχτυλο:rotflmao: και ετοιμο το λαστοιχο αλλα με σαμπρελα δεν παλευετε το ξεζανταρισμα αστα να πανε

jasondakar
01/02/2008, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πάρε στο 9225930 και θα σου πουν εάν υπάρχει κάτι άλλο.


θενκς

STOYBI
01/02/2008, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
προσπαθω να γλυτωσω την σαμπλερα σε περιπτωση σκασιματος εχω το σκουλικι και το κωλοδαχτυλο:rotflmao: και ετοιμο το λαστοιχο αλλα με σαμπρελα δεν παλευετε το ξεζανταρισμα αστα να πανε

Ναι ....

Αλλα θα σε σωσει απο " υπουλο " σκασιμο του ελαστικου ( απωλεια αερα στον τροχο σιγα,σιγα χωρις να το παρεις χαμπαρι ) εαν ( χτυπα ξυλο ) παρει η ζαντα εστω και χιλιοστο στραβωματος..... :winka:

Vstrommer71
01/02/2008, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα λαστοιχα μου στο χωμα ( καρου 2) και ψαχνομαι για κατι πιο χωματινο αλλα να κανει και χλμ ασφαλτινα οχι ταξιδια αλλα μεσα στην πολη κυριος.

τελος παντων το προβλημα ειναι οτι ολα τα χωματινα ειναι με σαμπρελα και δεν θελω να χασω το tubeless μου:bawl: :bawl: δεν εχω βρει κανενα στο ιντερνετ. Αν εχετε κατι στο νου.

και αν μπορουσαμε να βρουμε τα mt 21 pirelli σε tubeless θα κερναγα καφε ολο το φορουμ (τροπος του λεγε:rotflmao: :rotflmao: )
Υπαρχει και ομοσταβλη λυση:Karoo 1
Το Karoo2 πιο κοντο τακουνι για λιγοτερη βαβουρα στην ασφαλτο.Το 1 που ειχα εγω κανει σαν...τρακτερ στην ασφαλτο αλλα ειναι αρκετα πιο καλο στο χωμα
Σε πιο χωματινα μπορω να πω οτι τα Michelin T63 ειναι το πιο κοντινο στις απαιτησεις σου

jasondakar
01/02/2008, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
τα Michelin T63 ειναι το πιο κοντινο στις απαιτησεις σου


einai με tubeless?



@stoubi σωστη η παρατηριση γμτ