PDA

View Full Version : Ασφάλειες και aftermarket



Ζεύκας
02/02/2008, 08:20
'Οταν βάζουμε κάτι άφτερμαρκετ στη μηχανή μας,
πρέπει να το δηλώνουμε στον ασφαλιστή μας?

Π.χ. σε περίπτωση ατυχήματος αποζημιωνόμαστε για τα αφτερμαρκετ
όπως και να'χει ή θα πρέπει πρώτα να έχουν δηλωθεί?

SeNNinhA
02/02/2008, 08:25
Μόνο ο ασφαλιστής σου μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά αλλα νομίζω οτι αποζημιώνεσαι για οτιδήποτε δει ο πραγματογνώμονας σαν κατεστραμένο ή απλά χτυπημένο και προήλθε από το ατύχημα.

Ζεύκας
02/02/2008, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Μόνο ο ασφαλιστής σου μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά αλλα νομίζω οτι αποζημιώνεσαι για οτιδήποτε δει ο πραγματογνώμονας σαν κατεστραμένο ή απλά χτυπημένο και προήλθε από το ατύχημα.

Κ άμα έχω φέρει ολόσωμο εξατμισόνι από Αμερική?

ισχύει η απόδειξη αγοράς? :rolleyes:

τεσπα, θα ρωτήσω τον ασφαλιστή...

sotpag
02/02/2008, 08:52
να εχεις αποδειξει αγορας (αν ειναι και ονομαστικη ακομα καλυτερα) με περιγραφη του ειδους


το να το γνωριζει η ασφαλεια σου δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο


ο πραγματογνωμονας θα γραψει εξατμηση, στις φωτο θα διχνει τι ειναι αλλα θα πρεπει να τουν πεσεις απο κοντα .... ειναι αυτο κανει τοσο κλπ και φυσικα με την αποδηξη αγορας.

stefanos
02/02/2008, 11:09
Βρε παιδειά θα βάλεις μια ίδια καινούργια και θα του πας το τιμολόγιο του μάστορα.
Το ίδιο και με το μπουφάν σου και το κράνος και όλα.
Το πολύ πολύ να σου ζητήσουν να παραδώσεις τα καταστρεμένα.

McTalas
02/02/2008, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Βρε παιδειά θα βάλεις μια ίδια καινούργια και θα του πας το τιμολόγιο του μάστορα.
Το ίδιο και με το μπουφάν σου και το κράνος και όλα.
Το πολύ πολύ να σου ζητήσουν να παραδώσεις τα καταστρεμένα.
εχει δικιο ο φιλος εδω!
δεν εχει σημασια απο που πηρες την εξατμιση ή οτι αλλο φοραει η μπακατελα σου που θες να στο λεμε και μηχανακι!
απλα ο πραγματπγνωμονας θα τσεκαρει μαζι με τον μαστορα σου το μηχανακι (λεμε τωρα...) θα σημειωσει οτι πρεπει να αλαχτει η εξατμιση (φσικα και θα σου σημειωσει και πια μαρκα ειναι) θα την περασεις επανω θα παρεις το τιμολογιο και θα πας να αποζημειωθεις!!