PDA

View Full Version : και κατι ....ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ...



begenius
02/02/2008, 22:35
για να θυμούνται οι παλιοί ....
και να μαθαίνουν οι νέοι!!! 2


119179

AFTER
02/02/2008, 22:39
Ξερεις υπαρχουν κατι κιτακια στο ιντερνετ που μπορεις να κανεις την boneville να μοιαζει με καθαροαιμη norton
:winka:

begenius
03/02/2008, 00:27
AFTER
....τι ενοείς κιτάκια?

ενοείς σετ αυξησης κυβισμού όπως πχ wiseco κλπ-η κοσμητικές αλαγές όπωσ τεπόζιτα -χρωμια-σελες/ουρές κλπ?

Νομίζω οτι το Thruxton απο τη μανα του ειναι τέλειο,εκτος απο μικροαλαγές πχ εξατμιση-φιλτρο-Αιr Injection Removal kit,,αντε και κανένα Napoleon καθρέπτη bar end-

εαν εχεις συγκεκριμενο site για τα κιτακια...στείλε μου!
ποτε δεν ξέρεις ...!

thanks
Eugene

McGyver
03/02/2008, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από begenius
για να θυμούνται οι παλιοί ....
και να μαθαίνουν οι νέοι!!! 2

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Bavarian
03/02/2008, 00:34
:beer: :beer: :beer: :beer:

AFTER
03/02/2008, 00:40
Μονο αισθητικες αλλαγες εννοω
Θα βρω τα site και θα βαλω τα λινκς

Ζεύκας
03/02/2008, 00:50
κουκλι είναι! να το χαιρεσαι οσο δε πάει!

:beer: :beer: :beer:

begenius
03/02/2008, 01:30
Παιδια ευχαριστω πολύ!...και στα δικά σας!!

μετα απο αρκετα χρονια στα τιμόνια,(28 και κατι έως τώρα)
αφου αλαξα αρκετα μηχανακια,(BSA-VESPA-Z750-..και το Τhruxton απο τον περασμενο Δεκεμβρη)
καταληξα στο συμπέρασμα οτι
ανεξαρτητα απο κυβικα επιδοσεις-άλογα κλπ-μια μοτοσυκλετα - η δικια σου-
θα πρεπει να εχει ..κατι απο σένα,απο το χαρακτηρα σου-
αυτος πρεπει να ειναι και ο λόγος που ενω ειχα ενα απο τα <<καλυτερα>>γυμνα της κατηγοριας (kawa z750)-μετα απο 3 και κατι χρονια -αποφασισα να το πουλησω και να παρω το Thruxton.
πιστευω οτι το kawa ενω σου εδινε γκαζι-στριψιμο -επιταχυνση κλπ-παραηταν <<τελειο>>πως να το θεσω-ενιωθα ενας χειριστης και τιποτα παραπανω-Πιστευω οτι μια μηχανη πρεπει να εχει να σου μεταδωσει κατι-αυτο που καποιοι θεωρουν <<χαρακτήρα>> .Μπορει τα ηλεκτρονικα κυκλωματα-ο ηλεκτρονικα ελεγχομενος ψεκασμος,η ηλεκτρικη αντλια καυσιμου,τα digital οργανα να προσφερουν αξιοπιστια-οικονομια-κλπ---αλλα πιστευω οτι μετατρεπουν μια μοτοσυκλέτα σε <<άψυχο-ουδετερο-κλινικό>> μηχανημα.Ο αναβάτης μετατρεπεται σε χρηστη-χειριστή.
Να μου λειπει .Οσα μου εδωσε και μου δινει καθημερινα το Τhruxton---σε 1/μιση μήνα-ακομη στρωνω το μοτερ-ΔΕΝ μου τα εδωσε σε τρισυμισυ χρονια το Z-
Iσως τελικα να εχουν δικιο αυτοι που προτιμανε τα ευρωπαικα απο τα γιαπωνέζικα.ισως παλι να εχω και αδικο σε ολα -Πανω απο ολα ομως πιστεύω οτι η μοτοσυκλετα σου πρεπει να σε κανει να νιωθεις ωραια !
keep on Rocking!!!and Riding!

eugene


119200

el_hymador
03/02/2008, 03:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από begenius
Παιδια ευχαριστω πολύ!...και στα δικά σας!!

μετα απο αρκετα χρονια στα τιμόνια,(28 και κατι έως τώρα)
αφου αλαξα αρκετα μηχανακια,(BSA-VESPA-Z750-..και το Τhruxton απο τον περασμενο Δεκεμβρη)
καταληξα στο συμπέρασμα οτι
ανεξαρτητα απο κυβικα επιδοσεις-άλογα κλπ-μια μοτοσυκλετα - η δικια σου-
θα πρεπει να εχει ..κατι απο σένα,απο το χαρακτηρα σου-
αυτος πρεπει να ειναι και ο λόγος που ενω ειχα ενα απο τα <<καλυτερα>>γυμνα της κατηγοριας (kawa z750)-μετα απο 3 και κατι χρονια -αποφασισα να το πουλησω και να παρω το Thruxton.
πιστευω οτι το kawa ενω σου εδινε γκαζι-στριψιμο -επιταχυνση κλπ-παραηταν <<τελειο>>πως να το θεσω-ενιωθα ενας χειριστης και τιποτα παραπανω-Πιστευω οτι μια μηχανη πρεπει να εχει να σου μεταδωσει κατι-αυτο που καποιοι θεωρουν <<χαρακτήρα>> .Μπορει τα ηλεκτρονικα κυκλωματα-ο ηλεκτρονικα ελεγχομενος ψεκασμος,η ηλεκτρικη αντλια καυσιμου,τα digital οργανα να προσφερουν αξιοπιστια-οικονομια-κλπ---αλλα πιστευω οτι μετατρεπουν μια μοτοσυκλέτα σε <<άψυχο-ουδετερο-κλινικό>> μηχανημα.Ο αναβάτης μετατρεπεται σε χρηστη-χειριστή.
Να μου λειπει .Οσα μου εδωσε και μου δινει καθημερινα το Τhruxton---σε 1/μιση μήνα-ακομη στρωνω το μοτερ-ΔΕΝ μου τα εδωσε σε τρισυμισυ χρονια το Z-
Iσως τελικα να εχουν δικιο αυτοι που προτιμανε τα ευρωπαικα απο τα γιαπωνέζικα.ισως παλι να εχω και αδικο σε ολα -Πανω απο ολα ομως πιστεύω οτι η μοτοσυκλετα σου πρεπει να σε κανει να νιωθεις ωραια !
keep on Rocking!!!and Riding!

eugene

τα πες ολα!

:wave2:

να την χαιρεσαι την κουκλα :beer: :beer:

AFTER
03/02/2008, 14:18
Εγω τι να πω που τελευταια ζαχαρωνω το Ducati GT1000?
:rolleyes:


119219

byron
03/02/2008, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εγω τι να πω που τελευταια ζαχαρωνω το Ducati GT1000?
:rolleyes:

Τίποτα να μην πεις. Καλά κάνεις και το ζαχαρώνεις. :winka:

@->begenius :a10:

^gsxr750^
03/02/2008, 17:51
Και εγω ζαχαρωνα το thunderbird sport 900 αλλα αργοτερα ισως τελικα(αφου παρω το tiger1050):beer:

p@nos
03/02/2008, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εγω τι να πω που τελευταια ζαχαρωνω το Ducati GT1000?
:rolleyes:

και καλα κανεις....

:D :D :D


119245

sogokou
05/02/2008, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από begenius
Παιδια ευχαριστω πολύ!...και στα δικά σας!!

μετα απο αρκετα χρονια στα τιμόνια,(28 και κατι έως τώρα)
αφου αλαξα αρκετα μηχανακια,(BSA-VESPA-Z750-..και το Τhruxton απο τον περασμενο Δεκεμβρη)
καταληξα στο συμπέρασμα οτι
ανεξαρτητα απο κυβικα επιδοσεις-άλογα κλπ-μια μοτοσυκλετα - η δικια σου-
θα πρεπει να εχει ..κατι απο σένα,απο το χαρακτηρα σου-
αυτος πρεπει να ειναι και ο λόγος που ενω ειχα ενα απο τα <<καλυτερα>>γυμνα της κατηγοριας (kawa z750)-μετα απο 3 και κατι χρονια -αποφασισα να το πουλησω και να παρω το Thruxton.
πιστευω οτι το kawa ενω σου εδινε γκαζι-στριψιμο -επιταχυνση κλπ-παραηταν <<τελειο>>πως να το θεσω-ενιωθα ενας χειριστης και τιποτα παραπανω-Πιστευω οτι μια μηχανη πρεπει να εχει να σου μεταδωσει κατι-αυτο που καποιοι θεωρουν <<χαρακτήρα>> .Μπορει τα ηλεκτρονικα κυκλωματα-ο ηλεκτρονικα ελεγχομενος ψεκασμος,η ηλεκτρικη αντλια καυσιμου,τα digital οργανα να προσφερουν αξιοπιστια-οικονομια-κλπ---αλλα πιστευω οτι μετατρεπουν μια μοτοσυκλέτα σε <<άψυχο-ουδετερο-κλινικό>> μηχανημα.Ο αναβάτης μετατρεπεται σε χρηστη-χειριστή.
Να μου λειπει .Οσα μου εδωσε και μου δινει καθημερινα το Τhruxton---σε 1/μιση μήνα-ακομη στρωνω το μοτερ-ΔΕΝ μου τα εδωσε σε τρισυμισυ χρονια το Z-
Iσως τελικα να εχουν δικιο αυτοι που προτιμανε τα ευρωπαικα απο τα γιαπωνέζικα.ισως παλι να εχω και αδικο σε ολα -Πανω απο ολα ομως πιστεύω οτι η μοτοσυκλετα σου πρεπει να σε κανει να νιωθεις ωραια !
keep on Rocking!!!and Riding!

eugene :beer: :beer: :beer: :beer:

RakiRacer
01/10/2010, 16:47
οπωσ λενε , η γιαππονεζα ειναι πιστη συζηγος που δε λεει οχι...
η Ευρωπαια ειναι που κανει τα τρελα κολπα που γουσταρεισ αλλα ειναι και αλανιαρα....
και μερικοι αφτη τη προκληση ζητουν...
:beer: :beer: :beer: