PDA

View Full Version : ti diafora exei to antiprosopeias me to eisgoghs;



dj jeronimo
06/02/2008, 14:31
ti diafora exei to antiprosopeias me to eisgoghs;

byron
06/02/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dj jeronimo
ti diafora exei to antiprosopeias me to eisgoghs;

Το ένα είναι πιο φθηνό απ΄το άλλο :wave2:

AFTER
06/02/2008, 15:11
Kαι οτι στο δευτερο δεν σε καλυπτουν σε βλαβες
Δηλαδη δεν εχεις εγγυηση

Πολλοι θα σου πουν οτι εχεις εγγυηση, εσυ ομως θα μπεις στο λουκι μετα, και οχι αυτοι

mystery
06/02/2008, 15:11
ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΜΙΑ! ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΟΤΕΡ Κ.Α. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ)... ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Ο ΕΙΣΑΓΩΓΕΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ :beer:

elmos
06/02/2008, 19:23
Απο οτι εχω ακουσει απο φιλους μακρια απο εισαγωγης
ολα καλα οταν δεν υπαρχει προβλημα
αλλοιμονο οταν συμβει το αντιθετο
τοτε σου συμπεριφερονται οχι σαν πελατης αλλα ο τελευταίος της παρεας
διπλασιος χρονος παραδοσης ανταλλακτικων αν εισαι τυχερος

η επιλογη παντα ειναι του πελατη
με οτι αυτο συνεπαγεται

samoure
06/02/2008, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Kαι οτι στο δευτερο δεν σε καλυπτουν σε βλαβες
Δηλαδη δεν εχεις εγγυηση

Πολλοι θα σου πουν οτι εχεις εγγυηση, εσυ ομως θα μπεις στο λουκι μετα, και οχι αυτοι


Αυτοι οι "αυτοι" παντως που θα του το πουν,εχουν τυχει να βγει ζημια και σε πληροφορω οτι το ανταλλακτικο αντικατασταθηκε αμεσα (μια μερα) στα πλαισια της εγγυησης και χωρις να ζορισει κανενας κανεναν.Απο πρωτο χερι αυτα ετσι?

Δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις τις αντιπροσωπειες μαγκες επειδη την εχουνε δει νταβαδες.
Απλα να παρεις εισαγωγησ αλλα απο καποιον που εχει ενα ονομα στην πιατσα και εχει αντικρισμα οχι απο οποιον να ναι.Αυτα,οποιος θελει να πληρωσει 1500 και 2000 παραπανω για το ιδιο πραγμα γουστο του και καπελο του:rotflmao:

AFTER
07/02/2008, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Αυτοι οι "αυτοι" παντως που θα του το πουν,εχουν τυχει να βγει ζημια και σε πληροφορω οτι το ανταλλακτικο αντικατασταθηκε αμεσα (μια μερα) στα πλαισια της εγγυησης και χωρις να ζορισει κανενας κανεναν.Απο πρωτο χερι αυτα ετσι?

Δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις τις αντιπροσωπειες μαγκες επειδη την εχουνε δει νταβαδες.
Απλα να παρεις εισαγωγησ αλλα απο καποιον που εχει ενα ονομα στην πιατσα και εχει αντικρισμα οχι απο οποιον να ναι.Αυτα,οποιος θελει να πληρωσει 1500 και 2000 παραπανω για το ιδιο πραγμα γουστο του και καπελο του:rotflmao:


Τι λες ρε παιδι μου σοβαρα ε?
Ε τοτε το σκατα υπαρχουν αντιπροσωπιες?
Απο αυριο παρακαλω να κλεισουν, αφου το λεει και ο φιλος, δεν χρειαζονται

Λοιπον κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα για να μαθαινεις
Αν υπαρχει ενα μηχανακι στην Ελλαδα, και κατ επεκταση αν υπαρχουν και τα ανταλακτικα του, ειναι ΕΡΓΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑΣ
Αν θες να εχεις την συνειδηση οτι αν παθει κατι το μηχανακι σου, υπαρχουν τα ανταλακτικα για να φτιαχτει, τοτε καλως/κακως θα πρεπει να το πληρωσεις στον ''νταβα''
Εδω οι περισσοτερες εταιριες εχουν ηδη προβλημα, φαντασου να μην υπηρχαν και αυτες
Ολη σημασια μιας εταιριας ειναι στο δικτυο που εχει στησει, και οχι ποσα αλογα βγαζει το RRRRR μοντελο
Γιατι νομιζεις η piaggio ειναι πρωτη σε πωλησεις?
Πριν λοιπον διατυμπανισεις αυτο που ακουσες στην ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ, κανε μια ερευνα πρωτα για να δεις πως λειτουργουν τα πραγματα

H.A.Balafoutre
07/02/2008, 20:04
Εγώ προσωπικά σε πάνω από 2 περιπτώσεις για χοντρές ζημιές αλλά και για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου κάθε μέρα και χιλιόμετρο χωρίς να το χρυσοπληρώνω αλλά να έχω εγγυημένη δουλειά κάθε φορά, λέω αντιπροσωπίας.

Ψάχνεις μια σωστή αντιπροσωπία, θέλει κι εκεί ψάξιμο, αλλά επίσημη ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ και καθάρισες. Τηρουμένων των αναλογιών πάντα θα δεις πως θα εξαργυρώσεις την επιλογής σου και σε ηθικό επίπεδο.

kalamaria
07/02/2008, 22:33
για τολμα και μην αλλαξης λαδια μια φορα στα 2 χρονια της εγγυησης στην αντιπροσωπια και θα δεις :nono:

kinhsh
08/02/2008, 01:48
Παραεισαγωγης k6 k7 χαγιαμπουσα εχουν παρει φιλοι μου και δεν ειχαν προβλημα απο αποψη ιπποδυναμης .Απο βλαβες δεν τους ετυχαν αλλα και παλι το καταστημα θα ειχε ευθυνη απεναντι τους νομικα. Οπως του ενος που του ηρθε με ραγιζμενο φερινγκ και του το αντικατεστησε ο εμπορος.

AFTER
08/02/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Παραεισαγωγης k6 k7 χαγιαμπουσα εχουν παρει φιλοι μου και δεν ειχαν προβλημα απο αποψη ιπποδυναμης .Απο βλαβες δεν τους ετυχαν αλλα και παλι το καταστημα θα ειχε ευθυνη απεναντι τους νομικα. Οπως του ενος που του ηρθε με ραγιζμενο φερινγκ και του το αντικατεστησε ο εμπορος.


Κανεις λαθακι
Το καταστημα δεν εχει καμια νομικη ευθυνη, ακομα και αν δινει ''και καλα'' εγγυηση κτλ
Στην Ελλαδα δεν υπαρχει νομικη ευθυνη ουτε για τα εισαγωγης, ουτε για τα μεταχειρισμενα, ειναι στο χερι του μαγαατορα αν σε βοηθησει

Sapadak
08/02/2008, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Κανεις λαθακι
Το καταστημα δεν εχει καμια νομικη ευθυνη, ακομα και αν δινει ''και καλα'' εγγυηση κτλ
Στην Ελλαδα δεν υπαρχει νομικη ευθυνη ουτε για τα εισαγωγης, ουτε για τα μεταχειρισμενα, ειναι στο χερι του μαγαατορα αν σε βοηθησει


Σε καλυπτει με εγγυηση

Ο Senninia ειχε αναπτυξει ΕΚΤΕΝΕΣΤΑΤΑ το θεμα περι εγγυησεων και ΑΝ θυμαμε καλα ακομα και απο αγορα απο ιδιωτη καλυπτεσε!

Στειλτου ενα πμ (αν δεν το δει το θεμα) να σου πει

Sapadak
08/02/2008, 16:45
http://www.efpolis.gr/_database/doc...sitefile-20.pdf Εδω ΟΛΟΣ ο νομος για τη προστασια των καταναλωτων


Επισυναπτω και μερικα Highlights


119916

Sapadak
08/02/2008, 16:46
2


119917

Sapadak
08/02/2008, 16:46
3 (ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ εγγυηση σε κινητα αγαθα)


119918

Sapadak
08/02/2008, 16:47
4

Για προιοντα αιχμης (λαπτοπς και γενικα ηλεκτρονικα)


119919

Sapadak
08/02/2008, 16:49
5


119920

Sapadak
08/02/2008, 16:50
6

Οταν αλλαζουμε κατι μεσα στην εγγυηση (πχ αντλια καυσιμου) το εξαρτημα αυτα δεν θα εχει εγγυηση οσο ειναι το υπολοιπο μας αλλα ΝΕΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ (πχ 2 ετη)


119921

Sapadak
08/02/2008, 16:52
7 και τελος

Ριχτετα μια ματια μην σας λενε οτι θελουν

Και τα ευχαριστω σας στον SeNNinhA


119922

samoure
09/02/2008, 03:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τι λες ρε παιδι μου σοβαρα ε?
Ε τοτε το σκατα υπαρχουν αντιπροσωπιες?
Απο αυριο παρακαλω να κλεισουν, αφου το λεει και ο φιλος, δεν χρειαζονται

Λοιπον κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα για να μαθαινεις
Αν υπαρχει ενα μηχανακι στην Ελλαδα, και κατ επεκταση αν υπαρχουν και τα ανταλακτικα του, ειναι ΕΡΓΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑΣ
Αν θες να εχεις την συνειδηση οτι αν παθει κατι το μηχανακι σου, υπαρχουν τα ανταλακτικα για να φτιαχτει, τοτε καλως/κακως θα πρεπει να το πληρωσεις στον ''νταβα''
Εδω οι περισσοτερες εταιριες εχουν ηδη προβλημα, φαντασου να μην υπηρχαν και αυτες
Ολη σημασια μιας εταιριας ειναι στο δικτυο που εχει στησει, και οχι ποσα αλογα βγαζει το RRRRR μοντελο
Γιατι νομιζεις η piaggio ειναι πρωτη σε πωλησεις?
Πριν λοιπον διατυμπανισεις αυτο που ακουσες στην ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ, κανε μια ερευνα πρωτα για να δεις πως λειτουργουν τα πραγματα

Λοιπον επειδη το παιζεις εξυπνος και κανεις και υποδειξεις για καφετεριες και να μου δειξεις πωσ λειτουργουν τα πραγματα και αλλες τετοιες σαχλαμαρες,αυτα που μου λες οτι ειναι εργο αντιπροσωπειας δε λεει τιποτα σε κανεναν.
Οτι σου ειπα στην αρχη το εχω βιωσει ΕΓΩ δε μου το εχει πει κανενας,και ουτε με ξερεις ουτε σε ξερω.
Με το να ευλογαμε τα γενια των εδω αντιπροσωπειων(Γιατι και τα παραεισαγωγης απο επισημες αντιπροσωπειες ερχονται),δε κερδιζουμε τιποτα απλα τους κανουμε μαγκες χωρις λογο και συντηρουμε την πολιτικη τους και το υπερκερδος τους.

AFTER
09/02/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Λοιπον επειδη το παιζεις εξυπνος και κανεις και υποδειξεις για καφετεριες και να μου δειξεις πωσ λειτουργουν τα πραγματα και αλλες τετοιες σαχλαμαρες,αυτα που μου λες οτι ειναι εργο αντιπροσωπειας δε λεει τιποτα σε κανεναν.
Οτι σου ειπα στην αρχη το εχω βιωσει ΕΓΩ δε μου το εχει πει κανενας,και ουτε με ξερεις ουτε σε ξερω.
Με το να ευλογαμε τα γενια των εδω αντιπροσωπειων(Γιατι και τα παραεισαγωγης απο επισημες αντιπροσωπειες ερχονται),δε κερδιζουμε τιποτα απλα τους κανουμε μαγκες χωρις λογο και συντηρουμε την πολιτικη τους και το υπερκερδος τους.

Ξεχασες να βαλεις το σφυροδρεπανο στο τελος, ω μεγα συντροφε

SeNNinhA
09/02/2008, 12:58
Διάβασε και ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=53223&highlight=%F0%E1%F1%E1%E5%E9%F3%E1%E3%F9%E3%DE%F2) για να μην τα ξαναγράφω