PDA

View Full Version : Help! Metafora mhxanhs me traino



johnpan
07/02/2008, 08:51
8elw na steilw to husaberg A8hna Patra, 3erei kaneis th diadikasia h kapoio tip? Kostos peripou? Thanks

fethry
07/02/2008, 09:01
Μπες εδω...

http://www.ose.gr/ecPage.asp?page=dromologia.asp&lang=1

Δες δρομολόγια που σε βολεύουν (εκτός απο intercity φυσικά που δεν έχουν τα απαραίτητα βαγόνια για μεταφορά) και πήγαινε στο σταθμό του ΠΕΙΡΑΙΑ για να τη φορτώσεις...
Πάρε τηλέφωνο να σε πούν πόση ώρα πρίν χρειάζεται να πάς... Λογικά τρία τέταρτα πρίν αρκούν...
Τιμές δε θυμάμαι γιατί έχω να το κάνω χρόνια...

Φρόντισε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να είσαι παρών κατά τη φόρτωση και καλά για να βοηθήσεις, για να δείς τυχόν κακομετχείριση...

Cpt. Haddock
07/02/2008, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από fethry
Μπες εδω...

http://www.ose.gr/ecPage.asp?page=dromologia.asp&lang=1

Δες δρομολόγια που σε βολεύουν (εκτός απο intercity φυσικά που δεν έχουν τα απαραίτητα βαγόνια για μεταφορά) και πήγαινε στο σταθμό του ΠΕΙΡΑΙΑ για να τη φορτώσεις...
Πάρε τηλέφωνο να σε πούν πόση ώρα πρίν χρειάζεται να πάς... Λογικά τρία τέταρτα πρίν αρκούν...
Τιμές δε θυμάμαι γιατί έχω να το κάνω χρόνια...

Φρόντισε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να είσαι παρών κατά τη φόρτωση και καλά για να βοηθήσεις, για να δείς τυχόν κακομετχείριση...

Στο σταθμό του ΡΟΥΦ

Ο ΣΣ Πειραια κάνει μόνο προαστιακά δρομολόγια :wave2:

fethry
07/02/2008, 09:05
Έχουν αλλάξει τόσα απο τότε που σπούδαζα πάτρα ε? :a024: :a024:

Ευτυχώς η διόρθωση ήταν άμεση... :a013:

Cpt. Haddock
07/02/2008, 09:09
Εχουν αλλάξει ΠΟΛΥ τα πράγματα

johnpan, ψάξε στο φορουμ, ειχε ρωτήσει ο Lostris κατι παρόμοιο και του είχα πει αναλυτικά

βαριέμαι να τα ξαναγράφω :rotflmao:

project.breeze
07/02/2008, 09:23
Όπως είπε και ο καπετάνιος στον σταθμό του Ρουφ θα πας.Εμένα η μεταφορά του KLE Αθήνα-Λάρισα μου είχε κοστίσει περίπου 100?.Καλά θα είναι όταν θα το φορτώνουν να είσαι εκεί τάχα να τους βοηθήσεις για να μην στο κοπανήσουνε πουθενά και για να στο δέσουν σωστά αν και τα πλαστικά του Berg δεν πρέπει να πολυχαμπαριάζουν από τέτοια:beer:

TEOkaip7
07/02/2008, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από fethry
Φρόντισε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να είσαι παρών κατά τη φόρτωση και καλά για να βοηθήσεις, για να δείς τυχόν κακομετχείριση... [/B]

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, πριν πολλά χρόνια είχα στείλει απο Δράμα Αθήνα, την παρέλαβα χωρίς βενζίνη και με γδαρμένα τα πλαστικά, φυσικά το δίκιο μου δεν το βρήκα:mad:

johnpan
07/02/2008, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εχουν αλλάξει ΠΟΛΥ τα πράγματα

johnpan, ψάξε στο φορουμ, ειχε ρωτήσει ο Lostris κατι παρόμοιο και του είχα πει αναλυτικά

βαριέμαι να τα ξαναγράφω :rotflmao:
Epsa3a me to username alla den to brhka. Ellhnika de mporw na grapsw. Heeeelp!

Cpt. Haddock
07/02/2008, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Epsa3a me to username alla den to brhka. Ellhnika de mporw na grapsw. Heeeelp!

αμάν ρε γιαννάκη :lol: :lol: :lol:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=47943&highlight=%2A%EC%E5%F4%E1%F6%EF%F1%E1%2A

τεμπέληδες, μου θέτε και εντούρο :smokin:

KaTaNaS
07/02/2008, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
τεμπέληδες, μου θέτε και εντούρο :smokin:

πεστα ρε καπετάνιο! :lol: :wave2:



γιάννη σοβαρα θα καβαλησεις αθηνα;


για σερβις;
΄'η θα μεινεις;


βρες ενα τρευλερ ρε φιλε και ασε τα τρενα

johnpan
07/02/2008, 11:12
Stauro, apla teleiwnw apo mytilinh kai prepei na paw th mhxanh spiti ths (patra) prin fygw gia larisa. Gamw to strato, to 'pa?

johnpan
07/02/2008, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Εμένα η μεταφορά του KLE Αθήνα-Λάρισα μου είχε κοστίσει περίπου 100

Egw na ypologizw ligo ligotera?

Cpt. Haddock
07/02/2008, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Egw na ypologizw ligo ligotera?

Με τα κιλά και την αποσταση παει γιαννάκη. Παρε τηλ να σε ενημερώσουν :wave2:

project.breeze
07/02/2008, 18:47
Γιάννη λογικά θα πάει λιγότερα,κανένα 60?-70? να υπολογίζεις γιατί ας πούμε το KLE ήταν 145 κιλά και η απόσταση ήταν 350km περίπου.Εσένα το berg και ελαφρύτερο είναι (αν έχεις φροντίσει να το πλύνεις και δεν το έχεις φορτωμένο με λάσπες :D ) και πολύ μικρότερη είναι η απόσταση.Πάντως πάρε τηλέφωνο για να είσαι σίγουρος και ενημέρωσέ μας για να το έχουμε υπόψιν μας...

































Υ.Γ Έρχεσαι Λάρισα πουλάκι μου;Θα καλοπεράσεις.Εγώ πάω Τρίπολη,όταν γυρίσω κανονίζουμε για καφεδάκι η τσιπουροκατάνυξη :beer:

p@nos
07/02/2008, 18:55
Δεν μπορεις δυστυχως να στειλεις απευθειας τη μηχανη στην Πατρα.

Υπηρχε παλιωτερα δρομολογιο το οποιο ομως τωρα καταργηθηκε...

Εψαχνα κι εγω τα Χριστουγεννα για να στειλω τη μηχανη στην Αθηνα με τραινο αλλα δεν οποτε την πηγα οδικως...

Βεβαια μπορεις να τη φερεις με φορτηγο αλλα θα πρεπει να υπολογιζεις και σε απολειες γιατι δεν θα προσεξουν και ιδιαιτερα κατα την μεταφορα...

johnpan
07/02/2008, 20:25
8a tous parw aurio prwi na mou poun. To forthgo poso 8a kostisei? 3ereis kanenan?

johnpan
07/02/2008, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze

Υ.Γ Έρχεσαι Λάρισα πουλάκι μου;Θα καλοπεράσεις.Εγώ πάω Τρίπολη,όταν γυρίσω κανονίζουμε για καφεδάκι η τσιπουροκατάνυξη :beer:

H kopela sto avatar einai larisaia? 8a th fereis mazi? :beer:

P.s. To berg einai 97 kila meta apo kati perita barh pou tou ebgale o filos pou to eixe (ta opoia mou edwse bebaia)

p@nos
07/02/2008, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
8a tous parw aurio prwi na mou poun. To forthgo poso 8a kostisei? 3ereis kanenan?


Νομιζω γυρω στα 20Ε αλλα δεν θα στο συνιστουσα...

Φιλος που εφερε μηχανη απο αθηνα με φορτηγο του σκισανε τη σελα και του σπασανε τα φλασακια στο φορτωμα...

Γιατι το φορτηγο πρεπει να τιγκαρει πασι θυσια,οποτε σκεψου ποσα πραγματα θα μπουν πανω της...


Τωρα βεβαια η αποσταση δεν ειναι και τεραστια,με 3-4 στασεις μπορεις να την φερεις οδικως ανετα νομιζω...

johnpan
07/02/2008, 21:14
Pou na koita3w gia forthgo?

johnpan
08/02/2008, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
η αποσταση δεν ειναι και τεραστια,με 3-4 στασεις μπορεις να την φερεις οδικως ανετα νομιζω...
Odikws to husaberg ?? !!
Oooooldmaaaaan
:rotflmao:

fethry
08/02/2008, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Pou na koita3w gia forthgo?

Κολωνο έχει πολλά... Ελπίζω να μην έχουν αλλάξει κι αυτά και να σε λέω πάλι λάθος... :bigcry:
Αλλά ψάξε και στο google για μεταφορικές... Όλο και κάτι θα βρείς...

johnpan
08/02/2008, 09:50
Pwthsa ton OSE. Ki autoi me forthgo ta pane! Fortwnoun leei ston palio sta8mo peloponhsou, pisw apo to sta8mo larishs. Pws paw ekei re paidia?

Cpt. Haddock
08/02/2008, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Pwthsa ton OSE. Ki autoi me forthgo ta pane! Fortwnoun leei ston palio sta8mo peloponhsou, pisw apo to sta8mo larishs. Pws paw ekei re paidia?

Πω πω ρε Γιαννάκη. ΟΛΑ έτοιμα τα θες....

Καλα ΔΕΝ ξέρεις που ειναι ο Σταθμός Λαρίσης;

Υπάρχει και το driveme :wave2:

johnpan
08/02/2008, 12:55
Captain mh me malwneis ki esy de 8a to ante3w, yparxei o oldman gia auth th douleia! Euxaristw gia to link kai th boh8eia sou! :beer:

Cpt. Haddock
08/02/2008, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Captain mh me malwneis ki esy de 8a to ante3w, yparxei o oldman gia auth th douleia! Euxaristw gia to link kai th boh8eia sou! :beer:

Γιαννάκη, επειδη σας συμπαθώ εσάς τους μινάρες, πάρε κι ενα χάρτη

Με Χ ειναι ο Σταθμός Πελοππονήσου

:wave2: :wave2:



119895

johnpan
08/02/2008, 13:06
Kai mhnaras kai ma8hteuomenos istioploos!

Cpt. Haddock
08/02/2008, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Kai mhnaras kai ma8hteuomenos istioploos!

Τι λε ρε γιαννάκη;;

:D

Αντε μπράβο..

Καντηλίτσα έμαθες ή @@ :lol: :lol: :bigcry: :lol: :rotflmao:

johnpan
08/02/2008, 15:20
Kantilitsa kai psalidia, ola ta alla periteuoun! (Sxedon) :beer:

johnpan
09/02/2008, 11:00
Ema8a oti fortwnoun mono deutera tetarth paraskeuh. Ftanoun patra thn epomenh mera, ektos apo paraskeuh pou paei deutera. Tous eipa mhxanh 100 kila kai mou eipan peripou 40 eura.

Apo limani pairnw thn phraiws kai meta thn kwnstantinoupolews mesw p. rallh, kai otan ftasw sto ipsos 8hbwn 8a phgainw rwtwntas, etsi lew na to kanw...

KaTaNaS
11/02/2008, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
pairnw thn phraiws kai meta thn kwnstantinoupolews mesw p. rallh, kai otan ftasw sto ipsos 8hbwn 8a phgainw rwtwntas, etsi lew na to kanw...

gia na fthaseis pou? :look:

johnpan
11/02/2008, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
gia na fthaseis pou? :look: ekei pou einai to x sto xarth

fantacid
11/02/2008, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Ema8a oti fortwnoun mono deutera tetarth paraskeuh. Ftanoun patra thn epomenh mera, ektos apo paraskeuh pou paei deutera. Tous eipa mhxanh 100 kila kai mou eipan peripou 40 eura.

Apo limani pairnw thn phraiws kai meta thn kwnstantinoupolews mesw p. rallh, kai otan ftasw sto ipsos 8hbwn 8a phgainw rwtwntas, etsi lew na to kanw...


βγαλε κ εισιτηριο , παιζει να παει στο 20ευρω!

Cpt. Haddock
11/02/2008, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Apo limani pairnw thn phraiws kai meta thn kwnstantinoupolews mesw p. rallh, kai otan ftasw sto ipsos 8hbwn 8a phgainw rwtwntas, etsi lew na to kanw...

:rolleyes:

Ρε Μηνάρα Γιαννάκη... :lol:

Κάπου τα 'χεις μπλέξει... Η Κωνσταντινουπόλεως με τη θηβών έχει τόση σχέση όση το husaberg με ταξιδια στην autobahn :bigcry:

Απο Πειραιώς, κάνεις ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην Ιερά Οδό, δεξια στην Κωνσταντινουπόλεως και ακολυθείς τις γραμμες του τρένου. Στο σημείο που τις διασχίζεις, μόλις τις περάσεις πρέπει να κάνεις αριστερα (να περάσεις απο πάνω). Απαγορεύεται (κι απέναντι ειναι η τροχαία :lol: ) οποτε πρόσεχε.

Ετσι βγαίνεις στον σταθμό Πελοποννήσου

:wave2:

johnpan
11/02/2008, 11:20
Euxaristw! Ante na doume pou 8a katalh3w!!

Xrider
11/02/2008, 12:35
prin kati xronia epa8a mia "nila" me tin Ducati kai xemeina gia kati ores sto Kiato...itan enas typos me gerano pou ekane kai kala "odiki voh8eia"...den mou xreiastike sto telos alla pira tin karta tou.
Grafei kai metafores autokiniton & dikyklon.
tsiba 2 telofona kai ropta ton...tora xtypane myges autoi
tel.6977672777
2742021770
O typos an 8umamai kala einai apo tin Patra.