PDA

View Full Version : Ψάχνω συνεργείο



carjunkie
07/02/2008, 13:29
Γεια σε όλους. Μπαίνω στο θέμα κατευθείαν. Επέστρεψε ο αδερφός από την επαρχία στην πρωτεύουσα μόνιμα και έφερε και το νέο του απόκτημα (honda fmx). Λόγω του ότι η μηχανή είναι ακόμα στην εγγύηση ψάχνει εξουσιοδοτημένο service honda για να το πηγαίνει για συντήρηση. Εμείς δεν έχουμε ιδέα.

Θα ήθελα λοιπόν όποιος γνωρίζει να προτείνει υπεύθυνα κάποιο καλό συνεργείο εξουσιοδοτημένο για honda. Γνωρίζω ότι το fmx δεν είναι υπερμηχάνημα-είναι παλιό και απλό, αλλά ακόμα κι αυτό θέλει σωστή φροντίδα. Όποιος είναι σίγουρος για το συνεργείο και έχει μείνει ευχαριστημένος ας μου προτείνει.

Ευχαριστώ!:wave2:

Υ.Γ.: Για να μη γίνεται και διαφήμιση μπορείτε και με p.m. να μου πείτε.

road spirit
07/02/2008, 13:56
εδω http://www.honda.gr/honda/motorcycles_new/index.cfm#
στο λινκ "δίκτυο" πάνω δεξιά θα βρείς όλα τα εξουσιοδοτημένα σερβις, για την περιοχή που σε ενδιαφέρει

carjunkie
07/02/2008, 14:01
Σε ευχαριστώ πολύ. Βασικά το πρόβλημά μου είναι να βρώ κάποιο που να νιώθω και πιο σίγουρος για τη δουλειά που θα κάνει. Τη λίστα την έχω δει αλλά σε πιάνει μια ανασφάλεια όταν πας στα τυφλά...Γκρινιάζουν και όλοι εδώ μέσα για τους μάστορες, διότι πολλά έχουν γίνει...:confused: :wave2:

road spirit
07/02/2008, 14:05
ε ναι, μια ανασφάλεια την έχεις...

πήγαινα το cbr μου στον τσαλίκη, στο σταυρό αγ. παρασκευής. Καλός αλλά λίγο τσιμπημένα τα εργατικά που χρεώνει

carjunkie
07/02/2008, 14:24
Άντε ρε παιδιά κάντε καμμιά πρόταση...
Ντρέπεστε να πείτε ότι έχετε honda??? Σας φίμωσε το Ευρωπαϊκό κατεστημένο:D ή μήπως όλα τα εξουσιοδοτημένα είναι γτπ:confused: ..;

mixalakis
07/02/2008, 14:42
Να πας στο Νίνο στον παράδρομο της Αλίμου!
Είχε παλιά και kawasaki και πήγαινα εκεί.
Τώρα έχει μόνο honda και πηγαίνει εκει ο αδελφός μου.
Πολύ σωστός, δεν σε κλέβει και σου προτείνει πάντα την οικονομικότερη λύση.

fantacid
07/02/2008, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis

Πολύ σωστός, δεν σε κλέβει και σου προτείνει πάντα την οικονομικότερη λύση.

υπαρχει τετοιος ανθρωπας σε αυτες τις διευθαρμενες μερες που ζουμε???

:confused:

carjunkie
07/02/2008, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Να πας στο Νίνο στον παράδρομο της Αλίμου!
Είχε παλιά και kawasaki και πήγαινα εκεί.
Τώρα έχει μόνο honda και πηγαίνει εκει ο αδελφός μου.
Πολύ σωστός, δεν σε κλέβει και σου προτείνει πάντα την οικονομικότερη λύση.

Σε ευχαριστώ πολύ. Δεν είναι και πολύ μακρυά. Συμφωνεί κάποιος άλλος με την πρόταση του mixalaki για να κάνουμε και online διασταύρωση;;:wave2:

carjunkie
07/02/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
υπαρχει τετοιος ανθρωπας σε αυτες τις διευθαρμενες μερες που ζουμε???

:confused:

Έλα μου ντε....:p

McTalas
07/02/2008, 16:28
εγω μετα απο αρκετό ψαξιμο και μετα απο ενα παρομοιο ποστ που ειχα βαλει κατέλιξα τυχαια στον Γκινοσατη (Αλ.Παναγουλη 9 πλατεια Υμηττου) και κατα τύχη βρέθηκε να ειναι και γνωστός.
Μια χαρα ειναι εχω κάνει 2 σερβις εκει και ειναι πολυ σωστος, οι τιμες του ειναι μια χαρα εχει και δυναμομετρο αν γουσταρεις βελτιώσεις!! :D

vestromas
07/02/2008, 17:42
Αν ειχες ktm θα πεφταν βροχη τα συνεργεια:rotflmao: Με αυτο που πηρες τι να σε κανουν. Μια φορα τον χρονο θα πηγαινεις και αν. Φυσικο ειναι να ντρεποντε να σου προτινουν. Ακου συνεργειο για το FMX:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

carjunkie
07/02/2008, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
εγω μετα απο αρκετό ψαξιμο και μετα απο ενα παρομοιο ποστ που ειχα βαλει κατέλιξα τυχαια στον Γκινοσατη (Αλ.Παναγουλη 9 πλατεια Υμηττου) και κατα τύχη βρέθηκε να ειναι και γνωστός.
Μια χαρα ειναι εχω κάνει 2 σερβις εκει και ειναι πολυ σωστος, οι τιμες του ειναι μια χαρα εχει και δυναμομετρο αν γουσταρεις βελτιώσεις!! :D

Kι αυτός είναι κοντά μου σχετικά. Το είχα δει αλλά νόμιζα ότι είναι μόνο έκθεση. Στα υπόψιν κι αυτό. Να'σαι καλά.

gunner
07/02/2008, 18:26
να πας στο ατς μοτο στο νεο ηρακλειο.

carjunkie
08/02/2008, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gunner
να πας στο ατς μοτο στο νεο ηρακλειο.

Αυτό είναι κάπως μακρυά. Είσαι ευχαριστημένος εσύ;Για να το προτείνεις να υποθέσω ναι...

McTalas
08/02/2008, 15:48
έχεις πμ !!:wave2:

boussias
08/02/2008, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gunner
να πας στο ατς μοτο στο νεο ηρακλειο.

Καλησπέρα, είσαι σίγουρος ότι τα παιδιά στο ATS ξέρουν απο Honda;;;;;
VTR sp2 , άναβε FI,
ερώτηση: Μπορείς να το φτιάξεις.
απάντηση: Ναι.
ερώτηση: Οκ στο αφήνω και να κάνουμε και ένα πλήρες service.
Την επόμενη ημέρα μου λέει ότι πρέπει να πάει το μηχανάκι με φορτωτική στο παγκράτι γιατί δεν μπορει να έρθει ο μάστορας που συνεργάζεται, και πρέπει να φισώσει το εγκέφαλο για να διαβάσει το Error.
Τους εξήγησα ότι κάνουν λάθος. Αν γεφυρώσουν το service fuse δίπλα στον εγκέφαλο και μετρήσουν πόσες φορές θα ανάψει το FI, μπορούμε να βρούμε πού είναι το πρόβλημα.
Αφου δεν βρήκα άκρη, του είπα να μην το ακουμπήσει. Την επόμενη μέρα το πρωί σκάω με το service manual σε laptop, βρήκα το λάθος (η φίσα του injection δεν πατούσε καλά), κάνω reset το εγκέφαλο και έφυγα. Μου απολογήθηκε ότι δεν έχει τα service manual γιατι η Honda θέλει 4-5000 ευρώ για να τους τα δώσει.
Καλά παιδιά, αλλά αμαθείς. Ας μου έλεγε ότι δεν μπορεί να το φτιάξει.
Αν δεν μου είχε χαλάσει στο δρόμο θα το είχα φτιάξει μόνος μου απο την αρχή.
Τα σχόλια δικά σας ...
:beer: :beer:

carjunkie
09/02/2008, 00:54
Καλά κάνεις και αναφέρεις την εμπειρία σου σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που πηγαίνει εκεί τη μηχανή του. Βέβαια όσον αφορά το FMX δεν νομίζω να έχει εγκέφαλο και λοιπά ηλεκτρονικά-πρέπει να είναι τελείως "άμυαλο" :D .

boussias
09/02/2008, 11:40
Όντως έχεις δίκιο. Για FMX Μια χαρά είναι. Για κάτι παραπάνω όμως όχι. Πάντως, όπως είπα και πρίν έχουν πολύ καλό χαρακτήρα και τα 2 παιδιά που είναι στο ATS.
:beer: :beer:
Επίσης, το συγκεκριμένο συνεργείο δεν είναι εξουσιοδοτημένο.
:wave2: