PDA

View Full Version : Ομαδικη αγορα ελαστικων



Orfeus
08/02/2008, 07:32
Επειδη ο καιρος ανοιγει και οι εκδρομες θα γινονται πιο συχνες,η αλλαγη ελαστικων κρινεται απαραιτητη.

Ετσι προτεινω αν ενδιαφερεται κανεις για αγορα πατουμενων μηχανης να εγγραφει εδω
http://www.smartforum.gr/forums/showthread.php?t=19

(ειναι γενικοτερο site ομαδικων αγορων)

και να δηλωσει συμμετοχη.Εφοσον μαζευτει καποιος αριθμος ενδιαφερομενων θα κινηθουμε για ομαδικη αγορα!

Αν το παρον μνμ αντιτιθεται σε κανονες ευρυθμης λειτουργειας του φορα να τροποποιηθει αναλογως ωστε να βγουμε ωφελημενοι ολοι!

Κ αν θελετε μπορειτε να το ποσταρετε και σε αλλα μοτοφορα,να μαζευτουμε λαος!

byron
08/02/2008, 07:39
Μιας και χρειάζεται εγγραφή το site που δίνεις, για πες λίγα πράγματα για την λειτουργία του και πως ακριβώς γίνεται η διαδικασία του groupbuy.
Επιλογή προμηθευτή, τυχόν άλλα έξοδα κλπ ποιος τα καθορίζει?

Orfeus
08/02/2008, 08:34
η εγγραφη θα παρει ουτε λεπτο.
Απλα ανοιγεις ενα θεμα με το αντικειμενο που σε ενδιαφερει και με μια αρχικη τιμη για αναφορα.
Δηλωνουν οσοι ενδιαφερονται συμμετοχες,και στο ψαξιμο σε συνδυασμο με το πληθος των ενδιαφερομενων προσπαθεις να βρεις μια καλη προσφορα.
Δεν εχω καμια σχεση με εμπορο ελαστικων,αλλα ουτε και με το εν λογω σιτε.
Απλα ειναι ενας κοινος τοπος που μπορουν να μαζευτουν ατομα που θελουν να αγορασουν παρομοια πραγματα σε καλη τιμη.Πχ εγω βρει τιμη για τα λαστιχα μου 340ε.Αν υπαρχει καποιος αλλος που να ενδιαφερεται ή εχει καμια ακρη-καθωτι σχετικα νεος στο χωρο των μοτο-μπορει να παρουμε απο αλλου καλυτερη τιμη.
Αλλα εξοδα δεν υπαρχουν και προσωπικα θελω να πιστευω οτι οποιος συμμετεχει σε μια ομαδικη αγορα το μονο οφελος που θελει να εχει ειναι η χαμηλοτερη τιμη,αλλιως αν αντιληφθω οτι παιζουν και αλλα τοτε...:mad: :a016: