PDA

View Full Version : Εκκληση για βοηθεια: Τα παιδια του ολοκαυτωματος...



Ταξιδευτής
08/02/2008, 14:44
Παιδια, ξερετε οτι δεν μου αρεσει να ζηταω χαρες, αλλα αυτη τη φορα θα το κανω...
Τυχαια μεσα στο youtube βρηκα ενα θεμα που με τσακισε και ειλικρινα με εκανε να ντρεπομαι που εγω καθομαι και μιλαω για εξατμισεις, trackdays και εκδρομες, ενω στο κοσμο συμβαινουν ΤΕΤΟΙΑ πραγματα...

Πριν χρονια, στην εποχη της Σοβιετικης Ενωσης, η Ρωσια εκανε πανω απο ΠΕΝΤΑΚΟΣΙΕΣ δοκιμες πυρηνικων οπλων σε μια μικρη περιοχη της χωρας -ενα πραγματικο ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ...
Αποτελεσμα να πεθανουν παρα πολλοι ανθρωποι αλλα και να γεννηθουν παρα πολλα παιδια με ολων των ειδων δυσπλασιες, καρκινο, καρδιακα νοσηματα...
Το χειροτερο; Οι γονεις τους βλεποντας τα ως "τερατα" τα εγκατελειψαν στο δρομο...

http://www.youtube.com/watch?v=YrFjKLeYMrE

Υπαρχει λοιπον ενα ορφανοτροφειο για αυτα τα εγκατελειμενα παιδια αλλα πολλα απο αυτα πεθαινουν λογω ελλειψης γιατρων και χρηματων, ενω πολλα ακομα θα πεθανουν συντομα αν δεν βοηθηθουν να κανουν καποια εγχειρηση...

http://www.youtube.com/watch?v=R6KAemxVa6Y

Δεν ξερω τι να πω... Ζηταω ταπεινα και απο ΟΠΟΙΟΝ Θελει αν μπορει να συνδραμει...
Δινουμε τοσα λεφτα για λαστιχα και εξατμισεις... Το να βοηθησουμε εστω στο ελαχιστο αυτα τα δυστυχισμενα πλασματα του θεου ειναι κατι που κρινει ο καθενας για τον εαυτο του...

Update: Tο παλικαρι που εφτιαξε το ντοκυμαντερ μου απαντησε πριν λιγο... Δουλευει ως freelancer και το ντοκυμαντερ αυτο γινεται για το BBC.
Επικοινωνησε μαζι μου και μου ειπε μαλιστα οτι ειμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που του εστειλα email για να βοηθησω.... :( :( :(

Μου ειπε οτι μπορουμε να βοηθησουμε ειτε με καποια δωρεα για το ορφανοτροφειο εδω

The Greater Chernobyl Cause
email: corcoranfiona@eircom.net
Bessborough Centre
Blackrock
Cork
Ireland
Ph: 00 353 21 4536791 Fax: 00353 21 4536792
Mobile 00 353 87 9536133

ειτε επικοινωνοντας απευθειας με τον ιδιο στο email antonybutts@hotmail.com

Το κοριτσακι στο δευτερο βιντεο εχει αμεση αναγκη για εγχειρηση και αν καποιος ενδιαφερεται να δωσει καποια χρηματα για αυτο το σκοπο τοτε καλυτερα να επικοινωνησει μαζι του απευθειας... :(

mats8282
09/02/2008, 00:08
Κατι δεν μου αρεσει στην ολη ιστορια.......



Τεσπα οποιος θελει βοηθαει :wave2:

Anty12
11/02/2008, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Κατι δεν μου αρεσει στην ολη ιστορια.......



Τεσπα οποιος θελει βοηθαει :wave2:

Είναι αλήθεια ότι είναι μια πάρα πολύ μπλεγμένη ιστορία, αυτή με τα θύματα των πυρηνικών δοκιμών .....

Η ίδια η κυβέρνηση των Καζάκων , θέλει να περάσει νόμο , ώστε να δέχεται επ αμοιβή τα πυρηνικά απόβλητα άλλων κρατών , και με τα χρήματα αυτά να προσπαθήσει να “καθαρίσει” το περίφημο “πολύγονο” στα βόρειο-ανατολικά της χώρας.

Από τότε τους έπιασε στο BBC και το CNN μια τεραστία κάψα για τα δύστυχα τα πιτσιρίκια του Καζακστάν....

Για την νησίδα στο κέντρο της λίμνης Αράλης (ή ότι απέμεινε από αυτή) με τα περίεργα εργοστάσια από τον καιρό της Σοβιετίας ούτε λόγος .....

Αλλά βλέπεις εκεί παρά δίπλα έχει όλως τυχαίως κάτι πλατφόρμες για έρευνα εξόρισης πετρελαίου της Agip…..

Δυστυχώς όταν μαλώνουν τα βουβάλια στο βάλτο την πληρώνουν τα βατράχια ......