PDA

View Full Version : Service



hetfield
08/02/2008, 19:57
Geia se olous!!!!

perase o kairos kai irthe i wra na kanw kai ego ena service sto xt660x ALLA sto topiko synergeio tis YAMAHA einai ligo @#$@#!@#$.

Giafto me tin efkairia afti OPIOS kserei kanena KALO synergeio parakalw na kanei reply me tin marka tou (HONDA/YAMAHA....) , eksousiodotimeno i oxi, kai tin perioxi. Genika oti mporei ...

Afto pistevw ot tha voithisei polous edo , neous kai palious, me to na kseroun ana pasa stigmi ,opou kai na einai, pou na empistefthoun tin AGAPI tous.




P.S. :Exw akousei gia ena kalo synergeio stin leibadia.... opios kserei..... kserei ti na kanei!!!!
P.S. 2 :An iparxei idi paromio Topic pls be my guest kai peite mou....



:beer: :beer: :beer:

hetfield
08/02/2008, 21:04
wraia... to exoun dei mexri stigmis 15 atoma ... 1 mporei na steilei tipoota? den mporei oloi na min kseroun 1 synergeio

sakisvolos
08/02/2008, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από hetfield
wraia... to exoun dei mexri stigmis 15 atoma ... 1 mporei na steilei tipoota? den mporei oloi na min kseroun 1 synergeio

Αν μας έλεγες σε ποια περιοχή σε ενδιαφέρει να βρεις εξουσιοδοτημένο συνεργείο κάτι θα γίνονταν!
Κάποιος θα σ' απαντήσει νομίζω!:wave2:

OldMan
08/02/2008, 23:58
ego pali gia leivadia den ksero kati gia synergeio (alla ksero kati gia gardoumbes...) opopte paei karfi gia ta modela ...:wave2:

mai_tai
09/02/2008, 08:42
Σωστο το thread απο τον φιλο-οποιος γνωριζει και απο δυτικη αττικη κανεναν καλο ας ενημερωσει -πλησιαζω τα πρωτα 1000 και δεν γουσταρω την μοτοδυναμικη...


119983

αιγαιοπλόος
11/02/2008, 14:32
Κι εγώ από επαρχία είμαι αλλά για σωστό σέρβις (εννοώ σωστή ρύθμιση του ψεκασμού, γιατί τα λάδια, φίλτρα κλπ. τα κάνω όλα μόνος μου) το πάω το μηχανάκι στην Αθήνα σε συνεργείο της εμπιστοσύνης μου, δηλ. σε ανθρώπους που γνωρίζουν καλά πώς γίνεται η σωστή ρύθμιση. Συγκεκριμένα, πηγαίνω στο εξουσιοδοτημένο service της Μοτοδυναμικής στην οδό Καραθεοδωρή 30 (κάθετος της οδού Κατεχάκη). Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος από τη δουλειά τους.
Πάντως, επειδή η σωστή ρύθμιση του ψεκασμού (πλούσιο - φτωχό μίγμα, αναλογία καυσίμου - αερα, ρύθμιση ρελαντί στις 1500 στροφές ακριβώς) είναι δουλειά που απαιτεί γνώσεις πάνω στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μηχανάκι κι όχι γενικά και αόριστα, πιστεύω ότι πρέπει να γίνεται σε επίσημο service και από άτομο που όντως έχει εκπαιδευτεί πάνω στο θέμα. Διαφορετικά, ο κινητήρας πιθανόν να μη λειτουργεί σωστά.

hetfield
12/02/2008, 13:02
ευχαριστω τον φιλο αιγαιοπλόο για το σχόλιο του και που καταλαβε τον αρχικό σκοπό του θέματος συζήτησης που ανοιξα ο οποίος ειναι για γενική πληροφόρηση και όχι προσοπική μου απωρία.

:beer: