PDA

View Full Version : Έφτασε η ώρα λοιπόν...



project.breeze
08/02/2008, 21:54
Έφτασεν η ώρα ινα υπηρετήσω κι εγώ την μητέρα πατρίδα.Την Κυριακή θα κατεβώ Αθήνα δια διήμερον διανυκτέρευσιν σε οικία προσφιλών μου προσώπων και την ημέρα Τρίτη και ώρα 9τη πρωινήν θα αναχωρήσω με προορισμόν την Τρίπολην.Σχόλια,ευχαί,παροτρύνσεις και συμβουλαί δεκταί:rotflmao: :rotflmao:





Υ.Γ Δεν ξέρω τι με έπιασε τώρα με την αρχαϊζουσα,απλά αποδίδει την δέουσα σοβαρότητα στην κατάστασης :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

steve610
08/02/2008, 22:07
πεζικο η αεροπορια παρουσιάζεσαι?

οπου και να πας πάντως να παρεις ισοθερμικα καλτσες και τα λοιπα γιατι εχει ψ#$%$#κρυο και το λιγοτερο που θα κατσεις ειναι 1 μηνα

καλο κουραγιο νεος

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zolotas
08/02/2008, 22:08
το σαπουνι προσεχε ........:wave2: :beer:

McGyver
08/02/2008, 22:14
Καλές διακοπές...

Δες τη θητεία σου έτσι και θα περάσεις ζάχαρη...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

div400
09/02/2008, 00:14
πω πω πικραααααααα.....:yuck: :sad:


αγρια ξυπνηματα απο τις 6 τα χαραματα, γυμναστική ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και πριν το πρωινο απιστευτή τρεχαλα διοτι θα πρεπει να έχεις κανει προσωπικη καθαριοτητα, τακτοποιηση κληνης, καθαριοτητα θαλαμου, μεσα σε 10 λεπτα για να προλαβεις και το πρωινο.

και μετα 8ωρη (πολλες φορες 10ωρη) εκπαιδευση σε αντικειμενα οπως αοπλη μαχη, πυροβολα οπλα, τακτικες πεζικου/μικρων ομαδων, επικοινωνιες, πρωτες βοηθιες πεδιου μαχης και ενα σωρο αλλα πραγματα. τα παραπανω διακοπτονται μονο για μια ιδιαιτερη εκπαιδευτικη δραστηριοτητα που ονομαζεται ΚΑΨΟΝΙ! το οποιο συνηθως ειναι καμψεις ή επιτοπου τροχαδιν και συνηθως ατομικο! αν ειναι πολυ λαμακας ο ΥΠΑΞ ή εχεις κανει εσυ μεγαλη λαμακια τοτε το καψονι δυναται να ειναι και ομαδικο (μπορει και ολος ο λοχος...:uplate: :evil: ).
αφου επιζησεις απο αυτο τοτε θα εχεις την τιμη να γευτεις (στα γρηγορα βεβαιως βεβαιως και στην χειροτερη ΟΡΘΙΟΣ) το μεσιμεριανο γευμα (νερουλη φασολαδα με ολοκληρες μισοβραστες πατατες). αφου περασει και αυτο το 10λεπτο ευτυχίας :yuck: να περιμενεις επιπλεον εκπαιδευση και αγκαριες τρελές.
τελος παντων καποια στιγμη θα πεσεις για υπνο, αλλα δεν κοιμηθείς για 3 λογους. α) η φασολαδα σου εχει κανει στομαχι γαματα, β) ο επιλοχίας μπουκαρει λαθε 30-45 λεπτα στο θαλαμο και σας σηκωνει (αυτο λεγεται αναπτυξη ΕΓΡΗΓΟΡΣΗΣ) και γ) δεν μπορεις να κοιμηθεις απο την υπερενταση/πονο

αυτο ηταν το κεντρο εκπαιδευσης λοιπον. οταν με το καλο θα πας στην μοναδα σου (συνηθως πρωτης και υπερμαχημης γραμμης) θα εχεις το ιδιο λιγο πολυ προγραμμα ΑΛΛΑ επιπλεον θα κανεις και σημαντικες υπηρεσίες οπως περιπολα σε παραμεθωριες περιοχες προς ανευρεση λαθρομεταναστων/εισβολεων, φυλαξη απορρητων εγκαταστασεων (top secret location : the kaliopi) ενδεχομενος να χρειαστει και να πυροβολησεις εναντι εχθρικων στρατευματων που προσπαθουν να εισβάλουν στο εθνικο μας χωρο.

αφου περάσει και αυτο το 6μηνο (και με την προυποθεση οτι εχεις επιζησει...:rolleyes: ) θα ερθει η ωρα της 2ης μεταθεσης η οποια συνηθως ειναι σε μοναδα κοντα στο τοπο καταγωγης σου. εκει τα πραγματα ειναι χαλαρα μιας και δεν εχεις να κανεις πολλα. αντε καμια 6ωρη σκοπια, υπηρεσία σε γραφειο (αν ξερεις να πατας το POWER ON σε Η/Υ εχεις ακριβώς τα προσόντα), μαγηρεία (θυμασε την υπεροχη φασολαδα του κεντρου εκπαιδευσης? ε τωρα μπορείς να δεις απο πρωτο χερι γιατι ηταν ετσι...:smokin: ) θαλαμοφυλακας κτλ κτλ. θα εχεις την δυνατότητα να περνεις αδεια εξοδο με διανυκτερευση στο σπιτι σου και γενικα θα εισαι cool.
αυτή με 2 λογια ειναι η θητεία στις Ελληνικές Ενοπλές Δυνάμεις!
κουράγιο φιλε το ποσοστό επιβιωσης νεοσυλλεκτων ειναι μεγαλο τα τελευταια χρονια οποτε θα σε ξαναδουμε εδω μεσα!


:wave2: :beer:


υγ: οποιαδηποτε ομοιοτητα με της ΕΕΔ..ειναι πέραν καθε φαντασίας!!!!
:D

project.breeze
09/02/2008, 00:32
Ευχαριστώ για τις συμβουλές DIV και για τις ευχές σας παιδιά.Αεροπορία παρουσιάζομαι:blush:

gcrook
09/02/2008, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ευχαριστώ για τις συμβουλές DIV και για τις ευχές σας παιδιά.Αεροπορία παρουσιάζομαι:blush:

Να μου το θυμηθεις αυτο για την 124 στο λεω οπως μου το λεγανε και μενα.
Θα ειναι οι καλυτερες 25 μερες της θητειας σου, και μια αξεχαστη εμπειρια.
Θα πονεσεις βεβαια λιγο αλλα θα σ'αρεσει:blush: :lol: :wave2:

project.breeze
09/02/2008, 03:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να μου το θυμηθεις αυτο για την 124 στο λεω οπως μου το λεγανε και μενα.
Θα ειναι οι καλυτερες 25 μερες της θητειας σου, και μια αξεχαστη εμπειρια.
Θα πονεσεις βεβαια λιγο αλλα θα σ'αρεσει:blush: :lol: :wave2:




Είναι μέλος της διαδικασίας για την απόκτηση του τίτλου "Γλυκό Αγόρι" ; Αν ναι θα το παλέψω όσο μπορώ...







































...Αλλά SV δεν παίρνω που να χτυπιέστε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xampos
09/02/2008, 03:31
γεια σου ρε Ηρακλη θα τα λεμε ρε :beer: :beer:

thou-vou
09/02/2008, 05:00
τρελόχαρτο? δε σουνερ δε μπετερ....
:smokin:

mourgakos
09/02/2008, 07:49
αεροπορια.........βυσμα η τυχη?
αν εχεις βυσμα.....περιττα τα πολλα λογια.
αν εχεις τυχη.........διαβαινε!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

γνωστος που ηταν αεροπορια...........γυρναμε σαν τους μαλακες να βουλωσουμε τις τρυπες
του αεροδιαδρομου.....:lol:

δεν ειναι τιποτα.υπομονη και επιμονη καιο οταν θα θες να σπασεις κατι απο τα νευρα σου
καλυτερα να πηγαινεις τουαλετα.το μονο που καταφερνεις να σπας ειναι το στομαχι σου
εκει μεσα.

αντε ,θα γνωρισεις και την διαφορετικοτητα των ελληνων ανα περιοχη.

μιναριδες ,γκατζολιδες,ουγκαντιδες κλπ.......:lol:

AFROPANTELOS
09/02/2008, 08:07
Με το καλο φιλε και καλη θητεια.

Στην αρχη θα σου φανει δυσκολα αλλα θα περασει ο καιρος πολυ γρηγορα σαν ενα ποτηρι νερο.

Ηπραγματικη ζουγκλα παντως ειναι εξω οχι μεσα.

Καλα να περασεις:beer: :beer: :beer:

T-REX
09/02/2008, 08:25
Καλή θητεία ευχομαι
Κοιτα να το ευχαριστηθείς να είσαι σωστός και να μην αγχωνεσε
Το σ'ιγουρο είναι οτι θα κανεις πολλούς φίλους:beer:

SPC
09/02/2008, 09:00
AEROPORIA E?AX AGAPH MOU KALA THA PERASEIS !TRIPOLI EINAI KSENEROMA LIGO ALA STHN MONADA EINAI MIA XARA
EGO EIXA MPEI ME VISMA ENA VOULEFTH;) ALA META APO DEKA MERES POU PAROUSIASTIKA
PETHANE:bigcry: KAI THN PATISA !ME ESTILAN LIMNO!

STHN AEROPORIA NA KSEREIS OTI TO MEGALO VISMA TROEI TO MIKRO!GINETAI THS POUTANAS
ALA EXEI HAVALE!POS EINAI THS ELADOS TA PAIDIA KATI TETOIO!



KALES DIAKOPES!:lol: :rotflmao: :rotflmao:

nakkip
09/02/2008, 09:09
Με το καλό και καλή θητεία.
:beer: :beer: :beer:

perastikos
09/02/2008, 10:05
Δευτέρα - Κόρινθος εδώ :wave2:

Δεν ξέρω τι έχεις πάρει μαζί σου, πάντως μία ωραία λίστα υπάρχει εδώ:
http://www.netmode.ntua.gr/~gkoutep/myarmy/

Κάποια μου φαίνονται λίγο τραβηγμένα/περιττά αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά ;)

Καλή θητεία :)

project.breeze
09/02/2008, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Δευτέρα - Κόρινθος εδώ :wave2:

Δεν ξέρω τι έχεις πάρει μαζί σου, πάντως μία ωραία λίστα υπάρχει εδώ:
http://www.netmode.ntua.gr/~gkoutep/myarmy/

Κάποια μου φαίνονται λίγο τραβηγμένα/περιττά αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά ;)

Καλή θητεία :)




Ευχαριστώ φίλε μου επίσης.Ρίξε και εσύ μια ματιά εδώ (http://forum.thiteia.org/viewtopic.php?t=450) ,λέει για την αεροπορία αλλά μπορεί να σου φανούν και σένα χρήσιμα

:beer: :beer:

TROOPER
13/02/2008, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Έφτασεν η ώρα ινα υπηρετήσω κι εγώ την μητέρα πατρίδα.Την Κυριακή θα κατεβώ Αθήνα δια διήμερον διανυκτέρευσιν σε οικία προσφιλών μου προσώπων και την ημέρα Τρίτη και ώρα 9τη πρωινήν θα αναχωρήσω με προορισμόν την Τρίπολην.Σχόλια,ευχαί,παροτρύνσεις και συμβουλαί δεκταί:rotflmao: :rotflmao:





Υ.Γ Δεν ξέρω τι με έπιασε τώρα με την αρχαϊζουσα,απλά αποδίδει την δέουσα σοβαρότητα στην κατάστασης :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

ΨΙΤ....

τη δευτερα εχει δελεαρ.

αν δε σε δουμε παντως....αντε και καλος πολιτης !!!!

:beer: :beer: :beer:

makis206
13/02/2008, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ΨΙΤ....
τη δευτερα εχει δελεαρ.
αν δε σε δουμε παντως....αντε και καλος πολιτης !!!!
:beer: :beer: :beer:

Γιώργη λογικά ο Ηρακλής παρουσιάστηκε χτες.:winka:

Καλή θητεία να έχει κι αλίμονο σ'εμάς :lol:


:beer: :beer: :beer:

TROOPER
13/02/2008, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γιώργη λογικά ο Ηρακλής παρουσιάστηκε χτες.:winka:

Καλή θητεία να έχει κι αλίμονο σ'εμάς :lol:


:beer: :beer: :beer:

τα χω χασει μακη...anyway αν παρουσιαστηκε καλη θητεια :beer: :beer: :beer:

:wave2: