PDA

View Full Version : Αυστρία - Euro 2008



panosko
10/02/2008, 02:47
Κανονίζουμε ταξιδάκι με moto για Αυστρία, να δούμε και την Εθνική μας ομάδα , αλλά και κυρίως για τη βόλτα.
Οποιος θέλει να συμμετάσχει να απαντήσει αναγράφοντας το e-mail του (προς το παρόν) ή να μου στείλει εμένα απάντηση στο δικό μου.
Το groupάκι θα είναι μέχρι 10-12 μοτο λέμε, είμαστε ήδη 3 μέχρι τώρα. Υπάρχει περίπτωση συνεργασίας με το περιοδικό moto , αυτό θα το γνωρίζουμε κατα τα μέσα/τέλη Μαρτίου (αμέσως μετά το τεύχος του Μαρτίου). Ανεξαρτήτως περιπτώσεως πάντως, όποιος έχει την τρέλα μας αλλά και θέλει να περάσει απλά μαγευτικά, ας επικοινωνήσει ώστε να δούμε και τι ανταπόκριση υπάρχει.
Εγώ προσωπικά το έχω κάνει ήδη δύο φορές , και δεν περιγράφεται με λέξεις η μαγεία αυτή. Προσπαθώ να το κάνω κάθε χρόνο μέχρι να αλλάξω διαδρομή!
Το "πρόχειρο¨ πλάνο είναι ως εξής:
1)Αναχώρηση από Πάτρα το απόγευμα του Σαβάτου 7 Ιουνίου στις 18:00 με Superfast
2)Άφιξη Ανκόνα την Κυριακή 8/6 το πρωί και χαλαρά από παραλιακό κατεύθυνση για Βόρειoανατολική Ιταλία και Udine όπου θα διανυκτερεύσουμε σε ενα απλό ξενοδοχέιο 3*.
3)9/6 , Περνάμε Αυστρία από Tarvisio και κάνουμε την πρώτη στάση στο μαγευτικό, πανέμορφο και αγαπημένο μου Villach , και διαμονή σε ένα αξέχαστο all inclusive hotel
4) 10/6 , 10:00 _φεύγουμε για Salzbourg 'οπου και θα μείνουμε σε ξενοδοχείο 3* η 4* δεν έχει ακόμα διευκρινιστεί καθώς αναμένω τιμές.
5)Το πρώτο παιχνίδι της ομάδας μας είναι στις 10/6 το απόγευμα , απο κει και πέρα , το δύσκολο της όλης ιστορίας είναι αν και πόσι θέλουν να κάτσουν μέχρι τις 18/6 ώστε να δούν όλα τα ματς , ή θα γυρίσουμε στις 11 η 12 ή κάποια άλλη ημερομηνία. (10. 14 και 18 ειναι τα τρία παιχνίδια)
Τα εισιτήρια είναι πα-νά-κρι-βα , ξεκινάμε από 350 και βλέπουμε. Τό κόστος δεν έχει καθοριστεί αλλά υπολογίζω μαζί με το πλοίο, και τα ξενοδοχεία μέχρι τις 11-12 του μήνα να είναι 700 ευρώ το άτομο (χωρίς τα εισιτήρια γιατι μπορεί κάποιος να μη θέλει να δει τον αγώνα).

Κάθε άποψη αποδεκτή,

Πάνος

hgsal
25/03/2008, 20:11
Απορω που δεν υπαρχει ανταποκριση σε αυτο το ταξιδι. Εγω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα αν και ακομα δεν ξερω το προγραμμα για κατι εξετασεις που εχω.

Πανο μπορεις να με ενημερωσεις αν εχει κανονιστει κατι μεχρι τωρα ?

Στα υποψην οτι εμενα δεν με ενδιαφερει να δω παιχνιδια τις εθνικης, εγω θα ερθω μονο για το ταξιδι δηλαδη και για τον χαβαλε με αλλους Ελληναρες που θα βρουμε εκει λογω της εθνικης.

Φιλικα,
Γιωργος

panosko
25/03/2008, 23:08
Είναι αλήθεια πως δεν υπήρχε μεγάλη ανταπόκριση , κι αυτό για διάφορους λόγυς, όπως το οτι ειναι σε μια περίοδο οπου υπάρουν κάποιες εξεταστικές, οτι τα εισιτήρια των αγώνων είναι πανάκριβα, αλλά και η μεγάλη περίοδος (10-14 μέρες).
Οι πιθανότητες να γίνει το ταξίδι αυτό λιγοστεύουν. Εγώ προσωπικά θα πάω και Mugelo για το Moto GP 29/5 με 3/6 παρέα με skylines http://www.gptours.gr/showrace.php?race=06
γεγονός που μειώνει ακόμα και το δικό μου ενδιαφέρον (λόγω οικονομικών φυσικά) , αλλά αν μαζευτούμε σίγουρα 5 μοτο τουλάχιστον για Αυστρία , είμαι μέσα. Ασε μου το κινητό σου και το e-mail σου σε PM και θα επικοινωνήσω μσζί σου. Με σένα είμαστε 3 (θαμασταν 4 αλλά ο άλλος έμεινε απο εργαλείο γιατι το πούλησε!...)
Βλέποντας και κάνοντας λοιπόν....