PDA

View Full Version : Ερωτηση προς κομπιουτεραδες



el_hymador
10/02/2008, 10:21
Εδω και δυο ημερες ο NOD32 δουλευει υοερωριες βγαζοντας μου μηνυματα σχετικα με μπλοκαρισματα Ιων.

Επισης στον EXPLORER (που δεν χρησιμοποιοω πια - εχω Opera) ενω του εχω ξυρισει το ιστορικο και τα cookies εδω και καιρο, μου βγαζει στο ιστορικο οτι εχω επισκεφθει καποια sites αναζητησης που δεν τα ξερει ουτε η μανα τους (τυπου google)

Επισης οαταν ανοιγει το pc ειναι πιο αργο απο το συνηθες, μετα λειτουργει κανονικα

καθε φορα που μπαινω γινεται αυτο.

Εχω τρεξει τον NOD32 και την free εκδοση του Ad Aware της Lavasoft αλλα δεν βρηκαν τιποτις.

σκεφτομαι:

Α) να κανω unistall στον Explorer και να πα να γ@μηθει, αλλα το Pc μου βγαζει πως κατι τετοιο ειναι αδυνατο αφου εχει προστασια εγγραφης. Θα διορθωθει το προβλημα ετσι;

B) Να κανω εκεινο το κολπακι οπου ξεκινας το pc με τα settings μιας προηγουμενης ημερομηνιας μπας και διορθωθει το προβλημα. Θα πιασει; ...βεβαια δεν ξερω πως γινεταιο αυτο, εχω ακουσει απλα οτι παιζει

ευχαριστω

MikeG
10/02/2008, 10:34
Βάλε το NOD να κάνει ένα full scan. Καθάρισε το pc σου από Adware & τα σχετικά.
Καθάρισε όλα τα cookies.
Το να κάνεις system restore δε θα σε βοηθήσει σε τίποτα.

:wave2:

el_hymador
10/02/2008, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Βάλε το NOD να κάνει ένα full scan. Καθάρισε το pc σου από Adware & τα σχετικά.
Καθάρισε όλα τα cookies.
Το να κάνεις system restore δε θα σε βοηθήσει σε τίποτα.

:wave2:


Να βγαλω το Ad Aware;

γιατι κανει κακο;


:confused:

MikeG
10/02/2008, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Να βγαλω το Ad Aware;

γιατι κανει κακο;


:confused:

Όχι. Adware όπως & Spyware λέγονται διάφορα προγραμματάκια που κάνουν κακό στο pc (δε σου εξηγώ τη θεωρεία). Καλό είναι να το καθαρίσεις από τέτοια.
Το πρόγραμμα που έβαλες είναι ένα από αυτά που κάνει αυτό το καθαρισμό.
Θα σου πρότεινα να βάλεις το Spybot (http://www.safer-networking.org/index2.html)

:wave2:

el_hymador
10/02/2008, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Όχι. Adware όπως & Spyware λέγονται διάφορα προγραμματάκια που κάνουν κακό στο pc (δε σου εξηγώ τη θεωρεία). Καλό είναι να το καθαρίσεις από τέτοια.
Το πρόγραμμα που έβαλες είναι ένα από αυτά που κάνει αυτό το καθαρισμό.
Θα σου πρότεινα να βάλεις το Spybot (http://www.safer-networking.org/index2.html)

:wave2:

οκ σε ευχαριστω :wave2:

Band(age)it
10/02/2008, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Να βγαλω το Ad Aware;

γιατι κανει κακο;


:confused:

Τα adware ειναι "προγραμματακια" που παρακολουθουν τις σελιδες που επισκεπτεσαι και ενημερωνουν εν αγνοια σου καποιον τριτο .
To ad-Aware ειναι το προγραμμα που τα αφαιρει απο το συστημα σου .
Κανε ενα deep scan με το εν λογω προγραμμα


:wave2:


Edit : τελικα γραφω πολυ αργα..με προλαβαν :dizzy:

soteas
10/02/2008, 12:00
NOD 32?






μηλας με αλλους μεσω w- live messeger?

Χωμάτινος
10/02/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
...

Επισης οταν ανοιγει το pc ειναι πιο αργο απο το συνηθες, μετα λειτουργει κανονικα

... Το μηχάνημά σου αργεί να bootάρει διότι στα startup processes έχουν προστεθεί ένα κάρο απρόσκλητα σκουπίδια που το καθένα επιτελεί τον δόλιο σκοπό του :winka: :evil:

Εγκατάστησε το Spysweeper (φτηνό είναι) κατέβασε τα τελευταία patches από το αντίστοιχο site, τρέξε ένα full sweep και το PC σου θα είναι όπως πριν :wave2:




Υ.Γ. Προς ανυποψίαστους surfers του internet: πλέον, η σημαντικότερη προστασία ΔΕΝ είναι το antivirus, αλλά το antispyware :winka:

power hornet
10/02/2008, 13:20
και βαλε και ενα syper-antispyware θα με θυμηθεις τα σαρωνει ολα δεν αφηνει τιποτα.

Asaverle
10/02/2008, 15:05
Λοιπόν άκου γτ δεν θα βγάλεις άκρη. Υπάρχουν 3 λύσεις.
Η 1η. Τον πετάς και παίρνεις καινούργιο
Η 2η. Κάνεις format και τελειώνει η ιστορία
Η 3η. Αν δεν ξέρεις, τότε μάθε. Αν δεν μαθαίνεις, τότε πήγαινε σε ένα μαγαζί να στο σετάρουν σωστά το μηχάνημα. Η περιγραφή του προβλήματος που κάνεις είναι πολύ απλοϊκή. Οι λόγοι μπορεί να είναι δεκάδες. Δεν είναι πάντα οι ιοί το πρόβλημα. Και απ' ότι διαβάζω έχεις άγρια μεσάνυχτα, οπότε ο pc σου θα είναι σε μαύρα χάλια...

gdevelek
10/02/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
Λοιπόν άκου γτ δεν θα βγάλεις άκρη. Υπάρχουν 3 λύσεις.
Η 1η. Τον πετάς και παίρνεις καινούργιο
Η 2η. Κάνεις format και τελειώνει η ιστορία
Η 3η. Αν δεν ξέρεις, τότε μάθε. Αν δεν μαθαίνεις, τότε πήγαινε σε ένα μαγαζί να στο σετάρουν σωστά το μηχάνημα. Η περιγραφή του προβλήματος που κάνεις είναι πολύ απλοϊκή. Οι λόγοι μπορεί να είναι δεκάδες. Δεν είναι πάντα οι ιοί το πρόβλημα. Και απ' ότι διαβάζω έχεις άγρια μεσάνυχτα, οπότε ο pc σου θα είναι σε μαύρα χάλια...

τι αξιαγάπητος άνθρωπος...

BLiTzER
10/02/2008, 15:42
1. Πέτα το ΝΟD32 και κατέβασε ΑVG.
2. Βρες κάποιον να σου εγκαταστήσει και να σετάρει Spybot S&D και Ad-aware.
3. Full scan με τα παραπάνω, καθαρίζεις ότι χρειάζεται και περισσότερη προσοχή στο εξής.

Επίσης σβήσε ότι άχρηστες εφαρμογές τρέχουν με την εκκίνηση των win. Μάλλον βάλε κάποιον που ξέρει να το κάνει.

Αν ακόμα έχεις σοβαρό πρόβλημα - που αμφιβάλλω - ξεκίνα με ένα format και ακολούθησε τα παραπάνω 3 βήματα αμέσως μετά τo installation των windows.

Χωμάτινος
10/02/2008, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
τι αξιαγάπητος άνθρωπος...


:rotflmao: :lol: :bigcry: :lol: :rotflmao:

el_hymador
10/02/2008, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
Λοιπόν άκου γτ δεν θα βγάλεις άκρη. Υπάρχουν 3 λύσεις.
Η 1η. Τον πετάς και παίρνεις καινούργιο
Η 2η. Κάνεις format και τελειώνει η ιστορία
Η 3η. Αν δεν ξέρεις, τότε μάθε. Αν δεν μαθαίνεις, τότε πήγαινε σε ένα μαγαζί να στο σετάρουν σωστά το μηχάνημα. Η περιγραφή του προβλήματος που κάνεις είναι πολύ απλοϊκή. Οι λόγοι μπορεί να είναι δεκάδες. Δεν είναι πάντα οι ιοί το πρόβλημα. Και απ' ότι διαβάζω έχεις άγρια μεσάνυχτα, οπότε ο pc σου θα είναι σε μαύρα χάλια...


σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...δεν ειμαστε ολοι pc-freaks βλεπεις...

βγες λιγο απο το ανηλιαγο υπογειο οπους ζεις και κοινωνικοποιησου...θα βελτιωσει την συμπεριφορα σου ολιγον τι...

:wave2:

paramedic
10/02/2008, 22:53
:a014: :a014:

road spirit
10/02/2008, 22:54
βρε παιδιά μια παρατήρηση....
εχω και εγω το nod32... και μέσα στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για ενεργοποίηση ενσωματωμένων λειτουργιών anti-spyware και anti-malware.... ποιος ο λόγος εφόσον κάνει τη δουλειά να έχεις και επιπλέον άλλα software για τον ίδιο σκοπό (όπως πχ spybot κλπ κλπ)... ?

zephyr1
10/02/2008, 22:58
Version nod?:confused:

road spirit
10/02/2008, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Version nod?:confused:
20.70.32


120122

BLiTzER
10/02/2008, 23:05
Επειδή το ισχυρίζεται, δε σημαίνει απαραίτητα ότι κάνει τη - σωστή - δουλειά. Γενικά ισχύει ότι πιο εξειδικευμένα προγράμματα είναι κλάσεις ανώτερα από τουρλουπακέτα. Πχ όπου βλέπεις norton κράτα μαζί σου σακούλα σκουπιδιών.

Κατά τ'άλλα επιμένω στο AVG (free edition). Είναι δωρεάν και ξεπερνάει πολλά εμπορικά προγραμματάκια.

power hornet
10/02/2008, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Version nod?:confused: λογικα με αυτα που αναφερει εχει την καινουργια την 3 οπως εχω εγω,λιγο εκτος ποστ αλα ενδιαφερον για οσους εχουν nod32 πως να τον ρυθμισετε καλυτερα http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=197509

zephyr1
10/02/2008, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Επειδή το ισχυρίζεται, δε σημαίνει απαραίτητα ότι κάνει τη - σωστή - δουλειά. Γενικά ισχύει ότι πιο εξειδικευμένα προγράμματα είναι κλάσεις ανώτερα από τουρλουπακέτα. Πχ όπου βλέπεις norton κράτα μαζί σου σακούλα σκουπιδιών.

Κατά τ'άλλα επιμένω στο AVG (free edition). Είναι δωρεάν και ξεπερνάει πολλά εμπορικά προγραμματάκια.


Θα σε βαλω αυριο την λιστα με βαθμολογια ολα τα αντιβα ι ρους και αμα δεις που ειναι το avg θα :bawl: .

BLiTzER
11/02/2008, 06:54
Οκ. Αφού το λέει η βαθμολογία, έτσι θα ναι.

zephyr1
11/02/2008, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Οκ. Αφού το λέει η βαθμολογία, έτσι θα ναι.

:rolleyes:
Λοιπον ,2 antivirus στο pc μου ,το avg και nod 32 version 2,6.
18 ιους το pc ,καποιοι σε καραντινα και καποιοι να πεταγοντε καθε 3 και λιγο.
Βαζω nod32 3,06 τους βρισκει τους σβηνει και το pc πεταει.:a48:

Vstrommer71
11/02/2008, 12:04
Με αρεσει η συζητηση εδωθε...
Θα βγαλω αγγελια:''Παρακαλειστε οσοι ανακατευεστε με antivirus γ.τ.π να μας στελνετε τους σκληρους δισκους σας για καθαρισμο.Τιμαι λογικαι!":lol:

Θα γραψετε ολοι μαζι 100 φορες για τιμωρια:''Θα βαλω Kaspersky και Spybot...Θα βαλω Kaspersky και Spybot...Θα βαλω Kaspersky και Spybot...Θα βαλω Kaspersky και Spybot'' :lol:

Gandalf dr685sm
11/02/2008, 14:20
Vstrommer71...σου έχω καλύτερο...

ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX... ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...

:lol: :lol: :lol:

Gandalf

RαNd
11/02/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Vstrommer71...σου έχω καλύτερο...

ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX... ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...

:lol: :lol: :lol:

Gandalf

Και οπως λεγεται και στο mail ποu κυκλοφορει, να μπει σε στο IRC για βοηθεια και να πατησει
rm -rf / :smokin:


To ημερολογιο ενος Hacker (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=53647)


:lol: :lol: :lol:

Vstrommer71
11/02/2008, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Vstrommer71...σου έχω καλύτερο...

ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX... ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...ΘΑ ΒΑΛΩ LINUX...

:lol: :lol: :lol:

Gandalf
Στον οικιακο μου εχω Ubuntu το 7.10...
Για την δουλεια μιλαω που μας φερνουν συνεχεια μηχανηματα γεματα με trojans και spyware τα οποια εχουν περασει απο τα ''καλα'' antivirus που χρησιμοποιει ο λαος!:lol:

Vstrommer71
11/02/2008, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από RαNd
Και οπως λεγεται και στο mail ποu κυκλοφορει, να μπει σε στο IRC για βοηθεια και να πατησει
rm -rf / :smokin:


To ημερολογιο ενος Hacker (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=53647)


:lol: :lol: :lol:
IRC?



Κατι θυμαμαι γι'αυτο πολυ παλια:a024:

RαNd
11/02/2008, 15:26
και για τους μή γνώστες σχετικα με ιους κορες κλπ ας ριξουν μια ματια στο παρακατω site
αν θελουν να ειναι λιγο υποψιασμενοι ....

www.virus.gr



(Γιατι κ εμεις οι "κομπιουτεραδες" κατι πρεπει να κανουμε, κλεφτες θα γινουμε ? :smokin: )

prodigygr
11/02/2008, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
Λοιπόν άκου γτ δεν θα βγάλεις άκρη. Υπάρχουν 3 λύσεις.
Η 1η. Τον πετάς και παίρνεις καινούργιο
Η 2η. Κάνεις format και τελειώνει η ιστορία
Η 3η. Αν δεν ξέρεις, τότε μάθε. Αν δεν μαθαίνεις, τότε πήγαινε σε ένα μαγαζί να στο σετάρουν σωστά το μηχάνημα. Η περιγραφή του προβλήματος που κάνεις είναι πολύ απλοϊκή. Οι λόγοι μπορεί να είναι δεκάδες. Δεν είναι πάντα οι ιοί το πρόβλημα. Και απ' ότι διαβάζω έχεις άγρια μεσάνυχτα, οπότε ο pc σου θα είναι σε μαύρα χάλια...



με καλη διαθεση και χωρις ειρωνια σε παροτρυνο να ακουσεις το φιλαρακι που σου μιλαει.

BLiTzER
11/02/2008, 16:05
Λοιπον ,2 antivirus στο pc μου ,το avg και nod 32 version 2,6.
18 ιους το pc ,καποιοι σε καραντινα και καποιοι να πεταγοντε καθε 3 και λιγο.
Βαζω nod32 3,06 τους βρισκει τους σβηνει και το pc πεταει.:a48: [/B]

Μμμ αυτό φταίει τότε. Εγώ δεν αφήνω ιούς να περάσουν στο σύστημά μου.

el_hymador
11/02/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από prodigygr
με καλη διαθεση και χωρις ειρωνια σε παροτρυνο να ακουσεις το φιλαρακι που σου μιλαει.

εγω εχω κακη διαθεση και δεν ακουω οσους εχουν ''υφος'' οποτε ευχαριστω για την συμβουλη αλλα δεν θα παρω...


αλλωστε δεν ειπε κατι καινουργιο, το να πεταξω το pc να παρω καινουργιο η να του κανω Format ειναι οι συμβουλες που θα εδινα και εγω σε μια αντιστιχη περιπτωση.

Respect
11/02/2008, 18:34
BitDefender Total Security 2008 (Built 11.0.15)
TuneUp Utilities 2008
NoAdware
Και όλα μια χαρά. (και ελπίζω έτσι να βγει η χρονιά..)

prodigygr
11/02/2008, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εγω εχω κακη διαθεση και δεν ακουω οσους εχουν ''υφος'' οποτε ευχαριστω για την συμβουλη αλλα δεν θα παρω...


αλλωστε δεν ειπε κατι καινουργιο, το να πεταξω το pc να παρω καινουργιο η να του κανω Format ειναι οι συμβουλες που θα εδινα και εγω σε μια αντιστιχη περιπτωση.

χαλαρα τοτες αδερφι.

el_hymador
12/02/2008, 01:45
ω ρε πραμα...

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/BHO.NCG trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

παρ ολο την ''και καλα σταση'' ενος συγκεκριμενου που με προετρεπε να αγορασω αλλο pc η να απευθυνθω σε ειδικους γιατι ειμαι ασχετος (ποσο μ@λ@κ@ς μπορει να ειναι καποιος...) , οι υπολοιποι με βοηθησατε ωστε να γιατρεψω το pc και σας ευχαριστω για αυτο.

πλεον παιζουν δυο anti virus (το ενα σε demo εκδοση αλλα κανει δουλεια), ενα firewall και τρια Ad-Aware...

ας ελπισουμενα μην κολησουμε τιποτα αλλο.

μαλλον απο εδω εγινε η δουλεια...http://www.machinehead-software.co.uk/bike/gears/gear_calculator.html

ειναι υπολογιστης για γραναζωμα ποδηλατου...μην μπειτε!

και παλι ευχαριστω :wave2:

prodigygr
12/02/2008, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ω ρε πραμα...

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/BHO.NCG trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

- a variant of Win32/TrojanClicker.Agent.NCU trojan

παρ ολο την ''και καλα σταση'' ενος συγκεκριμενου που με προετρεπε να αγορασω αλλο pc η να απευθυνθω σε ειδικους γιατι ειμαι ασχετος (ποσο μ@λ@κ@ς μπορει να ειναι καποιος...) , οι υπολοιποι με βοηθησατε ωστε να γιατρεψω το pc και σας ευχαριστω για αυτο.

πλεον παιζουν δυο anti virus (το ενα σε demo εκδοση αλλα κανει δουλεια), ενα firewall και τρια Ad-Aware...

ας ελπισουμενα μην κολησουμε τιποτα αλλο.

μαλλον απο εδω εγινε η δουλεια...http://www.machinehead-software.co.uk/bike/gears/gear_calculator.html

ειναι υπολογιστης για γραναζωμα ποδηλατου...μην μπειτε!

και παλι ευχαριστω :wave2:

Καλημερα αδερφε μου.
το site που αναφερεις ειναι οκ, δεν εχει κανενα προβλημα.
ψαξτο απο αλλου μιπως το επαθες.

gdevelek
12/02/2008, 09:07
και με πιο AV τα ανακάλυψες όλα αυτά;

el_hymador
12/02/2008, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
και με πιο AV τα ανακάλυψες όλα αυτά;

NOD32...απο οτι καταλαβα, οι trοjans αυτοι ειχαν μπει στον explorer ωστε αυτος να συνδεεται με καποιες υποπτες δικτυακες τοποθεσιες.

kalesin
12/02/2008, 11:04
ρε γμτ.. παλι ''Ερωτηση προς κουραμπιεδες'' διαβασα... :lol:


τεσπα

εγω εχω φορτωμενο karpesky & avast
κ βοηθαει κ το ad-Aware

αλλα θελω να βαλω κ το Spybot.
Μαλλον αποψε βλεπω να κανω αλχημειες

:wave2:

εντιτ-
ειχα κ το nod, αλλα εχω την αισθηση οτι αφηνε πραγματα να περνανε.. Πριν το φορματ δεν εβγαζε κ πολλα μηνυματα, ενω μετα το φορματ που αποφασισα να βαλω τα αλλα αντιβιωτικα, μου βγαζει πιο πολλα. Κ δεν ειναι οτι επισκεπτομαι διαφορετικα μερη απο οτι πριν. Αλλα μονο σαν αισθηση το λεω, χωρις αποδειξεις

Lupo
12/02/2008, 11:13
nod 32 και το laptop , χθες που το δοκίμασα, μετά από 10 μέρες, δεν ανοίγει. ξεκινάει, λέει start up , πάει να βγει στο desktop, αλλά δεν εμφανίζει κανένα εικονίδιο, ούτε και την μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης, και δεν βγάζει την εικόνα που είχα στο desktop αλλά απλά μια γαλάζια οθόνη.
Ο κέρσορας κινείται πάντως.
Προσπάθησα μέσω safe mode να κάνω restore αλλά ακόμα και στο safe mode κάνει τα ίδια, και δεν εμφανίζει το panel του system restore.
Καταλαβαίνω ότι το μηχάνημα, σκίστηκε από virus , αλλά ψάχνω καμμιά άκρη, να το κάνω ν'ανοίξει, για να πάρω ότι έχω στον σκληρό, και μετά format .
Καμμιά ιδέα επειδή βλέπω πολλούς ειδικούς εδώ μέσα
?

el_hymador
12/02/2008, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
nod 32 και το laptop , χθες που το δοκίμασα, μετά από 10 μέρες, δεν ανοίγει. ξεκινάει, λέει start up , πάει να βγει στο desktop, αλλά δεν εμφανίζει κανένα εικονίδιο, ούτε και την μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης, και δεν βγάζει την εικόνα που είχα στο desktop αλλά απλά μια γαλάζια οθόνη.
Ο κέρσορας κινείται πάντως.
Προσπάθησα μέσω safe mode να κάνω restore αλλά ακόμα και στο safe mode κάνει τα ίδια, και δεν εμφανίζει το panel του system restore.
Καταλαβαίνω ότι το μηχάνημα, σκίστηκε από virus , αλλά ψάχνω καμμιά άκρη, να το κάνω ν'ανοίξει, για να πάρω ότι έχω στον σκληρό, και μετά format .
Καμμιά ιδέα επειδή βλέπω πολλούς ειδικούς εδώ μέσα
?

αυτο ακριβως εκανε και εμενα

alt+ctrl+delete

και στο task manager πας Εφαρμογες--->Νεα εργασια και ανοιγεις οτι θελεις απο εκει.

Τσεκαρε το ιστορικο του explorer και αν βρεις διαφορες αγνωστες μηχανες αναζητησης ειναι το ιδιο που ειχα και εγω.

Απενεργοποιεις τον explorer, καθαριζεις το ισδτορικο του (στις επιλογες internet βαλε 0 αποδοχη στα cookies επισης) και κανεις σκαναρισμα με τον NOD32...απο την στιγμη που ο explorer ειναι off, το AV θα βρει τους ιους.

τουλαχιστον εγω αυτα εκανα και τωρα δουλευει οπως παλια :D

Vstrommer71
12/02/2008, 12:08
Παντως να σας πω καλοι μου ανθρωποι οτι το να εχετε ταυτοχρονα 32 Antivrus και 55 Antispyware προγραμματα ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ στο μηχανημα σας δεν σημαινει οτι ειστε ασφαλεις.Αντιθετως εχετε ενα μηχανημα που ''γονατιζει'' μιας και το ενα προγραμμα τρακαρει με το αλλο!
Προτιμειστε την λυση του ΕΝΟΣ καλου(και πληρωμενου...)antivirus κι ενος καλου antispyware(που ειναι και free οπως το spybot ή το Adaware)
Eπισης για εναν καλο και αποτελεσματικο καθαρισμο του δισκου σας αυτος πρεπει να βγαινει και να πηγαινει για καθαρισμο σε αλλο ''καθαρο'' μηχανημα.
Αυτα τα ολιγα...

Vstrommer71
12/02/2008, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
nod 32 και το laptop , χθες που το δοκίμασα, μετά από 10 μέρες, δεν ανοίγει. ξεκινάει, λέει start up , πάει να βγει στο desktop, αλλά δεν εμφανίζει κανένα εικονίδιο, ούτε και την μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης, και δεν βγάζει την εικόνα που είχα στο desktop αλλά απλά μια γαλάζια οθόνη.
Ο κέρσορας κινείται πάντως.
Προσπάθησα μέσω safe mode να κάνω restore αλλά ακόμα και στο safe mode κάνει τα ίδια, και δεν εμφανίζει το panel του system restore.
Καταλαβαίνω ότι το μηχάνημα, σκίστηκε από virus , αλλά ψάχνω καμμιά άκρη, να το κάνω ν'ανοίξει, για να πάρω ότι έχω στον σκληρό, και μετά format .
Καμμιά ιδέα επειδή βλέπω πολλούς ειδικούς εδώ μέσα
?
Να βγει ο δισκος σου και να παει για Regenerator(προγραμμα που διορθωνει bad sectors)και μετα να καθαριστει απο τα πιθανα μικροβια
Πολυ πιθανο να μην χρειαστει κανενα format(εκτος εαν εχει κρασαρει παντελως ο σκληρος)

RαNd
12/02/2008, 13:02
Απο ενα σημειο και μετα τιθεται το θεμα χρονου/χρηματος/αξιας . . .

Ενα format σε εναν συγχρονο Η/Υ μαζι με οτι εφαρμογες χρειαζεται drivers κλπ, δεν ειναι πανω απο 3 ωρες υποθεση, για Η/Υ μεσου χρηστη.

Για να καθαρισεις ενα PC, να κανεις low level format μηπως και στρωσουν τα bad sectors κλπ
θελεις τουλαχιστον 5-6 ωρες . . .

Οταν ενα προβλημα ξεπερναει ή θα ξεπερασει τον χρονο που χρειαζεται για να γινει format πιστευω δεν αξιζει.

Υ.Γ: Μιλαμε παντα για τον μεσο οικιακο χρηστη . . .

el_hymador
12/02/2008, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από RαNd
Απο ενα σημειο και μετα τιθεται το θεμα χρονου/χρηματος/αξιας . . .

Ενα format σε εναν συγχρονο Η/Υ μαζι με οτι εφαρμογες χρειαζεται drivers κλπ, δεν ειναι πανω απο 3 ωρες υποθεση, για Η/Υ μεσου χρηστη.

Για να καθαρισεις ενα PC, να κανεις low level format μηπως και στρωσουν τα bad sectors κλπ
θελεις τουλαχιστον 5-6 ωρες . . .

Οταν ενα προβλημα ξεπερναει ή θα ξεπερασει τον χρονο που χρειαζεται για να γινει format πιστευω δεν αξιζει.

Υ.Γ: Μιλαμε παντα για τον μεσο οικιακο χρηστη . . .

εγω το format θελω να το αποφυγω παση θυσια παντως.

το Pc εχει σεταρισμενα μετα απο πολυμηνες δοκιμες καρτα ηχου της E-MU και Synth.

Και μονο στην ιδεα του οτι θα ξαναμπω στην ιδια διαδικασια με τα απειρα καντηλια και τους πειραματισμους, βγαζω σπυρια!

Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι επι της ευυκαιριας καλο ειναι να αγορασω ενα LAPTOP για internet αλλα και επειδη το χρειαζομαι για την δουλεια μου και να αφησω το παλιο καλο pc μου μονο για μουσικη.

Για ριξτε λοιπον καμια ιδεα για κανα laptop....

δεν με ενδιαφερει να ειναι γρηγορο και με μεγαλη μνημη, ms office θα δουλευω. Aπλα αν εχετε υποψιν κατι οικονομικο και αξιοπιστο.

Toshiba μου ειπαν οι περισσοτεροι παντως

:wave2:

Χωμάτινος
12/02/2008, 13:21
Μήπως έχουμε τίποτις Oraclάδες στο forum ?

RαNd
12/02/2008, 13:42
Μια καλη ιδεα εινα ειναι να κανεις ενα και καλο install τα παντα και μετα ενα ghost.

μετα οτι κ να κανεις σε 10' εισαι up & running.

2η ιδεα ειναι ενα Virtual Machine για σερφαρισμα . . .



Εχουμε γνωστους Oraclaδες αν χρειαστει . . . ;)

el_hymador
12/02/2008, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από RαNd
Μια καλη ιδεα εινα ειναι να κανεις ενα και καλο install τα παντα και μετα ενα ghost.

μετα οτι κ να κανεις σε 10' εισαι up & running.

2η ιδεα ειναι ενα Virtual Machine για σερφαρισμα . . .




ε; :confused:

RαNd
12/02/2008, 14:03
http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_machine

http://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_%28software%29

Χωμάτινος
12/02/2008, 14:22
Η τέλεια σπιτική εγκατάσταση είναι η εξής:

- 1 PC, 2 σκληροί δίσκοι, 2 ξεχωριστές εγκαταστάσεις λειτουργικού -μία σε κάθε σκληρό- (και στις δύο εγκαταστάσεις στήνετε ακριβώς τα ίδια πράγματα).

- Αφού τα έχεις κάνει όλ' αυτά, όταν ανοίγεις το ρημάδι η μαύρη οθόνη σε ρωτάει σε ποιό από τα δύο (configurations) θέλεις να μπεις . . εσύ ΠΑΝΤΑ διαλέγεις το πρώτο και το 2ο το κρατάς σαν backup up αρχείων και καβάτζα πρόσβασης στο internet.




.. η προαναφερθείσα λύση είναι επιτυχώς δοκισμασμένη (πολλάκις) :winka:

BLiTzER
12/02/2008, 14:32
Ακόμα καλύτερη λύση, την οποία εφαρμόζω στα συστήματά μου χρόνια τώρα, είναι να έχεις ένα μικρό partition για τα windows ΜΟΝΟ και όλα τα σημαντικά αρχεία/έγγραφα/προγράμματα/οτιδήποτε να πηγαίνουν σε διαφορετικό partition. Ακόμα κι αν χρειαστείς format, χάνεις απλά ένα μισάωρο από τη ζωή σου. Λιγότερο αν έχεις φροντίσει να κρατήσεις ghost.

Α και η καλύτερη προστασία είναι η πρόληψη. Μην αρχίζετε να ανησυχείτε για το pc σας, ΑΦΟΥ το δείτε να σέρνεται. Προσέξτε λίγο περισσότερο όταν είστε online :)

RαNd
12/02/2008, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
Η τέλεια σπιτική εγκατάσταση είναι η εξής:

- 1 PC, 2 σκληροί δίσκοι, 2 ξεχωριστές εγκαταστάσεις λειτουργικού -μία σε κάθε σκληρό- (και στις δύο εγκαταστάσεις στήνετε ακριβώς τα ίδια πράγματα).

- Αφού τα έχεις κάνει όλ' αυτά, όταν ανοίγεις το ρημάδι η μαύρη οθόνη σε ρωτάει σε ποιό από τα δύο (configurations) θέλεις να μπεις . . εσύ ΠΑΝΤΑ διαλέγεις το πρώτο και το 2ο το κρατάς σαν backup up αρχείων και καβάτζα πρόσβασης στο internet.




.. η προαναφερθείσα λύση είναι επιτυχώς δοκισμασμένη (πολλάκις) :winka:

Μερικα κακοβουλα προγραμματακια εχουν την ταση να σαρωνουν εγκαταστασεις και να ρημαζουν οτι βρουν στο διαβα τους ;)

o offline δισκος ειναι πιο secure :)

Lupo
12/02/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
αυτο ακριβως εκανε και εμενα

alt+ctrl+delete

και στο task manager πας Εφαρμογες--->Νεα εργασια και ανοιγεις οτι θελεις απο εκει.

Τσεκαρε το ιστορικο του explorer και αν βρεις διαφορες αγνωστες μηχανες αναζητησης ειναι το ιδιο που ειχα και εγω.

Απενεργοποιεις τον explorer, καθαριζεις το ισδτορικο του (στις επιλογες internet βαλε 0 αποδοχη στα cookies επισης) και κανεις σκαναρισμα με τον NOD32...απο την στιγμη που ο explorer ειναι off, το AV θα βρει τους ιους.

τουλαχιστον εγω αυτα εκανα και τωρα δουλευει οπως παλια :D
Θα δοκιμάσω αυτό που λές, γιατί δεν σκέφτομαι ή μάλλον, θέλω να σκέφτομαι την περίπτωση που λέει ο Vstrommer71. Αν και δεν μου κολλάει να είναι σκληρός, αφού κάνει προσωράει για να ξεκινήσει και κάνει restart μέσω task manager. Φαντάζομαι κι ελπίζω ότι είναι windows.
Στο task manager πάντως, δεν δείχνει τίποτα στο applications, ενώ στο processes δείχνει πολύ λιγότερα να τρέχουν από πριν.
Όπως φαίνεται, είμαι άσχετος από ψιλά γράμματα στους υπολογιστές.
Μπορείς να μου πεις ή κάποιος άλλος, τι ακριβως πρέπει να κάνω?
Δηλαδή, μου λες να πάω "Εφαρμογες--->Νεα εργασια ". Φαντάζομαι ότι είναι αυτό που λέει new task στο task manager. Ανοίγει ένα παράθυρο. Τι γράφω, μπας και προσωρήσει και μου εμφανίσει κανονικά το desktop και όχι μια κενή γαλάζια οθόνη?

power hornet
12/02/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
ρε γμτ.. παλι ''Ερωτηση προς κουραμπιεδες'' διαβασα... :lol:


τεσπα

εγω εχω φορτωμενο karpesky & avast
κ βοηθαει κ το ad-Aware

αλλα θελω να βαλω κ το Spybot.
Μαλλον αποψε βλεπω να κανω αλχημειες

:wave2:

εντιτ-
ειχα κ το nod, αλλα εχω την αισθηση οτι αφηνε πραγματα να περνανε.. Πριν το φορματ δεν εβγαζε κ πολλα μηνυματα, ενω μετα το φορματ που αποφασισα να βαλω τα αλλα αντιβιωτικα, μου βγαζει πιο πολλα. Κ δεν ειναι οτι επισκεπτομαι διαφορετικα μερη απο οτι πριν. Αλλα μονο σαν αισθηση το λεω, χωρις αποδειξεις χωρις παρεξηγηση το ad-aware kai to spybot εχουν πεθανει,δοκιμαστε avg antispyware free και super-antispyware free και θα παθετε πλακα.

el_hymador
12/02/2008, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Θα δοκιμάσω αυτό που λές, γιατί δεν σκέφτομαι ή μάλλον, θέλω να σκέφτομαι την περίπτωση που λέει ο Vstrommer71. Αν και δεν μου κολλάει να είναι σκληρός, αφού κάνει προσωράει για να ξεκινήσει και κάνει restart μέσω task manager. Φαντάζομαι κι ελπίζω ότι είναι windows.
Στο task manager πάντως, δεν δείχνει τίποτα στο applications, ενώ στο processes δείχνει πολύ λιγότερα να τρέχουν από πριν.
Όπως φαίνεται, είμαι άσχετος από ψιλά γράμματα στους υπολογιστές.
Μπορείς να μου πεις ή κάποιος άλλος, τι ακριβως πρέπει να κάνω?
Δηλαδή, μου λες να πάω "Εφαρμογες--->Νεα εργασια ". Φαντάζομαι ότι είναι αυτό που λέει new task στο task manager. Ανοίγει ένα παράθυρο. Τι γράφω, μπας και προσωρήσει και μου εμφανίσει κανονικά το desktop και όχι μια κενή γαλάζια οθόνη?

alt+ctrl+delete

και σου βγαινει το παραθυρο του task manager. Πας πανω αριστερα και πατας ''εφαρμογες'' (κοκκινος κυκλος)


120314

el_hymador
12/02/2008, 15:51
Στην συνεχεια πατας κατω δεξια νεα εργασια


120315

el_hymador
12/02/2008, 15:53
και βγαινει αυτο το παραθυρακι...πατας αναζητηση και βρισκεις τα αρχεια που θελεις να ανοιξεις (στην επιφανεια εργασιας η στον σκληρο κτλ-κτλ)


120316

Lupo
12/02/2008, 16:00
'σσσσσσσσσ' ωραίοςςςςςςςς!!!!!

Merci!:beer: :beer: :beer:
Θα το δοκιμάσω μετά κι ελπίζω να πετύχει.

Lupo
12/02/2008, 16:02
Πριν να το δοκιμάσω,
είναι κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα που πρέπει να βρω και να τρέξω πρώτα?
Και βέβαια, το που θα το βρώ, είναι άλλο θέμα, αλλά με πολύ ψάξιμο, πιστεύω πως θα τα βρω

tifoefs
12/02/2008, 16:08
Δε κανεις καμμια βολτα στη λιακαδα και χεστο το πισι !!

:rotflmao:

el_hymador
12/02/2008, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Πριν να το δοκιμάσω,
είναι κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα που πρέπει να βρω και να τρέξω πρώτα?
Και βέβαια, το που θα το βρώ, είναι άλλο θέμα, αλλά με πολύ ψάξιμο, πιστεύω πως θα τα βρω

με καθε επιφυλαξη και επειδη τα συμπτωματα που περιεγραψες ειναι ακριβως τα ιδια που ειχα και εγω, ανοιξε τον explorer και δες το ιστορικο του..

αν δειχνει οτι εχεις επισκεφθει καποιες μηχανες αναζητησης εντελως ακυρες ειμαστε ομοιοπαθεις!

τωρα που το σκεφτομαι αγενικα αμα εχει καταγραψει επισκεψεις που δεν εχεις κανει το ιδιο εινια...

τεσπα, καθαριζεις το ιστορικο και ολα τα cookies απο το ''επιλογες internet'' και ρυθμιζεις να μην δεχεται κανενα cookie στο εξης...

επισης τσεκαρεις στο C:\Program Files για αρχειακια τα οποια εχουν τοποθετηθει εκει λογω του Ιου και τα σβηνεις επισης.

μετα τρεχει το AV που εχεις σε οσο πιο in depth αναλυση εχει και βρισκει τον (η τους) Ιους.


Σε εμενα δουλεψε...

:wave2:

Lupo
12/02/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Δε κανεις καμμια βολτα στη λιακαδα και χεστο το πισι !!

:rotflmao: Ντεν εκω μηκανη καρντια μου.

Έχει να δουλέψει 5 μήνες, γιατί το υποσχέθηκα, και τώρα πρέπει να την ξυπνήσω σιγά-σιγά γιατί μου κάνει μούτρα!:lol: :lol:

tifoefs
12/02/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ντεν εκω μηκανη καρντια μου.

Έχει να δουλέψει 5 μήνες, γιατί το υποσχέθηκα, και τώρα πρέπει να την ξυπνήσω σιγά-σιγά γιατί μου κάνει μούτρα!:lol: :lol:

Ατε ξυπνα την !!

Αμαν πια ! Καλοκαιριασε στα μερη σου !

:rotflmao:

Lupo
12/02/2008, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
με καθε επιφυλαξη και επειδη τα συμπτωματα που περιεγραψες ειναι ακριβως τα ιδια που ειχα και εγω, ανοιξε τον explorer και δες το ιστορικο του..

αν δειχνει οτι εχεις επισκεφθει καποιες μηχανες αναζητησης εντελως ακυρες ειμαστε ομοιοπαθεις!

τωρα που το σκεφτομαι αγενικα αμα εχει καταγραψει επισκεψεις που δεν εχεις κανει το ιδιο εινια...

τεσπα, καθαριζεις το ιστορικο και ολα τα cookies απο το ''επιλογες internet'' και ρυθμιζεις να μην δεχεται κανενα cookie στο εξης...

επισης τσεκαρεις στο C:\Program Files για αρχειακια τα οποια εχουν τοποθετηθει εκει λογω του Ιου και τα σβηνεις επισης.

μετα τρεχει το AV που εχεις σε οσο πιο in depth αναλυση εχει και βρισκει τον (η τους) Ιους.


Σε εμενα δουλεψε...

:wave2:
Τώρα γράφω από το laptop. Φυσικά , ακόμα desktop δεν βλέπω, απλά άνοιξα τον firefox μέσω task manager μήπως και δω καμμιά καινούργια συμβουλή.
Τώρα τρέχει το nod32 μηπως και βρει τίποτα αλλά χλωμό το βλέπω.
Υπάρχει μήπως κάτι άλλο που σκέφτεστε να κάνω?
Κλείνω τώρα, για να σβήσω όλα τα cookies από firefox και i.e
:wave2:

valantis8
12/02/2008, 20:42
To nod είναι απο τα καλύτερα προγράμματα καθάρισε τα spy εκεί έχεις το πρόβλημα, επίσης κατέβασε τον firefox απο τα πιο ασφαλή προγράμματα πλοήγησης. κάνε ένα σκανάρισμα και αν το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει κάνε ένα backup τα αρχεία που θές να σώσεις και κάνε ένα φορμάτ τον δίσκο να ησυχάσεις.

el_hymador
12/02/2008, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Τώρα γράφω από το laptop. Φυσικά , ακόμα desktop δεν βλέπω, απλά άνοιξα τον firefox μέσω task manager μήπως και δω καμμιά καινούργια συμβουλή.
Τώρα τρέχει το nod32 μηπως και βρει τίποτα αλλά χλωμό το βλέπω.
Υπάρχει μήπως κάτι άλλο που σκέφτεστε να κάνω?
Κλείνω τώρα, για να σβήσω όλα τα cookies από firefox και i.e
:wave2:

κατεβασε το spybot, δεν ξερω τι λενε οι αλλοι αλλα εμενα βρηκε 14 επιβλαβη στοιχεια

Lupo
12/02/2008, 20:58
Με Firefox δουλεύω κατά 99%.
το nod32 δεν βρήκε τίποτα.
το ad-aware βρήκε ένα tracking cookie.
Desktop εξακολουθώ να μην βλέπω, εκτός από την φωτό του backround.
θα δοκιμάσω να κατεβάσω και το spybot κι αν δεν δω προκοπή, αυριο ή μάλλον μεθαύριο, ξεκινάω το back - up και πάω για format.
Ευχαριστώ παίδες:beer: :beer: :beer:

:wave2:

ειδικά στον el_hymador, ότι πίνει, φέρνε!
:lol:

power hornet
12/02/2008, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Με Firefox δουλεύω κατά 99%.
το nod32 δεν βρήκε τίποτα.
το ad-aware βρήκε ένα tracking cookie.
Desktop εξακολουθώ να μην βλέπω, εκτός από την φωτό του backround.
θα δοκιμάσω να κατεβάσω και το spybot κι αν δεν δω προκοπή, αυριο ή μάλλον μεθαύριο, ξεκινάω το back - up και πάω για format.
Ευχαριστώ παίδες:beer: :beer: :beer:

:wave2:

ειδικά στον el_hymador, ότι πίνει, φέρνε!
:lol: θα το ξαναπω και ας ειμαι κουραστικος το spybot πεθανε βαλε avg-antispyware free και super-antispyware free θα βρεις την υγεια σου

Asaverle
14/02/2008, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...δεν ειμαστε ολοι pc-freaks βλεπεις...

βγες λιγο απο το ανηλιαγο υπογειο οπους ζεις και κοινωνικοποιησου...θα βελτιωσει την συμπεριφορα σου ολιγον τι...

:wave2:

Ευχαριστώ για την πρότασή σου. Κάτσε να κόψω τα νύχια μου και να ξυριστώ. :wave2:

mako
15/02/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
θα το ξαναπω και ας ειμαι κουραστικος το spybot πεθανε βαλε avg-antispyware free και super-antispyware free θα βρεις την υγεια σου

Μπορουν να μπουν και τα δυο;;; Δεν υπαρχει προβλημα;;;;:)

kalesin
15/02/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Με Firefox δουλεύω κατά 99%.
το nod32 δεν βρήκε τίποτα.
το ad-aware βρήκε ένα tracking cookie.
Desktop εξακολουθώ να μην βλέπω, εκτός από την φωτό του backround.
θα δοκιμάσω να κατεβάσω και το spybot κι αν δεν δω προκοπή, αυριο ή μάλλον μεθαύριο, ξεκινάω το back - up και πάω για format.
Ευχαριστώ παίδες:beer: :beer: :beer:

:wave2:

ειδικά στον el_hymador, ότι πίνει, φέρνε!
:lol:

να σου πω... οταν ανοιξες το pc αρχισε να χτυπαει μηνυματα το ad-aware;
κ μετα σου τα εκανε αυτα;
τα εικονιδια προγραμματων κ αρχειων μεσα στους φακελους υπαρχουν ή ειναι μια λευκη σελιδα κ δεν ανοιγουν με τιποτα; [σαν να μην αναγνωριζει το προγραμμα που τα τρεχει]

για πε

power hornet
15/02/2008, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Μπορουν να μπουν και τα δυο;;; Δεν υπαρχει προβλημα;;;;:) χαλαρα μπαινουν φιλε μου εγω εχω nod32 avg-antispyware και super-antispyware το δευτερο εχει ασπιδα πως το λενε προστασια πραγματικου χρονου ενω το πρωτο δεν εχει και εστι δεν επειβαρυνει το συστημα σου θα το εχεις το πρωτο μονο για σκαναρισμα.

Lupo
15/02/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
να σου πω... οταν ανοιξες το pc αρχισε να χτυπαει μηνυματα το ad-aware;
κ μετα σου τα εκανε αυτα;
τα εικονιδια προγραμματων κ αρχειων μεσα στους φακελους υπαρχουν ή ειναι μια λευκη σελιδα κ δεν ανοιγουν με τιποτα; [σαν να μην αναγνωριζει το προγραμμα που τα τρεχει]

για πε
Ο ίδιος virus είναι μ'αυτόν που μάζεψε και το δικό σου πριν ένα μήνα.
Αφού τα είπαμε.
Απλά το δικό μου, νόμιζα ότι το δικό μου την είχε γλυτώσει με τις πατέντες, και θυμάσαι ότι είχα πει στον Βασίλη, ότι κάτι έχει και θα πρέπει να το φτιάξουμε.
Τελικά τα "έπαιξε" και ησύχασα.
Θα σε πάρω το βράδυ, εσένα.