PDA

View Full Version : Κάτι παράξενα παιχνίδια η μοίρα που μας παίζει



sotpag
27/11/2004, 01:19
Κάτι παράξενα παιχνίδια η μοίρα που μας παίζει

Μόλις γύρισα από το νοσοκομείο, όχι για δικό μου πρόβλημα.


Είμαστε μαζεμένοι στην λέσχη (ΑΧΛΕΜΟ) όταν μιλώντας στο τηλ βγαίνω έξω……
Με παραξένεψε ο κόσμος που ήταν έξω … όταν βλέπω ένα ασθενοφόρο να σταματά……
Πάω να δω τι έγινε και εκεί τα έχασα. Ήταν ένας φίλος που μόλις είχε φύγει από την λέσχη και γύρισε για να πάρει τα τσιγάρα του, αλλά ένας κλασικός Κιουταχής πέρασε με στοπ και τον σταμάτησε απότομα.
Και εμείς εκεί μέσα δεν είχαμε πάρει χαμπάρι τίποτα.

Αποτέλεσμα μια διάσειση και ας φορούσε κράνος ένα ραϊσμένο χέρι και το άλλο δεμένο και ένα στούμπιγμα στο πόδι.

Όσο για τον οδηγό, κλασικά «δεν τον είδα, κοίταξα αλλά δεν τον είδα» αλλά αυτό το δέχομαι, όλοι μας μπορεί να το πάθουμε ή το έχουμε πάθει έστω και χωρίς απρόοπτα,
Αυτό που δεν δέχομαι όμως είναι το κλασικό «έτρεχε όμως ,τον είδα πως έτρεχε» και λέω πως είδες πως έτρεχε αφού δεν τον είδες;;;;;;

adam_tsouk
27/11/2004, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
Αυτό που δεν δέχομαι όμως είναι το κλασικό «έτρεχε όμως ,τον είδα πως έτρεχε» και λέω πως είδες πως έτρεχε αφού δεν τον είδες;;;;;;


Αυτό το "έτρεχες" μάλλον το έχουν ως άλλοθι ή κάτι τέτοιο!
Προσωπικά όταν είχα τρακάρει ήμουν ο παθητικός δέκτης. Δηλαδή ενώ πήγαινα (περίπου 30-40 χλμ/ω) ήρθε και μου την έσκασε από αριστερά! ΟΚ, δεν με είδε ήταν περίεργη φάση. Αλλά η άπαιχτη ατάκα : "Βρε παιδάκι μου πως έτρεχες έτσι" με έστειλε ακόμα πιο μακρυά.


ΑΛΟΘΙ λεμε;

periklisk
27/11/2004, 18:54
Περαστικά!!!!

Κλασσική ατάκα που μόλις την ακούω μου ανάβουν τα λαμπάκια!!!

Βέβαια σ' εμένα έχουν πει το άλλο.......

.....καλά δωρητής οργάνων θες να γίνεις???????:eyepop: :dizzy:

η παλιογ.....λα....... αφού δεν της άστραψα κανα κλωτσίδι πάλι καλά......

zoropatra
28/11/2004, 16:30
ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΩΤΗΡΗ ΕΣΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΝΟΜΗ ΣΤΗΝ ΛΕΣΧΗ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΦΟΡΕΑ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΟΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!!!ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΚΤΩΣ ΠΑΤΡΩΝ!!!ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΥΤΟ.......:mad:

zoro made in patras

gtsiros
21/12/2004, 12:11
Ti sto kalo re? oloi patrinoi eiste, giati den exoume bre8ei kamia fora?

ti lete shmera kata tis 9 to brady na pame gia kana kafe/mpes mes to kampriole?

gtsiros
21/12/2004, 12:18
A, kai mh dinete megalh shmasia se oti lene afou se kopanhsoun.

Exoun xestei panw tous kai o egkefalos kanei spasmwdikes leitourgies o egkefalos...

to kalutero pou mporeis na peis ekeinh th stgmh kaki na di3eis oti exeis ton elegxo akoma kai stoukarismenos einai "mh milas!" me ufos entono kai epiblhtiko.

ma kala poios eimai kai ti skeftomai...

kosdros
21/12/2004, 14:13
Περαστικά του!

Ποιος ήταν? Κανένας γνωστός?