PDA

View Full Version : To Dakar πάει N. Αμερική



ruyjin
13/02/2008, 08:05
από www.contra.gr (http://www.contra.gr/Motorsport/World/187372.html)

"Η Amaury Sport Organisation (ASO) έκανε δεκτή την αίτηση της Αργεντινής και της Χιλής για την διεξαγωγή του Rally Dakar.
Το διάσημο Ράλι Dakar ξεχάστε το. Πλέον θα λέγεται Ράλι Χιλής ή Ράλι Αργεντινής ή όπως αλλιώς το ονομάσουν τέλος πάντων και θα διεξάγεται στην Νότιο Αμερική. Οι διοργανωτές έκαναν δεκτή τελικά την πρόταση της Αργεντινής και της Χιλής και το διάσημο ράλι πλέον φεύγει από την Αφρικανική ήπειρο, μετά την φετινή ακύρωση του λόγο του φόβου για τρομοκρατική ενέργεια."

αυτοί οι Αμερικάνοι γ@#$#..νται πάρα πολύ τελικά!!!!!!
γα..ώ τη τρομοκρατία τους, όλα για να πάρουν οι ανύπαρκτοι ένα αγώνα

αφού μέχρι τη συντέλεια του κόσμου ανύπαρκτοι θα είναι Ό,ΤΙ και να κάνουν !!!

byron
13/02/2008, 08:12
Που εμπλέκονται οι Αμερικάνοι ? :confused:

marios8
13/02/2008, 08:21
To Ntakar δεν πάει πουθενά. Απλώς μας τελείωσε. :sad:

Μπορεί να κάνουν rally σε οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη αλλα δεν θα είναι Ντακαρ.
Θα είναι ένα καινούριο rally με τα δικά του χαρακτηριστικά :wave2:

ruyjin
13/02/2008, 08:31
τελείωσε το Ντακαρ ή μάλλον το τελειώσανε
ένα καλό είχανε αφήσει στην Αφρική και καταφέρανε και το τελειώσανε κι αυτό
μια Ήπειρο που αργοπεθαίνει τη σπρώχνουν λίγο ακόμα για να τη τελειώσουν γρηγορότερα

και γιατί το πήγανε "απέναντι" και δε το κάνανε Ασία για παράδειγμα, λέω εγώ τώρα!!
γιατί στο όνομα της τρομοκρατίας ξεκινήσανε πόλεμο ένα ράλλυ θα τους εμπόδιζε!!!

yannism
13/02/2008, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Που εμπλέκονται οι Αμερικάνοι ? :confused:
Για ολα φταινε οι Αμερικάνοι... δεν το ξερεις ?

Κατά το ''Φονιαδες των λαών.....'' υπαρχει και το
''Φονιαδες των ψαριών, Πελεκάνοι''.:lol:

rsp
13/02/2008, 09:21
ΑΝ πηγαινει Ν.Αμερικη τοτε αυτο τι ειναι?


www.centraleuroperally.com

ruyjin
13/02/2008, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
ΑΝ πηγαινει Ν.Αμερικη τοτε αυτο τι ειναι?


www.centraleuroperally.com

"Στην Ευρώπη, η ASO ανακοίνωσε ότι θα διεξαχθεί στα πλαίσια του «Ράλι Dakar» ένας αγώνας στις Ουγγαρία και Ρουμανία, ενώ ο διευθυντής του αγώνα Etienne Lavigne αναφέρθηκε στις συμμετοχές του 2009 και τις προτεραιότητες που θα δοθούν για το καινούριο γεγονός. «Στις συμμετοχές θα δοθεί προτεραιότητα σε αυτούς που δήλωσαν συμμετοχή στο Ράλι Dakar του 2008».
"

ruyjin
13/02/2008, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannism
Για ολα φταινε οι Αμερικάνοι... δεν το ξερεις ?

Κατά το ''Φονιαδες των λαών.....'' υπαρχει και το
''Φονιαδες των ψαριών, Πελεκάνοι''.:lol:

μπορεισ να γινεισ πιο σαφής?
αν θεσ βεβαια, αλλιως μπορεις απλα να συνεχισεις στο ιδιο υφος.... μονος σου

marios8
13/02/2008, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
ΑΝ πηγαινει Ν.Αμερικη τοτε αυτο τι ειναι?


www.centraleuroperally.com


Κοιτάξτε να δείτε. Ο καθένας δράττεται της ευκαιρίας και προσπαθεί να τσιμπήσει τον κόσμο.

Το παραπάνω δεν έχει τίποτα κοινό με το Ντακαρ.
Στην ουσία είναι ένα κοινό 6ήμερο(νομίζω) Rally. Μάλιστα έχει και κυκλικές διαδρομές .

Απλώς μετά την ακύρωση του Ντακαρ υπάρχει πελατεία στο χώρο των Rally και κάποιοι κοιτάνε να την εκμεταλλευτούν. :beer: :wave2:

ruyjin
13/02/2008, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Κοιτάξτε να δείτε. Ο καθένας δράττεται της ευκαιρίας και προσπαθεί να τσιμπήσει τον κόσμο.

Το παραπάνω δεν έχει τίποτα κοινό με το Ντακαρ.
Στην ουσία είναι ένα κοινό 6ήμερο(νομίζω) Rally. Μάλιστα έχει και κυκλικές διαδρομές .

Απλώς μετά την ακύρωση του Ντακαρ υπάρχει πελατεία στο χώρο των Rally και κάποιοι κοιτάνε να την εκμεταλλευτούν. :beer: :wave2:

με βρίσκεις συμφωνω σε αυτο

απλα επειδη ειμαι καχυποπτος, θεωρω οτι η καταργηση του Ντακαρ με προσχημα την τρομοκρατια δεν ηταν τυχαια
και αμεσως να ανατεθει η "συνεχεια" στην Αμερικανικη Ηπειρο

byron
13/02/2008, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
απλα επειδη ειμαι καχυποπτος, θεωρω οτι η καταργηση του Ντακαρ με προσχημα την τρομοκρατια δεν ηταν τυχαια
και αμεσως να ανατεθει η "συνεχεια" στην Αμερικανικη Ηπειρο


Θα μου απαντήσει κάποιος τι σχέση έχουν οι ΗΠΑ και η πολιτική τους, με την Αμερικανική Ηπειρο;;;:look:

jasondakar
13/02/2008, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
πλανήτη αλλα δεν θα είναι Ντακαρ.
Θα είναι ένα καινούριο rally με τα δικά του χαρακτηριστικά :wave2:



+100000

rsp
13/02/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Κοιτάξτε να δείτε. Ο καθένας δράττεται της ευκαιρίας και προσπαθεί να τσιμπήσει τον κόσμο.

Το παραπάνω δεν έχει τίποτα κοινό με το Ντακαρ.
Στην ουσία είναι ένα κοινό 6ήμερο(νομίζω) Rally. Μάλιστα έχει και κυκλικές διαδρομές .

Απλώς μετά την ακύρωση του Ντακαρ υπάρχει πελατεία στο χώρο των Rally και κάποιοι κοιτάνε να την εκμεταλλευτούν. :beer: :wave2:

H αντιθεση μου σε αυτο ειναι οτι ο αγωνας γινετε απο τους ιδιους που κανουν και το κανονικο Ντακαρ.......

drmel
13/02/2008, 15:14
Business is business, είναι ευκολότερο να παίρνεις λίγα απο πολλούς αντί πολλά απο λίγους.
Η Αμερική ήθελε ένα τέτοιον αγώνα, το ίδιο και η ΚΤΜ η BMW και τα λοιπά lobby.
Θέλαν όμως και τους Ευρωπαίους πιο καλά δεμένους.
Αρα, βγήκε το σύστημα.
Το ίδιο πράγμα θα είναι μην ανυσηχείτε, απλά σε λίγο διαφορετικό τερραίν και με περισσότερες ευκολίες για τους διοργανωτές και τους αγωνιζόμενους.
Η ASO δεν είναι εταιρεία του κ#λου, ξέρει τι κάνει (μην ξεχνάτε ότι κάνει και τον ποδηλατικό γύρο της Γαλλίας).
Ο θρύλος δεν θα πεθάνει τόσο εύκολα.
Ολοι εκεί θα είναι το 2009

marios8
13/02/2008, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
H αντιθεση μου σε αυτο ειναι οτι ο αγωνας γινετε απο τους ιδιους που κανουν και το κανονικο Ντακαρ.......


Δεν λέει κάτι αυτό (μόνο καλύτερες τιμές γι αυτούς που έχουν πληρώσει για Ντακαρ) :winka:

:beer: :beer: :wave2: