PDA

View Full Version : ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΑΚΟΜΑ Boxer?



xampos
01/01/2008, 14:17
να γιατι boxer (http://video.google.com/videoplay?docid=-4193243097018193115)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:

STOYBI
01/01/2008, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Να ανοιξει η γη να τον καταπιει λεμε....χεχε

Γιατι τον ανθρωπο ???? :confused:

trigger
01/01/2008, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
(γνωστος μου φαινεται):uplate:
O Σπανός δεν είναι απο τα μαθήματα της BMW;

STOYBI
01/01/2008, 23:17
Οποιος και να ειναι..... :rolleyes:

Τυχαινει σε ολους..... :rolleyes:

:wave2:

trigger
01/01/2008, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Οποιος και να ειναι..... :rolleyes:

Τυχαινει σε ολους..... :rolleyes:

:wave2:
Εννοείται πως τυχαίνει σε όλους και καλύτερα ακόμα να συμβαίνει κατά την εκπαίδευση και χωρίς σωματικές βλάβες!

:wave2:

rsp
02/01/2008, 00:48
Το βιντεακι τοσο παλιο και τοσο αποτυχημενο σαν κριτικη....:mad:

sek
02/01/2008, 03:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Το βιντεακι τοσο παλιο και τοσο αποτυχημενο σαν κριτικη....:mad:

+1

:wave2:

notakos600
02/01/2008, 05:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Το βιντεακι τοσο παλιο και τοσο αποτυχημενο σαν κριτικη....:mad:

+600

George-3-
02/01/2008, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Γιατι τον ανθρωπο ???? :confused:

Eγω τουλαχιστον αυτο θα ηθελα να γινει... εκτος αν το λες ειρωνικα... χεχε

johnpan
03/01/2008, 07:36
Eginan 2 pragmata: 1. eipe (kata th gnwmh mou) mia m@l@kia epeidh goustarei ta bmw
2. epese
Egw gelaw poly me to 1 kai 8a eklaiga ta lefta mou an akouga tetoia pragmata, asxetws tou poso kalos odhgos einai. To 2 htan apla atyxia.

George-3-
03/01/2008, 10:34
Ρε συ δεν το λεω κοροιδευτικα... εννοω οτι ειναι απο αυτες τις στιγμες που εχεις πει κατι και μετα γινεται κατι και νιωθεις αμηχανα και σε κοιτανε ολοι... :beer:

el_hymador
03/01/2008, 10:44
Ενταξει οκ ο Σπανος, καλος, αξιος κ.τ.λ.-κ.τ.λ.

Αλλα δηλαδη κρατανε τον Boxer οι Γερμανοι για να κατεβαινουν τα GS απο κλισεις 45 μοιρων;

και τα RT γιατι συνεχιζουν να τον εχουν ας πουμε;

:confused:

rsp
03/01/2008, 12:06
Παμε αλλη μια φορα...Ο Νικος Σπανος ναι κανει μαθηματα με τα BMW οπως κανει και με τα ΚΤΜ, αν τον γνωριζατε θα καταλαβαινατε το υφος...Αν επισης ειχατε κανει εντουρο με το BMW θα βλεπατε οτι οντως ο μποξερ βολευει πολυ, ειδικα σε νεους αναβατες, το χαμηλο κεντρο βαρους και η ροπη απο πολυ χαμηλα!Στο συγκεκριμενο βιντεακι, συμβαινει οτι μπορει να συμβει και 10 φορες την ημερα αν εισαι ολη μερα στο χωμα και οτι βλεποντας ενα αποσπασμα απο το μαθημα ειναι απλα γελοιο το να σχολιαζει κανεις...

:wave2:

el_hymador
03/01/2008, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Παμε αλλη μια φορα...Ο Νικος Σπανος ναι κανει μαθηματα με τα BMW οπως κανει και με τα ΚΤΜ, αν τον γνωριζατε θα καταλαβαινατε το υφος...Αν επισης ειχατε κανει εντουρο με το BMW θα βλεπατε οτι οντως ο μποξερ βολευει πολυ, ειδικα σε νεους αναβατες, το χαμηλο κεντρο βαρους και η ροπη απο πολυ χαμηλα!Στο συγκεκριμενο βιντεακι, συμβαινει οτι μπορει να συμβει και 10 φορες την ημερα αν εισαι ολη μερα στο χωμα και οτι βλεποντας ενα αποσπασμα απο το μαθημα ειναι απλα γελοιο το να σχολιαζει κανεις...

:wave2:


μην τα μερδευεις...αλλο το χαμηλο βαριος και η ροπη και αλλο ο κυλινδρος που εξεχει για να μην χαλαμε τα πλαστικα οταν ενα gs βρισκεται σε τετοιες κλισεις :rolleyes:

σε λιγο θα μας πουν οτι χτησιμοποιουν telelever για να μην φορτιζονται πολυ τα ρουλεμαν του λαιμου στα endo....

καμια εμπαθεια με τον Σπανο, δεν τον ξερω προσωπικα αλλα βρικω αυτο που κανει μια πολυ σημαντικη πρωτοβουλια για να αξιοποιουνται επιτελους τα on-off στο πεδιο για το οποιο κατασκευαστηκαν.

:wave2:

SUPERMARIO
05/01/2008, 17:13
εδω αλλοι πεφτουμε σε ευθειες καθημερινα, ποσο μαλλον σε τετοιου τυπου ακραιες καταστασεις.



Υ.Γ οτι θα υποστηριζα τις ΒΜW δεν το περιμενα:yuck:

adam_tsouk
06/01/2008, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Παμε αλλη μια φορα...Ο Νικος Σπανος ναι κανει μαθηματα με τα BMW οπως κανει και με τα ΚΤΜ, αν τον γνωριζατε θα καταλαβαινατε το υφος...Αν επισης ειχατε κανει εντουρο με το BMW θα βλεπατε οτι οντως ο μποξερ βολευει πολυ, ειδικα σε νεους αναβατες, το χαμηλο κεντρο βαρους και η ροπη απο πολυ χαμηλα!Στο συγκεκριμενο βιντεακι, συμβαινει οτι μπορει να συμβει και 10 φορες την ημερα αν εισαι ολη μερα στο χωμα και οτι βλεποντας ενα αποσπασμα απο το μαθημα ειναι απλα γελοιο το να σχολιαζει κανεις...

:wave2:

προσωπικα γελασα με το σχολιο του και την καταληξη!

και με τον εαυτο μου σε γκαποια γελοια φαση θα γελασω!

δεν σημαινει οτι κατακρινουμε ή κοροιδευουμε :wave2:

marios8
07/01/2008, 06:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αν επισης ειχατε κανει εντουρο με το BMW θα βλεπατε οτι οντως ο μποξερ βολευει πολυ, ειδικα σε νεους αναβατες,


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

jasondakar
07/01/2008, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

rsp
07/01/2008, 10:27
Οτι τι?

Χαμηλο κεντρο βαρους, χαμηλη ροπη...Εχετε καπου καποια αντιρηση?

Κανε χωματινη βολτα με το ΚΤΜ και κανε με το BMW...Σαν νεος αναβατης θα εκτιμησεις πολυ τα συν του BMW!!:wave2:

Nikos Spanos
12/02/2008, 20:09
Μετά από αρκετό καιρό είδα όπως και πολλοί άλλοι το άκρως χιουμοριστικό video, με ένα ψηλό βλάκα που τολμάει να λέει, να γιατί boxer!

Δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία των μακρυσκελών απαντήσεων απλά θα πω μερικές αλήθειες απλά για να υπάρχουν ως άποψη...

1. Όταν κάνω μάθημα δίνω το 100% του ευατού μου και δεν κοροϊδεύω.
2. Ναι μερικές φορές πέφτω ακόμα και στο μάθημα, γιατί οδηγώ στο χώμα και πολλές φορές στο όριο.
3. Ξέρετε αγαπητοί μου φίλοι κάποιον που να μην πέφτει στο χώμα να με μάθει και εμένα πως γίνεται να μην πέφτεις ποτέ, και ας δώσω εκατομμύρια αρκεί να μην ρεζιλεύομαι έτσι...

Αυτός ο ψηλός βλάκας είμαι εγώ, και ονομάζομαι Νίκος Σπανός.

Ας πούμε όμως και κάποια άλλα για αυτόν τον τύπο...

Αυτόν τον ψηλό βλάκα τον έχει επιλέξει όχι μονο η BMW AG αλλά και η ΚΤΜ AG να διδάσκει Enduro στους πελάτες της...Τι χαζές εταιρίες!!Πως άραγε επιλέγουν επι σειρά ετών τέτοιους κακούς συνεργάτες; Και καλά τον έναν χρόνο τις κοροϊδεύει...τα υπόλοιπα;

Τον ίδιο γελοίο τύπο έχουν επιλέξει περιοδικά όπως το 0-300 αλλά και το ΜΟΤΟ τα τελευταία 5 χρόνια να αρθρογραφεί συστηματικά για τεχνικές οδήγησης. Μα καλά ο Χούντρας και ο Καραχάλιος τόσο κακοί και αυτοί στις επιλογές τους;

Επίσης αυτός ο κουλός έχει τρέξει σε αγώνες Supercross με 950 Adventure S αλλά και σε αγώνες Enduro και Scramble με HP2 enduro.

Μα καλά τι βύσμα έχω ρε παιδί μου; Όλα μου τα χαρήσανε σε αυτήν την ζωή...Όλα!

Δικαούμαι να έχω απορίες περί χιούμορ και πιστέψτε με δεν θέλω απαντήσεις. Απλά να προβληματίσω...

Γιατί άραγε δεν ποστάρετε με τα ονομάτα σας;
Ντρέπεστε για την άποψη σας;
Γιατί χλευάζετε με ονοματεπώνυμο; Είναι ανώδυνο θα πεις...
Εσείς που εκφράζετε τόσο εύκολα άποψη για εμένα με γνωρίζετε;
Έχετε έρθει έστω και σαν θεατές σε κάποιο μάθημα;
Έχουμε ποτέ μιλήσει;
Εσάς πως θα σας φαινόταν και πως θα αντιδρούσατε εαν επί 5 χρόνια κάνατε μαθήματα κάθε ΣΚ δίνοντας και την ψυχή σας, και βλέπατε αντίστοιχα ανώνυμα post;

Συγνώμη που πέφτω κάποιες φορές. Εαν νιώθετε ευτυχισμένοι χλευάζοντας video ενός ανθρώπου που τόλμησε να προσπαθήσει τότε να σας στείλω και πολλά άλλα με τούμπες μου για να νιώσετε καλύτερα.

Ευχαριστώ φίλοι μου. ευχαριστώ...
Να είστε πάντα καλά άπαντες, και αυτή είναι μια ειλικρινέστατη ευχή από τον Νίκο.

Υ.Γ: Εάν κάποιος θεωρεί ότι πρέπει να με βρεί είμαι εύκολα προσβάσιμος.

vangelis 64
12/02/2008, 20:29
Πολύ όμορφο και αξιοπρεπές ύφος,μπράβο σου!Να είσαι καλά και να συνεχίσεις να βοηθάς όσους θέλουν να μάθουν.
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos Spanos


Δικαούμαι να έχω απορίες περί χιούμορ και πιστέψτε με δεν θέλω απαντήσεις. Απλά να προβληματίσω...

Εύχομαι να μπορέσεις να βάλεις κι εσύ ένα λιθαράκι.:beer: :beer: :wave2:

marios8
12/02/2008, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos Spanos



Δεν νομίζω να χρειάζεται η απολογία.
Όσοι ασχολούνται μς το χώμα ξέρουν οτι οι τούμπες είναι στο πρόγραμμα.
Οι άλλοι μπορούν να λένε ότι θέλουν .
Κάποτε που είδε ένας μπάρμπας μου τον Ρόσι να τρώει τούμπα τον αποκάλεσε "άσχετο". Δεν νομίζω οτι θα παρεξηγιόταν αν το μάθαινε. :p

Αλλα μιας και σε πέτυχα θέλω να σου κάνω μια ερώτηση.
Σε έβλεπα προχθές να βασανίζεσαι στο scramble με το ΗP2 και σε λυπήθηκε η ψυχή μου.
Ειδικά εκει που σταμάτησες δίπλα στο ποταμάκι φαινόσουν σαν να είχες παλέψει με την αρκούδα.

Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το αν το ευχαριστήθηκες

Γιατί προφανώς το μηχανάκι δεν κάνει για σκραμπλ.

Δεν θα πέρναγες καλύτερα με ένα πιο κατάλληλο μηχανάκι ? (Εκτός και αν είναι μονο διαφημιστικοί οι λόγοι)

:beer: :beer: :beer: :wave2:

trigger
12/02/2008, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Πολύ όμορφο και αξιοπρεπές ύφος,μπράβο σου!Να είσαι καλά και να συνεχίσεις να βοηθάς όσους θέλουν να μάθουν. Εύχομαι να μπορέσεις να βάλεις κι εσύ ένα λιθαράκι.:beer: :beer: :wave2:
+1 :wave2:

island
12/02/2008, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos Spanos
Εσάς πως θα σας φαινόταν και πως θα αντιδρούσατε εαν επί 5 χρόνια κάνατε μαθήματα κάθε ΣΚ δίνοντας και την ψυχή σας, και βλέπατε αντίστοιχα ανώνυμα post;\

Το οτι είναι κάποιος πολύ (η λίγο) καλός στην δουλειά του δέν αποκλείει οτι ένα σχόλιο ή κάποια ενέργεια του μπορεί να προκαλέσουν γέλιο.

Αλάθητος λέει οτι είναι μόνο ο Πάπας

Αν ανέβαζε το βίντεο ένας χρήστης και επίσης ήταν ο μοναδικός που το έβρισκε αστείο τότε θα μπορούσες να πείς οτι πρόκειται για μια κακόβουλη ενέργεια , απο την στιγμή όμως που όπως βλέπεις στα σχόλια όλοι σχεδόν γελάνε με αυτό τότε πρέπει να δεχτείς οτι πρόκειται για μια αστεία φάση.

Μπορεί να ανέβαζε κάποιος ένα video στο youtube με ένα απίστευτο σώσιμο σου και όλοι να σχολίαζαν "τι οδηγάρα είναι αυτός" αυτό θα σε ενοχλούσε ? θα ζητούσες τότε τα θετικά σχόλια να συνοδεύονται απο ονοματεπώνυμο ?

Το πρόβλημα λοιπόν που είναι ?

Που ανέβασαν βίντεο με το πρόσωπο σου ? τότε να απαγορέψεις την χρήση κινητών όταν κάνεις μάθημα.
Που γελάνε με με μια αστεία φάση ? (όπως την χαρακτηρίζουν το 90% των σχολίων)
Που γελάνε και είναι ανώνυμοι ?
Που γελάνε και κατηγορούν τα boxer ?

taxydromos
12/02/2008, 21:27
καθε μεγαλος ανδρας πρεπει να ξερει να αυτοσαρκαζεται και να αναγνωριζει το ανιδιοτελες χιουμορ..

αν το κραταει μανιατικο για ψυλου πηδημα.......τοτε χανει ποντους απο την εκτιμηση των ακροατων του..

..και επειδη οι γερμανοι ειναι γνωστο οτι πασχουν απο ελειψη χιουμορ...........να λοιπον........γιατι boxer!:rotflmao:

vangelis 64
12/02/2008, 21:34
Δεν νομίζω ότι έχεις χιούμορ όταν γελάς με το πάθημα κάποιου άλλου.Διότι αυτό είναι που συμβαίνει,όχι αυτοσαρκασμός.
Και είναι και εκπαιδευτής,πράγμα που θα τον κάνει να αισθάνεται σχετικά άβολα όταν στο επόμενο μάθημα,ακούσει τίποτα χάχανα από κάτω....δεν είν' έτσι;

taxydromos
12/02/2008, 21:55
μα δεν γελασε καποιος με την πτωση του....αλλα με τον συνδυασμο της φρασης 'να γιατι boxer' και της πτωσης!
αυτη ειναι η διαφορα..

αν επεφτε σκετα χωρις λογια δεν θα ηταν αστειο..

εμεις πεφτουμε στη βαρυμπομπη συνεχεια και γελαμε..

τωρα αν εγινε ζημια ως προς την επαγγελματικη δυνατοτητα, απο την μερια του επισημου υποστηρικτη.....δεκτον και κατακριτεον...

el_hymador
12/02/2008, 22:21
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εδωσες αυτη την απαντηση απο την στιγμη μαλιστα που ξεκαθαρισες πως δεν θες απαντησεις.

Εισαι ενα γνωστο προσωπο του Ελληνικου μοτοσικλετιστικου μικροκοσμου και οι περισσοτεροι γνωριζουμε το ονομα σου και την ιδιοτητα σου.

Δεν νομιζω να αμφισβητησε κανεις αυτα που εχεις επιτυχει και που παρεθεσες στην απαντηση σου.

Εγω ειδα ενα video ενος αναβατη που πεφτει στο χωμα, πραγμα συνηθες οπως σωστα αναφερεις και μαλιστα ανεβασμενος σε πρανες με κλιση που εγω δεν ανεβαινω ουτε με τα ποδια.

Κανενας δεν σχολιασε την πτωση...σχολιαστηκε αυτο που ειπωθηκε για την χρησιμοτητα του boxer κινητηρα, το οποιο επετρεψε μου να εξακολουθω να το θεωρω αστειο ως επιχειρημα για την εμμονη των Γερμανων με την συγκεκριμενη διαταξη...

Το ιδιο θα μπορουσε να ειχε ειπωθει και απο καποιον ''ανωνυμο'' χρηστη εδω μεσα και να κατεληγε σε χαβαλε, σε διαμαχη η ακομα και σε προβληματισμο...τουλαχιστον θα το συζητουσαμε, πραγμα που αρνεισαι εσυ.

Απο εκει και επειτα, συγνωμη κιολας, αλλα απο την στιγμη που εχει επιλεξει να εκτιθεσαι (με την εννοια της δημοσιοτητας) θα πρεπει να εισαι και ετοιμος για θετικα και αρνητικα σχολια. Αλλωστε στο ιδιο αυτο forum υπαρχουν αποψεις ανθρωπων που εχουν παρακολουθησει τα μαθηματα σου και ειναι πολυ θετικες.

Τωρα σε οτο αφορα στην ανωνυμια ...this is internet (κατα του this is Sparta). Παντως εκτος της ψηφιακης εχουμε και ανθρωπινη υποσταση και οι περισσοτεροι εδω μεσα γνωριζομαστε και εκτος forum, εν ολιγοις δεν ειμαστε απλως ενα nick και τουλαχιστον εγω δεν εχω κανενα προβλημα να σου κοινοποιησω τα στοιχεια μου αν μου τα ζητησεις.

:wave2:

rsp
12/02/2008, 22:59
Επειδη τον Νικο Σπανο τον θεωρω και ειναι φιλος μου, θελω να γραψω τα εξης..Χωρις σε καμια περιπτωση να θεωρηθει οτι μιλαω εκ μερους του. Δεν θα πω για το ποσο καλος ειναι στην δουλεια του, ουτε ποσο καλος ειναι σαν ανθρωπος, αυτα οσοι θελετε μπορειτε να τα δειτε απο κοντα μονοι σας. Αλλα πρεπει να καταλαβετε κατι, οταν εχεις δωσει ολη σου την ζωη και ψυχη κανοντας κατι που αγαπας, οταν αναγνωριζεσε σε ολο τον κοσμο, και στην πατριδα σου τα κομπλεξ και οι κακιες σε κανουν να ακους μονο πικροχολα σχολια, τοτε ειναι λογικο να σε πειραζει ακομα και η "αθωα" πλακα..Με αλλα λογια εχει κουρασει αυτο το αστειο πολυ. Μπορει πλεον με την παροδο του χρονου, ολο και περισσοτεροι μαθητες να γραφουν τις τοσο ομορφες εντυπωσεις, αλλα δυστηχως οπως ξερετε τα κακα μενουν και ποναν


Πανουργιάς Πανουργιάς

Nikos Spanos
13/02/2008, 08:32
Σχετικά με το Scramble στο Ρέθι:

Το Ξυλόκαστρο έχει από τα πιο δύσκολα χώματα ιδιαίτερα όταν κυριαρχεί αυτός ο λευκός πυλός΄. Την Κυριακή είδες τι γινόταν...

Ναι το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ ασχέτως αν κουράστηκα αρκετά. Εξάλλου είναι μια πρόκληση να τρέχεις με ένα Super Enduro. Το HP2 στα Scramble είναι ανταγωνιστικό και αν δεις τα αποτέλεσματα έκανα 8 γύρους μέχρι το 50΄λεπτό. Ο πρώτος έκανε 14 συνολικά στην μιάμιση ώρα. Μέχρι το 50΄ήμουν 1ος στην Α3....
Στους αγώνες όμως συμβαίνουν και απρόοπτα. ...όπως σπασμένο πεντάλ πίσω φρένου, πρόβλημα στα ηλεκτρικά (μπαταρία). Αναγκάτηκα να σταματήσω και ναι ταλαιπωρήθηκα μετά το 50' λεπτό γιατί ήμουν μόνο με μπροστινό φρένο, το πίσω κρεμότανε και φράκαρε στα λούκια. Στην Κρήτη στον Βατόλακο πριν από 20 μέρες περίπου πήραμε την 5η Θέση στην Β4 και σαν αποτέλεσμα δεν είναι κακό δεδομένου ότι δεν τρέχουμε σε κατηγορία SE αλλά ανταγωνιζόμαστε μονοκύλινδρες max 525 cc και τα μισά κιλά.

Τρέχω με μεγάλα γιατί απλά έχω σχολή για μεγάλα και αποτελεί κομάτι του R&D. Σύντομα μπορεί να με δεις και με μικρά...ποτέ δεν ξέρεις...

Καλημέρα.
Νίκος

p@nos
13/02/2008, 08:37
Λαθος...

Ανοιξες νεο thread...
:D


Παντως καλο θα ηταν να γινεις ενεργο μελος του φορουμ,εστω συμμετεχοντας μονο στα αγωνιστικα νεα και στις τεχνικες οδηγησης...

Ενα ατομο με την εμπειρια σου και τις γνωσεις σου μπορει να βοηθησει και να διευκοληνει πολυ κοσμο σχετικα με την οδηγηση της μοτοσυκλετας του...

Δυστυχως δεν εχει τυχει να παρακολουθησω καποιο μαθημα σου αλλα διαβαζω τα αρθρα σου στο ΜΟΤΟ και παλιοτερα στο 0-300 και ομολογω πως ειναι απ'τα καλυτερα που γραφονται στον ελληνικο τυπο.

Με εκτιμηση


Πανος Βουγιουκλακης

Cpt. Haddock
13/02/2008, 13:13
Το θρεντ καθαρίστηκε - στο βαθμό του δυνατου απο το σπαμ και μετακόμισε στα Bmw. Συνεχίστε εδώ αλλά εντός θέματος

:wave2:

Tigas
16/02/2008, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos Spanos
Σχετικά με το Scramble στο Ρέθι:

Το Ξυλόκαστρο έχει από τα πιο δύσκολα χώματα ιδιαίτερα όταν κυριαρχεί αυτός ο λευκός πυλός΄. Την Κυριακή είδες τι γινόταν...

Ναι το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ ασχέτως αν κουράστηκα αρκετά. Εξάλλου είναι μια πρόκληση να τρέχεις με ένα Super Enduro. Το HP2 στα Scramble είναι ανταγωνιστικό και αν δεις τα αποτέλεσματα έκανα 8 γύρους μέχρι το 50΄λεπτό. Ο πρώτος έκανε 14 συνολικά στην μιάμιση ώρα. Μέχρι το 50΄ήμουν 1ος στην Α3....
Στους αγώνες όμως συμβαίνουν και απρόοπτα. ...όπως σπασμένο πεντάλ πίσω φρένου, πρόβλημα στα ηλεκτρικά (μπαταρία). Αναγκάτηκα να σταματήσω και ναι ταλαιπωρήθηκα μετά το 50' λεπτό γιατί ήμουν μόνο με μπροστινό φρένο, το πίσω κρεμότανε και φράκαρε στα λούκια. Στην Κρήτη στον Βατόλακο πριν από 20 μέρες περίπου πήραμε την 5η Θέση στην Β4 και σαν αποτέλεσμα δεν είναι κακό δεδομένου ότι δεν τρέχουμε σε κατηγορία SE αλλά ανταγωνιζόμαστε μονοκύλινδρες max 525 cc και τα μισά κιλά.

Τρέχω με μεγάλα γιατί απλά έχω σχολή για μεγάλα και αποτελεί κομάτι του R&D. Σύντομα μπορεί να με δεις και με μικρά...ποτέ δεν ξέρεις...

Καλημέρα.
Νίκος

Για τις ικανότητες σου στο χώμα δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να απολογήσαι σε κανέναν μας, εάν είναι κάποιος ποιο οδηγάρα απο εσένα , ας πάρει καμιά κουμούτσα 200+kg που οδηγείς συνήθως και 1 ζευγάρι κυάλια και άς έρθει να σου αποδείξη το αντίθετο.

marios8
17/02/2008, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos Spanos
Σχετικά με το Scramble στο Ρέθι:


Ναι το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ ασχέτως αν κουράστηκα αρκετά.


Αυτό έχει σημασία .