PDA

View Full Version : Ποια η γνώμη σας για το scarver;



georgios21
29/11/2004, 13:36
Κανονικά θα έπρεπε να ανοίξω το θέμα πρίν την αγοράσω ,είμαι κάτοχος αυτής της μηχανής εδώ κ ένα χρόνο θα ήθελα την άποψη σας ,γενικά είμαι ευχαριστημένος ,ένα προβλημα που αντιμετώπισα μόνο ήταν το σπάσιμο του πίσω γραναζιού στα πρώτα 3000 χλμ. κ αντικατάσταση με τα μπροστινά προληπτικά ,μου είπαν ότι απλά ήταν ελατωματικά . Γνωρίζετε εάν αυτές οι μηχανές εμφανίζουν προβλήματα;

Spike
06/12/2004, 12:46
kALORIZIKI , KALOTAXIDI NA EINAI KAI PANTA ORTHIOS.
TO MONO POU XERO APO FILO MOU EINAI OTI EPIDEI
EXEI IMANTA ANTI GIA ALYSIDA TO SCARVER SE XOMATODROMO
EIXE ENA APROSMENO ATYXYMATAKI POU TON EKANE NA MHN XANASKEFTEI NA PAREI MHXANH ME IMANTA...
EIXE PAEI SE NHSI (STHN PARO) KAI SE XOMATODROMO
MPHKE MIA PETRA EKEI POU GYRIZEI TO GRANAZI THS PISO RODAS POU PERISTREFEI TON IMANTA... KAI APOGEIOTHIKE KAI AYTOS ALLA KAI O SYNEPIBATHS ME APOTELESMA NA MPLOKAREI O PISO TROXOS ....
EUTYXOS DEN XTYPHSAN POLY ALLA O IMANTAS KOPIKE KAI TO GRANAZI EPATHE MEGALI ZHMIA...

sniper
06/12/2004, 13:13
Έχω την εντύπωση οτι δεν είναι φτιαγμένο για χώμα...

γι αυτό και τα χαμηλά φτερά κλπ....

CS είναι όχι GS

Spike
06/12/2004, 13:14
E... MALON TORA AYTOS O FILOS MOU TO ....EMATHE...

georgios21
10/12/2004, 12:35
Ευχαριστώ φίλε ,ναι δεν είναι για χώμα υπάρχουν άλλες μηχανές στη αγορά πλήν των Ηarley με ιμάντα ;Πήγαινα για τη gs ,αλλά τελικά προτίμησα το scarver

Spike
10/12/2004, 12:38
Pantos epidi to exo odigisei to mikro GS gia arketo kairo kai se xoma alla kai mesa stin poli pisteuo oti einai to idaniko mixanaki gia oles tis douleies , skylos milame !!!

georgios21
10/12/2004, 12:44
Ξέρω από φίλο ότι είναι γερό μηχανάκι το έχει 5,6 χρόνια ,απλά οδήγησα κ το άλλο κ μου άρεσε περισσότερο όπως κ εμφανισιακως .Τώρα έχω βάλει στο μάτι το καινούριο 1200 μάλλον αυτό θα είναι το επόμενο σε 2,3 χρόνια αν κ μέχρι τότε

Spike
10/12/2004, 12:48
An enoeis to R1200 GS milas gia tin mixani pou odigo tora .

georgios21
10/12/2004, 12:53
Αυτή ναι,ωραία μηχανή φίλε τη θαύμασα πριν καμιά δεκαπενταριά μέρες στο συνεργείο , τη καινούρια έχεις ;είσαι ευχαριστημένος;σε ποίο συνεργείο τη πάς;

Spike
10/12/2004, 12:55
Einai kainouria (tin exo apo ton augousto) kitrini me mayra plastika , full extra kai me tis 3 balitses. Service tin pigaino MONO ston Panagiotopoulo

georgios21
10/12/2004, 13:05
Καλορίζικη φίλε ,καλοτάξιδος να σαι κ πάντα γερός ,αυτή η μηχανή σου δημιουργεί επιθυμία να τη πάρεις κ να φύγεις για ταξίδι με κοντινότερη απόσταση καμιά 500αριά χιλιόμετρα,σε χρώμα θα την ήθελα μπλε γκρι ή κόκκινη έχω μπεί κ στο σαιτ κ τη χαζεύω ,αλλά λεπτομέρειες .Θα έχεις βαρεθεί να σταματάς σε φανάρια κ να σε αρχίζουν στις ερωτήσεις Από το ΜΟΝΟ κατάλαβα εγκρίνω κ επαυξάνω δεν έχω συναντήσει πιό υπέυθυνο,εξυπηρετικό ,φιλικό συνεργείο κ έχω πικρή εμπειρία κ από αυτοκίνητα πίστεψε με .Αλλά κ από bmw εξουσιοδοτημένο εκεί από όπου τη πήρα μη΄λέμε κ ονόματα ,συστήνω ανεπιφύλακτα Παναγιωτόπουλο αν τελικά αγοράσω την 1200 κάποια στιγμή εκεί θα απευθυνθώ

Spike
10/12/2004, 13:11
Tin mixani tin ekana eisagogi apo germania meso enos typou sto pagrati pou mou tin brike 700 euro ftinotera kai opos tin ithela . Eimai arketa euxaristimenos apo tin mixani , exei katapliktika frena kai kali antapokrisi stis strofes me arketo gazi. Sto xoma den paizetai kai sou dimiourgei aisthima sigourias. To mono problima me aytin tin mixani einai oti einai teleios ilektroniki (ayti den einai mixani einai laptop !!!) kai thelei kathe toso rythmisma ston egefalo alla kai syxnes anabathmiseis

georgios21
10/12/2004, 13:18
Αυτά με τα πολύπλοκα ηλεκτρονικά συστήματα με φοβίζουν ,αυτο που λές κάθε τόσο για ανβάθμιση εγκεφάλου , δηλαδή έχεις πρόβλημα στο δρόμο τυχαίνει η μηχανή να σου σβήνει κ τη πάς σέρνοντας; συμφέρει να τη φέρεις απ'έξω ; όταν είχα ρωτήσει μου είχαν πεί ότι υπάρχει πρόβλημα με τα συνεργεία κ τις εγγυήσεις ,η απάντηση βέβαια ίσως ήταν προφανής γιατί ρώτησα αντιπροσωπεία

Spike
10/12/2004, 13:21
Oxi den mou parousiazei kanena tetoi problima, stin arxi mono prin tin basiki anabathmisi ekane ena retarisma metaxy 2000-3000 strofon to opoio diorthothike (oxi teleios) meta tin anabathmisi . Kata ta alla ola einai OK , eggyisi exei kanonikotata , mou to eipe o Panagiotopoulos mias kai to bibliaraki tis einai sfragismeno .

Spike
10/12/2004, 13:25
Episis logo pollon kybikon
1. Thelei syxna na tin bgazeis kamia attiki odo i ethniki kai na tin xempoukoneis
2. Na min bazeis panta 100 octania banzini... thelei kai pio malako.... mia stis toses...

georgios21
10/12/2004, 13:30
Eμένα όταν την είχα πρωτοπάρει πρίν των σέρβις των 1000 μου έσβηνε ,μου είπαν για βαλβίδα πίεσης λαδιού ,μετά μου έκανε πάλι κάτι περίεργα την έβαλαν πάνω στο μομπιτεκ πως λέγεται κ μου είπαν ότι είναι εντάξει ,ο ηλεκτρονικός εγκέφαλος πολύπλοκος κ τέτοια είχα κ ένα πρόβλημα με το πεντάλ των ταχυτήτων που κρέμασε πάλι όταν την είχα πρωτοπάρει δεν είχε λοκ ταιτ(ειδική κόλλα) ,στα 3000 σπάσιμο πίσω γραναζιού .Γι'αυτό είμαι λίγο επιφυλακτικός βέβαια από κεί κ πέρα δε μου εμφάνισε κάτι άλλο κ μπόρεσα να χαρώ το μηχανάκι εδώ κ 14 μήνες ,πάντως αυτά τα προβλήματα δε δικαιολογούνται από τη bmw.

Spike
10/12/2004, 13:36
Ta prota GS pantos eixan 2 problimata
to ena itan stin metadosi tou axona (logo tou gegonotos oti einai pio kontos apo to 1150) kai to deutero itan me to floter tis benzinis pou edeixne lanthasmeni endeixi....
Eutyxos ayta ftiaxtikane kai tora den exo akousei kati allo...

georgios21
10/12/2004, 13:44
Οποιον ρώτησα μου είπε ότι αυτά δεν είναι σοβαρά προβλήματα κ μπορούν να τύχουν κ αυτό με το ρετάρισμα που λές το έχω συναντήσει κ λένε ότι έχει να κάνει κ με τη βενζίνη καλύτερα να χρησιμοποιείς απλή αμόλυβδη ,πάντως γενικά ευχαριστημένος είμαι στην αρχή απλά μου έπεσαν πολλά μαζεμένα κ είχα κατασκάσει ,καινούριο μηχανάκι τώρα κ να εμφανίσει τόσα ,προφανώς έτυχε .

idi
10/12/2004, 13:58
" Ποια η γνώμη σας για το scarver; "


με μια λεξη .....



ΑΣΧΗΜΟ!!!!! :beer:

crs-k
10/12/2004, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
" Ποια η γνώμη σας για το scarver; "
με μια λεξη .....
ΑΣΧΗΜΟ!!!!! :beer:


Μπραβο ρε Γιωργο ...

Ειπες τα πραγματα με τ' ονομα τους! :lol:

Εγω ντρεπομουνα ... :blush:

Spike
10/12/2004, 14:06
entaxei .... omorfo den tha to elega .... alla peri orexeos ... oudeis logos !!!:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

idi
10/12/2004, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
entaxei .... omorfo den tha to elega .... alla peri orexeos ... oudeis logos !!!:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

πασο... πιασε 2 μπυρες :beer: :beer:

georgios21
11/12/2004, 11:23
Εντάξει ρε παιδιά γούστα είναι αυτά ,τώρα το ποιός είναι ο κακόγουστος δε ξέρω ,πάντως ένας από τους λόγους που το προτίμησα ήταν κ η εμφάνιση από τα καλύτερα μηχανάκια που έχω οδηγήσει ή είχα στη κατοχή μου κ σαν συμπεριφορά κ σαν ασφάλεια ,άνεση .Βέβαια αυτή είναι η γνώμη μου οπότε σεβαστή κ η δική σας .
Αλλά γενικά ποιά θεωρείτε όμορφη μηχανή (χωρίς ειρωνία) ;Εμένα μου αρέσει επίσης σα design o Πήγασος κ οι Απριλια γενικότερα ,βέβαια πάιζει κ ο τύπος εντούρο,στρητ ,σα πρώτη κατηγορία προτίμησης

idi
11/12/2004, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgios21
Εντάξει ρε παιδιά γούστα είναι αυτά ,τώρα το ποιός είναι ο κακόγουστος δε ξέρω ,πάντως ένας από τους λόγους που το προτίμησα ήταν κ η εμφάνιση από τα καλύτερα μηχανάκια που έχω οδηγήσει ή είχα στη κατοχή μου κ σαν συμπεριφορά κ σαν ασφάλεια ,άνεση .Βέβαια αυτή είναι η γνώμη μου οπότε σεβαστή κ η δική σας .
Αλλά γενικά ποιά θεωρείτε όμορφη μηχανή (χωρίς ειρωνία) ;Εμένα μου αρέσει επίσης σα design o Πήγασος κ οι Απριλια γενικότερα ,βέβαια πάιζει κ ο τύπος εντούρο,στρητ ,σα πρώτη κατηγορία προτίμησης

φιλε σεβαστη η αποψη σου και δεν ειπα τιποτα για τις ικανοτητες του csarver αλλα... οπως και να το δεις... ξερω γω.... τεσπα... γουστα ειναι αυτα. δεν ειχα σκοπο να ειρωνευτω απλα ειπα την αποψη μου

για το πια θεωρω ομορφη... ε ειμαι ερωτευμενος ... το ξερουν και οι πετρες... με αυτη:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=4344

τη μοναδικη μου τη μονακριβη τη ατιθαση τη κουκλα κτλ κτλ

ΕΡΩΤΑΣ με τη πρωτη ματια....:blush:

georgios21
13/12/2004, 17:05
Eννοούσα με το χωρίς ειρωνία σε παρέθενση από μέρους μου,αλλωστε προτιμώ τις ειλικρινείς απαντήσεις κ η δική σου ήταν μια τέτοια οπότε κανένα προβλημα ,'ασε που μου άρεσε κ η διατύπωση της απάντησης σου:winka: .να σαι καλά κ να χαιρεσαι τον ερωτά σου με πολλές βόλτες κ ασφάλεια

Boxer
14/12/2004, 09:39
" Ποια η γνώμη σας για το scarver; "

Χωρις αξονα , boxer κινητηρα δεν ειναι BMW αλλα κατι αλλο.

Αυτα:wave2: