PDA

View Full Version : Συναγερμος Για Fazer 04



SAM46
29/11/2004, 21:40
ΠΗΡΑ ΕΝΑΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΑΠΟ ΤΗ YAMAHA.300ΕURO!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ 2ο ΚΟΥΜΠΑΚΙ (ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΣΑ)ΠΟΙΑ Η ΧΡΗΣΙΜΩΤΙΤΑ ΤΟΥ?Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΕΙΝΑΙ CYCLELOK:dizzy:

zalaros
29/11/2004, 22:05
Δεν σου έδωσαν manual? Αν δεν σου έδωσαν πες μου να σκανάρω το δικό μου και να στο στείλω. Η ρύθμιση της ευαισθησίας είναι λίγο δύσκολη για να σου την εξηγήσω καλύτερα να διαβάσεις το manual.

SAM46
29/11/2004, 22:22
ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΘΑ ΜΕ ΣΩΣΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΚΟΠΡΙΤΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ.ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ Κ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ.

zalaros
30/11/2004, 01:23
Είναι έτοιμο ;) θα το βρεις εδώ (http://briefcase.pathfinder.gr/zalaros) Θα πας στο files και θα το κατεβάσεις. Αν δεν μπορείς να διαβάσεις κάτι (φωτοτυπίες έχω και εγώ) ή δεν μπορείς να καταλάβεις πως γίνεται μην διστάσεις να με ρωτήσεις :)

SAM46
30/11/2004, 18:05
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ.

Jet Li
01/12/2004, 19:12
to epsaxna kai ego auto to manual.... thanks !

Jet Li
01/12/2004, 19:16
se peirazei na to anebaso stin dieythinsi mou? ftiaxno ena site gia fazer dokimastika....

Fazer Club (http://users.forthnet.gr/ath/hrasos/index.htm)

zalaros
01/12/2004, 23:41
Όχι φυσικά και δεν με πειράζει ;) Άντε και καλή επιτυχία στο site...:D

ter
10/12/2004, 11:43
Τον ίδιο πήρα και εγώ (δυστυχώς... ). Απ' ότι έμαθα είναι ο SPYBALL 6507 με ταμπέλα CYCLEOK! Μερικές φορές αν ανοίξω τον διακόπτη αντί να αφοπλίσει τρελαίνεται και δεν σταματάει εκτός αν κλείσω τον διακόπτη και αφοπλίσω απο το τηλεκοντρόλ. Αν πάλι τον αφοπλίσω απο το τηλεκοντρόλ πρίν ανοίξω τον διακόπτη, μπορεί μετα απο ένα λεπτό και ενώ είμαι στο δρόμο να αρχίσει να βαράει! :confused: Το περίεργο είναι οτι μου τον έχουν αντικαταστήσει ήδη μια φορά και ο καινούργιος κάνει ακριβώς τα ίδια!

sotosfz6
10/12/2004, 18:07
φιλε ter....το πρωτο που λες οτι σου παρουσιαζει μου ακουγεται λογικο....οσο για το δευτερο μαλλον η εγκατασταση θα ειναι..πηγαινε εκει που το τοποθετησαν πανω στο μηχανακι.....περιεργο μου ακουγεται..ξερω ηδη 3 ατομα που τον εχουν και δεν παρουσιασε καποιο προβλημα

ter
11/12/2004, 00:50
Δεν είναι και πολύ λογικό γιατι ο συναγερμός συνδέεται με το immobilizer και αφοπλίζει αυτόματα μόλις ανοίγει ο διακόπτης. Κάπου εκεί πρέπει να είναι και το πρόβλημα γιατί καί στις δύο περιπτώσεις, μόλις καταφέρω να το αφοπλίσω, κάνει μόνο ένα και όχι δύο μπιπ, που σημαίνει πρόβλημα με το διακόπτη ή διακοπή τροφοδοσίας. Σίγουρα πάντως κάτι παίζει με την εγκατάσταση. Τους το πήγα άπειρες φορές, υποτίθεται οτι μου αλλάξανε ακόμα και την καλωδίωση αλλα το πρόβλημα παραμένει...

bartman
13/12/2004, 11:58
ter.....συμβαινει και σε μενα...σπανια αλλα συμβαινει....απλά ειμαι προσεκτικος οταν τον αφοπλιζω με το κλειδι...αν δεν δωσει σινιαλο οτι αφοπλιστηκε κλεινω αμεσως το διακοπτη και το αφοπλιζω με το χειριστηριο και ολα ειναι ΟΚ....


zalaros...ευχαριστω φιλε για το μανουαλ...να 'σαι καλα...πολυ το ηθελα αυτο... :)

ter
13/12/2004, 13:53
bartman σε μένα είναι κάπως αψυχολόγητο... Μπορεί να το κάνει απο μια φορά το δίμηνο μέχρι και 2-3 φορές την εβδομάδα. Απλά για εργοστασιακό συναγερμό και για τα 300 ευρώ που κοστίζει το θεωρώ απαράδεκτο να χρειάζεται ειδική μεταχείρηση για να δουλεύει σωστά...

bartman
13/12/2004, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ter
bartman σε μένα είναι κάπως αψυχολόγητο... Μπορεί να το κάνει απο μια φορά το δίμηνο μέχρι και 2-3 φορές την εβδομάδα. Απλά για εργοστασιακό συναγερμό και για τα 300 ευρώ που κοστίζει το θεωρώ απαράδεκτο να χρειάζεται ειδική μεταχείρηση για να δουλεύει σωστά...


εχεις απολυτο δικαιο...και για μενα ο συναγερμος ειναι η αχιλλειος φτερνα της μηχανης....αν και μου τον εκανε δωρο το εχω μετανοιωσει που το πηρα επρεπε να παρω αλλο δωρο.....τεσπα....αυτο να 'ναι μονο....

arxaios
17/01/2005, 20:28
Ξέρει κανείς αν ο συναγερμος της μαμάς έχει ή παίρνει τηλεειδοποίηση;;;;

zalaros
19/01/2005, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ξέρει κανείς αν ο συναγερμος της μαμάς έχει ή παίρνει τηλεειδοποίηση;;;;
Bad news,

ούτε έχει τηλεειδοποίηση ούτε δέχεται :bigcry: :mad: Άκρως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ συναγερμός 300 euro (Cyclelok YM600) να μην δέχεται καν τηλεειδοποίηση. Καμιά ιδέα για πατέντα...?:uplate: :wacko: :eyepop:

ter
19/01/2005, 17:18
Απ' οτι ξέρω ο CYCLEOK ΥΜ600 είναι στην ουσία ο SPYBALL 6507 ο οποίος νομίζω οτι παίρνει τηλεειδοποίηση αλλα δεν εισάγεται επίσημα στην Έλλάδα. Ισως να ταιριάζει κάτι απο άλλο μοντέλο της SPYBALL.... (πχ 6527). Αν μάθω κάτι νεότερο θα ενημερώσω...