PDA

View Full Version : Αξεσουάρ ταξιδίου...



Ktm.Prestige
16/02/2008, 21:06
Guys , τι κάνουμε?
θα ξεκινήσω ενα ταξίδι και θέλω να μου πείτε τι tank bag και μαδέρια(σαμάρια) πίσω μπορώ να βάλω στο LC4 μου?Είναι μοντέλο του 04.
Παρακαλώ πολύ βοηθείστε την κατάσταση.

θα περιμένω νέα σας.

ΥΓ.Δεν ξέρω εαν το topic αυτό είναι για "γενικές".Ζητάω sorry απο τους διαχειριστές.

Ktm.Prestige
18/02/2008, 17:46
Τι έγινε ρε παιδιά?Ουδείς???

Κάποιος που να έχει φορτώσει το LC4 του έστω....

arxaios
18/02/2008, 18:55
Πιστεύεις ότι έχουν κάνει πολλοί ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ LC4 ;;;
Εσύ το σκέφτηκες καλά ;;;
Δεν είναι μηχανάκι που φημίζεται για τις ταξιδιωτικές του ικανότητες !!!
:confused:

Ktm.Prestige
18/02/2008, 19:02
Χαχαχαχαχα!!!
Όντως είναι όχι το ιδανικότερο για ταξίδια.
Βέβαια δεν μιλάμε για τρελή απόσταση , γύρω στα 400 πάνω κάτω είναι.
Πιο πολύ για το camping ενδιαφέρομαι για αυτό και ρωτάω για μαδέρια...
Άν και κάτοχος LC4 συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

arxaios
18/02/2008, 19:17
Γράψε απ' την αρχή βρε αδερφέ 400 χλμ πάνω κάτω, γιατί με έλουσε κρύος ιδρώτας με το που έγραψες ταξίδι ............. :smilea:
Τότε απλά πάρε ένα ζευγάρι σαμάρια και ένα ελαφρύ σακκίδιο πλάτης .......
Κοίταξε αν μπορεί κάποιος να σου δανείσει .......
Πάντος μην πάρεις κάτι ακριβό γιατί ακριβώς ταξίδια με το μηχανάκι αυτό δεν θα κάνεις πολλά ...
Πάρε κάτι σε universal τύπο ώστε να τα κρατήσεις και στην επόμενη μηχανή ......:wave2:

bentouza
18/02/2008, 20:13
κοιτα εδω http://www.mandp.co.uk/home.aspx
επισης κατα καιρους παιζουν και μερικες προσφορες
τα μεταφορικα δεν ξερω ποσα θαναι γιατι απο αγγλια γενικα ειναι ποιο ακριβα απο αλλες χωρες

συγκεκριμενα http://www.mandp.co.uk/productsList.aspx?tier1=Luggage&tier2=Special+Offers&tier3=M%26P

SpineshankD
18/02/2008, 20:14
φιλε μου στον καταλογο του LOUIS ως το 2007 ειχε το lc4 πληρες φτιαγμενο με βαλιτσες και αξεσουαρ.νομιζω οτι ταιριαζουν στο δικο σου

στον φετινο δεν εχει οποτε δεν μπορω να στον κανω λινκ

σου κανω ομως καποια πραγματακια απο το ιδιο σαιτ

http://www.louis.de/_30b87fd2b89df0164c7b5ab93b10bfd9f6/index.php?topic=list&article_context=bikedb&anzeige=0&CONTENT=shop&MARKEN_ID=8&CCM=0&typ_id=640LC4ENDU

:wave2::beer:

KaTaNaS
18/02/2008, 20:20
τι τα θες τα σαμαρια;

βαλε καθετα στη σελα (στο πισω μερος της)
τη σκηνη και το sleeping bag (το σληπινγκ να παταεδι στο σκληρο φτερο μεχρι το φαναρι-να μην το κρυβει)

απο πανω ενα μαζεμενο σακ βουαγιαζ με τα πραγματα σου

και ολα μαζι τα πιανεις με 3 λαστιχα καλης ποιοτητας απο τα μαρσπιε του συνοδηγου και τις εγκοπες των πισω πλαϊνων πλαστικων καθως απο πανω κουκουλωσε τα ολα με ενα χταποδι...

κατσε στη σελα , γλιστρησε μπρος πισω να βολευτεις και βουρ για χιλιομετρα!

να σου υπενθυμισω ταχυτητες περι των 120 σταδιακα μεταβαλλωμενες (μην κρατας σταθερο γκαζι για πολυ ωρα) πεσε στα 80 , ριξε μια 160αρα και παλι στα 100 με 120...

αν μπορεις προτιμησε επαρχιακο οδικο δικτυο



:wave2:

dez
18/02/2008, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
Τι έγινε ρε παιδιά?Ουδείς???

Κάποιος που να έχει φορτώσει το LC4 του έστω....
δικαβαλο με ενα tank bag και 2 σακους πλατης (τον δικο μου τον φορουσα μπροστα).
Δεν ηταν κι οτι πιο βολικο αλλα παλευεται (οπως ειπε κι ο katanas, απεφυγε την εθνικη οσο μπορεις)

Ktm.Prestige
19/02/2008, 00:45
να σου υπενθυμισω ταχυτητες περι των 120 σταδιακα μεταβαλλωμενες (μην κρατας σταθερο γκαζι για πολυ ωρα) πεσε στα 80 , ριξε μια 160αρα και παλι στα 100 με 120.

Ναι , το γνωρίζω το "δούλεμα" του...Ανεβοκατεβάσματα στροφών όχι και πολύ συχνά και όχι σταθερό γκάζι.

Τουλάχιστον έχουμε το καλό ότι πρόκειται περί επαρχιακού δρόμου με στροφές , οπότε πιστεύω ότι είμαστε καλημένοι.
Επίσης , δεν θα είμαι δικάβαλος , οπότε δεν έχω εξτρα βάρος.
Φιλικό μου πρόσωπο μου πρότεινε της Colori 2 σαμάρια των 70 λίτρων αδιάβροχα , νομίζω όπως τα είδα ότι είναι καλά για την περίπτωσή μου αλλά αυτό που ρωτάω εδω στο post είναι εαν κανένας συνάδελφός μας έχει το ίδιο μηχανάκι με εμένα και να έχει κάνει κάτι παρόμοιο.

Σας ευχαριστώ όλους αδέρφια για τις προτάσεις και τις παρατηρήσεις σας (βλ. arxaios)

arxaios
19/02/2008, 09:48
Και κάτι τελευταίο .......... πρόσεξε να μην κάθονται τα σαμάρια πάνω στις εξατμίσεις και έχουμε άλλα ... αν ακουμπάνε φρόντισε να παρεμβάλλεις θερμομονωτικό αυτοκόλλητο σχετικά παχύ 3-5 μμ από αυτό που μπαίνει και στο εσωτερικό των φαίρινγκ ........
Τα 70 άρια της Colori είναι μιά χαρά αλλά αν είσαι όπως λες μόνος ίσως μπορείς να πάρεις μικρότερα για να αντιμετωπίσεις και ευκολότερα το θέμα με τις εξατμίσεις ....
:wave2: :wave2:
Καλό δρόμο