PDA

View Full Version : Γυροσκοπικό φαινόμενο!!!



Σελίδες : [1] 2

antonis111
30/11/2004, 10:52
Όλα είναι βλακείες!
Αρκεί να γνωρίζεις το γυροσκοπικό φαινόμενο και μπορείς να κάνεις τα πάντα.
π.χ.:μπαίνεις σε μια στροφή αντί με 100χλμ. την ώρα με 140, τι κάνεις? απλό τραβάς το τιμόνι από την αντίθετη πλευρά αντι για 2 εκαταστά, 4 εκατοστά, ανοίγεις το γκάζι τέρμα, περνάς το apex της στροφής, κρεμιέσε έξω από το μηχανάκι και... χάρις στο γυροσκοπικό φαινόμενο, στρίβεις πριν το καταλάβεις.
και μην ξεχάσω, σηκώνουμε ελαφρά το εσωτερικό πόδι στο μαρσπιέ μη τυχόν βρει κάτω το πασούμι (ξέρεις, είναι εύκαμπτα αυτά) και μας το γυρίσει.
Αυτές τις συμβουλές τις δίνω σε όλους, σε εντουράδες, σε οδηγούς σκούτερ, σε οδηγούς που έβγαλαν δίπλωμα πριν ένα χρόνο και πήραν r6, σε έχοντες ψυχολογικά, σε δεκαεπτάχρονους, κτλ., κτλ..
Και μην νομίζετε πως τα λέω έτσι, μιλάω από προσωπική εμπιρία, τα έχω κάνει ο ίδιος. μία λεπτομέρια: τα έκανα σε πίστα με επαγγελματίες δασκάλους, γιατί είχα τα φράγκα και πλέρωσα, αλλά εσείς μπορείτε να τα κάνετε στο δρόμο, το αφήνω στην ευχέρειά σας, δεν υπάρχει κύδινος.
Άλωστε η μάνα σας έχει και άλλο παιδί! με περισότερο μυαλό.
Οι δάσκαλοι που πλήρωσα βέβαια πριν από όλα μου μήλησαν για εγκράτια, για σωστή ένδηση ( κράνος, φόρμα, γάντια, μπότες άκμπτες που δεν γυρνούν αν βρουν στο δρόμο), για την τέλεια κατάσταση που πρέπει να διατηρούμε το μηχανάκι μας, για το ρόλο που παίζει η γεωμετρία της μηχανής μας στην συμπεριφορά της, άλλα αυτά δεν υπάρχει σύμφωνα με το μυαλό μου λόγος να τα αναφαίρω, άστε που δεν θα εντυπωσιαστεί το παιδικό μυαλό σας από τέτοια ασύμαντα.
Θα μπω λίγες φορές ακόμα στο φόρουμ για να δω τις απόψεις σας, αν έστω και ένας κατάλαβε τι είπα και κατόπιν θα τραβείξω μια μανιβελιά στη βέσπα μου για μια χαλαρή και απολαυστική βόλτα με 8! άλογα...

Boxer
30/11/2004, 11:24
Το πιασαμε , το πιασαμε

Ας απαντησουν οι αρμοδιοι

afrotwin
30/11/2004, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
Όλα είναι βλακείες!
Αρκεί να γνωρίζεις το γυροσκοπικό φαινόμενο και μπορείς να κάνεις τα πάντα.
π.χ.:μπαίνεις σε μια στροφή αντί με 100χλμ. την ώρα με 140, τι κάνεις? απλό τραβάς το τιμόνι από την αντίθετη πλευρά αντι για 2 εκαταστά, 4 εκατοστά, ανοίγεις το γκάζι τέρμα, περνάς το apex της στροφής, κρεμιέσε έξω από το μηχανάκι και... χάρις στο γυροσκοπικό φαινόμενο, στρίβεις πριν το καταλάβεις.
και μην ξεχάσω, σηκώνουμε ελαφρά το εσωτερικό πόδι στο μαρσπιέ μη τυχόν βρει κάτω το πασούμι (ξέρεις, είναι εύκαμπτα αυτά) και μας το γυρίσει.
Αυτές τις συμβουλές τις δίνω σε όλους, σε εντουράδες, σε οδηγούς σκούτερ, σε οδηγούς που έβγαλαν δίπλωμα πριν ένα χρόνο και πήραν r6, σε έχοντες ψυχολογικά, σε δεκαεπτάχρονους, κτλ., κτλ..
Και μην νομίζετε πως τα λέω έτσι, μιλάω από προσωπική εμπιρία, τα έχω κάνει ο ίδιος. μία λεπτομέρια: τα έκανα σε πίστα με επαγγελματίες δασκάλους, γιατί είχα τα φράγκα και πλέρωσα, αλλά εσείς μπορείτε να τα κάνετε στο δρόμο, το αφήνω στην ευχέρειά σας, δεν υπάρχει κύδινος.
Άλωστε η μάνα σας έχει και άλλο παιδί! με περισότερο μυαλό.
Οι δάσκαλοι που πλήρωσα βέβαια πριν από όλα μου μήλησαν για εγκράτια, για σωστή ένδηση ( κράνος, φόρμα, γάντια, μπότες άκμπτες που δεν γυρνούν αν βρουν στο δρόμο), για την τέλεια κατάσταση που πρέπει να διατηρούμε το μηχανάκι μας, για το ρόλο που παίζει η γεωμετρία της μηχανής μας στην συμπεριφορά της, άλλα αυτά δεν υπάρχει σύμφωνα με το μυαλό μου λόγος να τα αναφαίρω, άστε που δεν θα εντυπωσιαστεί το παιδικό μυαλό σας από τέτοια ασύμαντα.
Θα μπω λίγες φορές ακόμα στο φόρουμ για να δω τις απόψεις σας, αν έστω και ένας κατάλαβε τι είπα και κατόπιν θα τραβείξω μια μανιβελιά στη βέσπα μου για μια χαλαρή και απολαυστική βόλτα με 8! άλογα...


filarako 8es na pis tipota
giati den imaste kala ke psilovariomaste kiolas
ke tespa pes mas pou 8es ton andriada sou na ston stisoume na isixasis
ala mis mas les simera afta pou mporis na mas pis avrio

exo arxisi ke kano sisxetismous agrious mias ke xasame enan an8ropo pou an ton gnorizes 8a ntreposoun na pis afta pou les ke me ton tropo pou ta les
ke 8a katalavenes oti ine i pio asximi fasi na mas kanis ma8ima giroskopikou fenomenou simera tora.


ego gnorizo to giroskopiko fenomeno ala goustaro na ime ili8ios travas kana zori?

GST
30/11/2004, 12:11
σορρυ το αποσυρο γιατη η χρονικη περιοδος δεν το επιτρεπει

GST
30/11/2004, 12:14
να ειστε παντα ολοι καλα

antonis111
30/11/2004, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
filarako 8es na pis tipota
giati den imaste kala ke psilovariomaste kiolas
ke tespa pes mas pou 8es ton andriada sou na ston stisoume na isixasis
ala mis mas les simera afta pou mporis na mas pis avrio

exo arxisi ke kano sisxetismous agrious mias ke xasame enan an8ropo pou an ton gnorizes 8a ntreposoun na pis afta pou les ke me ton tropo pou ta les
ke 8a katalavenes oti ine i pio asximi fasi na mas kanis ma8ima giroskopikou fenomenou simera tora.


ego gnorizo to giroskopiko fenomeno ala goustaro na ime ili8ios travas kana zori?
δεν γνώριζα κάτι τέτοιο, και λυπάμαι πραγματικά.
οι σκέψεις μου είναι άσχετες με το λυπηρό γεγονός που αναφαίρεις.

afrotwin
30/11/2004, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
δεν γνώριζα κάτι τέτοιο, και λυπάμαι πραγματικά.
οι σκέψεις μου είναι άσχετες με το λυπηρό γεγονός που αναφαίρεις.

makari na ine etsi
ala file iparxi idiko meros gia tis texnikes odigisis ke pali den dikeoumaste na leme tous apirous stin odigisi ili8ious emesos plin safos
ili8io leme kapion pou den exi tis stixiodis egkefalikes ikanotites na krini ke na epileksi poso malon na antapeksel8i stis diafores epitages tis zois

sniper
30/11/2004, 12:38
Εγώ αν κατάλαβα καλά συμπεριλαμβάνεις συλλύβδην τους πάντες σε αυτά που γράφεις.....

Το παιδικό μυαλουδάκι μου δεν μπορεί να καταλάβει τι λες οπότε και δεν θα ασχοληθώ παραπάνω με το θέμα.

Αν σκέφτεσαι δυνατά και δεν μπαίνεις στον κόπο να εξηγήσεις τι λες τότε ίσως θα έπρεπε να σκέφτεσαι όταν είσαι μόνος σου....

Απλά ήθελα να πω ότι αυτό το κείμενο, μου θύμησε κάτι ή καλύτερα κάποιον από τα παλιά.......

afrotwin
30/11/2004, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Εγώ αν κατάλαβα καλά συμπεριλαμβάνεις συλλύβδην τους πάντες σε αυτά που γράφεις.....

Το παιδικό μυαλουδάκι μου δεν μπορεί να καταλάβει τι λες οπότε και δεν θα ασχοληθώ παραπάνω με το θέμα.

Αν σκέφτεσαι δυνατά και δεν μπαίνεις στον κόπο να εξηγήσεις τι λες τότε ίσως θα έπρεπε να σκέφτεσαι όταν είσαι μόνος σου....

Απλά ήθελα να πω ότι αυτό το κείμενο, μου θύμησε κάτι ή καλύτερα κάποιον από τα παλιά.......



kali ora......
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afto to pedi exo arxisi ke to agapao afou skeftome na to io8etiso kiolas
:rotflmao: :rotflmao:

antonis111
30/11/2004, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Εγώ αν κατάλαβα καλά συμπεριλαμβάνεις συλλύβδην τους πάντες σε αυτά που γράφεις.....

Το παιδικό μυαλουδάκι μου δεν μπορεί να καταλάβει τι λες οπότε και δεν θα ασχοληθώ παραπάνω με το θέμα.

Αν σκέφτεσαι δυνατά και δεν μπαίνεις στον κόπο να εξηγήσεις τι λες τότε ίσως θα έπρεπε να σκέφτεσαι όταν είσαι μόνος σου....

Απλά ήθελα να πω ότι αυτό το κείμενο, μου θύμησε κάτι ή καλύτερα κάποιον από τα παλιά.......


έχεις απόλυτο δίκιο. μπορούν να με καταλάυουν 16 άνθρωποι από το φόρουμ, αυτοί θέλω να με καταλάβουν και αυτοί θα καταλάβουν πως δεν θεωρώ ηλίθιο κανέναν, οι υπόλοιποι απλά ας μην δώσουν σημασία γιατί θα με παρεξηγήσουν.

gdevelek
30/11/2004, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
έχεις απόλυτο δίκιο. μπορούν να με καταλάυουν 16 άνθρωποι από το φόρουμ, αυτοί θέλω να με καταλάβουν και αυτοί θα καταλάβουν πως δεν θεωρώ ηλίθιο κανέναν, οι υπόλοιποι απλά ας μην δώσουν σημασία γιατί θα με παρεξηγήσουν.

Αν είναι έτσι, πάρε παληκάρι μου τους άλλους 16 αρείους και φτιάξτε ένα "high-end" moto forum για να τα λέτε μεταξύ σας εσείς που αλληλο-καταλαβαίνεστε, και αφήστε μας να βολοδέρνουμε εμείς οι υπόλοιποι στη βλακεία μας...

Άντε μπράβο....

OldMan
30/11/2004, 13:53
Ρε μάγκες, μην βαράτε τον άνθρωπο επειδή είπε 2-3 σωστά πράγματα!!!
Δεν υπάρχουν λιγότερο ή περισσότερο μαλάκες σε μια τούμπα...

Υ.Γ.
Και δεν υπάρχει κανένας λόγος να χάσεις όλον τον χαβαλέ προσπαθώντας να μην πέσεις (μιλάω αποκλειστικά για το χώμα, επειδή αναφέρθηκε στην αρχή ότι το γυροσκοπικό φαινόμενο εφαρμόζεται και στο Enduro).

Απλά, στον δρόμο πέφτεις με "πολλά" ενώ στο χώμα πέφτεις "από ψηλά"!!!

crs-k
02/12/2004, 13:29
Ο Αντωνης αναφερεται στην συναντηση της προπροηγουμενης Κυριακης και στα θεωρητικα μαθηματα της Γιαγιας Αρκουδας!

Εγω (ενας απο τους 16, αν και ειμασταν περισσοτεροι) αρνουμαι να απαντησω σε κατι τοοοσο ειρωνικο, ιδιαιτερα για εναν ανθρωπο που παντα "δινει", ειτε εδω μεσα ειτε σε οποιαδηποτε αλλη μοτοσυκλετιστικη εκδηλωση.

Εχω παει τον τελευταιο χρονο σε καμμια 10αρια εκδηλωσεις. Παντου ειδα τον Γιωργο (Γιαγια Αρκουδα) να προσφερει οσο μπορει, τον Αντωνη ΔΕΝ θυμαμαι να το ειδα σε καμμια ...

Παρεπιπτοντως Αντωνη, εγω πιστευω οτι εμαθα να οδηγαω απο μαθηματα που εκανε παλιοτερα ο Γιωργος. Μεχρι τοτε απλως νομιζα οτι ηξερα. Φυσικα η διαφορα που ειδα στον εαυτο μου ειναι τεραστια και φαινεται και στον δρομο. Τωρα αν εσυ γεννηθηκες μαθημενος ειναι αλλο θεμα.
Ισως να μπορει να διδαξεις αυτην την εμφυτη σοφια σου ("κληρονομικο χαρισμα") και σε μας τους αλλους, μηπως και σταματησει να βρισκει το πασουμακι μας κατω ...

Και κατι ακομα ...
Αν προσεξες, καποιοι, οπως εγω ο Γιωργος κι αλλα "συνειδητοποιημενα παιδια, ειχαν ερθει σε αυτην την απλη εκδηλωση - μαθημα, με ΠΛΗΡΗ εξοπλισμο, αν και ηταν μια απλη μαζωξη στο κεντρο της Αθηνας, ενω καποιοι αλλοι που χρησιμοποιουν την τοσο απαξιωτικη ειρωνια, ηρθαν μονο με τζινακι και σπορτεξακι ...
Τι εγινε αληθεια ειχαν βραχει τα πασουμακια ?

Δωσε παληκαρι μου μια μανιβελια στη βεσπα σου και κοιτα να την ξεσκουριασεις και να την συντηρησεις και λιγο για να μην παρεις και κανεναν αλλο απο μας στο λαιμο σου ... :wave2:

free rider
02/12/2004, 14:24
Ωπαααα…..

Βαρύς αχός ακούγεται….

Βαριά κανόνια ρίχνουν…..

Μπαρούτι μυρίζει….

Να μπω μέσα απ’ έξω η να πάρω πολυθρόνα και πατατάκια?

:confused: :confused:

SaraMaritis
02/12/2004, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
Όλα είναι βλακείες!
...
:confused: :rolleyes:
Εεεεε...δεν μπορει !!!
Κατι αλλο πρεπει να υπαρχει πισω απο αυτην την αντιμετωπιση !!!
Απλα, καποιος που εκφραζεται με "αυτον" τον τροπο σε ΟΛΑ τα ποστ,
αν μη τι αλλο, πρεπει να εχει καποιο "εμφυτο" ταλεντο !!!
(πραγμα που αυτοματως του δινει το "ακαταλογιστο").

Εκτος και εαν εχει ηδη το "ακαταλογιστο" οποτε καλα κρασα...

Δε βαριεσαι...παρασιτα υπαρχουν παντου...
το μονο που χρειαζεται ειναι καλυτερο "κρανος"...
(για το "θορυβο" !!!)
:smokin:

free rider
02/12/2004, 15:23
Δεν το πιστεύω ….χάλασε κι ο Κώστας…..

:confused: :confused:

crs-k
02/12/2004, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
.................
Να μπω μέσα απ’ έξω η να πάρω πολυθρόνα και πατατάκια?
:confused: :confused:


Κοιτα να δεις ....

Δεν υπαρχει κατι προσωπικο.
Απλως με εκνευριζει αφανταστα να ειρωνευονται με τετοιο ποταπο τροπο, ανθρωπους που τουλαχιστον προσπαθουν να προσφερουν κατι ...
Ακομα κι αν δεν τα καφερνουν (πραγμα στο οποιο διαφωνω), θα πρεπει να τους εχουμε σε μεγαλη εκτιμηση μονο και μονο για την προσπαθεια τους !!!

Καλου κακου παντως παρε απο το super market πατατακια και μπυρες ...
Αχρειαστα να 'ναι !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
02/12/2004, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Δεν το πιστεύω ….χάλασε κι ο Κώστας…..

:confused: :confused:


Ρε μηπως ηταν απο την αρχη προβληματικος ??? :confused:

:lol: :rotflmao: :lol:

free rider
02/12/2004, 15:26
Για την ιστορία και μόνο νομίζω ότι παρεξηγήσατε τον αντονη….

Δεν πιστεύω ότι θα ήθελε να μιλήσει υποτιμητικά για τον αρκούδα…
Απλά ίσως να μην εκφράστηκε τόσο καλά και παρερμηνεύτηκε…
:beer:

free rider
02/12/2004, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε μηπως ηταν απο την αρχη προβληματικος ??? :confused:

:lol: :rotflmao: :lol:

Μπάαα ??

Καλάααα….

Κύλιε….μπορώ να βγω έξω από το μάθημα για να πάω προς νερού μου??

Μικρή Λουλού
02/12/2004, 15:29
ΡΕ !!! ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ !!!

ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΙ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ..!!!

ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΣΗ !!

ΟΥΦΦΦ........ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ....





(πως το ειπε..??? κερδοσκοπικο φαινομενο ??....και στις μηχανες ρε γαμωτο..)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
02/12/2004, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Για την ιστορία και μόνο νομίζω ότι παρεξηγήσατε τον αντονη….

Δεν πιστεύω ότι θα ήθελε να μιλήσει υποτιμητικά για τον αρκούδα…
Απλά ίσως να μην εκφράστηκε τόσο καλά και παρερμηνεύτηκε…
:beer:


Μαλλον δεν διαβασες καλα το ποστ του ...
Εγω το διαβασα πανω απο 10 φορες!!

Βλεπω λοιπον να περιγραφει ενα τυπο που προσπαθει να εντυπωσιασει πιτσιρικαδες και ανιδεους ...

Ποιος ???

ο ΓΙΩΡΓΟΣ !!! :eek:

Τωρα το γιατι δεν καταλαβα ...

Για να τον ψηφισουν ???
Για να του βρουν γκομενα ???

Δεν ξερω ...
Ακομα το ψαχνω ... :lol:

crs-k
02/12/2004, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
..................
Κύλιε….μπορώ να βγω έξω από το μάθημα για να πάω προς νερού μου??


ΟΧΙ !!!

Θα περιμενεις να κτυπησει το κουδουνι !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

SaraMaritis
02/12/2004, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε μηπως ηταν απο την αρχη προβληματικος ??? :confused:

:lol: :rotflmao: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Χεχεχε...Πρωτη φορα μου ξανασυμβαινει !!!
:lol: :rotflmao: :lol:
:beer:

crs-k
02/12/2004, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΡΕ !!! ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ !!!
ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΙ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ..!!!
ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΣΗ !!
ΟΥΦΦΦ........ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ....
.....................


Εσυ δεν εισουνα στους 16 οποτε ΔΕΝ εχεις δικαιωμα !!!

Δωσε μου εκεινο το κοφτακι και τα θα στα κανω εγω !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
02/12/2004, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SMr2a4
:lol: :lol: :lol:
Χεχεχε...Πρωτη φορα μου ξανασυμβαινει !!!
:lol: :rotflmao: :lol:
:beer:


Να πας να το κοιταξεις !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Τωρα τελευταια εμαθα κατι πολυ καλους χειρουργους - γυναικολογους ...

Να σου δωσω κανα τηλεφωνο ???

:lol: :rotflmao: :lol:

periklisk
02/12/2004, 15:37
Επείδη σε αυτό το φόρουμ μπαίνουν και άνθρωποι που δεν ξέρουν και πολλά από οδήγηση καλύτερα antonis να κάνεις επεξεργασία σε αυτό που έβαλες για να μην πάρεις κανέναν στο λαιμό σου....

και εξηγούμαι....

Είσαι σίγουρος πως μπορούμε όλοι να υπολογίσουμε με ακρίβεια τα χλμ με τα οποία μπορούμε να πάρουμε μια στροφή???

Είσαι σίγουρος πως μπορούμε όλοι να αντιδράσουμε σωστά σε περίπτωση που το παρακάνουμε πριν-μέσα-μετά τη στροφή????

Το 140 τι είναι? Το όριο για το κανονάκι????

ας μη σχολιάσω τα υπόλοιπα......

SaraMaritis
02/12/2004, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
...νομίζω ότι παρεξηγήσατε......
...ίσως να μην εκφράστηκε τόσο καλά και παρερμηνεύτηκε...
:rolleyes:
Μπααα...μαλλον το θεμα εφτασε σε σημειο "κρισιμης μαζας",
και τελικα "ερμηνευτηκε" !!!
:smokin:

free rider
02/12/2004, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μαλλον δεν διαβασες καλα το ποστ του ...
Εγω το διαβασα πανω απο 10 φορες!!

Βλεπω λοιπον να περιγραφει ενα τυπο που προσπαθει να εντυπωσιασει πιτσιρικαδες και ανιδεους ...

Ποιος ???

ο ΓΙΩΡΓΟΣ !!! :eek:

Τωρα το γιατι δεν καταλαβα ...

Για να τον ψηφισουν ???
Για να του βρουν γκομενα ???

Δεν ξερω ...
Ακομα το ψαχνω ... :lol:

Κοίτα για μένα είναι ξεκάθαρο…υπάρχει κάποια παρεξήγηση…κάποιο λάθος…και πιστεύω ότι το κείμενο είναι φορτισμένο λόγω των πρόσφατων τραγικών γεγονότων…

Αλλά αν πραγματικά υπάρχει θέμα ειρωνείας….
κρίμα γιατί όποιος θέλει τουλάχιστον να προσφέρει έστω κάτι σε συνανθρώπους του πρέπει να απολαμβάνει εκτίμησης…

crs-k
02/12/2004, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
................
Το 140 τι είναι? Το όριο για το κανονάκι????


Ρε ψηλε, δεν καταλαβες ???

Ειρωνευεται τα λεγομενα του Γιαγια Αρκουδα την προπροηγουμενη Κυριακη !!!

Μικρή Λουλού
02/12/2004, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εσυ δεν εισουνα στους 16 οποτε ΔΕΝ εχεις δικαιωμα !!!



:lol: :rotflmao: :lol:


ΟΧΙ ΡΕ !!
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ !!(ΑΚΟΥ ΕΙ ΜΟΥΝΑ..:lol: )
ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΑΛΛΑ 12 ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΕΙΠΝΟ,ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΜΥΣΤΗΡΙΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΕΛΕΓΕ.."ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.." :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΡΗΞΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ "ΔΕΙΠΝΟ" ΜΥΣΤΙΚΟ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕ ΝΑ ΡΘΟΥΝΕ 5-6 ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΑΚΙΑ ΤΟΥΣ..:lol: :lol:

crs-k
02/12/2004, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SMr2a4
:rolleyes:
Μπααα...μαλλον το θεμα εφτασε σε σημειο "κρισιμης μαζας",
και τελικα "ερμηνευτηκε" !!!
:smokin:


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Ετσ', ετσ', ετσ'

:lol: :rotflmao: :lol:

Το λεν εδω και τα χαρτια μου !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

free rider
02/12/2004, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΡΕ !!! ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ !!!

ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΙ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ..!!!

ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΣΗ !!

ΟΥΦΦΦ........ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ....





(πως το ειπε..??? κερδοσκοπικο φαινομενο ??....και στις μηχανες ρε γαμωτο..)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λοιπόν dirtymoto..

Έλα να κάνουμε φασαλία να μας πετάξει ο κύλιος από την τάξη και να πάμε για κοπάνα και καφέ …έχει κάτι ωραίες διαδρομές παρά κάτω…

:rotflmao: :rotflmao:

periklisk
02/12/2004, 15:42
Ρε συ Χρήστο αφού δεν ήμουν....

Δεν την ξέρω τη φάση....

Άλλα για να ειρωνεύεται το Γιωρίκα μάλλον κάτι δεν πάει καλά.... τώρα τι είναι αυτό ας μην το πούμε εδώ......

crs-k
02/12/2004, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΟΧΙ ΡΕ !!
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ !!(ΑΚΟΥ ΕΙ ΜΟΥΝΑ..:lol: )

Δικιο εχεις αλλα ετσι ... "Η ΜΟΥΝΑ" φοβηθηκα οτι θα το λογοκρινουν ... :lol: :rotflmao: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΑΛΛΑ 12 ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΕΙΠΝΟ,ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΜΥΣΤΗΡΙΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΕΛΕΓΕ.."ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.."
ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΡΗΞΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ "ΔΕΙΠΝΟ" ΜΥΣΤΙΚΟ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕ ΝΑ ΡΘΟΥΝΕ 5-6 ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΑΚΙΑ ΤΟΥΣ..:lol: :lol:

Γιατι δεν ειπες τιποτα ρε ???
Δεν θα 'φερνα το μπουζουκι στην αναγκη ...

:lol: :rotflmao: :lol:

idi
02/12/2004, 15:47
:( :(

crs-k
02/12/2004, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Λοιπόν dirtymoto..

Έλα να κάνουμε φασαλία να μας πετάξει ο κύλιος από την τάξη και να πάμε για κοπάνα και καφέ …έχει κάτι ωραίες διαδρομές παρά κάτω…

:rotflmao: :rotflmao:


Κατσε να σκολασετε ρε χαμενα και παμε ολοι μαζι !

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
02/12/2004, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Ρε συ Χρήστο αφού δεν ήμουν....

Δεν την ξέρω τη φάση....

Άλλα για να ειρωνεύεται το Γιωρίκα μάλλον κάτι δεν πάει καλά.... τώρα τι είναι αυτό ας μην το πούμε εδώ......


Δυστυχως ετσι ειναι ρε Περι ...

Αλλοι που ηταν εκει το καταλαβαν!

Οπως ο Γιαννης (Boxer), ο Γιωργος (Idi), o Χρηστος (tai) και αλλοι πολλοι ... :(

free rider
02/12/2004, 15:54
Λοιπόν εγώ έχω να πω όμως αυτό…
Μέρες σαν κι αυτές που γεγονότα είναι νωπά πρέπει να τις σεβόμαστε…και καλύτερα να αφήσουμε και τίποτα να πέσει κάτω κι ας μην το σηκώσουμε…

Χρήστε… άστο ο καθένας με την γνώμη του ….ας μείνουμε με τις σκέψεις μας και μην το τραβάμε…
:beer:

crs-k
02/12/2004, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Λοιπόν εγώ έχω να πω όμως αυτό…
Μέρες σαν κι αυτές που γεγονότα είναι νωπά πρέπει να τις σεβόμαστε…και καλύτερα να αφήσουμε και τίποτα να πέσει κάτω κι ας μην το σηκώσουμε…

Χρήστε… άστο ο καθένας με την γνώμη του ….ας μείνουμε με τις σκέψεις μας και μην το τραβάμε…
:beer:


Μερες σαν κι αυτες, που η φορτιση ειναι πολυ μεγαλυτερη, βλεπω πως οι καλοι ειναι τελικα λιγοι ...
Ειναι λιγοι αυτοι που προσπαθουν για τους πολλους ...
Εεεε ... Οχι και ειρωνια γι' αυτους τους "μαλακες" .... :mad:

periklisk
02/12/2004, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δυστυχως ετσι ειναι ρε Περι ...

Αλλοι που ηταν εκει το καταλαβαν!

Οπως ο Γιαννης (Boxer), ο Γιωργος (Idi), o Χρηστος (tai) και αλλοι πολλοι ... :(

Καλώς.... θα τα πούμε κάποια στιγμή από κοντά......

free rider
02/12/2004, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μερες σαν κι αυτες, που η φορτιση ειναι πολυ μεγαλυτερη, βλεπω πως οι καλοι ειναι τελικα λιγοι ...
Ειναι λιγοι αυτοι που προσπαθουν για τους πολλους ...
Εεεε ... Οχι και ειρωνια γι' αυτους τους "μαλακες" .... :mad:

Ok I give up…

:sad:

antonis111
06/12/2004, 12:48
δεν ειρωνεύομαι την γιαγιά αρκούδα, σχολιάζω με σαρκαστικό τρόπο το μάθημα.
η γιαγιά αρκούδα μου φάνηκε καλός άνθρωπος αν μη τι άλλο και με τις καλύτερες προθέσεις.
όμως ένα θέμα όπως η γρήγορη οδήγηση μοτοσικλέτας (συμπεριλαμβανομένης και αυτής με τα 170 άλογα), εκτώς από καλές προθέσεις απαιτεί επαγγελματισμό.
Το λάθος της Γιαγιάς Αρκούδας (κατά τη γνώμη μου πάντα) και ο λόγος των αρνητικών μου σχολίων ήταν ότι δεν γνώριζε τους μαθητές του.
Θέλεις να πεις πέντε πράγματα? χώρισέ μας σε ομάδες ανάλογα με τις γνώσεις μας, ανάλογα με το τι οδηγάμε, προσαρμόσου στις ανάγκες μας, έλενχε την πρόοδό μας και προχώρα.
προσωπικά τα βρήκα ενδιαφέροντα, όμως εγώ έχω περάσει τα 30 και οδηγώ 15 χρόνια μηχανές.
το να λες όμως σε κάποιον που οδηγάει σκούτερ 1 χρόνο τράβα το τιμόνι από την άλλη με 100 χλμ για να μπεις φέτα... πες του τουλάχιστον πριν, να φοράει κράνος, γιατί μάλον θα πέσει.
Μπορείς να του πεις τόσα πράγματα πριν από αυτό.
όπως το να μην πείνει αλκοόλ και να οδηγεί μοτοσυκλέτα.
Αλλά αντί για αυτό στο μάθημα δώσαμε το καλό παράδειγμα πίνοντας μερικά τσίπουρα. ενοείτε πως μετά καβαλήσαμε τις
μηχανές και φύγαμε, γι αυτό σας λέω, δεν μειλάω για την γιαγιά αρκούδα, μηλάω για όλο το μάθημα.
Η λέξη Μάθημα, Διδάσκω, κρύβει κινδύνους, σημαίνει πως αναλαμβάνω ευθύνες, υποχρεώσεις.
και εν πάση περιπτώση, την γνώμη μου λέω, ας κάνετε ότι θέλετε.

idi
06/12/2004, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
προσωπικά τα βρήκα ενδιαφέροντα, όμως εγώ έχω περάσει τα 30 και οδηγώ 15 χρόνια μηχανές

το εχω ξαναπει οτι οταν ακουω την παραπανω φραση ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως ο ομιλων ειναι "κουλατζα" μεγαλη και τον εχω για πρωινο με ενα παπι...:yuck:

GST
06/12/2004, 12:57
καμια φορα λενε δε θελει κοπο θελει τροπο........
γιατι τοτε ρε συ φιλε δεν αναφερεσε ξεκαθαρα απο την αρχη σε αυτα που ανεφερες μολις τωρα ..παρα στελνεις ενα κειμενο αμφιλεγομενο που μονο εντυπωσεις προκαλει......η ουσια φιλε μου ειναι στην ευθεια οδος που εσυ δεν μπηκε στον κοπο να αντιμετωπισεις.............δεν σου ειπε κανεις να μην πεις την αποψη σου αρκει να την λες ξεκαθαρα

idi
06/12/2004, 13:01
και θελω να ευχαριστήσω ακομα μια φορα δημοσια τη Γιαγια αρκουδα που εχει πολλες φορες λυσει αποριες μου, καταναλώνοντας τον ελευθερο χρονο του!

η σταση του απεναντι στα "τσιπουρα" ειναι 100% αρνητική και ισα ισα ουτε μπυρα δε πινει ο ανθρωπος

οι "μαθητευόμενοι" ηταν ολοι ενηλικες και εχουν ευθηνη των πραξεων τους, αν πινουν τσιπουρα μπυρες ή οτιδηποτε ειναι δικο τους θεμα αποκλειστικά ...

αν δε σου αρεσει στη τελικη antinis111... κανε μας τη τιμη ΚΑΙ ΜΗ ΞΑΝΑΡΘHΣ στο μαθημα οκ? Εγω εχω ακομα πολλα πραματα να μαθω μιας και ειμαι «νεος και άπειρος»

afrotwin
06/12/2004, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
δεν ειρωνεύομαι την γιαγιά αρκούδα, σχολιάζω με σαρκαστικό τρόπο το μάθημα.
η γιαγιά αρκούδα μου φάνηκε καλός άνθρωπος αν μη τι άλλο και με τις καλύτερες προθέσεις.
όμως ένα θέμα όπως η γρήγορη οδήγηση μοτοσικλέτας (συμπεριλαμβανομένης και αυτής με τα 170 άλογα), εκτώς από καλές προθέσεις απαιτεί επαγγελματισμό.
Το λάθος της Γιαγιάς Αρκούδας (κατά τη γνώμη μου πάντα) και ο λόγος των αρνητικών μου σχολίων ήταν ότι δεν γνώριζε τους μαθητές του.
Θέλεις να πεις πέντε πράγματα? χώρισέ μας σε ομάδες ανάλογα με τις γνώσεις μας, ανάλογα με το τι οδηγάμε, προσαρμόσου στις ανάγκες μας, έλενχε την πρόοδό μας και προχώρα.
προσωπικά τα βρήκα ενδιαφέροντα, όμως εγώ έχω περάσει τα 30 και οδηγώ 15 χρόνια μηχανές.
το να λες όμως σε κάποιον που οδηγάει σκούτερ 1 χρόνο τράβα το τιμόνι από την άλλη με 100 χλμ για να μπεις φέτα... πες του τουλάχιστον πριν, να φοράει κράνος, γιατί μάλον θα πέσει.
Μπορείς να του πεις τόσα πράγματα πριν από αυτό.
όπως το να μην πείνει αλκοόλ και να οδηγεί μοτοσυκλέτα.
Αλλά αντί για αυτό στο μάθημα δώσαμε το καλό παράδειγμα πίνοντας μερικά τσίπουρα. ενοείτε πως μετά καβαλήσαμε τις
μηχανές και φύγαμε, γι αυτό σας λέω, δεν μειλάω για την γιαγιά αρκούδα, μηλάω για όλο το μάθημα.
Η λέξη Μάθημα, Διδάσκω, κρύβει κινδύνους, σημαίνει πως αναλαμβάνω ευθύνες, υποχρεώσεις.
και εν πάση περιπτώση, την γνώμη μου λέω, ας κάνετε ότι θέλετε.



o an8ropos exi apolito dikio ke iste antiepagkelmaties
ke na tou dosete ta didaktra piso
i apo piso
to piso exi simasia
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

antonis111
06/12/2004, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
καμια φορα λενε δε θελει κοπο θελει τροπο........
γιατι τοτε ρε συ φιλε δεν αναφερεσε ξεκαθαρα απο την αρχη σε αυτα που ανεφερες μολις τωρα ..παρα στελνεις ενα κειμενο αμφιλεγομενο που μονο εντυπωσεις προκαλει......η ουσια φιλε μου ειναι στην ευθεια οδος που εσυ δεν μπηκε στον κοπο να αντιμετωπισεις.............δεν σου ειπε κανεις να μην πεις την αποψη σου αρκει να την λες ξεκαθαρα
πρώτα απ'όλα γιατί το είχατε γαμήσει το θέμα, όλο για αδερφές και για σχέσεις συζητούσατε τελευταία!
α, και κάτι άσχετο, δεν είπα ποτέ πως οδηγάω γρήγορα. ούτε πως ξέρω τίποτα.
το ότι με καλέσατε κάποιοι σε κόντρες για να μου αποδείξετε πως ήστε καλύτεροι, μάλλον... έχω δίκιο

GST
06/12/2004, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
πρώτα απ'όλα γιατί το είχατε γαμήσει το θέμα, όλο για αδερφές και για σχέσεις συζητούσατε τελευταία!
α, και κάτι άσχετο, δεν είπα ποτέ πως οδηγάω γρήγορα. ούτε πως ξέρω τίποτα.
το ότι με καλέσατε κάποιοι σε κόντρες για να μου αποδείξετε πως ήστε καλύτεροι, μάλλον... έχω δίκιο

εγω αντωνη σε ρωτησα γιατι δεν εβαλεσ το ποστ απο την αρχη με τους προβληματισμους και τις ενστασεις σου ξεκαθαρα αλλα προτειμεισες αυτο το ειρωνικο κειμενο........επειδη καποιοι χαζολογανε και καλα κανουνε...δεν περνει η μπαλα και τους υπολοιπους.......και τελος αν εχεις καποιο θεμα να το συζητησουμε υπαρχει το κουμπακι που σου δινει το δικαιωμα να ανοιξεις μια καινουργια συζητηση....στην ζωη φιλε μου επειδη μαλλον ειμαστε στην ιδια ηλικια πρεπει να ξερεις οτι οτι δινεις παιρνεις ...εβαλες ενα ειρωνικο ποστ και ελαβες την ειρωνικη και απαξιοτικη απαντηση ολων.................δηλαδη τι περιμενες ...δοκιμασε καποιο τροπο που να σεβετε το αλλον σαν γνωμη γενικα γιατι με το να υποτιμασ την νοημοσυνη καποιον εδω μεσα κατατασεσε στην κατηγορια των ηλιθιων

GyPsy
06/12/2004, 13:45
Κοιτα ρε που σιγα-σιγα θα του βαλουν και χερι του ανθρωπου
γιατι δεν τους τα βαζει στο μυαλο σαν το matrix....

Φιλε Αntonis..(ala aman)

Μηπως ηθελες να σου πει και απο που αλλαζει
ταχυτητες το μηχανακι σου?

free rider
06/12/2004, 14:33
Να σου πω ρε Γιώργαρε….

Μήπως γίνεται να οργανώσεις κανένα μάθημα τώρα κοντά ….να φέρω και την βασιλόπιτα….
:beer:
Moto riding school…
Έχω κάτι ψιλοαπορείες τώρα τελευταία έτσι όπως σας διαβάζω με το γυροσκοπικό αποφάσισα να θυμηθώ το μάθημα αλλά ήμουνα κουμπούρας….
Λέμε τώρα που ζεσταθήκαμε….
:sun:

VAL-MPARIERINO
06/12/2004, 15:07
ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΜΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ;;;
ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΡΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΑΣ ΡΕ;;;; ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΜΕ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ;;;
ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ 4 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ 140 ΑΛΟΓΑ;;
ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΓΙΑΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ;;;
Ε ΚΑΙ;;; ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ;;;
ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΓΙΑΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΠΑΝΤΑ.
ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΕ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΙΓΑΚΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΨΙΛΙΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΑΣ;;;
ΕΛΑ ΡΕ;;;


ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΕΞΑΤΕ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΙΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΕΤΣΙ;;;


ΑΝΤΩΝΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΥΣ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΡΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ

afrotwin
06/12/2004, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΜΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ;;;
ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΡΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΑΣ ΡΕ;;;; ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΜΕ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ;;;
ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ 4 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ 140 ΑΛΟΓΑ;;
ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΓΙΑΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ;;;
Ε ΚΑΙ;;; ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ;;;
ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΓΙΑΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΠΑΝΤΑ.
ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΕ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΙΓΑΚΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΨΙΛΙΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΑΣ;;;
ΕΛΑ ΡΕ;;;


ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΕΞΑΤΕ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΙΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΕΤΣΙ;;;


ΑΝΤΩΝΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΥΣ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΡΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ




esi kir ela re
exis katalavi oti o arkoudos afieroni xrono apo tin zoi tou gia na pi se merikous apo emas orismena pragmata pou orismeni 8a katalavoun ke den ine ipoxreomenos na 8eti kanones ala na protini tropous ke ektos ton alon ginete ke mia parea ke enas xavales ke pou afta ine xrisima

ke opios perimeni ma8ima ke texnikes tipou sxoliou malon exi xtipisi karter ke exi ke apetisis tipou tralala
ti alo na po

to ksana leo o arkoudos afieroni xrono apo tin zoi tou anti na ine me tin ikogenia tou ke eksigi orismena pragmata se apirous ke mi
den aresi afto ston ka8e antoni? to kani la8os o arkoudos?
sta @rx1d1@ mas
ke gia enan an8ropo pou prosferete esto ke me la8os tropo to ligotero pou prepi na imaste ine evgnomones
oxi na xrisimopioume xaraktirismous asximous ke opios den to katalaveni afto ine gia ta mpaza
ke o giorgos ne ine filos mas apo ka8e apopsi
ke den dexomaste na ton afisoume aprostatefto enanti opioudipote teliomani isterikou sfeteristi
ke ego den 8elo na ksanakouso kouventa gia ton di8en 8igmeno antoni ke saxles
ke an exi kapies idees ke kapies enstasis as pari ton arkoudo tilefono na tou ta pi
ke an ksanakouso oti dipote asximo gia ton arkoudo 8a fao kana larigki
ke ta panta stin zoi ine 8ema epilogon otan den sou aresi kati ton poulo alios sosti ke epikodomitiki kritiki

Zanzibar
06/12/2004, 15:48
Αρκεί να συνδιαλέγεσαι και τίποτα παραπάνω.

Δεν βάζουμε σε κανέναν πρόστιμο εδώ ότι κι αν πει,το πολύ πολύ να τον στείλουμε.

Εμένα μου άρεσε η άποψη του όταν τεκμηριώθηκε,δηλαδή αν ξέρει ο "δάσκαλος" το κάθε ένα από εσάς και τον πιστεύει κιόλας.

Όσο για τον γιαγιά Αρκούδ έχω να του πω το αίσθημα της ευθύνης είναι το πιο βαρύ πράγμα που όταν σηκώνεται απαιτεί πολύ σκέψη πριν και έναν παράγοντα που οι έλληνες γράφουν στ'αρχίδια τους και λέγεται:

Π Ε Ρ Ι Π Τ Ω Σ Ι Ο Λ Ο Γ ΙΑ


:nono:

afrotwin
06/12/2004, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
Αρκεί να συνδιαλέγεσαι και τίποτα παραπάνω.

Δεν βάζουμε σε κανέναν πρόστιμο εδώ ότι κι αν πει,το πολύ πολύ να τον στείλουμε.

Εμένα μου άρεσε η άποψη του όταν τεκμηριώθηκε,δηλαδή αν ξέρει ο "δάσκαλος" το κάθε ένα από εσάς και τον πιστεύει κιόλας.

Όσο για τον γιαγιά Αρκούδ έχω να του πω το αίσθημα της ευθύνης είναι το πιο βαρύ πράγμα που όταν σηκώνεται απαιτεί πολύ σκέψη πριν και έναν παράγοντα που οι έλληνες γράφουν στ'αρχίδια τους και λέγεται:

Π Ε Ρ Ι Π Τ Ω Σ Ι Ο Λ Ο Γ ΙΑ


:nono:

ego sou exo ena erotima os teleftea praksi prin tin (ekriksi)

ine kaliteri i agnia se oti afora tin odigisi?

i? i opia enimerosi akoma ke me sfalmeno tropo

gia enan odigo motosikletas

ke otan afti tou prosferete xoris amivi

ke tin periptosiologia tin gnorizoun i elines gia afto se ka8e periptosi iparxi periptosi na engrafis sta genitika organa kapiou

lipon agnia?
i imima8ia?
ine ke ta dio xirotera
ke se kamia periptosi to ma8ima tou giorgou den ine imima8ia
opos o giorgos den ine "daskalos" ine enas filos pou prosferete
ke vevea i agonia tou na voi8isi tous alous ine megaliteri apo tin empiria tou parola afta kati exi dosi esto ke elaxista stous alous
i gineka mou stin mixani exi kaliteri simperifora meta apo mia sinantisi me ton giorgo den tin kouvalao pia den me kourazi opos prota

ke ksanarotao olous tous ksipnious ke or8ologistes
ine kaliteri i agnia i i gnosis esto ke me la8os tropo?

Julius
06/12/2004, 16:19
Καλησπέρα και από εμένα

Δεν έχει τύχει να παρευρεθώ σε συναντήσεις που κάνει ο γιαγιάς και δεν έχω άποψη για το τι δείχνει, από τον λίγο που τον έχω συναναστραφεί μέσα από το web ξέρω ότι είναι άτομο που ενδιαφέρετε και εργάζεται για το κοινό καλό πολύ περισσότερο από πολλούς από εμάς, παρ’όλα αυτά θέλω να πω τα εξής για το θέμα :

«μαθήματα οδήγησης σε δημόσιο δρόμο»

Χωρίς να θίξω καθόλου το θέμα «δάσκαλος», «σωστή γνώση», «εμπειρία», «μεταδοτικότητα», κλπ περνάω στο δεύτερο και σημαντικότερο το ύφος το μαθημάτων δηλαδή

Η γνώμη μου είναι ότι εάν το μάθημα γίνεται με σκοπό την ασφαλή οδήγηση και την πρόληψη τυχών «αδιεξόδων που θεωρητικά μπορεί να βρεθεί ένας οδηγός μοτοσικλέτας σε καθημερινή χρήση τότε πολύ σωστά και γίνετε στον δρόμο και χωρίς προστατευτικό εξοπλισμό πίστας (φόρμα) παρά μόνο με καθημερινής χρήσης εξοπλισμό (έτσι δεν πωρώνεται και κανένας επίδοξος vale)

Εάν ο στόχος του μαθήματος είναι να μάθεις να στρίβεις με +40 χιλ και με το γόνατο κάτω, τότε θεωρώ ότι είναι μεγάλη ανοησία και του δασκάλου αλλά ακόμα μεγαλύτερη του μαθητευόμενου που προκειμένου να μάθει να πηγαίνει «τάπα με ασφάλεια!!!!!!!», ρισκάρει την σωματική του ακεραιότητα δοκιμάζοντας στον δρόμο, κάτι που πρέπει να κάνει στην πίστα ΜΟΝΟ και φορώντας πλήρη προστατευτικά.

free rider
06/12/2004, 16:21
E!!! για ξεκολλάτε ρε ....

Το αν σου προσφέρει κάποιος ένα όπλο δεν είναι και υπεύθυνος πως θα το χρησιμοποιήσεις και στο κάτω κάτω της γραφής εγώ ούτε το ξέρω το άτομο ούτε τον έχω δει ποτέ....
πιστεύω όμως ότι όταν κάποιος προσφέρει σε μια κολοκοινωνία που είναι όλο στο δώσε αξίζει το σεβασμό μου .....

ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΠΕΛΟ.....

Zanzibar
06/12/2004, 16:25
Να σου απαντήσω ρε Αφρο,και άσε τις εκρήξεις για άλλη φορά εκτός να θες να κλάσεις,αυτό ελεύθερα αφού μιλάμε βίρτσουαλ.

Η μοτοσυκλέτα είναι ακριβό χόμπυ.Πολύ ακριβό θα έλεγα αν θέλει κάποιος να το κάνει σωστά.Θες και τις φόρμες σου,και τις Σέρρες σου και τα μαθήματα στα Μέγαρα τέλος πάντων όλο το σετάκι.Θεωρώ ότι δεν είναι απλά ένα έξυπνο μέσο μετακίνησης παρά μόνο σε μικρά κυβικά και εντός πόλης.

Η ημιμάθεια σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο.Υπάρχουν άνθρωποι που πήγαν Σέρρες ή Μέγαρα μια φορά και στην επόμενη βόλτα αγοράζαν οικόπεδα.Πόσο μάλλον να σου λέει κάποιος «πρόχειρα»,ο οιοσδήποτε,πως θα πας και τι θα κάνεις.Έχει ευθύνη απλά.Αλλά…δεν απευθύνεται θα μου πεις και σε ανήλικους!
Σωστόν!
Ούτε τον κατηγόρησε κανένας ότι κάνει έγκλημα,απλά ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.
Θα προτιμούσα βέβαια αυτά τα περίπου διδάγματα να τα κάνει ένας συντάκτης περιοδικού που η δουλειά του όλη μέρα είναι δοκιμάζει μηχανάκια και εκτός πίστας οπότε σίγουρα θα έχει να μας πει πολλά και διαπιστωμένα.

Η άγνοια είναι δεδομένο ότι δεν υφίσταται ειδεάλλως GO AWAY FROM BIKES.
Εμείς δεν είμαστε αυτοί που φωνάζουμε,σε σχέση με τους οδηγούς αυτοκινήτων….?

Βέβαια περί κουλαμάρας άγια πράττει ο άνθωπος και σας μεταφέρει τις γνώσεις του αλλά μάλλον κάποιοι φωνάζουμε γιατί τελευταία υπάρχει μια κακή ιδέα…

Η ιδέα ότι αφού μου είπε ότι έτσι γίνεται πα να το κάνω και μετά θα τους πατάω όλους…

Εδώ εντοπίζω το πρόβλημα που λέγεται ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΣΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ & ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ!

Εκεί υπάρχει σοβαρό πρόβλημα ειδικά με τους νέους,άπειρους και ψιλοκαυλωμένους αναβάτες που αγοράζουν R6 για 1ο μηχανάκι…

Με νοάς φαντάζομαι

Julius
06/12/2004, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Το αν σου προσφέρει κάποιος ένα όπλο δεν είναι και υπεύθυνος πως θα το χρησιμοποιήσεις



Ήμαρτον λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει

afrotwin
06/12/2004, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Καλησπέρα και από εμένα

Δεν έχει τύχει να παρευρεθώ σε συναντήσεις που κάνει ο γιαγιάς και δεν έχω άποψη για το τι δείχνει, από τον λίγο που τον έχω συναναστραφεί μέσα από το web ξέρω ότι είναι άτομο που ενδιαφέρετε και εργάζεται για το κοινό καλό πολύ περισσότερο από πολλούς από εμάς, παρ’όλα αυτά θέλω να πω τα εξής για το θέμα :

metafrasi
gia sas den ksero ti kani aftos den exo di tipota den ksero tileo ala 8a po den pirazi giati ke emena manoula den me genise?


«μαθήματα οδήγησης σε δημόσιο δρόμο»

Χωρίς να θίξω καθόλου το θέμα «δάσκαλος», «σωστή γνώση», «εμπειρία», «μεταδοτικότητα», κλπ περνάω στο δεύτερο και σημαντικότερο το ύφος το μαθημάτων δηλαδή

Η γνώμη μου είναι ότι εάν το μάθημα γίνεται με σκοπό την ασφαλή οδήγηση και την πρόληψη τυχών «αδιεξόδων που θεωρητικά μπορεί να βρεθεί ένας οδηγός μοτοσικλέτας σε καθημερινή χρήση τότε πολύ σωστά και γίνετε στον δρόμο και χωρίς προστατευτικό εξοπλισμό πίστας (φόρμα) παρά μόνο με καθημερινής χρήσης εξοπλισμό (έτσι δεν πωρώνεται και κανένας επίδοξος vale)

ena apo ta slogkan tou giagiou ine afta den ta efarmozoume ston dromo pou iparxoun aproopta ala se pista mono ntimeni katalila

Εάν ο στόχος του μαθήματος είναι να μάθεις να στρίβεις με +40 χιλ και με το γόνατο κάτω, τότε θεωρώ ότι είναι μεγάλη ανοησία και του δασκάλου αλλά ακόμα μεγαλύτερη του μαθητευόμενου που προκειμένου να μάθει να πηγαίνει «τάπα με ασφάλεια!!!!!!!», ρισκάρει την σωματική του ακεραιότητα δοκιμάζοντας στον δρόμο, κάτι που πρέπει να κάνει στην πίστα ΜΟΝΟ και φορώντας πλήρη προστατευτικά.

pali ta idia na min ta leo
den didaski o an8ropos i kalitera apla protini...
ke den protini na pigenis tapa ston dromo ala tin sosti antimetopisi tis mixanis se periptosi ksafnikou provlimatos ston dromo ite sto odostroma ine afto ite kinoumeno ke tin sosti topo8etisi tou somatos analogos ton periptoseon
ke pos strivoume mesa stin strofi ke pos vgenoume apo afti
to oti kalitera na kentraroume to keno anti to mprostino aftokinito ke ala tetia
episis xrisimopioi to giroskopiko fenomeno ke prospa8i na to eksigisi ke mexri eki

ma ti diaolo sas parapone8ike to pragmatiko sxolio oti tou trote pelates?
pite tous oti afti den ine pelates tous giati den exoun mia periousia na dosoun

re jul me gia ta elinika sou pane leme....:lol:

idi
06/12/2004, 16:37
zan, val και jul εχετε δικιο. ο αρκουδος ομως τα ιδια ακριβώς πραματα μας λεει και εμας.

Κανενας δε προετρεψε να παμε να "ξυσουμε" κτλ... αυτες ειναι ΔΙΚΕΣ μας μαλακιες και οχι του Γιωργου.

Αν βρεθειτε σε "μαθημα" με τον αρκουδο θα σας φυγουν οι επιφυλάξεις γιατι ο ανθρωπος διδασκει (αι διδασκόμενος) εγκράτεια και επιφυλακτικότητα κατα την οδηγηση

και φυσικα τα πραματα ειναι οπως τα λεει ο zan και ο καθενας εχει ευθυνη για τον εαυτο του, όντας ολοι ενήλικοι!

Τεσπα προτιμώ να ακουω οσο το δυνατον περισσοτερα πραματα, εστω και αν δεν ειναι απο επαγγελματιες, και να διασταυρώνω αυτα με τις προσωπικες μου εμπειρίες και με τα βιβλια που διαβαζω (ή απο τις πληροφοριες στο internet) παρα να μενω στην ημιμάθεια του «οδηγω 40 χρονια»...

να εισαστε ολοι καλα

free rider
06/12/2004, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Ήμαρτον λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει

Απλά σου είναι δύσκολο να καταλάβεις την αίσθηση της υπερβολής

free rider
06/12/2004, 16:40
ΟΠΛΟ = ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΠΟΛΕΜΟ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ

periklisk
06/12/2004, 16:42
Ρε σεις το έχουμε ξεχειλώσει το θέμα....

Δε δίνει καμιά διάλεξη ο άνθρωπος..... Πέντε κουβέντες λέει που μπορούν να μας βοηθήσουν να οδηγούμε με ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

Πέντε κουβέντες που μπορεί ο οποιοσδήποτε έχει παρακολουθήσει και έχει καταλάβει αυτά τα μαθήματα να τις μεταφέρει βοηθώντας αυτούς που δεν ξέρουν να οδηγούν σωστότερα....

Επειδή έχω παρακολουθήσει αρκετές φορές τα "μαθήματα" (σε εισαγωγικά γιατί κολλήσαμε με τις λέξεις) έχω να πω πως αν κάποιος προσέξει αυτά που λέει θα βρει μέσα στις φράσεις αρκετές φορές τις λέξεις ασφάλεια, προσοχή κλπ.....

Γιατί πυροβολήτε μια προσπάθεια που μόνο καλό μπορεί να προσφέρει δεν έχω καταλάβει ακόμα.....

afrotwin
06/12/2004, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar


Να σου απαντήσω ρε Αφρο,και άσε τις εκρήξεις για άλλη φορά εκτός να θες να κλάσεις,αυτό ελεύθερα αφού μιλάμε βίρτσουαλ.

Η μοτοσυκλέτα είναι ακριβό χόμπυ.Πολύ ακριβό θα έλεγα αν θέλει κάποιος να το κάνει σωστά.Θες και τις φόρμες σου,και τις Σέρρες σου και τα μαθήματα στα Μέγαρα τέλος πάντων όλο το σετάκι.Θεωρώ ότι δεν είναι απλά ένα έξυπνο μέσο μετακίνησης παρά μόνο σε μικρά κυβικά και εντός πόλης.

Η ημιμάθεια σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο.Υπάρχουν άνθρωποι που πήγαν Σέρρες ή Μέγαρα μια φορά και στην επόμενη βόλτα αγοράζαν οικόπεδα.Πόσο μάλλον να σου λέει κάποιος «πρόχειρα»,ο οιοσδήποτε,πως θα πας και τι θα κάνεις.Έχει ευθύνη απλά.Αλλά…δεν απευθύνεται θα μου πεις και σε ανήλικους!
Σωστόν!
Ούτε τον κατηγόρησε κανένας ότι κάνει έγκλημα,απλά ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.
Θα προτιμούσα βέβαια αυτά τα περίπου διδάγματα να τα κάνει ένας συντάκτης περιοδικού που η δουλειά του όλη μέρα είναι δοκιμάζει μηχανάκια και εκτός πίστας οπότε σίγουρα θα έχει να μας πει πολλά και διαπιστωμένα.

Η άγνοια είναι δεδομένο ότι δεν υφίσταται ειδεάλλως GO AWAY FROM BIKES.
Εμείς δεν είμαστε αυτοί που φωνάζουμε,σε σχέση με τους οδηγούς αυτοκινήτων….?

Βέβαια περί κουλαμάρας άγια πράττει ο άνθωπος και σας μεταφέρει τις γνώσεις του αλλά μάλλον κάποιοι φωνάζουμε γιατί τελευταία υπάρχει μια κακή ιδέα…

Η ιδέα ότι αφού μου είπε ότι έτσι γίνεται πα να το κάνω και μετά θα τους πατάω όλους…

Εδώ εντοπίζω το πρόβλημα που λέγεται ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΣΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ & ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ!

Εκεί υπάρχει σοβαρό πρόβλημα ειδικά με τους νέους,άπειρους και ψιλοκαυλωμένους αναβάτες που αγοράζουν R6 για 1ο μηχανάκι…

Με νοάς φαντάζομαι


kala pou mou protines na klaso giati to ixa ksexasi ke ixa mia foskosi pou ponage stin kiliaki xora
lipon kirie zanusi den ksero ana afta ta les san idravlikos-dikigoros i san eleoxromatistis-zaxaroplastis
ke epidi vare8ika trava pesta sta pedia pou kati ema8an apo afto

ke as apantas me tipota se afto pou se rotame ke me to zori provlima den iparxi psaxte na ektono8ite pou8ena alou ke afou pou stin ousia protinete ine

agoraste agro xoris na pate ston arkoudo

i agoraste agro afou pate ston arkoudo

afou sto klanofornia scool apokliete na pate giati den pi8ete i aderfi sas na kani pezodromio gia na vrite ta lefta

na po kiala?

i akoma kalitera aqoraste agro afou exete pai sto koulofornia scool ala tote 8a ton exete agorasi me stil
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

den mas xezis re ntal.......

periklisk
06/12/2004, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
zan και val εχετε δικιο. ο αρκουδος ομως τα ιδια ακριβώς πραματα μας λεει και εμας.

Κανενας δε προετρεψε να παμε να "ξυσουμε" κτλ... αυτες ειναι ΔΙΚΕΣ μας μαλακιες και οχι του Γιωργου. Αν βρεθειτε σε "μαθημα" με τον αρκουδο θα σας φυγουν οι επιφυλάξεις γιατι ο ανθρωπος διδασκει (Αι διδασκόμενος) εγκράτεια και επιφυλακτικότητα κατα την οδηγηση

και φυσικα τα πραματα ειναι οπως τα λεει ο zan και ο καθενας εχει ευθυνη για τον εαυτο του, όντας ολοι ενήλικοι!

Τεσπα προτιμώ να ακουω οσο το δυνατον περισσοτερα πραματα, εστω και αν δεν ειναι απο επαγγελματιες, και να διασταυρώνω αυτα με τις προσωπικες μου εμπειρίες και με τα βιβλια που διαβαζω (ή απο τις πληροφοριες στο internet) παρα να μενω στην ημιμάθεια του «οδηγω 40 χρονια»...

να εισαστε ολοι καλα

σωστόν λέμε

Zanzibar
06/12/2004, 16:47
Άσε να απαντήσει κανένας με σοβαρό μηχανάκι,εσύ δεν κινδυνεύεις ρε φίλε...




Δεν θέλουμε να ξεσπάσουμε πουθενά ακόμα μετράμε πόνο και μην γίνεσαι εριστικός δεν υπάρχει λόγος εκτός αν στραβογάμησες αλλά δεν σου φταίει κανένας.

Σου μιλάω όπως θα σου μίλαγα αν ήσουν μπροστά μου.

afrotwin
06/12/2004, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
zan, val και jul εχετε δικιο. ο αρκουδος ομως τα ιδια ακριβώς πραματα μας λεει και εμας.

Κανενας δε προετρεψε να παμε να "ξυσουμε" κτλ... αυτες ειναι ΔΙΚΕΣ μας μαλακιες και οχι του Γιωργου.

Αν βρεθειτε σε "μαθημα" με τον αρκουδο θα σας φυγουν οι επιφυλάξεις γιατι ο ανθρωπος διδασκει (αι διδασκόμενος) εγκράτεια και επιφυλακτικότητα κατα την οδηγηση

και φυσικα τα πραματα ειναι οπως τα λεει ο zan και ο καθενας εχει ευθυνη για τον εαυτο του, όντας ολοι ενήλικοι!

Τεσπα προτιμώ να ακουω οσο το δυνατον περισσοτερα πραματα, εστω και αν δεν ειναι απο επαγγελματιες, και να διασταυρώνω αυτα με τις προσωπικες μου εμπειρίες και με τα βιβλια που διαβαζω (ή απο τις πληροφοριες στο internet) παρα να μενω στην ημιμάθεια του «οδηγω 40 χρονια»...

να εισαστε ολοι καλα

soston ksanaleme!!!!

VAL-MPARIERINO
06/12/2004, 16:50
Δεν θέλω να κατηγορήσω τον ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ, απλά μπορεί να διαφωνω με ορισμένα πράγματα όπως χαρακτηριστικά ανέφερα τι λέμε και σε ποιον το λέμε, αν μου λέγατε εμενα στα 17 μου για γυροσκοπικό φαινόμενο θα προσπαθούσα να ξύσω με το παπί μου, αν μου το πεις τώρα μπορεί να πάω με +40 και ασφάλεια.

Γι αυτό στα μαθήματα που έχει παρακολουθήσει ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ χωρίζοντε σε γκρουπάκια και δεν είναι τυχαίο.

Σαφώς η γνώση και η πληροφορία που σου προσφέρει ένας άνθρωπος απλόχερα είναι με αξία ανεκτίμητη και μπράβο στον συγκεκριμένο που το κάνει.

Παραπάνω μου την έδωσε που πήγατε να φάτε τον Αντωνη που δεν τον ξέρω κιόλας επειδή σας μίλησε ειρωνικά. Και ξαναλέω ε και;;;
Εσεις που είστε άνθρωπες με ευγενικά αισθήματα, μερικοί δηλαδή γιατί καποιοι τρώνε και λαρύγγια από ότι είδα, πειστε τον ότι κάνει εν μέρη λάθος. Γιατι λαμπαδιάσατε;;;


Τεσπα το θέμα είναι η ασφαλειά μας και αν κάποιοι έχουμε-εχουνε την διαφορετική αποψη για τον τρόπο των μαθημάτων είναι και μόνο γι αυτό τον λόγο.

afrotwin
06/12/2004, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
Άσε να απαντήσει κανένας με σοβαρό μηχανάκι,εσύ δεν κινδυνεύεις ρε φίλε...


kanis akoma megalitero la8os ego me to plintirio stegnotirio kindinevo perisotero




Δεν θέλουμε να ξεσπάσουμε πουθενά ακόμα μετράμε πόνο και μην γίνεσαι εριστικός δεν υπάρχει λόγος εκτός να στραβογάμησες...

ke o ponos pou les iparxi akoma ke stin gineka mou pou den exi di pote ton filo poso ego pou ipa mia kouventa ke ida ligo ke katalava pola ke pou den exi simasia pao ke pnigome epi tou 8ematos. ke aganakto asxima otan den katalavenoume to pio aplo ke ginomaste pikri me ena atomo pou den to aksizi me tin kamia pou leei ke to agapimeno mou pedi...
ke ego panta stravogamo file ta klasika ine vareta pia gia mas mia mera 8a se enimeroso......:wave2:

afiste ton giagio isixo leme ke na kserete ti lete giati den vriskoume ke xartia na kovoume fortotikes iparxi elipsi..

Zanzibar
06/12/2004, 16:59
Τα λέμε απλά από άγχος ίσως κι από τρομάρα…

:)

crs-k
06/12/2004, 16:59
Τι να σας κανω που μπηκα αργα στο σπιτι ...

Ζαν ...

Δεν ησουνα και δεν ξερεις.
Ο Γιαγιας παντα ηταν πολυ σωστος, οσον αφορα την "ασφαλη οδηγηση" την οποια διδασκει και ευαγγελιζεται.
Αρκει να σου πω οτι ξεκιναει λεγοντας παντα οτι η αγωνιστικη γραμμη που βλεπουμε στην τηλεοραση, ΔΕΝ μπορει να ισχυσει στον δρομο !!!
Απο 'κει και μετα αν καποιοι γιναν καλυτεροι απο αυτα που ειπε και ΑΚΟΥΣΑΝ, δεν νομιζω πως "φταιει"αυτος!

Σιγουρα δεν καταλαβες ουτε το υφος ουτε τον τροπο του Αντωνη.
Απλα να σου θυμησω οτι ειναι αυτος που στο πρωτο του μολις ποστ, εβγαλε αχρηστα λιγο πολυ ΟΛΑ τα μηχανακια που κυκλοφορουν !!!
Και ακομα αυτος που ειπε οτι αφου περασε απο σχεδον τα παντα, αποφασησε πως το καλυτερο ταξιδι, Αθηνα - Θεσσαλονικη γινεται με βεσπα ...


Αντωνακη ...
Ναι αγορι μου ...
Εγω ημουνα το Μαυρο Προβατο !
Ομολογω ενωποιον ολου του Forum οτι ειπια δυο τσιπουρα κατα την διαρκεια του μαθηματος. Βεβαια το οτι εγω τα εχω ξαναπαρακολουθησει και τα εμπεδωσει, φανταζομαι δεν εχει καμμια σημασια ...
Παντως σου ευχομαι καποια μερα να μπορεις κι εσυ να πιεις δυο τσιπουρα και καβαλησεις μετα την μηχανη σου για να πας στα δυο αγγελουδια σου που σε περιμενουν, ΣΩΟΣ και ΑΒΛΑΒΗΣ, οπως κανω εδω και χρονια εγω ... :wave2:

idi
06/12/2004, 16:59
Ειρηνη (και Μαρια και Ελενη) ημην τεκνα μου

παμε για κανα μπυρονιο να ηρεμησουμε γιατι και εγω εχω τρελαθει στο τρεξιμο σημερα και βλεπω αστερακια :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

crs-k
06/12/2004, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Ειρηνη (και Μαρια και Ελενη) ημην τεκνα μου

παμε για κανα μπυρονιο να ηρεμησουμε γιατι και εγω εχω τρελαθει στο τρεξιμο σημερα και βλεπω αστερακια :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Περιμενε λιγες ωρες να βραδυασει ρεεεε ...

Να ξεθυμανουν και τα τσιπουρα !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Zanzibar
06/12/2004, 17:04
Δεν χρειάζεται να απολογηθείς για τίποτα ρε φίλε…
Αλοίμονο!

Είπαμε μια κουβέντα γίναν 3 αλλά η ουσία που πρέπει να μείνει είναι μία…

Το νου μας!

:look:

stefanos
06/12/2004, 17:06
Λοιπόν τα τσίπουρα δίνουν αρκετά χιλιόμετρα τελική
και πολύ καλύτερο κράτημα στη στροφή.

Σπ'ερα σε όλο τον καλό κόσμο και απο το πεζοδρόμιο.

Zanzibar
06/12/2004, 17:07
Μας γερνάν τα βιώματα …

Γαμώτο…

:sick:

crs-k
06/12/2004, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar


Δεν χρειάζεται να απολογηθείς για τίποτα ρε φίλε…
Αλοίμονο!

Είπαμε μια κουβέντα γίναν 3 αλλά η ουσία που πρέπει να μείνει είναι μία…

Το νου μας!

:look:


Με εφερε σαν το ΚΑΚΟ καραδειγμα ρε Ζαν, γι' αυτο αισθανθηκα την αναγκη ... :wave2:

crs-k
06/12/2004, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Λοιπόν τα τσίπουρα δίνουν αρκετά χιλιόμετρα τελική
και πολύ καλύτερο κράτημα στη στροφή.

Σπ'ερα σε όλο τον καλό κόσμο και απο το πεζοδρόμιο.


Αυτο ξαναπεστο ρε Στεφανε !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Zanzibar
06/12/2004, 17:10
Έχεις την εντύπωση ότι είμαι εγώ ή αυτός το καλό παράδειγμα…


;)

crs-k
06/12/2004, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar


Έχεις την εντύπωση ότι είμαι εγώ ή αυτός το καλό παράδειγμα…


;)


Οχι βεβαια !!! :mad:


Αν ησουν "καλο παραδειγμα" δεν θα σου απανταγα καν !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Μικρή Λουλού
06/12/2004, 17:19
ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ,ΕΙΧΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ Ο ΖΑΝ,ΒΑΛ ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΟΓΩ ΥΦΟΥΣ..
ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ(ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ),ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ,ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΗΣΑΝ ΕΚΕΙ ΕΦΥΓΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΑΝ.
ΠΡΑΓΜΑ,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ,ΘΕΤΙΚΟ.
ΟΣΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ Σ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ,ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΚΑΚΗ ΤΗΝ ΙΔΕΑ,ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ 2ο,Η 3ο level,ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ςΒΡΙΣΚΕ ΚΑΘΕΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΒΑΛ,ΓΙΑ ΤΗΝ "ΕΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ" ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑΝ,ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙ ΤΟ ΕΠΙΛΗΨΙΜΟ ΕΧΕΙ..??
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΛΑΜΠ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΘΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΚΑΛΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Σ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ,ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ "Ο ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΤΟΝ ΛΙΘΟΝ ΒΑΛΛΕΤΩ.."


ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΙΣΠΡΑΤΤΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΖΑΝ ΚΑΙ Ο ΒΑΛ,ΚΑΙ ΕΡΜΗΝΕΥΩ ΤΟ ΥΦΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ Μ'ΑΥΤΟ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ.

ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΟΛΟΙ,ΚΙ ΑΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΜΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΦΤΑΣΑΜΕ.

Θάνος
06/12/2004, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΙΣΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ

Νομίζω Θανάση ότι αυτό είναι κατά βάθος και η ουσία...

Όπως και άλλοι, έτσι κι εγώ μετά τα μαθήματα του 0300 έζησα μία σημαντική πτώση.

Το αν και κατά πόσο ευθύνονται τα μαθήματα γι'αυτό, θα ήταν ένα καλό θέμα προς συζήτηση πίνοντας όμως καφέ και όχι εδώ μέσα...

Εκείνο που θα πω είναι πως οι πτώσεις όσο καβαλάμε μηχανή θα είναι δυστυχώς πάντα ένα κακό ενδεχόμενο. Το μόνο όμως που κυρίως μπορούμε να κατηγορούμε γι'αυτό είναι η ημιμάθεια μας... :(

crs-k
06/12/2004, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Νομίζω Θανάση ότι αυτό είναι κατά βάθος και η ουσία...

Όπως και άλλοι, έτσι κι εγώ μετά τα μαθήματα του 0300 έζησα μία σημαντική πτώση.

Το αν και κατά πόσο ευθύνονται τα μαθήματα γι'αυτό, θα ήταν ένα καλό θέμα προς συζήτηση πίνοντας όμως καφέ και όχι εδώ μέσα...

Εκείνο που θα πω είναι πως οι πτώσεις όσο καβαλάμε μηχανή θα είναι δυστυχώς πάντα ένα κακό ενδεχόμενο. Το μόνο όμως που κυρίως μπορούμε να κατηγορούμε γι'αυτό είναι η ημιμάθεια μας... :(


Συμφωνω και με τους δυο σας.
Μπορει τα "μαθηματα" να σε οδηγησουν και σε καποιες "κακες στιγμες" λογω της αυτοπεπιθησης που αποκτας.
Το θεμα ομως ειναι τελικα πως εμπαιδωνει ο καθενας το μαθημα ...

Μετα την "αυτοπεποιθηση" που απεκτησα, ετυχε και δεν ειχα καποια πτωση. Παντα ομως στο βαθος του μυαλου μου υπαρχει η υποψια οτι πιθανον να εχω καποια και με περισσοτερα απ' οτι πριν. Αυτο το λαμβανω υπ' οψιν μου και φροντιζω να ειμαι παντα (ή σχεδον παντα) κατω απο τα ορια της μηχανης ...

Δεν μπορω ομως να ξεχασω τις αρχες (μετα τα μαθηματα) που οταν βρισκομουνα στην δυσκολη (φρενα του πανικου και παλι δεν χωραγα στην στροφη), μου ερχοταν στο νου οι υποδειξειες και "πεταγα" την μηχανη κατω και εστριβα μια χαρα, ενω μου "λειπανε" και χιλιομετρα ... :lol:

VAL-MPARIERINO
07/12/2004, 13:01
που το εχω ντερτι να σε προλάβω μια μέρα να πλύνεις το μηχανάκι μου:winka:

Την τραγικότητα του συμβάντος την ζούμε όλοι πιστεύω και αν θες εγω ίσως λιγότερο από κάποιους άλλους αλλα το θέμα δεν είναι αυτό.

Απλά πιστεύω ότι ο Αντώνης (που επαναλαμβάνω ότι το παληκάρι δεν το ξέρω) είπε τα πράγματα λίγο διαφορετικά και όχι ΕΙΡΩΝΙΚΑ, αν θες λίγο ¨¨πονηρά¨¨ για να σας προβληματίσει ίσως.

Για τις συναντήσεις σας εγώ δεν έχω καμία αντίρηση και κανένα πρόβλημα και μπράβο στον ΓΙΑΓΙΑ που δεν τα κρατάει για πάρτυ του και σας τα λέει και εσας, επαναλαμβάνω.

Και εγώ ρωτάω πράγματα άλλους που ξέρουν εκατομύρια πράγματα παραπάνω από εμένα που δεν ξέρω τίποτα, αλλά όταν τους λέω θα μου δείξεις;; σε χαλαρούς ρυθμούς ρε παιδί μου, ξέρεις τι απαντάνε;; ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ!!!

Η ΓΙΑΓΙΑ εκει τα έμαθε και όχι στον δρόμο.

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΟΔΗΓΗΣΗ!!!

Το ξέρω ότι δεν μιλάτε μόνο για γρηγορη οδήγηση αλλά και για άλλα θέματα και πάλι μπράβο.

Και θα διαφωνήσω με τον idi που έχει την άποψη, ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ και τετοια.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ (γι αυτο σας την ειπα, γιατι δεν ειστε η παρεα σας, αλλα η παρέα του moto αφού συναντιέστε μέσω ενός post και άρα έρχεται όποιος θέλει) ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ Ή ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ.

Ασχολήθηκα με το όλο θέμα και μόνο για να προσέξουμε λίγο παραπάνω την ασφάλεια μας.

Την καλημερα μου:)

afrotwin
07/12/2004, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
που το εχω ντερτι να σε προλάβω μια μέρα να πλύνεις το μηχανάκι μου:winka:

Την τραγικότητα του συμβάντος την ζούμε όλοι πιστεύω και αν θες εγω ίσως λιγότερο από κάποιους άλλους αλλα το θέμα δεν είναι αυτό.

Απλά πιστεύω ότι ο Αντώνης (που επαναλαμβάνω ότι το παληκάρι δεν το ξέρω) είπε τα πράγματα λίγο διαφορετικά και όχι ΕΙΡΩΝΙΚΑ, αν θες λίγο ¨¨πονηρά¨¨ για να σας προβληματίσει ίσως.

Για τις συναντήσεις σας εγώ δεν έχω καμία αντίρηση και κανένα πρόβλημα και μπράβο στον ΓΙΑΓΙΑ που δεν τα κρατάει για πάρτυ του και σας τα λέει και εσας, επαναλαμβάνω.

Και εγώ ρωτάω πράγματα άλλους που ξέρουν εκατομύρια πράγματα παραπάνω από εμένα που δεν ξέρω τίποτα, αλλά όταν τους λέω θα μου δείξεις;; σε χαλαρούς ρυθμούς ρε παιδί μου, ξέρεις τι απαντάνε;; ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ!!!

Η ΓΙΑΓΙΑ εκει τα έμαθε και όχι στον δρόμο.

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΟΔΗΓΗΣΗ!!!

Το ξέρω ότι δεν μιλάτε μόνο για γρηγορη οδήγηση αλλά και για άλλα θέματα και πάλι μπράβο.

Και θα διαφωνήσω με τον idi που έχει την άποψη, ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ και τετοια.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ (γι αυτο σας την ειπα, γιατι δεν ειστε η παρεα σας, αλλα η παρέα του moto αφού συναντιέστε μέσω ενός post και άρα έρχεται όποιος θέλει) ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ Ή ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ.

Ασχολήθηκα με το όλο θέμα και μόνο για να προσέξουμε λίγο παραπάνω την ασφάλεια μας.

Την καλημερα μου:)


file mou aporo afou den exis idea ti ginete me ton arkoudo pos exis apopsi
afto ine periergo fenomeno ala oxi asini8isto gia tous elines
min mou pis oti sou ipe kapios ti ginete ke katalaves?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke to olo ma8ima as to poume etsi ginete gia tin asfalia mas
tin opia oloi tin efxomaste se olous

ego vare8ika na apantao se asxetous me to 8ema
sas efxaristoume pou niazeste gia tin asfalia mas
ala ke emis afto kanoume
niazomaste gia tin asfalia mas
den imaste ili8ioi opos 8elete na mas parousiasete
ke na nomizoume diafora trela tou tipou o dromos ine pista i to sovrako ine kapelo:rotflmao:
empasi periptosi mas ta priksate me tin asxetosini sas
ke ka8omaste ke apantame se atoma pou den kseroun ti lene

eleossss
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dela
07/12/2004, 13:29
file mou aporo afou den exis idea ti ginete me ton arkoudo pos exis apopsi
afto ine periergo fenomeno ala oxi asini8isto gia tous elines
min mou pis oti sou ipe kapios ti ginete ke katalaves?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Και εγώ απορώ που απορείς άρα γιατί να απορούμε.....ρε τι γέλιο που έχεις λέμε......:lol: :lol: :lol:

Πάντως γαμώ τα λες.....

VAL-MPARIERINO
07/12/2004, 13:56
ρε να διαβάζεις ξέρεις;;; Ειδες σε ποιον απευθυνθηκα;;; Τι πετάγεσαι σαν πορδή;;;
Το θέμα ξέρεις ποιο είναι ρε μαλάκα άφρο;;;


ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΩΝ


Αν περιμένει ο Αρκούδας να μάθεις εσύ ρε μόμολο την γάμησε.

Αιντε μαλακα εισαι και μεγαλύτερος και όλο μαλακίες λες.

hornet
07/12/2004, 14:02
Λεωνιδα μαζεψου δεν ξερεις σε ποιους μιλας και το τι εμπειρια εχουν γενικοτερα δεν ξερεις τιποτα.

Χαλαρωσε λιγακι την γνωμη του λεει ο ανθρωπος δεν σε βαλαμε εδω δικηγορο κανενος!!!!!!

Αν θελησει κατι να πει ο γιωργος ας ερθει να το πει!

Και δεν σε πιεσε κανεις να απαντησεις σε κανεναν ετσι ωστε να δυσανασχετεις κιολας

Θάνος
07/12/2004, 14:18
Όταν πήγα να κάνω τα μαθήματα του 0300 κανείς δεν ζήτησε το βιογραφικό μου.

Κανείς δεν με ρώτησε πόσο καιρό οδηγάω.
Κανείς δεν με ρώτησε αν έχω ψυχολογικά προβλήματα τον τελευταίο καιρό
Αν έχω κοιμηθεί καλά το βράδυ ή αν μπορώ να οδηγήσω τέλος πάντων και άλλα τέτοια συναφή...

Εκτός απ'αυτό, τη μέρα εκείνη έκανε τρελλό καύσωνα! Σε κάθε διάλειμμα έπινα καφέ και δύο μπουκάλια νερό.

Κανείς δεν ασχολήθηκε ιδιαίτερα μαζί μου, αρκεί να είχα το δίπλωμα περισσότερο από 2 χρόνια... Άλλωστε σε αντιμετωπίζουν σαν να μην ξέρεις τίποτα!

Τα γκρουπ που δημιουργήθηκαν σκοπό είχαν μόνο να μοιραστούν οι μαθητές σε ίσα μέρη για να μην είναι όλοι μαζί στην πίστα και να μπορούν να τους παρακολουθήσουν οι εκπαιδευτές.

Όλα αυτά τα λέω για εκείνους που έχουν την εντύπωση ότι στα μαθήματα περνάς από συνέντευξη πριν σε βάλουν στην πίστα, χωρίς αυτό να σημαίνει όμως ότι δεν υπάρχει και ασφάλεια. Και ασθενοφόρο υπήρχε και συνεχής επιτήρηση και γενικά καλή οργάνωση.

Από εκεί και πέρα, κανείς δεν μας έκανε μάθημα αγωνιστικής οδήγησης όπως νομίζουν οι περισσότεροι. Ό,τι ειπώθηκε αφορούσε μόνο στην ασφάλεια και τεκμηριώθηκε με τρόπο που δεν σηκώνει κουβέντα ή αμφιβολίες. Αυτά είναι στοιχειώδη και θα έπρεπε να τα ξέρουν όλοι όσοι οδηγάνε μηχανή ανεξαιρέτως γιατί από μόνος του δεν υπάρχει περίπτωση κανένας να τα μάθει...

Αν τώρα κάποιος μετά απ'αυτό αισθάνεται ότι τα έμαθε όλα και είναι έτοιμος να τους πατήσει όλους, τότε φταίει ο κακός του εαυτός και η βίδα που του λασκάρισε, αλλά όχι τα μαθήματα. Αυτό ισχύει παντού!

Στο θέμα του Γιώργου (ΓΙΑΓΙΑ)...

Η λέξη "μάθημα" καθιερώθηκε κατ'ευφημισμό και δεν έχει καμμία σχέση με αυτά που νομίζετε.

Θεωρώ δεδομένο ότι όποιος πάει σε μία τέτοια συνάντηση ξέρει ήδη να οδηγάει μηχανή, ξέρει ήδη πώς να χρησιμοποιεί το συμπλέκτη και τις ταχύτητες (...), φοράει ήδη το κράνος του και τον απαραίτητο εξοπλισμό και δεν περιμένει από κανέναν Αρκούδο να του το μάθει.

Συμφωνώ ότι σε μία παρέα 20-30 μηχανών άγνωστων μεταξύ τους, ο κίνδυνος είναι αυξημένος, και μόνο σε αυτό έχω ένσταση.

Αν και από την αρχή ήμουν υπέρ της προσπάθειας του Γιώργου, πρέπει να παραδεχτώ με αυτά που διαβάζω και όπως τα συζητάω με άλλους ότι ίσως θα ήταν καλύτερο να μην γίνεται μετά η εξάσκηση με όλο το μπουλούκι στους δημόσιους δρόμους...

Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο όλη αυτή η συζήτηση να λειτουργεί σαν ερέθισμα για κάποιον να δηλώσει αμέσως συμμετοχή σε κάποιο από τα μαθήματα που οργανώνονται και να τα κάνει σωστά. Άλλωστε με 150€ τα μαθήματα του 0300 και προσιτά είναι και πολυ ικανοποιητικά για τους περισσότερους, αλλά και μία καλή αρχή...

afrotwin
07/12/2004, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Λεωνιδα μαζεψου δεν ξερεις σε ποιους μιλας και το τι εμπειρια εχουν γενικοτερα δεν ξερεις τιποτα.

Χαλαρωσε λιγακι την γνωμη του λεει ο ανθρωπος δεν σε βαλαμε εδω δικηγορο κανενος!!!!!!

Αν θελησει κατι να πει ο γιωργος ας ερθει να το πει!

Και δεν σε πιεσε κανεις να απαντησεις σε κανεναν ετσι ωστε να δυσανασχετεις κιολας

den mou les filarako
les na me endiaferi se pious milao?
8es na mou pis oti to oti ipostirizoun enan an8ropo apodedigmena ili8io
o opios mas apokalese ili8ious ke ego den ksero ti alo
na katso na tous dexome xoris antilogo
ke ti alo mou les an tixene na se sinantiso ke tipota tipoi se kanoun mavro sto ksilo na min epemvo giati den ime dikigoros sou?
ke ton giorgo ton 8eoro filo mou ton simpa8o ton apodexome ke ton ipostirizo
ke ti saxles lete

ektos ke an kserete kati pou den ksero
ke prepi na mou to pis me pm

afrotwin
07/12/2004, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
ρε να διαβάζεις ξέρεις;;; Ειδες σε ποιον απευθυνθηκα;;; Τι πετάγεσαι σαν πορδή;;;
Το θέμα ξέρεις ποιο είναι ρε μαλάκα άφρο;;;


ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΩΝ


Αν περιμένει ο Αρκούδας να μάθεις εσύ ρε μόμολο την γάμησε.

Αιντε μαλακα εισαι και μεγαλύτερος και όλο μαλακίες λες.

filarako den sini8izo na dino eksigisis se kanena gia to ti kano ke ti katalaveno ke genika ti kano oute perimeno kapias apodoxis apo felous ka8e idous
to 8ema afora ke emena gia simetexo kata kerous se afta ta ma8imata
ke to ti exo ma8i to exo grameno sta genitika mou organa
ke den sto dixno giati an skipsis na to dis 8a me kolisis psires
trava tora se kanena kseneroto sintiritiko sinafi na pate gia kana laiko proskinima ke min asxolise me to ti katalaveno ego
ke epidi ime poli malakas na prosexis

dela
07/12/2004, 14:45
εσύ με την σπάθα στα δόντια
και με το μπάλωμα στην μούρη
τώρα μου τα χαλάς....

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να απειλής γιατί
όπως ξέρεις υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι (όπως βλέπεις δεν
είσαι ο μόνος) όπως ο Βαλαντάκος που έχουν και αυτοί φίλοι που δεν
θέλουν να τους ενοχλούν κτλ πόσο μάλλον να τους απειλούν!!!

Και μιας και μιλάμε την ίδια γλώσσα νομίζω
ότι έγινα κατανοητός...

Άρα καλό θα ήτανε να συνεχίσεις να μας διασκεδάζεις
και να αφήσεις τις απειλές...μεγάλα παιδία είμαστε πλέον!!!!!

afrotwin
07/12/2004, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dela
εσύ με την σπάθα στα δόντια
και με το μπάλωμα στην μούρη
τώρα μου τα χαλάς....

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να απειλής γιατί
όπως ξέρεις υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι (όπως βλέπεις δεν
είσαι ο μόνος) όπως ο Βαλαντάκος που έχουν και αυτοί φίλοι που δεν
θέλουν να τους ενοχλούν κτλ πόσο μάλλον να τους απειλούν!!!

Και μιας και μιλάμε την ίδια γλώσσα νομίζω
ότι έγινα κατανοητός...

Άρα καλό θα ήτανε να συνεχίσεις να μας διασκεδάζεις
και να αφήσεις τις απειλές...μεγάλα παιδία είμαστε πλέον!!!!!

kala filarako ama se arxiso ego sta mpinelikia esi stile mou louloudia
epidi ego exo tin misi a8ina filous ke 8igonte

afou ise filos tou ke endiaferese gia afton eprepe na tou pis na milai pio orea

i prolipsi ine to kalitero pragma stin zoi file mou

DUKASII
07/12/2004, 14:57
γαμηθεις λεω εγω τωρα ....που θα σου μιλανε και πιο ωραια??τι εισαι η καριολα της παρεας και ολοι σου γλυκομιλουν για να σε κερασουν παγωτο και μετα να σε ριξουνε στο κρεβατι και εσυ τους κανεις ναζια??

Zanzibar
07/12/2004, 14:58
Μα για την πρόληψη μιλάμε σε όλο το ποστ…

afrotwin
07/12/2004, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
γαμηθεις λεω εγω τωρα ....που θα σου μιλανε και πιο ωραια??τι εισαι η καριολα της παρεας και ολοι σου γλυκομιλουν για να σε κερασουν παγωτο και μετα να σε ριξουνε στο κρεβατι και εσυ τους κανεις ναζια??

argis ala les orea pragmatakia:rotflmao: :rotflmao:
kita moro mou tora milao sto tilefono 8es na mou ta ksisis meta pou 8a telioso:rotflmao:
a! ke pou ise ine i mera pou mou ta plenis fere ke tin skafi opos erxese
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
07/12/2004, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar


Μα για την πρόληψη μιλάμε σε όλο το ποστ…



xm den leme ama den prosexete iste ili8ioi
ke ego ksero kalitera
opos ipe ke mia ili8ia ke agamiti pou exi mini tris fores ston aso 111
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dela
07/12/2004, 15:05
Μάλλον δεν με εννόησες....

Δεν αναφέρομαι για φίλους , γνωστούς κτλ μιλάω
για κολλητούς φίλους-αδελφούς !!!!

Νομίζω εν μέρη ότι όπως μιλάς σου μιλάνε, εδώ ρε συ
έχεις βρίσει κατά καιρούς άπειρα άτομα και μου λες ότι
θίχτηκες που σε βρίσανε....εσύ ένας πειρατές!!!!!

Από την μια δηλαδή βρίζεις όλο το κόσμο μέσα από τα
Post σου που δεν είναι και λίγα και από την άλλη μας
λες ότι δεν σου μιλάνε όμορφα....

Πιιιπέέέέέριιιιιιιιιιιι...........


Όσο για την πρόσληψη συμφωνώ απόλυτα.

afrotwin
07/12/2004, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dela
Μάλλον δεν με εννόησες....

Δεν αναφέρομαι για φίλους , γνωστούς κτλ μιλάω
για κολλητούς φίλους-αδελφούς !!!!

Νομίζω εν μέρη ότι όπως μιλάς σου μιλάνε, εδώ ρε συ
έχεις βρίσει κατά καιρούς άπειρα άτομα και μου λες ότι
θίχτηκες που σε βρίσανε....εσύ ένας πειρατές!!!!!

Από την μια δηλαδή βρίζεις όλο το κόσμο μέσα από τα
Post σου που δεν είναι και λίγα και από την άλλη μας
λες ότι δεν σου μιλάνε όμορφα....

Πιιιπέέέέέριιιιιιιιιιιι...........


Όσο για την πρόσληψη συμφωνώ απόλυτα.

file mou ego ime sarkastikos oxi kakos katalavenis tin diafora?
ala malon den tin katalavenis
ke empasi periptosi otan ego exo tin fimi tou sarkasti ke esi den exis kamia otan milas asxima to enoois sostos?:lol:
eno ego den travao kana zori ke mpori na po oti dipote pou vgazi gelio
katalaves tora tin diafora mas?

ala akoma ke an katalaves 8a kano ke kaka giati ine i ora mou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: