PDA

View Full Version : Γia To DΤ ΜΟΥ



tremar
16/02/2008, 21:28
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ YAMAHA DT 50 TOY 89 AEΡΟΨΥΚΤΟ 5ΤΑΧΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΑΚΟΥΩ ΕΝΑΝ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟΝ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΤΗΡΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΤΑΡΙΣΜΕΝΟ 72ΑΡΙ ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΟ ΜΟΝΟ ΤΗ ΔΙΑΡΡΟΗ ΤΗΣ ΒΑΛΒΟΛΙΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΩ ΜΕ ΦΛΑΤΖΟΚΟΛΛΑ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΕΝΙΚΗ ΦΛΑΤΖΩΝ ΚΑΙ ΤΣΙΜΟΥΧΩΝ ΜΟΝΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΣΩ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ ΑΘΗΝΑ ΕΝΑ ΦΤΗΝΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΦΛΑΤΖΕΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΚΑΜΙΑΦΤΗΝΗ ΠΙΣΩ ΑΝΑΡΤΗΣH ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΝΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ 12 VOLT ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΦΙΛΟΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΡΟΣ ΦΛΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΣΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ

MikeG
16/02/2008, 21:38
Όπα όπα φίλε. Στάκα...
Έτσι που τα έγραψες δε βγαίνει κανένα νόημα. Γράψε πάλι από την αρχή με μικρά γράμματα & τελείες να βγάλουμε άκρη.





Άντε καλωσήρθες! :beer: :beer:

tremar
16/02/2008, 23:51
Γεια σας παιδια ειμαι εκεινοσ που εχει το DT 50 εχω προβλημα οικονομικο και θελω να το αναστηλωσω το εντουρακι ειναι εντελως ασυντηριτο τα τελευταια 8 χρονια και δεν ξερω τι θα κανω ειναι το μοναδικο σε ολο το δημο μαζι με αλλα τρια που χω δει τα ανταλλακτικα ειναι πανακριβα και τα αγορασα δεν ηξερα μου πουλησε ικια για μεταξωτες κορδελλες ο απατεωνας και μου λεγε δηθεν οτι θα τα φερει με αεροπλανο απο την ολλανδια για παραδειγμα μια λαμπα προβολεα 6volt και 25/25w μου την χρεωνε 8,5 ευρω και 15% εξοδα αποστολης δηθεν και θα περιμενω 5 μερες ενω εγω λεω οτι ειναι στην αποθηκη της μοτοδυναμικης α.ε.

KeLeYTiS
17/02/2008, 00:53
Φιλε επειδη προσφατα εκανα γενικη στο δικο μου Θα σου πω ποσο κοστισε

Φλατζες γενικης ebay 7 ευρω κομπλε με μεταφορικα
Πιστονι και ρεκτιφιε 40 ευρω
Στροφαλος γενικο service αλλαγη μπιελας ρουλεμαν κτλ κτλ 45 ευρω
Φτιαξιμο κεφαλης 5 ευρω
Καρμπ μεταχειρισμενο TDR50 19αρι 30 ευρω
Ολοσωμη εξατμιση καινουρια 80 ευρω

+ 100 ευρω σε ενα φιλαρακι που μονταρε το μοτερ

Με 8.5 ευρω που λες δεν αγορασα λαμπα αγορασα ολο το φαναρι απο τον Τογελο :lol:

tremar
17/02/2008, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Φιλε επειδη προσφατα εκανα γενικη στο δικο μου Θα σου πω ποσο κοστισε

Φλατζες γενικης ebay 7 ευρω κομπλε με μεταφορικα
Πιστονι και ρεκτιφιε 40 ευρω
Στροφαλος γενικο service αλλαγη μπιελας ρουλεμαν κτλ κτλ 45 ευρω
Φτιαξιμο κεφαλης 5 ευρω
Καρμπ μεταχειρισμενο TDR50 19αρι 30 ευρω
Ολοσωμη εξατμιση καινουρια 80 ευρω

+ 100 ευρω σε ενα φιλαρακι που μονταρε το μοτερ

Με 8.5 ευρω που λες δεν αγορασα λαμπα αγορασα ολο το φαναρι απο τον Τογελο :lol: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

tremar
17/02/2008, 22:02
ΓΕΙΑ ΣΔΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ KEYLEYTIS ΣΕ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΩΝ 2 STROKE :rotflmao: ME TΡEΛΑ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ SITE ΣΟΥ ΤΟ RGV ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΟ.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΥΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΤΑ ΔΙΧΡΟΝΑ
ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΜΟΤΟ ΤΗΣ 15/1/08 ΕΝΟΣ ΣΥΝΤΑΚΤΗ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑΡΓΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΑ ΕΙΝΑΙ:yuck: :yuck: :yuck: ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΚΕΡΔΟΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.
ΑΑ! ΤΟ ΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΣΤΗ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 50 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΑ 4 ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΜΠΟΥΖΟΝΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΝΑΖΙΟΥ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΒΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ 50 ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΝΩΘΩΤΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΦΗΚΑ ΤΟΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΨΑΞΑ.
ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΚΟΜΗ 2 ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ 5,5ΕΥΡΩ ΕΚΑΣΤΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΛΑΤΗΡΙΑ 17,5 ΕΚΑΣΤΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ 18 ΕΥΡΩ ΑΝΩΡΘΩΤΗ 33 ΕΥΡΩ ΓΡΑΝΑΖΙΑ 60 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟΤΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΡΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ 70 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΣΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΛΑΘΟΣ ΗΘΕΛΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ ΚΑΙΔΕΝ ΔΕΧΘΗΚΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΧΡΩΣΤΟΥΜΕΝΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ 150 ΕΥΡΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 50 ΕΥΡΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥΟΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΕΡΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ Ο ΚΛΕΦΤΗΣ Ο ΣΦΗΚΑΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΘΕΛΩ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΣΜΕΝΗ ΤΕΖΑ ΦΙΛΕ KELEYTIS ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ

Daemon
17/02/2008, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από tremar
...Για λαμπα προβολεα 6volt και 25/25w μου την χρεωνε 8,5 ευρω και 15% εξοδα αποστολης δηθεν και θα περιμενω 5 μερες ενω εγω λεω οτι ειναι στην αποθηκη της μοτοδυναμικης α.ε.

:eyepop:

Bavarian
18/02/2008, 00:51
Φίλε Tremar...ο Σφήκας είναι από τους καλύτερους ντήλερ σε Yamaha που έχω βρεί εδώ στην Αθήνα με πολύ καλή εξυπηρέτηση και πάντα ότι παραγγέλνω για το S10 που έχω έρχονται στην ώρα τους και σε πολύ καλές τιμές.Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός στις εκφράσεις σου ?


Φιλικά
Νίκος Παξινός

orcinious
19/02/2008, 16:26
για σου φιλε αμα θες παρε αυτο το τηλ ειναι ενας φιλος μου που εχει ψωνιο με τα dt50 και εχει καμια 5αρα.
6948982016 αλεξανδρος.
ελπιζω να τα βριτε.
αντε να κανουμε ενιαιο με dt50 μαζι με το κελε θα εχει γελιο.