PDA

View Full Version : Κρανος agv



KaSTeLaNo
19/02/2008, 21:46
Καλησπέρα σας
Διαβασα τα περισσοτερα ποστ για κράνη αλλα δεν είδα πουθενα κατι για AGV συγκρισεις,.Αν μπορείτε μια βοηθεια ,αν ειναι σταθερο ,ανετο,να αερίζεται,κατι παραπάνω θα ξερετε.
Α για μηχανη hayabusa
Y.G μπηκα στο σιτε τις agv πιο ειναι το κορυφαιο κράνος της:)

CBF - HRC
20/02/2008, 06:10
Καλημέρα φίλε μου , εγώ έχω αγοράσει από γερμανία www.fcmoto.de το AGV Ti-Tech και το περιμένω σε μερικές μέρες.
Το κορυφαίο κράνος της για φέτος είναι το καινούργιο GP-Tech , μετά το Ti-Tech (πέρσι ήταν το κορυφαίο) και τρίτο το GP-Pro.
Φέτος ο Rossi Φοράει το GP-Tech.
θα σε ενημερώσω για εντυπώσεις μόλις το παραλάβω και πάω βόλτα (έχω CBF-600S)

fethry
20/02/2008, 09:52
Είχα δύο agv (μοντέλα δε θυμάμαι τώρα, είναι πρό δεκαετίας το ένα και προ επταετίας το άλλο) αλλά απο τότε που πήρα shoei (xr-800 και xr-1000) δε νομίζω να ξαναγυρίσω στην πρώτη...
Όχι οτι δε με προστάτευσαν σε πτώση τα agv, απλά η εφαρμογή των shoei μου ταίριαζει περισσότερο...
Αν δε δοκιμάσεις ο ίδιος δε θα βγάλεις άκρη...

Da.Vintage
20/02/2008, 10:23
Εγώ πάντως έχω ένα AGV Stealh ένα SHOEI XR-1000 και ένα SHOEI X-SPIRIT... το AGV συγκρίνεται άμεσα σε αεροδυναμικούς θορύβους και σε εφαρμογή ...σαν ποιότητα είναι πολύ κοντά αλλά σαν εξαερισμό τα είναι ελαφρώς πιο πάνω...

Da.Vintage
20/02/2008, 10:27
Να προσθέσω οτι η τιμή του είναι ιδιαίτερα χαμηλή σε σχέση με τα άλλα 2...και οι ζελατίνες και τα ανταλλακτικα....