PDA

View Full Version : Τα Κ8 ειναι Κ8 ή Κ7



ak2
20/02/2008, 00:20
Καλημερα σε ολους,
η ερωτηση εχει να κανει με το εξης....Στο Vstrom 650 με ABS δεν εχει αλλαξει τιποτα εκτος του χρωματος που προστεθηκε το κιτρινο. Οποτε γενιεται το ερωτημα : αν αγορασω ενα Vstrom σε μαυρο mat χρωμα πως θα καταλαβω οτι ειναι Κ8 και οχι Κ7 που ξεμεινε?????
Πολοι θα πειτε να δω το ταμπελακι με αριθμο πλαισιου και τηλεφωνο στο σφακιανακη αλλα το ταμπελακι ειανι ενα αυτοκολητο και μονο απο οτι παρατηρησα....
Ελπιζω να μην σας κουρασα περιμενω απαντησεις

kalant
20/02/2008, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ak2
Καλημερα σε ολους,
η ερωτηση εχει να κανει με το εξης....Στο Vstrom 650 με ABS δεν εχει αλλαξει τιποτα εκτος του χρωματος που προστεθηκε το κιτρινο. Οποτε γενιεται το ερωτημα : αν αγορασω ενα Vstrom σε μαυρο mat χρωμα πως θα καταλαβω οτι ειναι Κ8 και οχι Κ7 που ξεμεινε?????
Πολοι θα πειτε να δω το ταμπελακι με αριθμο πλαισιου και τηλεφωνο στο σφακιανακη αλλα το ταμπελακι ειανι ενα αυτοκολητο και μονο απο οτι παρατηρησα....
Ελπιζω να μην σας κουρασα περιμενω απαντησεις

αμα ειναι το ιδιο μηχανακι τι σε πειραζει αν ειναι κ7 ή κ8?

ο αριθμος πλαισιου πρεπει να υπαρχει και πανω στο πλαισιο αν δεν κανω λαθος, οχι μονο σε αυτοκολλητο...

:beer:

ak2
20/02/2008, 00:52
διλε μου δεν εχεις αδικο οτι ειναι το ιδιο απλα για το γαμ@@ο.Στο πλαισιο σε ποιο σημειο βρισκεται ο αριθμος πλαισοιου μηπως ξερεις?

kalant
20/02/2008, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ak2
διλε μου δεν εχεις αδικο οτι ειναι το ιδιο απλα για το γαμ@@ο.Στο πλαισιο σε ποιο σημειο βρισκεται ο αριθμος πλαισοιου μηπως ξερεις?

αν και ειχα ενα 650 05 δεν θυμαμαι, αλλα μην ανυσηχεις ειναι πολλοι κατοχοι εδω μεσα οποτε θα σου πει καποιος...

φοβερη αγορα παντως θα κανεις...

:beer:

platoni
22/02/2008, 10:48
Αν θυμάμαι καλά - πρέπει να το ξαναδώ - :confused: στην άδεια κυκλοφορίας μου γράφει ΑΚ7, που σημαίνει μοντέλο Κ7 με abs.

K0K0$
22/02/2008, 11:57
To serial number ειναι στη δεξια μερια, στο πλαισιο, ακριβως κατω απο την ενωση σελας/ρεζερβουαρ, σε μια ετικετα με ολα τα στοιχεια. Αν θες το εγχαρακτο VIN αυτο δυστυχως απαιτει ξηλωμα πλαστικων, μια και βρισκεται δεξια στο λαιμο.

:wave2:

(στην αδεια κυκλοφοριας δεν αναφερει αμεσα το Κ*, μονο εμμεσα μεσω του αριθμου πλαισιου)

A propos, μπορει καποιος συναδελφος με K7 650ABS να μου πει ποιο ειναι το 10ο ψηφιο του VIN του; Γιατι στο δικο μου αντι για 7 ειναι 0 και τρελαινομαι...