PDA

View Full Version : ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ Xt660



sokis8
21/02/2008, 02:03
Καλησπέρα φιλαράκια! Είμαι νέος xtακιας 3μηνών και εχω το XT660R μετατροπή σε motard μαύρο χρώμα. Ψάχνω εξατμίσεις γιατί πάνω έχει της μάνας του. Είμαι ανάμεσα σε Acrapovic και Termignoni. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Βέβαια και κάτι απ' τις δυο παραπάνω μάρκες σε ελαφρώς μεταχειρισμένο είναι συζητήσιμο. Όσων αφορά τις ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ Trioval τι τιμές παίζουν Acrapovic Termignoni Trioval ????? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. Να και η μοτο.....


121156

kaps
21/02/2008, 22:40
Ωραίο το εργαλείο ωστόσο άλλαξε το μπροστινό φτερό και βάλε το μαμά του 660Χ. Με αυτό το χαμήλωμα και το φτερό του R στην Εθνική θα πηγαίνεις βάρκα γυαλό .Επιπλέον βάλτου γέφυρα στα καλάμια για εξτρα σταθερότητα του μπροστινού σε μεγάλες ταχύτητες .Για περισσότερα πήγαινε στην κατηγορία μοντέλων επέλεξε ΥΑΜΑΗΑ και μπες στην υποκατηγορία ΧΤ .Εκεί θα έχεις πιο άμεση ανταπόκριση στο ερώτημά σου . Πάντως επειδή και εγώ το ίδιο έχω σε Χ τις μαμά εξατμίσεις δεν της άλλαξα διότι δεν φτάνει μόνο αυτό για α δεις αλλαγή ...

sokis8
21/02/2008, 23:39
Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τις συμβουλές σου. Φτερό άλλαξα ήδη και έβαλα όπως λες το κοντό απο το X. Η φοτο είναι απο όταν το πήρα (πριν 3 μήνες). Είναι πολύ πιο μπάνικο τώρα και έχει όπως λες καλύτερη ευστάθεια. Για γέφυρα ρώτησα αλλά μου είπαν οτι δεν μπαίνει απο X. Και να μπει θα μπει με πατέντα και δεν θα είναι όμορφο..... Μήπως γνωρίζεις καμιά καλύτερη λύση και πιο αξιόπιστη?????????

trigger
22/02/2008, 00:00
Δεν μπαίνει η γέφυρα από το Χ γιατί έχει διαφορετικές μπότες.Ψάξε μήπως βρείς κάποια aftermarket σαν αυτή που έβαζαν στα 600.
Όσο για τις εξατμίσεις εγώ έχω τις Termignoni τις κλειστές σε ανθρακόνημα. Όταν τις πήρα διάλεξα αυτές γιατί η Akrapovic τότε έβγαζε μόνο ανοικτές και δεν ήθελα να κάνει πολύ θόρυβο.
Θα συμφωνήσω με τον Kaps για το θέμα απόδοσης, αν αλλάξεις και το φίλτρο αέρα και ρυθμιστεί το μηχανάκι θα δείς κάποια διαφορά αλλά όχι τρομερή.Σχετικά με τις trioval της Race guns αν κατάλαβα καλά, δεν έχω ακούσει τον ήχο τους αλλά τις έχω δει από κοντά γιατί πήγα από το μαγαζί που τις φτιάχνει.Τότε έφτιαχνε μόνο αλουμινίου και μου είπε πως αν του πάμε τις μαμά τις κόβει, κρατάει τις σωληνώσεις και πάνω τους προσαρμόζει τα δικά του τελικά με 450 ευρώ.


121254

sokis8
22/02/2008, 00:16
Έννοείται οτι θα αλλάξω και φίλτρο!!!! Το K&N τι λέει???? Σε τι τιμές παίζουν οι Termignoni??? Είσαι ευχαριστημένος? Συγκριτικά με Acrapovic??? Τιμές?? Οι ΜΙVV τιτανίου τι λένε παιδιά???? Όσων αφορά την γέφυρα πώς θα πρέπει να την ψάξω σε aftermarket (εννοώ με τι όνομα..)????

trigger
22/02/2008, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sokis8
Έννοείται οτι θα αλλάξω και φίλτρο!!!! Το K&N τι λέει????
Το K&N το έχω 2 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος

Σε τι τιμές παίζουν οι Termignoni??? Είσαι ευχαριστημένος? Συγκριτικά με Acrapovic??? Τιμές?? Οι ΜΙVV τιτανίου τι λένε παιδιά????
Δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή που τις έβαλα.Τότε τις έβαλα με 850 ενώ μετά από λίγο καιρό ανέβηκαν στα 950 euro.Για τις Akrapovic δε γνωρίζω να σου πω αλλά για τις mivv μου φαίνεται οτι τις έχει ο dirtbird στο δικό του,ρώτα τον αυτός ξέρει να σου πει.

Όσων αφορά την γέφυρα πώς θα πρέπει να την ψάξω σε aftermarket (εννοώ με τι όνομα..)????
Kάπου στην υποκατηγορία των ΧΤ λέγαμε για το τι έχουμε βάλει στα ΧΤ μας ψάξε εκεί μήπως αναφέρει κανένας με 600 τη μάρκα της γέφυρας


:wave2:

sokis8
22/02/2008, 00:35
Ευχαριστώ πολύ φίλε! Θα επανέρθω και με καινούριες φοτο!!!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ και σας χαιρετώ προς το παρόν!!!!

kaps
22/02/2008, 07:50
Μην απογοητεύεσε ...Σε ΧΤ660R μπαίνει η γέφυρα του Χ αλλά και πάλι θέλει έξτρα γέφυρα TARROZI.Θα κατεβάσω φωτό να δεις . Επιπλέον πιάσε και άλλαξε τα λάδια στα καλάμια με πιο σκληρά και βάλε τάπες προφόρτισης για να παίξεις λίγο με το στήσιμο της . Κλείνε τη μηχανή από το διακόπτη όχι από το run off και ας σου λένε άλλοι άλλα . Το Κ.Ν είναι καλό αλλά όχι από μόνο του διότι θα έχεις μπερδέματα στα χαμηλά .Αστο όπως έχει από θέμα αέρα και εξατμίσεων .Μην ξεχνάς πως γράφουνε πια οι τροχαίοι για το θόρυβο αλλά και αν ενδεχομένως εφαρμοστεί ΚΤΕΟ τότε θα τρέχεις να βρεις τις παλιές . Λάστιχα τι φοράς ;

halls
22/02/2008, 18:10
Εγω φοραω τις trioval τις race guns, πολυ ωραιες εμφανισιακα, αψογη δουλεια, εννοειται με ταπες, κανουν λιγο θορυβο!!!
Οι termignoni οι κλειστες τι λενε απο θορυβο φιλε trigger?
Εχει βγαλει η tarrozi γεφυρα για το XTX?

trigger
22/02/2008, 19:03
halls ο θόρυβος είναι σε πολύ ήπια επίπεδα. Ακούγεται ένας μπάσος ήχος αλλά δε σηκώνει τον κόσμο, όπως ακριβώς τις ήθελα δηλαδή.
Βάλε καμιά φωτο από τις εξατμίσεις σου να τις δούμε πως είναι και πες τιμή. Άλλαξες και λαιμούς;

halls
22/02/2008, 20:40
Φοτο θα βαλω συντομα, τους λαιμους μπροστα δεν τους εχω αλλαξει, αλλα τα τελικα τα εβαλα μαζι με σωληνες δεν το εδωσα τις μαμισιες να παρει απο αυτες τους σωληνες!
Μαζι με τις ταπες και καινουριους σωληνες 600Ε!

kaps
25/02/2008, 09:48
Βάλε απαραίτητα χούφτες .Θα γλυτώσεις μανέτες και γκριπ.Και κάγκελα για το κινητήρα θα σου έλεγα , άλλωστε έχουν γύρω στα 60 ευρώ και κάνουν την δουλειά τους . Τέλος θα σου πρότεινα στην επόμενη αλλαγή λαδιών να δοκιμάσεις να βάλεις Spectro ...Αριστη απόδοση στη σύμπλεξη και τη λίπανση ..

halls
25/02/2008, 18:08
Να και η φοτο!


121700

halls
25/02/2008, 18:09
Και μια κοντινη!!


121701

kaps
25/02/2008, 21:28
Οι φωτό με τη γέφυρα στα καλάμια


121734

kaps
25/02/2008, 21:29
Αλλη μία


121735

kaps
25/02/2008, 21:31
Και μία πανοραμική


121736

kaps
25/02/2008, 21:34
Και η μοτό μου


121737

postman
25/02/2008, 21:57
ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ REMUS TITANIOY


121741

postman
25/02/2008, 21:58
ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ


121743

trigger
25/02/2008, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Οι φωτό με τη γέφυρα στα καλάμια
Από που και πόσο; :wacko:

halls
25/02/2008, 22:25
Η γεφυρα ειναι για ΧΤΧ,R η' για το παλιο ΧΤ?

kaps
26/02/2008, 07:38
Για το νέο ΧΤΧ ή R. Ειδικά στα ασφάλτινα ταξίδια έχει αποδειχτεί άψογη. Αλλά και στους Αθηναικούς δρόμους είναι ότι καλύτερο.Την βάζεις και μόνος σου .

sokis8
26/02/2008, 17:15
Καλησπέρα φιλαράκια!!!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τη βοήθειά σας!! Φίλε Kaps θα μπορούσες να μας πεις που μπορούμε να βρούμε την γέφυρα και τι κόστος έχει?????? Το εργαλείο σου τζαμπουκαλεμένο!!!!! Να και μια καινούρια foto απ' το δικό μου......

sokis8
26/02/2008, 17:37
Foto!!!


121867

kaps
26/02/2008, 19:57
Σίγουρα τη γέφυρα τη χρειάζεσαι μαζί με το λασπωτηράκι από το Χ.
Στο δικό μου φοράω μαργαρίτες BRAKING μπροστά και πίσω για πραγματικά απίστευτα φρεναρίσματα . Για γέφυρα κόστος 60 ευρώ και θα βρεις εδώ http://www.xikis.gr/

kaps
26/02/2008, 20:01
Και βάλε υψηλής σωληνάκια υγρών φρένων. Πάντως επιμένω δοκίμασε λάδια Spectro ....θα με θυμηθείς . Με τη καλή έννοια το λέω .

sokis8
27/02/2008, 11:50
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε Kaps!!!!!!!!!! Κατατοπιστικότατος! Οι δισκόπλακες πόσο κοστίσανε??????:beer: :beer:

kaps
28/02/2008, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sokis8
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε Kaps!!!!!!!!!! Κατατοπιστικότατος! Οι δισκόπλακες πόσο κοστίσανε??????:beer: :beer:
Ακριβούτσικα και μην μπεις ακόμα στο κόπο και τα έξοδα .Ασε να λιώσουν αυτές και μετά βλέπεις. Το μόνο που θα σου πρότεινα είναι να βάλεις τακάκια Premier ή braking μπροστά και πίσω . Τα Premier πιο φτηνα αλλά αρκετά καλά.

sokis8
29/02/2008, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Ακριβούτσικα και μην μπεις ακόμα στο κόπο και τα έξοδα .Ασε να λιώσουν αυτές και μετά βλέπεις. Το μόνο που θα σου πρότεινα είναι να βάλεις τακάκια Premier ή braking μπροστά και πίσω . Τα Premier πιο φτηνα αλλά αρκετά καλά.



Ok φίλε. Σ' ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!:beer: :beer:

sokis8
29/02/2008, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Σίγουρα τη γέφυρα τη χρειάζεσαι μαζί με το λασπωτηράκι από το Χ.
Στο δικό μου φοράω μαργαρίτες BRAKING μπροστά και πίσω για πραγματικά απίστευτα φρεναρίσματα . Για γέφυρα κόστος 60 ευρώ και θα βρεις εδώ http://www.xikis.gr/



Φίλε kaps πήρα τηλ για την γέφυρα και τελικά το κόστος είναι γύρω στα 75?!!! Θα τη βάλω κάποια στιγμή. Κάνει όντως δουλειά????? Αυτό για το σβήσιμο της μηχανής απο το κλειδί παίζει ρόλο??:beer: :beer:

trigger
29/02/2008, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sokis8
Αυτό για το σβήσιμο της μηχανής απο το κλειδί παίζει ρόλο??:beer: :beer:

Για μένα παίζει. Έχω δει κάποιους βραχυκυκλωμένους εως λιωμένους μπορώ να σου πω και από τότε το σβήνω μόνο από το κλειδί. Θυμάμαι συγκεκριμένα ήταν ένα Fazer (φοράει τους ίδιους διακόπτες) το οποίο έσβηνε εν κινήσει στα καλά καθούμενα και όχι από TPS. Μου λέει λοιπόν ο φίλος που έχει το συνεργείο να του κάνω την εξυπηρέτηση να το πάω μέχρι τα κεντρικά να το δεί ο Πραβής. Στον Κηφισό λοιπόν όμορφα και ωραία κάποια στιγμή μου σβήνει... το ξαναέβαλα εμπρός και συνέχισα. Έφτασα τα είπα του Πραβή και σε μία ώρα είχα φύγει με αλλαγμένο διακόπτη γιατί όπως αποδείχτηκε όταν το άνοιξε ήταν σχεδόν λιωμένος. Από τότε ΜΟΝΟ από το ΚΛΕΙΔΙ ;)

sokis8
29/02/2008, 13:18
Ok!!!!!! Θα το εφαρμόσω λοιπόν και γω! Έχεις υπ' οψιν σου πώς θα μπορούσα να γυαλίσω τους λαιμούς απ' τις εξατμίσεις (μαμίσιοι) για να δείξουν?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

trigger
29/02/2008, 13:21
Για μόνιμη γυαλάδα δεν ξέρω αλλά κάποια στιγμή τους είχα περάσει με μια αλοιφή και αργότερα με μπράσσο για να τους καθαρίσω αλλά δε κράτησε πολύ

kaps
29/02/2008, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Για μένα παίζει. Έχω δει κάποιους βραχυκυκλωμένους εως λιωμένους μπορώ να σου πω και από τότε το σβήνω μόνο από το κλειδί. Θυμάμαι συγκεκριμένα ήταν ένα Fazer (φοράει τους ίδιους διακόπτες) το οποίο έσβηνε εν κινήσει στα καλά καθούμενα και όχι από TPS. Μου λέει λοιπόν ο φίλος που έχει το συνεργείο να του κάνω την εξυπηρέτηση να το πάω μέχρι τα κεντρικά να το δεί ο Πραβής. Στον Κηφισό λοιπόν όμορφα και ωραία κάποια στιγμή μου σβήνει... το ξαναέβαλα εμπρός και συνέχισα. Έφτασα τα είπα του Πραβή και σε μία ώρα είχα φύγει με αλλαγμένο διακόπτη γιατί όπως αποδείχτηκε όταν το άνοιξε ήταν σχεδόν λιωμένος. Από τότε ΜΟΝΟ από το ΚΛΕΙΔΙ ;) :beer:

sokis8
29/02/2008, 13:40
Thank you φιλαράκι !!!!!!!:a016: :a016: :a016:

trigger
29/02/2008, 13:45
Kaps το δικό σου ήταν R και το έκανες X; Σε ρωτάω γιατί με μπερδεύουν τα αυτοκόλλητα και οι μπότες στο πιρούνι

Desperado
03/03/2008, 11:42
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι παίδες? Με την γέφυρα καλαμιών στο ΧΤ 660R τι κερδίζω? επίσης τι διαφορά στο φρενάρισμα έχετε δει με τα σωληνάκια υψηλής? Θεωρώ τα φρένα του ΧΤ λίγο αδύναμα....βελτιώνεται αυτό με άλλα τακάκια ή με υψηλής σωληνάκια? Ευχαριστώ

trigger
03/03/2008, 12:08
Δεν έχω οδηγήσει ποτέ το ΧΤR αλλά για να λες οτι τα θεωρείς αδύναμα μαλλον θα είναι. Στο δικό μου πιστεύω οτι είναι αρκετά καλά τα φρένα και δεν έχω ψαχτεί περισσότερο.Ένα υψηλής με πιο σκληρά τακάκια μπροστά σίγουρα θα σου έδειχνε διαφορά και αν αργότερα θέλεις κάτι περισσότερο βάζεις και τη γέφυρα η οποία θα σου δέσει αρκετά το πιρούνι και θα κερδίσεις σταθερότητα.

kaps
04/03/2008, 13:33
Μου τη ματιάσατε ...Την παρκάρω στο γκαράζ μου ως συνήθως μπροστά από το αυτοκίνητό μου και κάνω δύο βήματα να πάω στο ασανσέρ. Ακούω ένα γδούπο πίσω μου και βλέπω τη μηχανή ξάπλα . Είχε φύγει από το σταντ και έπεσε . Απολογισμός το προστευτικό μπροστά έσπασε σε ένα σημείο , γύρισε το τιμόνι , το φτεράκι μπροστά έχει φύγει από την ευθεία του .... έσπασε το guide cable που περνάει το σωληνάκι υψηλής και παρατηρώ βούλιαγμα στο τεπόζιτο . Είδα και κάτι σταγόνες παραφλού αλλά ήταν η υπερχείλιση του . Ωστόσο (άλλο θέμα) παρατηρώ στο κάτοπτρο του προβολέα μαύρα στίγματα λες και έχει γεμίσει μαύρη σκόνη μέσα . Λέω άραγε αν το πήγαινα στη Μοτοδυναμική αν και μοντέλο 11/2004 θα το δέχονταν για αποτυχία υλικού . Δεν έχει να κάνει με το πέσιμο ..Το έχω παρατηρήσει εδώ και ημέρες . Αρχικά κάηκε το λαμπάκι το μικρό και όταν το έβγαλα παρατήρησα πως το ντουί ήταν καμμένο .

sokis8
16/03/2008, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ REMUS TITANIOY




ΦΙΛΕ POSTMAN Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΕΛΙΚΑ!!!!!

sokis8
16/03/2008, 19:36
ΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΤΟ......


124043

sokis8
28/03/2008, 01:25
ΑΝ ΑΛΛΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΑΙΜΟΥΣ ΤΩΝ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ ΘΑ ΒΕΛΤΊΩΝΑ ΤΗΝ ΑΠΌΔΟΣΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ???? ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΦΟΡΑΩ ΤΙΣ REMUS TITANIUM!!!!!!!! ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΛΑΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΙΖΕΙ????:beer: :beer:

xtxknight
28/03/2008, 16:22
file kaps auto to sustima pou exeis balei sta kalamia ti einai?!thx se ti boh8aei!?

c20xe
06/04/2008, 14:44
παιδια εγω φοραω τις termignoni σε carbon.πολυ ομορφες και με ωραιο σαματα.να μια φωτο


126625

trigger
06/04/2008, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από c20xe
παιδια εγω φοραω τις termignoni σε carbon.πολυ ομορφες και με ωραιο σαματα.να μια φωτο
To ξέρουμε :smokin: :beer: :beer:

kostassk
13/05/2008, 23:07
καλησπερα!!Γνωριζει καποιος που μπορω να βρω αυτο το ωραιο καλυμα της αλυσιδας που φοραει το παραπανω ΧΤ?τιμη?

Tost
20/05/2008, 18:10
Η αλλαγη της εξατμισεις αυξανει τη καταναλωση της μηχανης?
Και αν ναι αξιζει για την αποδοση που θα σου δωσει?

trigger
21/05/2008, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tost
Η αλλαγη της εξατμισεις αυξανει τη καταναλωση της μηχανης?
Και αν ναι αξιζει για την αποδοση που θα σου δωσει?
Nαι την αυξάνει ελάχιστα και ναι θα δικαιωθείς με νεύρο και γλυκό ήχο! :winka:

Tost
21/05/2008, 12:15
Αν μαζι με την εξατμιση αλλαχτει και το φιλτρο θα πρεπει να ρυθμιστη
ξανα η μηχανη ωστε να δουλευει σωστα?
Σε αυτη τη περιπτωση η σχεση καταναλωσης-αποδοσης πως μεταβαλλεται?

trigger
21/05/2008, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tost
Αν μαζι με την εξατμιση αλλαχτει και το φιλτρο θα πρεπει να ρυθμιστη
ξανα η μηχανη ωστε να δουλευει σωστα?
Σε αυτη τη περιπτωση η σχεση καταναλωσης-αποδοσης πως μεταβαλλεται?
Kαι μόνο τις εξατμίσεις να αλλάξεις πάλι θα πρέπει να ρυθμιστεί! Ο συνδιασμός με ένα πιο ελεύθερο φίλτρο είναι πολλή καλή επιλογή. Όταν λέμε για κατανάλωση μη φανταστείς τραγικά πράγματα, απλά μπορεί να μειωθεί η αυτονομία κατα 10-15 km ανάλογα βέβαια και με το πως οδηγείς. Πάρε μια δυναμομέτρηση με Termignoni να καταλάβεις τι αλλάζει :winka:


131566

Tost
21/05/2008, 21:50
Σ'ευχαριστω φιλε trigger για της πληροφοριες αν και οι αποριες
δε τελειωνουν ποτε οπως θα παρατηρησες.
Επομενως συνεχιζω.
Λογικα η μπλε καμπυλη ειναι με τι δικια του εξατμιση και η κοκκινη με termignoni?
Απο ηχο τη λεει επειδη ειδα οτι φορας τη συγκεκριμενη.

trigger
22/05/2008, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tost
Σ'ευχαριστω φιλε trigger για της πληροφοριες αν και οι αποριες
δε τελειωνουν ποτε οπως θα παρατηρησες.
Επομενως συνεχιζω.
Λογικα η μπλε καμπυλη ειναι με τι δικια του εξατμιση και η κοκκινη με termignoni?
Απο ηχο τη λεει επειδη ειδα οτι φορας τη συγκεκριμενη.
Από ήχο είμαι ευχαριστημένος γιατί έχω πάρει τις κλειστές και έτσι δεν κάνουν πολλή φασαρία :)
Αν θες βέβαια μπορείς να το ακούσεις ;)

ilias opel
18/05/2011, 20:48
καταρχιν καλησπερα σε ολους θα ηθελα να ρωτισω πιο μοντελω γεφιρας tarozi ταιριαζι στο xt 660 r και απο που μπωρο να την βρω

sokis8
18/05/2011, 21:19
Φίλε καλησπέρα. Πάρε τηλ εδώ http://www.xikis.gr/html/index.aspx και ρώτησε τους για γέφυρα καλαμιών TARROZI η οποία να μπαίνει σε ΧΤ600. Είναι γύρω στα 60-70€ αν θυμάμαι απο την δικιά μου πριν 2 χρόνια. Για ακρίβεια του τύπου γέφυρας που ταιριάζει στο ΧΤ σου κοίτα αυτό εκεί που λέει STABILIZERS http://www.tarozzipaolo.com/inglese/homenets.htm , και ψάχνεις για ΧΤ660 Ε.Οτι άλλο χρειαστείς ρώτησε εδώ.

Γιαννης73
24/06/2016, 01:00
καλημέρα μολις αγορασα και εγω ένα xt660 x κοκκινο με terminioni να
εισται καλα ολοι και καλα χλμ

Desperado
24/06/2016, 09:03
καλορίζικο και καλούς δρόμους φίλε μου!!

savantage
23/10/2016, 17:10
Καλησπερα σε ολη την παρέα.Εχω κ γω ενα xtx του 2004 τοτε που προτοειχε βγει.Επειδη συμβιωνω μαζι του περι τα 11 χρονια με 99.159 χλμ θα ηθελα να αλλαξω τις μαμμα με κατι πιο μπανικες μιας και του εκανα ενα mini restoration.Θα ηθελα να μου προτείνεται καποιες οχι με τοσο θορυβο μιας που ειμαι σε κρισιμη ηλικια....

karellen
23/10/2016, 17:43
Καλησπέρα φίλε και καλώς ήρθες.
Για κοίτα σε ενδιαφέρουν αυτές? Είναι εντελώς διαφορετικές σαν αίσθηση και απόδοση.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=150159