PDA

View Full Version : Αναρωτιέμαι....



illuminatios
30/11/2004, 19:55
Πόσοι από τα μέλη του φορουμ ΔΕΝ έχουν περάσει τουλάχιστον ΜΙΑ νύχτα σε νοσοκομείο μετά από πτώση?

Υπάρχει κανείς που να μην έχει πέσει ποτέ?

vassilis88
30/11/2004, 20:08
exo pesei mia fora epeidi patisa apotoma mprostino freno giati petaxtike ena giati mprosta mou kai tote mou xe xalasei to piso.alitheia stis motosykletes giati patane mono mprostino kai piso katholou kai oso apotoma kai na nai den pathainoun tipota?diabaza kai oti stous agones oi odigoi de xrisimopoioun sxedon pote to piso freno.

xxxristos
30/11/2004, 20:18
Εγώ έχω μόνο μια πτώση στο... παθητικό μου από σούζα που κατέληξε σε παρκαρισμένο αυτοκίνητο... 3-4 ώρες στο νοσοκομείο για ράμματα και ακτινογραφίες. Ευτυχώς δεν υπήρχε λόγος (ούτε όρεξη) να με κρατήσουν και πήγα σπίτι μου.

Μικρή Λουλού
01/12/2004, 09:23
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ...:lol: :lol:

monstermind
01/12/2004, 09:59
και εγώ απο ατύχημα μία φορά έχω πάει σε νοσοκομείο (προληπτικά) και περασα μερικές ώρες μόνο, για εξετάσεις!

afrotwin
01/12/2004, 09:59
ego ixa diasisi apo ptosi den 8imomoun sxedon tipota gia dio meres sto nosokomio me pigan anes8ito otan sinil8a pira ena forio ke arxisa na trexo ke na kano san aas8enoforo meta ksanalipo8imisa ke otan sinil8a pali imouna se afasia den 8imomoun xristo...

ala imoun sinodigos den odigousa ego piani?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke meta exoume katagmata ke spasimata apo moto cross
ala den ka8isa se nosokomio

piani afto?



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
01/12/2004, 10:13
Η πιο αστεία πτώση που είχα ποτέ ήταν πριν από κανά δύο μήνες που κουβάλαγα τα ψώνια του super market και της Λαϊκής αγοράς με την γριούλα μου το gsxf400 και μπλόκαρε το τιμόνι από ένα πεπόνι...
Θα το κάνω λαϊκό άσμα...

Μου μπλόκαρε το τιμόνι από ένα πεπόνι......

χαχα

idi
01/12/2004, 10:29
illu αν ρωταγες ποιος δεν εχει παει ΠΟΤΕ νοσοκομειο απο πτωση το ποστ θα ηταν κενο!!!

παντα ορθιοι :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

antares
01/12/2004, 10:31
Μπααααα...
Νοσοκομείο ποτέ (φτού φτού)
Μόνο ένα κέντρο υγείας, στην Κάρπαθο, μετά από χύμα σε (τι άλλο; ) χωματόδρομο.
Έπεσε η μηχανή και μου πλάκωσε με το λαιμό της εξάτμισης, τη γάμπα. Χόρευα πεντοζάλη απ' τον πόνο.
Μετά πάω στο κέντρο υγείας, με βλέπει ένας παθολόγος μυστήριος:smokin: όλο τις τσέπες του έψαχνε, να βρεί τι(; ) δεν κατάλαβα ποτέ..
Και με κοιτάει, φοράει τα γυαλία του και κοιτάει από πιό κοντά, σηκώνει τα φρύδια, και μου λέει...
"χμμμμ.... ενδιαφέρον έγκαυμα"
:look: :look:
:rotflmao:

alex14
01/12/2004, 10:50
Νοσοκομειο απο πτωση ποτε.
Μια φορα σε λαδια με 5 χλμ και μια εντελως ηλιθια σταματημενος.

:wave2:

GST
01/12/2004, 10:55
στα 16 μου το επισκεφτηκα πρωτη φορα ..ειχε στη μυτιληνη μια μικρη πιστα μοτο κρος και πηγαιναμε με τα παπια για αλματα......απλα σε ενα ηταν κοντα ο φραχτης του οικοπεδου και τον πηρα αγκαλια ...ρηξη συνδεσμων.κτλ.....μετα απο αυτο αλλες 2-3 φορες για ακτινογραφιες.......φτου φτου τα τελευταια μακρια απο μασ ..σκορδα χαντρες .................................................................................................... .............................................και καλα μυαλα.....:wave2:

adam_tsouk
01/12/2004, 18:52
Επίσης μία (ελπίζω και τελευταία) πριν από περίπου 2 χρόνια.
Ε, μια που πήγα και μια που με έδιωξαν γιατί μαλλον βαριόντουσαν!:rotflmao:

Δεν είχα κάτι σοβαρό αλλά έκανα κανά μήνα να περπατήσω ίσια!




ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ........ :wave2: :wave2:

voudarxos
01/12/2004, 23:08
ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ.....
Και θελω να πιστευω οτι δεν θα υπαρξει περιπτωση.



Προσοχη παιδες παντα ορθιοι και παντα ΚΡΑΝΟΣ


Για να μπορουμε να :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gcrook
02/12/2004, 01:40
Το θεμα ειναι να ΜΗΝ :beer: :beer: :beer: :beer: ,
πριν παμε να καβαλησουμε.
Οσο για το σκηνικο το δικο μου,το Πασχα για οσους θυμουνται αγορασα μια μπαριερα στην στροφη για Θηβα, και πηγα εσπευσμενα στο προσφατα εγκαινιασμενο απο τον Σημιτακο νοσοκομειο της περιοχης.
Ε λοιπον, εψαχνα 2 ωρες να βρω γιατρο για ακτινογραφιες, τριγυρνωντας σε ενα αδειο νοσοκομειο και αγκαλια με τον ορο.
Οταν τελικα μπηκα για ακτινογραφιες, μου λεει ο τυπος να κρατησω τα χερια μου σε αναταση, με αποτελεσμα το αιμα:hypnotize , να γυρισει πισω στο μπουκαλι του ορου!
Σαν δεν φτανει αυτο με εβρισαν και οι νοσοκομες που επρεπε να ξαναβαλουν το αιμα στη θεση του:bigcry: , οι οποιες παρεπιπτοντως ηταν και κατι βλαχαρες...
Δε βαριεσαι, τα σκεφτομαι τωρα και μου΄ρχεται να βαλω τα γελια.

955i
02/12/2004, 03:01
ego tris fores eho episkefti to nosokomio apo ptosi, prin peripou 7 hronia me ena nikiariko papi piomenos efiga apo ena baraki tis nNeas Smirnis kai odigousa sto pezodromia den ida omos tin tripa tou pezodromiou gia to dentro pou ihane skapsi kai partona mesa, to proto spasmeno mou heri, meta prin apo 4 hronia me to Tiger perasa kokkino me mazepse ena Nissan Sunny, deutero spasmeno heri, kai telos persi stin kerkyra lioma pali horis kranos(ime lakamas to xero ores ores) anixa poli tin proti ehasa ton elenho partona pali kato 18 ramata sto prosopo.

sotpag
02/12/2004, 16:49
Πτώσεις πολλές με πολλά και με λίγα σε πλάγιες και φρεάτια μαζί με αυτοκίνητα και μόνος………
αλλά ευτυχώς μέχρι τώρα έξω από το νοσοκομείο

crs-k
02/12/2004, 16:52
Για τοποθετηση γυψου, πιανεται ??? :)

Γιατι θα μπορουσε να τον βαλει και ιδιωτης απ' εξω ... :lol:

Κανένας
02/12/2004, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Πόσοι από τα μέλη του φορουμ ΔΕΝ έχουν περάσει τουλάχιστον ΜΙΑ νύχτα σε νοσοκομείο μετά από πτώση?

Υπάρχει κανείς που να μην έχει πέσει ποτέ?


Δεν έχω περάσει, ούτε μια νύχτα στο νοσοκομείο-μέχρι τώρα
Πέρασα μόνο μια φορά- μετά από 20 χρόνων οδήγησης με δικιά μου μηχανή, το 2002, για κάτι ακτινογραφίες και δέσιμο σπασμένης κλείδας ,από αποφυγή γάτας(βγήκα από το δρόμο και έπεσα σε ένα αυλάκι, αλλά και κάτω από το αυλάκι )(γιατι έτσι πέφτουμε, εμείς, οι κάτω από το αυλάκι)

Σταματημένος, έχω πέσει, παρά πολλές φορές- μέχρι τώρα

daredevil28
02/12/2004, 17:25
Εχω πέσει:

Με την vespa 2 φορες σε βρεγμενο οδωστρωμα
Με το Diversion 600 το '96 με στουκαρε μια Mercedes 500 στην Λ.Συγγρου κυριακη πρωϊ στις 8 και ειμαστε μονο εγω και αυτος στον δρομο σε ενα κοματι 1000μετρων χωρις αλλα αυτοκινητα
και με πετυχε βρε!! συρθηκα περιπου 20 μετρα αλλα σηκωθηκα αμεσως και δεν επαθα το παραμικρο (Κρανος-μπουφαν-τσαντα στην πλατη και γαντια)
Με το Intruder 750 μια φορα που μαλακιζομουν με το γκαζι σε ολισθηρο οδοστρωμα για κολιδια δηλαδη.

Παντως αν δεν πεσεις δεν μαθαινεις
ειμαι 32 πλεον εχω Fazer και προσεχω οσο το δυνατο περισσοτερο.
Οδηγω αναλογα με το οδοστρωμα και τις καιρικες συνθηκες και αυτο ειναι πολυ βασικο

Καλο απογευμα και προσοχη στην οδηγηση Παιδες

tai
02/12/2004, 18:39
Αρκετές μικρές μεγάλες και γελοίες πτώσεις αλλά καμία για γιατρό.

Θυμάμαι πιτσιρικάς, ανεβαίνοντας την Αθηνών Κορίνθου στο ύψος της οδ. θηβών, με ένα ζούνταπ χάρβαλο. Μου μένει το τιμόνι στο χέρι (κυριολεκτικά) και αφού καταφέρνω να το πάω στην άκρη χωρίς να πέσω, πέφτει και το μπροστινό φτερό στην ρόδα! Τούμπα μορτάλε. Μιλάμε για τελείως σκόρπιο μηχανάκι. Εκτός από τα ρούχα δεν έσκισα τίποτα άλλο.
Αργότερα με ένα Hercules 2.5, ανεβαίνοντας σιγανά έναν χωμάτινο λόφο, τσίμπησα το γκάζι λίγο (?) παραπάνω, και έσκασα πλάτη. Κολόφαρδος γάρ, μόνο το μπουφάν έμεινε εκεί.
Πρόπερσι, μου βγαίνει επάνω στην ιερά οδό ένα αυτοκίνητο, στα 4-6 μέτρα. Σκάω επάνω του, απογειώνομε, με χτυπάει το τιμόνι μου δυο δάχτυλα απόσταση από το σημαντικότερο σημείο του κορμιού μου, και σκάω με την πλάτη το κεφάλι και τον αγκώνα στο παρμπρίζ του. Μπουφάν και κράνος με βοήθησαν να έχω μόνο μια μεγάλη μελανιά στο μπούτι. Για δυο δάχτυλα δεν χρειάστηκα γιατρό.
Φέτος το καλοκαίρι, σχεδόν σταματημένος, παίρνω μια στροφή επιτόπου. Μεγάλη κλήση ο δρόμος συν λίγα λαδάκια, παρ’τον κάτω, με την εξάτμιση να τσιγαρίζει την γάμπα. Άμεση ψύξη και υγρασία στο έγκαυμα, απέτρεψαν την ανάγκη γιατρού.

Τελικά στα σιγανά είμαι τελείως κουλός.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
03/12/2004, 13:12
ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑ, ΠΗΓΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΑΧΑ, ΓΙΑ ΜΗΝ ΤΥΧΩΝ ΕΙΧΑ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΤΙ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΑ ΜΕ ΜΟΛΟΠΕΣ. ΑΣ ΟΨΕΤΑΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ. :wave2: :sun: