PDA

View Full Version : Ξανθιά η βαμμένη???



pipis
21/02/2008, 14:30
Ένας δικηγόρος και μία ξανθιά κάθονται δίπλα δίπλα στο τρένο από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη. Ο δικηγόρος την ρωτάει αν ήθελαν να παίξουν ένα παιχνίδι για να περάσει η ώρα.. <<Θα κάνουμε ερωτήσεις ο ένας στον άλλο>> της λέει <<και όποιος δεν ξέρει την απάντηση θα δίνει στον άλλον κάποια χρήματα>> Η ξανθιά αρνείται και ο δικηγόρος αλλάζει την προσφορά και της λέει <<Αν δεν ξέρεις εσύ την απάντηση θα μου δίνεις 5ευρώ, ενώ αν δεν την ξέρω εγώ θα σου δίνω 500!>> Η ξανθιά συμφωνεί και αρχίζει ο δικηγόρος! << Ποια είναι η απόσταση μεταξύ γης και σελήνης?>> η ξανθιά χωρίς να το πολύ σκεφτεί!! Ανοίγει την τσάντα της και του δίνει 5 ευρώ! Τώρα είναι η σειρά της! << Τι είναι αυτό που ανεβαίνει το βουνό με τρία ποδιά και το κατεβαίνει με τέσσερα?>> τον ρωτάει. Ο δικηγόρος σπάει το κεφάλι του, μπαίνει στο ιντερνέτ,... στο moto.gr.... στέλνει mail στους φίλους του... τίποτα... Τελικά βγάζει από το πορτοφόλι του 500 ευρώ και της τα δίνει! Εκείνη τα παίρνει και κάνει στο πλάι να κοιμηθεί... Ο δικηγόρος εκνευρισμένος την ρωτάει << Λοιπόν τι είναι αυτό που ανεβαίνει το βουνό με τρία ποδιά και το κατεβαίνει με τέσσερα?>> Η Ξανθιά τον ξανακοιτάει και χωρίς να μιλήσει ανοίγει την τσάντα της και του δίνει 5 ευρώ και γυρνάει από την άλλη!

cityfly
23/02/2008, 02:28
οξυζεναρισμένη


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: