PDA

View Full Version : Ηλίθιες Σούπες ???



monstermind
01/12/2004, 11:35
(...με αφορμή το λαικό άσμα "το τιμόνι και το πεπόνι")
:lol:

====
εδώ νομίζω θα έχουμε να πούμε πράμα!!!


και ξεκινάω λέγοντας ότι, τότε που είχα το bandit400, μια μέρα μου είχε χαλάσει ο ανορθωτής και το μοτόρι δεν έπερνε μπρός!

έμενα σε ένα ανηφορικό στενάκι στην κυψέλη, οπότε ανεβάζω την μηχανή σπρώχνοντας στην ανηφόρα και...ζούπ! κατεβαίνω...

...δευτέρα στο κιβώτιο αφήνω συμπλέκτη... μπουπ μπουπ μπουπ!

τίποτα!

ξανά λοιπόν πάνω στην ανηφόρα (καλοκαίρι εν τω μεταξύ), και ξανά ζούπ! προς τα κάτω, και ξανά δευτέρα, αφήνω συπμπλέκτη, τραβάω και γκάζι... μπουπ μπουπ μπουπ...

τίποτα...


άντε πάλι ξανά πάνω στην ανυφόρα να ρίχνω παναγίδια και συναφή, (βιαζόμουν κιόλας) οπότε φτάνω πάνω, παίρνω μερικές ανάσες, δεν ανεβαίνω στην μηχανή, και αρχίζω να την σπρώχνω να πάρει περισσότερο φόρα (εφόσο είχε μπουκώσει κιολας τόση ώρα) αφήνω το συμπλέκτη και τραβάω τέρμα το γκάζι...

...χωρίς να έχω ανέβει στην μηχανή...



μια φορά "μπουπ" .... και μετα "ΓΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝΝ"





...





έκανα τον σούπερμαν για λίγο που κρατήθηκα από το τιμόνι και μετά το άφησα και το έρηξα στο "κοιλιά serfing" παρέα με την μηχανή...

με το που σταματάω και σηκώνομαι βλέπω δίπλα μου αποστομωμένη την (πολυυυυυυυ άσχηηημηηη) γειτώνισα μου στην οποία το έπαιζα γαμήκουλας μηχανόβιος όλο εκείνο το καιρό...

-είσαι καλά?
-ναι μωρέ, μια χαρά!!! (μες στα αίματα! ξεσκωνιζόμουν!)

:rotflmao:

free rider
01/12/2004, 14:46
Μάλλον πρέπει να κάνουμε ένα post και να λέμε ο καθένας την πιο χαζή εμπειρία του σε σούπα….

Αν μη τι άλλο θα δούμε και πιθανούς κινδύνους για ατύχημα που δεν τους έχουμε φανταστεί….
:sun:

afrotwin
01/12/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Μάλλον πρέπει να κάνουμε ένα post και να λέμε ο καθένας την πιο χαζή εμπειρία του σε σούπα….

Αν μη τι άλλο θα δούμε και πιθανούς κινδύνους για ατύχημα που δεν τους έχουμε φανταστεί….
:sun:

ne exis dikio prepi na kanoume

marino anikse ena post me ili8ies soupes re

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

monstermind
03/12/2004, 12:18
δηλαδή ρε άφρο τι να κάνω???

μήπως να ανοίξω ένα ποστ με θέμα "ηλίθιες σούπες" και να γράψω μέσα και την δικιά μου ιστορία???

λες να είναι καλή ιδέα?


μπορει και να το κανω... κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα!!!


:rotflmao:

petridist
09/12/2004, 12:46
εγώ μία φορά έκανα μία πολύύύ ηλίθια σούπα...

συγκεκριμένα ήθελα να κάνω κοτόσουπα αλλα δεν είχα πολυ κοτόπουλο και έβαλα πιο πολύ κρεμμύδι και σκόρδο γα να αντικαταστήσω το κοτόπουλο που έλλειπε... επίσης έβαλα αρκετό ρύζι αλλά επειδή δεν είχα και αλάτι και πιπέρι, λέω δε βάζω κανέλλα για να γίνει και γλυκιά, αφού αλμύρή δεν μπορώ να την κάνω έτσι κι αλλιώς??? και έαλα και βασιλικο και άνιθο για άρωμα... δεν έφαγα πολύ γιατί γενικά ήταν χάλια...

αυτή ήταν η δική μου ηλίθια σούπα!!

:beer: :wave2:

monstermind
09/12/2004, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
εγώ μία φορά έκανα μία πολύύύ ηλίθια σούπα...

συγκεκριμένα ήθελα να κάνω κοτόσουπα αλλα δεν είχα πολυ κοτόπουλο και έβαλα πιο πολύ κρεμμύδι και σκόρδο γα να αντικαταστήσω το κοτόπουλο που έλλειπε... επίσης έβαλα αρκετό ρύζι αλλά επειδή δεν είχα και αλάτι και πιπέρι, λέω δε βάζω κανέλλα για να γίνει και γλυκιά, αφού αλμύρή δεν μπορώ να την κάνω έτσι κι αλλιώς??? και έαλα και βασιλικο και άνιθο για άρωμα... δεν έφαγα πολύ γιατί γενικά ήταν χάλια...

αυτή ήταν η δική μου ηλίθια σούπα!!

:beer: :wave2:


μιά φορά η μάνα μου είχε φτιάξει μια σούπα φιδέ!!! γιατί ήμουν αρρωστούλης με επιληπτικές κρίσεις!

και ρώτησα το εξής:

"αν υποθέσουμε πως μέσα στο πιάτο έχω βάλει το 16% της συνολικής σούπας της κατσαρόλας η οποία έχει χωρητικότητα 2.5 λίτρα, και η κάθε κουταλιά χωράει το 7% του περιεχομένου του πιάτου, με 3 κουταλιές πόσο της εκατό επί της συνολικής ποσότητας της σούπας που έχει μαγηρευτεί έχω φάει???"

...που είναι ιδιαίτερα εύκολο έτσι?...


ε...




δεν μου απάντησε ποτέ...

... και να φανταστείς οτι πέρασε και μια μέρα μέσα στο ψυγείο!!!






μιλάμε για πολύ ηλίθια σούπα!

:lol:

gispy
11/12/2004, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
εγώ μία φορά έκανα μία πολύύύ ηλίθια σούπα...

συγκεκριμένα ήθελα να κάνω κοτόσουπα αλλα δεν είχα πολυ κοτόπουλο και έβαλα πιο πολύ κρεμμύδι και σκόρδο γα να αντικαταστήσω το κοτόπουλο που έλλειπε... επίσης έβαλα αρκετό ρύζι αλλά επειδή δεν είχα και αλάτι και πιπέρι, λέω δε βάζω κανέλλα για να γίνει και γλυκιά, αφού αλμύρή δεν μπορώ να την κάνω έτσι κι αλλιώς??? και έαλα και βασιλικο και άνιθο για άρωμα... δεν έφαγα πολύ γιατί γενικά ήταν χάλια...

αυτή ήταν η δική μου ηλίθια σούπα!!

:beer: :wave2:

:lol: :rotflmao: :lol:
Mou eftiakses tin vradia re file!!! Afou efages parapano apo mia fora apo auto to pragma kai den petakses deytero kefali pali kala!!! :lol: :lol: :lol:

Emena h pio hlithia "soupa" mou htan me mia vespa. Katiforiza me to tank ena dromaki kalokairi sto xorio mou kai prin ftaso psilogazomenos sto spiti mou mou kanei noima mia gnosti fyli ton gonion mou na mou dosei kati. Ela mou omos pou pio prin apenanti kanane erga kai eixe gemisei o dromos xoma!.To oreo einai oti afou patisa piso freno, gernei pros ta deksia, arxizei thn tsoulithra kai stamatise akrivos mprosta tis! Sykonomai pano kseskonizomai grigora grigora apo ta xomata (mes ta aimata) san na min simvainei tipota kai gyrnao me ena xamogelo kai tin rotao "Parakalo, ti thelete?"
Apathis san na min sinevei tipote mou edose auto pou ithele kai mpike mesa.

(To tank dystixos to aposyrame me polles anamniseis sygkinishs, gios kai pateras, gia nea agora me ta systimata pou ysxioun apo to kalokairi. E to vstrom kapos mas apalynei ton pono de leo!)

free rider
11/12/2004, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
εγώ μία φορά έκανα μία πολύύύ ηλίθια σούπα...

συγκεκριμένα ήθελα να κάνω κοτόσουπα αλλα δεν είχα πολυ κοτόπουλο και έβαλα πιο πολύ κρεμμύδι και σκόρδο γα να αντικαταστήσω το κοτόπουλο που έλλειπε... επίσης έβαλα αρκετό ρύζι αλλά επειδή δεν είχα και αλάτι και πιπέρι, λέω δε βάζω κανέλλα για να γίνει και γλυκιά, αφού αλμύρή δεν μπορώ να την κάνω έτσι κι αλλιώς??? και έαλα και βασιλικο και άνιθο για άρωμα... δεν έφαγα πολύ γιατί γενικά ήταν χάλια...

αυτή ήταν η δική μου ηλίθια σούπα!!

:beer: :wave2:

να σου [ω ...
μήπως έχεις καμιά καλή συνταγή για στιφάδο?

o_gavros
12/12/2004, 18:37
Egw magkes to monadiko mou pesimo frontisa na einai kai to pio ilithio pesimo!
Hmoun prin 4-5 xronia dianomeas se mia pitsaria ston Korydallo.
Kai eimai loipon sto fanari ths taxiarxwn sth diastayrwsh me lamprakh.Prin ginei prasino,vlepw ena filo mou sto periptero kai apla kavalaw pezodromio gia na tou milhsw.Ta leme ekei ligo,xairetiomaste kai kavalaw to papaki ths pitsarias me to kouti apo pisw gia na fygw....
Pataw mia manivelia,kai epeidh o filos mou tha mporouse na einai syggenhs tou Mhtsotakh,parapataw kai peftw katw mazi me to papi!!!
Eytyxws den htan kaneis trigyrw giati to reziliki tha htan megalo.Meta gelaga monos mou...

afrotwin
13/12/2004, 10:41
afrosoupa gelia

ego oti mixani ke na ixa
ixa panta ke ena papi teleftea ixa ke dio papia:lol:
tespa

prin pola xronia douleva stin voula konta sto asklipio

ke epidi to gsx ixe mini apo mpataria ke pro proi i manivela den elege
piga kana dio meres me to papi gia doulia

ksekinaga apo argiroupoli ke pigena ka8e mera voula

poles fores kimomouna pano stin mixani ke sto papi mias ke ixane ma8i ton dromo ke pigenane mona tous:lol:

etsi lipon ekini tin mera itane i mera tou papiou
to ixa kavalisi ke pigena me to tsigaro sto stoma
me ta matia misoklista ke evlepa ton dromo paralila me to oniro
to gnosto PIP stis tileorasis....:lol:

ftano lipon meta apo makri taksidi 5 stenon stin platia argiroupoleos

kapios ili8ios ixe riksi sapounades sto dromo ke i platia itan gemati sapounada

ego vlepo nera ke kovo pao me 5 xiliometra
sapounades den ida omos (otan tis ida itan arga)

ke kani mia ke glistrai to papi deksia ke skao kato me to aristero meros tou somatos mou

sikonome amesos sikono to papi to sproxno ke to anevazo stin platia gia na kano apologismo tis katastasis

den ixa pa8i tipota mono kati nera sto patzaki ke mia pou anagkastika na ksipniso prin tin ora mou

ka8os eksetaza to papi ke erixna tous xristous ke tis panagies
me plisiazi enas papous giro sta 80 me magkoura ke kasketo ke mou leei:

prosexete re pedi mou min trexete:eyepop:
ego den edosa ke poli simasia kati pselisa pros to meros tou ke sinexisa tin doulia mou

min trexete! milame an pigena pio siga 8a epefta se adrania 8a exana tin isoropia mou ke 8a epefta:rotflmao:

o papous sinexise:

ise kala? ne ne kala ime ke ekana na kavaliso to zoo gia na figo

ke o papous sinexise:

na sou po re pedaki mou mipos exis kanena katostariko

ego:mad:
ai paratamas re papou ke efiga tsantismenos ke ksipnios les ke itane 12 i ora:rotflmao:

ala meta trela8ika sto gelio na pa8is tetio atixima ke na psaxnese ke na sou zitane ke lefta:rotflmao:

afto parapi leme

les o papous na ekane efxes na stamatisi kanenas na tou dosi ena katostariko ke epese se emena

i malon epese emena...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kapeos
13/12/2004, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

na sou po re pedaki mou mipos exis kanena katostariko
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao:

crs-k
14/12/2004, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
.............
les o papous na ekane efxes na stamatisi kanenas na tou dosi ena katostariko ke epese se emena

i malon epese emena...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Την περιπτωση να εριχνε αυτος τις σαπουναδες την εχεις σκεφτει ???

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
14/12/2004, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Την περιπτωση να εριχνε αυτος τις σαπουναδες την εχεις σκεφτει ???

:lol: :rotflmao: :lol:

les re o kologeros na eferne ta sfougkaronera tis kira xariklias tou ke na ta amolage ston dromo:eyepop:
gia onoma tou 8eou.......
les re?:eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: