PDA

View Full Version : Μια Βοηθεια Για Επιλογη Service



slaybas
01/12/2004, 11:42
Γειά σε όλους...είμαι ένας καινούργιος ιδιοκτήτης KTM και θά ήθελα να ρωτήσω ποιό συνεργείο προτείνετε να εμπιστευθώ....γιατί πολλά έχω ακούσει και διαβάσει σχετικά με ανεύθυνους και απατεώνες..

DUKASII
01/12/2004, 12:00
το κουβεντιάσουμε λιγάκις...:alien:

το κτμ σου είναι καινούριο??? έχει εγκύηση εννοώ???
αν ναι..τη πάτησες λέει!!:rotflmao: :rotflmao:

το λέω αυτό διότι είσαι αναγκασμένος να το πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο κτμ που εκεί συχνάζουν αυτοί οι 2 που ανέφερες από πάνω[ανεύθυνους και απατεώνες..]

εάν δεν έχεις εγκύηση έχω να σου προτείνω αρκετούς μάστορες ..που ότι τους πεις ότι θες να γίνει στο κτμ σου θα το κάνουν!

για εξουσιοδοτημένο σου προτείνω τον ΠΑΡΑΓΚΙΝΗ στη Καισαριανή![θα βρω τηλ..οδο κτλ..και θα στα αναφέρω σε λίγο]

οι τιμές του είναι φυσικά ''εξουσιοδοτημένες'' αλλά κάνει τη δουλεία του σωστά!


:wave2:

slaybas
01/12/2004, 12:05
ναι καινουργιο ειναι......300χλμ!!!δεν με πειραζουν οι τιμες με νοιαζει να γινει σωστη δουλεια....κατι κοντα στην περιοχη μου μηπως γνωριζεις?μενω Μενιδι....το MAC στην Κυμης τι λεει?

DUKASII
01/12/2004, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από slaybas
ναι καινουργιο ειναι......300χλμ!!!δεν με πειραζουν οι τιμες με νοιαζει να γινει σωστη δουλεια....κατι κοντα στην περιοχη μου μηπως γνωριζεις?μενω Μενιδι....το MAC στην Κυμης τι λεει?

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΛΕΝΕ!! ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ !:beer:

dez
01/12/2004, 13:27
το MAC στην Κυμης τι λεει?

Εγω, το πηγαινω στο MAC στην Κυμης εδω και 2μιση χρονια. Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα δεν του χω ζητησει τιποτα ... περιεργο για το μηχανακι μου. Με αλλα λογια, εκει εχω κανει ολα τα service μεχρι τωρα κι εκει το χω παει για κατι ψιλα που μου χει βγαλει.

Ξερω επισης, οτι καποιοι αλλοι εδωμεσα εχουν αντιθετη αποψη ;)

darkCount
01/12/2004, 13:33
kai gw sthn idia fash me ton DEZ eimai. 2 xronia paw ekei kai kanw mono ta programatismena service.

Kalos einai o mhxanikos. Arkei na mhn empisteytei na sou ftiaksoun kati ta 2 typakia pou exei ekei.

O enas eidika einai kai poly neos kai einai mpetoblakas. To allo palikari einai arketo kairo ekei kai einai ok oso exw dei egw.

Mono mikra parapona exw apo kei...alla eipame..den zhthsa kai tpt

Kapoioi edw mesa exoun kai megala (pou xa8hke o mikros alh8eia? )

slaybas
01/12/2004, 14:16
Δηλαδη κατι αλλο στην περιοχη δεν υπαρχει?

Alki_Viades
01/12/2004, 17:38
Εγω πρωτο σερβις εκανα στο MAC Κυμης και 1800χλμ μετα μου χτυπησε ρουλεμαν στροφαλου.

Οπως λεει και στο user manual: Αν δεν κανετε τη σωστη εξαερωση οταν αλλαζετε λαδια χτυπαει ρυλεμαν στροφαλου

(φυσικα) Πηγα σε αλλο MAC και μου το αλλαξανε στην εγγυηση.

:nono: :nono: :nono:

dez
02/12/2004, 12:35
adam_tsouk, μαλλον για αλλο MAC λες ('η για αλλη Λ. Κυμης) γιατι ο μαστορας (οχι οι νεοι) λεγεται Θωμας ;)

darkCount
02/12/2004, 12:47
Ontws...Thomas legetai...mpas kai exeis mperdeytei.

Oxi oti amfisbhtw oti mporei na exoun paixtei apo to Thoma ola ayta...:winka:

mtsop
02/12/2004, 13:00
Mporeis na dokimaseis ton Panagiwtopoulo sthn Peukh (Pindou), einai e3ousiodotimenos ths KTM, fthnos kai poly kalo mastori. Ton exw testarei se dyskola pragmata, prosfata alla3a kinhthra sto 400 mou kai to ekana 640, opote katalabaineis oti ekane anoikodomhsh tou kinhthra, xwris kanena psegadi. Gia mena einai eggyhsh kai me normal times.

adam_tsouk
02/12/2004, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
adam_tsouk, μαλλον για αλλο MAC λες ('η για αλλη Λ. Κυμης) γιατι ο μαστορας (οχι οι νεοι) λεγεται Θωμας ;)



χα χα!! ναι ρε δίκιο έχεις!
Και για να καταλάβεις, μόλις είδα το ποστ σου έψαχνα να βρω τι όνομα έχω γράψει!! :rotflmao:


Πάντως ακόμα και Αγλαϊα να τον έλεγαν..... χειρότερες εντυπώσεις δεν μπορούσα να έχω.
Και μιλάμε ότι το είχα παει πάρα πολλές φορές. Αν εξαιρέσουμε κανα-δυο φορές που μου έκαναν αλλού κάτι πολύ βασικά πράγματα (λάδια-φίλτρα κτλ) όλα τα υπόλοιπα στα Mac γινόντουσαν.

xaris_sm
02/12/2004, 19:55
ego ti pigeno sto MAC stin Kimis 3 hronia tora,

ta paidia einai super leme!

oi times eksusiodotimenou

:beer:

slaybas
06/12/2004, 14:24
ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές...μάλλον με βλέπω να πηγαίνω στην Πεύκη....

Spazz
06/12/2004, 18:23
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΩΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΜΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΙ ΟΣΟΙ ΑΚΟΜΗ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΚΩΣ!!!!!ο ανθρωπος μπορει να ξερει καποια πραγματα αλλα ειναι απατεωνας πρωτον και οι αλλοι δυο βοηθοι του ηλιθιοι και ασχετοι!εμενα μου εχουν κανει και ζημια και δεν με αποζημιωσαν!εδω και καιρο το πηγαινω κι εγω στην πευκη στον παναγιωτοπουλο.εξουσιοδοτημενο ειναι και ειναι πολυ καλος μαστορας!ο γιος του τρεχει στο πανελληνιο πρωταθλημα Motocross με ενα 125 sx.επισης οι τιμες του ειναι λογικες και δεν σε γδυνει οπως στα "hellinservice"!!!
στην πευκη οδο πινδου βρισκεται.

τι μηχανακι εχεις αληθεια???








.....καιρο ειχα να γραψω ετσι?? :wacko:

xaris_sm
08/12/2004, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Εγω πρωτο σερβις εκανα στο MAC Κυμης και 1800χλμ μετα μου χτυπησε ρουλεμαν στροφαλου.

Οπως λεει και στο user manual: Αν δεν κανετε τη σωστη εξαερωση οταν αλλαζετε λαδια χτυπαει ρυλεμαν στροφαλου

(φυσικα) Πηγα σε αλλο MAC και μου το αλλαξανε στην εγγυηση.

:nono: :nono: :nono:

pistevo pos iparhoun arketoi logoi pu borei na htipisei to rouleman strofalou kai oxi mono i kaki eksaerosi ladion...
sosta????

mporei kai na ehete dikio pu to thavete to mac stin kimis ala pote den ksereis...

pios mastoras se pio sinergio den ehei kanei malakia????

pite mou enan!!! eleos re paidia...

den leo oti kalos kanoun malakies,ego ksero kalitera me ton katsafaro pu tin epatha kai plirosa 1500 apo tsepi mou, ala den ginete oloi na einai euharistemenoi

na leme ta pragmata me to onoma tous


gnomi mou pantos.:wave2:

DUKASII
08/12/2004, 15:35
απο τις εμπειρίες τους τα παιδια απάντησαν...αρα και η δικιά τους γνώμη σωστή ειναι!

τωρα τι ζορι τραβάτε και πατε τα μηχανάκια σασ στα MAC ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!



σας πουλάνε εξουσιοδότηση και εξειδίκευση....

και εγώ ξέρω πολλούς μάστορες που σέβονται τον πελάτη και τη δουλεία τους πάνω από όλα!

adam_tsouk
08/12/2004, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
απο τις εμπειρίες τους τα παιδια απάντησαν...αρα και η δικιά τους γνώμη σωστή ειναι!

τωρα τι ζορι τραβάτε και πατε τα μηχανάκια σασ στα MAC ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!



σας πουλάνε εξουσιοδότηση και εξειδίκευση....

και εγώ ξέρω πολλούς μάστορες που σέβονται τον πελάτη και τη δουλεία τους πάνω από όλα!

Έτσι ακριβώς. Και δεν μιλάμε για 1 τυχαίο περιστατικό. Απλά, αν μπορείς να αποφύγεις κάτι καλό είναι.
Εκτίμησα περισσότερο έναν μάστορα που μου είπε ότι δεν το δουλεύει το μηχανάκι αλλά για να μην το σπρώχνω να με βοηθήσει. Και σας πληροφορώ πως δεν είχα κανένα παράπονο.

xaris_sm
08/12/2004, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
απο τις εμπειρίες τους τα παιδια απάντησαν...αρα και η δικιά τους γνώμη σωστή ειναι!

τωρα τι ζορι τραβάτε και πατε τα μηχανάκια σασ στα MAC ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!



σας πουλάνε εξουσιοδότηση και εξειδίκευση....

και εγώ ξέρω πολλούς μάστορες που σέβονται τον πελάτη και τη δουλεία τους πάνω από όλα!

re spiro

kai ego apo tin ebiria tin dikia mou apadasisa...pios eipe oti i gnomi tus einai sosti i lathos...einai gnomi tus kai gnomi mou
etsi apla...ti analisi einai auti den mporo na katalavo???

kai opos eidate (an eidate) eipa kai mpoei sosta tus thavete...tote
ti mou lete tora re paidia???

kai malon mou fenonte memonomena peristatika ola auta..pu simvenoun padou...
den mou apadisate omos se kati pu rotisa gia na telionei i ipothesi... oloi oi mastoroi kai ta sinergeia telia einai re paidia???
den ehei kanenas disarestimenous pelates???sovarame milame tora???lathoi den goinonte puthena???

kai gia na ksekathariso kai kati sta ar....dia mou kai to mac tis kimis lefta mou travane kai mena

auti einai i gnomi mou. sostis i lathos den paizei

:wave2:

sas
09/12/2004, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
den mou apadisate omos se kati pu rotisa gia na telionei i ipothesi... oloi oi mastoroi kai ta sinergeia telia einai re paidia???
den ehei kanenas disarestimenous pelates???sovarame milame tora???lathoi den goinonte puthena???



Φυσικά και γίνονται λάθη (λάθη που δεν έχουν να κάνουν όμως με την ασφάλεια)....και κανείς δεν παίρνει το κεφάλι του άλλου για ένα λάθος, αρκεί να το παραδεχτεί αυτός που το έκανε και να αποκαταστήσει πλήρως την όποια ζημιά:wave2:

DUKASII
09/12/2004, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
re spiro

kai ego apo tin ebiria tin dikia mou apadasisa...pios eipe oti i gnomi tus einai sosti i lathos...einai gnomi tus kai gnomi mou
etsi apla...ti analisi einai auti den mporo na katalavo???

kai opos eidate (an eidate) eipa kai mpoei sosta tus thavete...tote
ti mou lete tora re paidia???

kai malon mou fenonte memonomena peristatika ola auta..pu simvenoun padou...
den mou apadisate omos se kati pu rotisa gia na telionei i ipothesi... oloi oi mastoroi kai ta sinergeia telia einai re paidia???
den ehei kanenas disarestimenous pelates???sovarame milame tora???lathoi den goinonte puthena???

kai gia na ksekathariso kai kati sta ar....dia mou kai to mac tis kimis lefta mou travane kai mena

auti einai i gnomi mou. sostis i lathos den paizei

:wave2:
ΟΚ ΡΕ ΧΑΡΟΥΛΗ..ΜΗ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΣ ΜΟΥΤΡΑ ...ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΚΤΜ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΕΦΑΓΑ ΣΤΗ ΜΑΠΑ...

ΤΑ ΕΝΙΩΣΑ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΠΑΤΗΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ!
ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ??
ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΚΩΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΒΟΥΝΟ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΟΛΤΙΤΣΑ!
:beer: ΣΟΥ ΦΙΛΩ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ ΣΟΥ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xaris_sm
09/12/2004, 10:18
ok spirako mou ontos einai megali sizitisi...

malon den tha pao puthena to sk gia na se pao mia
volta mehri tin hasia...gia na do ti tha mou filiseis.... :D
eisai mesa an kanonisoume kati me ta paidia?

:rotflmao: :lol: :beer:

slaybas
09/12/2004, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΩΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΜΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΙ ΟΣΟΙ ΑΚΟΜΗ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΚΩΣ!!!!!ο ανθρωπος μπορει να ξερει καποια πραγματα αλλα ειναι απατεωνας πρωτον και οι αλλοι δυο βοηθοι του ηλιθιοι και ασχετοι!εμενα μου εχουν κανει και ζημια και δεν με αποζημιωσαν!εδω και καιρο το πηγαινω κι εγω στην πευκη στον παναγιωτοπουλο.εξουσιοδοτημενο ειναι και ειναι πολυ καλος μαστορας!ο γιος του τρεχει στο πανελληνιο πρωταθλημα Motocross με ενα 125 sx.επισης οι τιμες του ειναι λογικες και δεν σε γδυνει οπως στα "hellinservice"!!!
στην πευκη οδο πινδου βρισκεται.

τι μηχανακι εχεις αληθεια???








.....καιρο ειχα να γραψω ετσι?? :wacko:
to prestige to s/m

Spazz
09/12/2004, 16:34
α οκ slayba.

xarissm επειδη οντως οοοολα αυτα μπορει να ετσυχαν και μαλιστα μονο σε εμας και συμπτωματικα να γραφουμε σε αυτο το φορουμ θα σου πω και για το ποσο τιμιος ειναι ο θωμας.στην αρχη οταν ειχα πρωτοπαρει το μηχανακι λεω ενταξει θα παω εκει να μουθ κανουν το πρωτο service.τι το θελα.για να φανουν επαγγελματιες και καλα μου εβγαλαν και το φιλτρο αερα για να το καθαρισουν.αφου το πηρα απο εκει την επομενη ακουγα ενα πραγμα σαν σφυριγμα.λεω ιδεα μου ειναι.μια μερα λεω ρε δεν το παω να το δουν?!περασα απο το mac στην κυμης και αφου το ακουσε μου λεει μαλλον πως εχει σκασει καμια τσιμουχα.περναω κι απο του παναγιωτοπουλου και μου λεει κι αυτος το ιδιο.του το αφηνω να το κοιταξει και περναω την επομενη ημερα.μου λεει ακου φιλε καποιος σου εβαλε το φιλτρο αερος λαθος ...στραβα.γι αυτο και σφυραγε.μου δειχνει και απο πισω το φιλτρο που ειχε αφησει πατουρα και οντως ειχε μπει λαθος με αποτελεσμα απο καποιο σημειο το καρμπυρατερνα ρουφαει αερα(κι οτι αλλο) χωρις να φιλτραρεται.επισης το φιλτρο ηταν στεγνο!δεν του εριξαν σταγονα λαδι!επισης μου λεει αν κρινει απο καρμπυρατερ μαλλον εχει ρουφηξει και λιγο χωματακι.του λεω ok να το ανοιξετε το μοτερ.την επομενη ημερα μου επιβεβαιωνει οτι οντως ειχε ρουφηξει χωμα και ειχαν αρπαξει τα ρουλεμαν στροφαλου!!!μου τα δειξε κι ειχαν γινει καραμωβ!μου λεει ευτυχως κυλινδρος και πιστονι δεν επαθαν τιποτα!τα παιρνω στο κρανιο και παιρνω το φιλτρο και τα ρουλεμαν να τα δειξω στον θωμα!του λεω πως εγινε η ζημια και μου λεει δεν μπορω να το παραδεχτω!του λεω κοιτα το φιλτρο ειναι φανερο το πως εγινε η ζημια!κι οτι ουτε λιγο λαδακι δεν του ριξατε!του ελεγα να αναλαβει την ευθυνη της μαλακιας του αλλα τιποτα!μου λεει οτι επρεπε να το παω σε εκεινον κατευθειαν.του λεω τοτε ειναι που δεν προκειται να παραδεχοσασταν το λαθος σας που ειναι 100% δικο σας.στο τελος μου λεει καλα για να μην εχω και τυψεις οτι θα μου δωσει τα ανταλλακτικα τσαμπα!εεεεεελα ρε τρελε!τα 150ε δουλειας ποιος θα τα δωσει?καραγκιοζη απατεωνα!τελος παντων απο τοτε δεν ξαναπηγα!+οτι εχω ακουσει πολλες μαλακιες για το mac.και δεν ξερω αν αυτος ξερει και δεν κανει μαλακιες!εχει δυο βοηθους εκει που ειναι ικανοι να σου αφησουν το μηχανακι χωρις ψυκτικο και λαδια!καταλαβες ρε φιλε γιατι ειναι μαπα το καρπουζι?δεν λεει να περιμενεις ποτε θα σου κανει την μαλακια για να τον διαγραψεις!



δεν συμβαινει παντου να σου κουμπωνει φιλτρο στραβα!καλα πως τα καταφεραν?ουτε λαδι δεν ειχαν?ασε θωμα μαθαινεται σιγα σιγα τι γατος μηχανικος εισαι!

ktmrider
26/12/2004, 11:44
ΜΑΘΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΕΡΙ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΩΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ (ΚΑΙ ΜΟΤΟ) ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ. ΕΦΟΣΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΝΟΜΙΜΑ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΝΙΜΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ (ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ "ΓΝΗΣΙΑ"). ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Η FERODO ΜΕΣΩ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΦΡΕΝΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΤΑΝ ΒΑΖΑΝΕ FERODO AFTER MARKET ΚΑΙ ΟΧΙ FORD H CITROEN ETC ΧΑΝΑΝΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΕΤΣΙ ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ. ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΑΣ ΖΗΤΗΣΕΙ "ΕΓΓΡΑΦΩΣ" ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ.

OldMan
27/12/2004, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmrider
ΜΑΘΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΕΡΙ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΩΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ (ΚΑΙ ΜΟΤΟ) ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ. ΕΦΟΣΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΝΟΜΙΜΑ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΝΙΜΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ (ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ "ΓΝΗΣΙΑ"). ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Η FERODO ΜΕΣΩ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΦΡΕΝΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΤΑΝ ΒΑΖΑΝΕ FERODO AFTER MARKET ΚΑΙ ΟΧΙ FORD H CITROEN ETC ΧΑΝΑΝΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΕΤΣΙ ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ. ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΑΣ ΖΗΤΗΣΕΙ "ΕΓΓΡΑΦΩΣ" ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ.

Απόλυτα σωστό και ισχύον!!!!
Μπορείτε να ζητήσετε από την Hellinmoto να σας "προτείνει" κάποιο συνεργείο, αλλά η εγγύηση ισχύει για οποιοδήποτε συνεργείο που έχει άδεια λειτουργίας (νόμιμη εννοείται) αρκεί να αποδυκνείεται ότι τα προβλεπόμενα service έχουν γίνει μέσα στα αντίστοιχα όρια (χλμ ή ώρες λειτουργίας) από το συμπληρωμένο μητρώο της μηχανής (δεν σας το δώσαν κατά την αγορά??? τι περίεργο!!!) ή από το μητρώο εργασιών του συνεργείου (εάν δεν συμπληρώνει βιβλίο εισερχομένων οχημάτων τότε σίγουρα δεν τηρεί και μητρώο εργασιών)!!
Σε περίπτωση που το πράγμα τραβήξει δικαστικά, αρκεί μια ένορκη κατάθεση - διαβεβαίωση του μάστορα και καθάρισες!!!
Το ζήτημα είναι: Ποιός μάστορας θα θελήσει ανοιχτή διαμάχη με την εταιρεία κα θα χάσει και κανα δυό μεροκάματα με τα δικαστήρια???:confused:

DooKie
05/07/2007, 02:06
Σορρυ που ξεθαβω τι θέμα αλλα μπορεί κάποιος να μου δώσει τηλέφωνο του συνεργείου του κ. Παναγιωτόπουλου? Ευχαριστώ

alter45
09/07/2007, 22:37
Αδερφέ, δεν ξέρω το τηλ αυτού που ζητάς, ωστόσο θα σου έλεγα να πας τη μηχανή σου ανεπιφύλακτα στο πρώην MAC στην Κύμης στον Θωμά που μεταφέρθηκε στην Κασταμονής (απέναντι από εκεί που ήταν, μέσα στο στενό δηλαδή). Εγώ του πήγαινα όλα μου τα μηχανάκια (LC4, DUCATI 749, Super Duke και τώρα το Adventure 990) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

slaybas
10/07/2007, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DooKie
Σορρυ που ξεθαβω τι θέμα αλλα μπορεί κάποιος να μου δώσει τηλέφωνο του συνεργείου του κ. Παναγιωτόπουλου? Ευχαριστώ

Απ όσο ξέρω το έχει κλείσει το συνεργείο εδώ και ένα χρόνο

DooKie
10/07/2007, 11:57
Ευχαριστώ παιδιά αλλα ούτος ή άλλως δεν το χρειάζομαι. Τελικά θα πάω το μηχανάκι (KTM 125 EXE) στο motorace στην φραντζή.