PDA

View Full Version : ταριφας



KARYDAS
24/02/2008, 07:33
λοιπον ειμαι απο μηχανιωνα και στο χωριο μου δεν συμβαινουν τετοια ανεγκδιηγητα πραγματα οπως αυτο που μου συνεβει χθες.
23:00ξεκιναω απο αριστοτελους(ημουν για ποτο)να παω κατω τουμπα.
Παιρνω την πρωτη παραλληλο πανω απο την λεοφορο νικης κατευθυνομενος προς τον λευκο πυργο.
Στα φαναρια στον λευκο πυργο σταματαω και ο μαλακας κατεβαζω τα ποδια κατω:rotflmao: :rotflmao: Τι το θελα βλεπετε εχω και μακρια ποδια (ειμαι 2 μετρα) και απλωνονται σε αρκετη εκταση θα ελεγα γυρω απο το fazerακι μου.
Το λοιπον ερχετε ενας ταριφας φορτσατος απο πισω μου.
Αναβει εκεινη την ωρα πρασσινο.
Με προσπερναει σταματημενο και μου παταει το ποδι με την ροδα του στις ακρες των δακτυλων μου και λιγο γκουτουπιε και φευγει.
Πολυ πονος:bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl:
το παιρνει χαμπαρει και παει τωρα πιο φορτσατος.Τον παιρνω απο πισω.Κανει τωρα και σφινες.
και τον σταματαω στο φαναρι,τον κοιταω,αριστερα μου αυτος και δεξια μου το λεοφοριο των ΜΑΤ σταματημενο,κατεβαζει το παραθυρο και λεει(τι) και εκει αρχιζω και χωνω ασχημα,οι μπατσοι εχουν τρελαθει κοιταν αναυδοι.Ο ταριφας κλαμενος ζηταει συγνωμες και δεν το καταλαβα και εχεις δικιο και ενα σορο μαλ@ιες να μου λεει.
βλεπω εναν μπροστα μου με ενα ζητα750 να δινει μπαντες απ'τα νευρα μου παω να το δοσω και εγω και βλεπω μπροσταμου στα 30 μετρα τον σταματαν οι μπατσοι και μου κοβουν τη φορα.(αμα δεν γινοταν αυτο δεν ξερω τι θα εκανα απο τα νευρα μου στο δρομο)

kaps
24/02/2008, 09:44
Προ καιρού ένας ταρίφας έπεσε στο δρόμο μου . Από την αλήτικη συμπεριφορά του είπα το εξής . Η φάρα σου είναι δημιούργημα διασταύρωσης πόρνης με τραβεστί .Και αν είχα το μαντρακά μαζί μου ( όπου μαντρακάς παλαιό αμάξι ) θα του έχωνα μια στο μερσεντές του έτσι για να τον έχω χωρίς μεροκάματα κάποιες ημέρες .

AFTER
24/02/2008, 10:25
Το θεμα ειναι οτι ειναι τετοια ΑΧΡΗΣΤΑ υποκειμενα, που ουτε το τιμονι δεν εστριψε λιγο ωστε να ειναι σιγουρος οτι δεν θα σε πατησει

Ρε μην αφησετε τιποτα να πεσει κατω, ειναι ΑΛΗΤΕΣ το 99.9999%

the who
24/02/2008, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Το θεμα ειναι οτι ειναι τετοια ΑΧΡΗΣΤΑ υποκειμενα, που ουτε το τιμονι δεν εστριψε λιγο ωστε να ειναι σιγουρος οτι δεν θα σε πατησει

Ρε μην αφησετε τιποτα να πεσει κατω, ειναι ΑΛΗΤΕΣ το 99.9999%

Για το 99,9999% δεν θα συμφωνησω.Οτι η μεγαλυτερη πλειοψηφια τους δεν εχει επαγγελματικη συνειδηση ειναι ολοφανερο και το αποδεικνυουν καθε μερα.Επειδη ομως υπαρχουν και ελαχιστες αλλα φωτεινες εξαιρεσεις ας κανουμε ενα φιλτραρισμα στα λαθη τους.
Αν δλδ ενας ταριφας κανει κανα δυο λαθη στις δεκα με δωδεκα ωρες που οδηγαει,αυτο ειναι στους κανονες της στατιστικης.Σκεψου εναν οδηγο μοτο η κουτιου ποσα λαθη κανει σε μια απλη βολτα της μιας ωρας.
Για να μην παρεξηγηθω δεν παιρνω το μερος του ταριφα,απλα αν κανει ενα ανθρωπινο λαθος(οχι να μας πατησει το ποδι η κατι πιο χοντρο ακομα) κι αν ζητησει και συγγνωμη ας μην τον πυροβολησουμε.
Παντα ομως τα ματια 4444444 γιατι ειναι απροβλεπτοι στις αντιδρασεις τους.
:beer: :beer: :beer:

AFTER
24/02/2008, 11:18
Μα αυτο ειναι, οτι δεν εχω δει ταριφα να ΜΗΝ κανει καποια βλακεια
Λογω της δουλειας μου, ειμαι συνεχεια στον δρομο με αμαξι
Ε πως γινεται καθε φορα ή ταριφας ή φορτηγατζης να εχει δημιουργησει προβλημα, αυτο δεν το ξερω
Ειδικα οι ταριφες σταματανε οπου να'ναι, ακομα και αν μετα απο 2 μετρα εχει χωρο να μπουν και να κατσουν οσο θελουν

Δεν τους βαζω ολους στο καζανι, οντως υπαρχει ενα 0.0000001% που σωζεται :rolleyes:

SpineshankD
24/02/2008, 11:54
ιστορια μου αμαρτια μου....

το κακο ειναι οτι ρε π@##στη μου ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ καποιος που να φοραει τα γα#$#$να και

να τα τιμα. ΚΑΝΕΝΑΣ. να πει ναι ρε εφταιξα,θα σου κανω δηλωση,συγνωμη

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

λες και εμεις ειμαστε οι μουλοι και οι βλακες της υποθεσης και θα μας πιασουν κοτσο

ΡΕ ΟΥΣΤ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ:a06: :a015: :a57:

p@nos
24/02/2008, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Για το 99,9999% δεν θα συμφωνησω.Οτι η μεγαλυτερη πλειοψηφια τους δεν εχει επαγγελματικη συνειδηση ειναι ολοφανερο και το αποδεικνυουν καθε μερα.Επειδη ομως υπαρχουν και ελαχιστες αλλα φωτεινες εξαιρεσεις ας κανουμε ενα φιλτραρισμα στα λαθη τους.
Αν δλδ ενας ταριφας κανει κανα δυο λαθη στις δεκα με δωδεκα ωρες που οδηγαει,αυτο ειναι στους κανονες της στατιστικης.Σκεψου εναν οδηγο μοτο η κουτιου ποσα λαθη κανει σε μια απλη βολτα της μιας ωρας.
Για να μην παρεξηγηθω δεν παιρνω το μερος του ταριφα,απλα αν κανει ενα ανθρωπινο λαθος(οχι να μας πατησει το ποδι η κατι πιο χοντρο ακομα) κι αν ζητησει και συγγνωμη ας μην τον πυροβολησουμε.
Παντα ομως τα ματια 4444444 γιατι ειναι απροβλεπτοι στις αντιδρασεις τους.
:beer: :beer: :beer:


+1000


Οχι απλως το 99%,ειναι πολλοι περισσοτεροι οι ταξιτζηδες που οδηγουν σωστα,μην τρελαθουμε κιολας...

Γιατι ρε παιδια εχετε ολοι την ταση να τους βαζετε ολους στο ιδιο καζανι,δεν ειναι καθολου σωστο...

Το οτι υπαρχουν ταξιτζηδες που δεν οδηγουν σωστα ειναι δεδομενο,αλλα υπαρχουν και πολλοι οδηγοι μοτοσυκλετας που δεν οδηγουν σωστα,πολλοι οδηγοι αυτοκινητων που δεν οδηγουν σωστα,ακομα και για πολλους απο εμας εδω μεσα ξερεται ποσοι μπορει να εχουν αναρωτηθει για τον τροπο που οδηγαμε στο δρομο?

lamoun
24/02/2008, 12:24
Για τα πόδια πρόσεξέ'το. Με έχουν ξύσει, ευτυχώς, εμένα, που δεν είμαι και ο πιο ψηλός της παρέας... :blush:
Προσπάθησε να τα έχει απλωμένα προς τα μπροστά και όχι πολύ πλάγια, άν και φαντάζομαι τώρα θα σου έγινε μάθημα :cry:

Όσο για τον ταξιτζή τί να πώ.... μόνο αυτό, και μένα ταξιτζής μου το έκανε.. :bigcry:

Ζεύκας
24/02/2008, 15:14
Κ μένα μια φορά μου έχει πατήσει τα δάχτυλα αμάξι και μαντέψτε ποιός: ταρίφας.

Επίσης θα διαφωνήσω με τους φίλους srx400 / p@nos.

Υπάρχουν πολλοί άλλοι που δουλέυουν πολλές ώρες στους δρόμους.

Φορτηγατζήδες/Λεωφορειατζίδες/Ντείβεράδες(καλά αυτοί είναι καμικάζι αλλά τέσπα)/Κούριερ και λοιποί...

Κανένα όμως επάγγελμα από τα παραπάνω δεν έχει δεχτεί τόσες κατάρες όσες το επάγγελμα του ταξιτζή!

Τυχαίο?? δεν νομίζω...

p@nos
24/02/2008, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Κ μένα μια φορά μου έχει πατήσει τα δάχτυλα αμάξι και μαντέψτε ποιός: ταρίφας.

Επίσης θα διαφωνήσω με τους φίλους srx400 / p@nos.

Υπάρχουν πολλοί άλλοι που δουλέυουν πολλές ώρες στους δρόμους.

Φορτηγατζήδες/Λεωφορειατζίδες/Ντείβεράδες(καλά αυτοί είναι καμικάζι αλλά τέσπα)/Κούριερ και λοιποί...

Κανένα όμως επάγγελμα από τα παραπάνω δεν έχει δεχτεί τόσες κατάρες όσες το επάγγελμα του ταξιτζή!

Τυχαίο?? δεν νομίζω...


Εχεις δικιο Ζευκα,σε μεγαλο ποσοστο οδηγανε ατσουμπαλα και απροσεκτα,απλα ειπα να μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι.


:beer:

KARYDAS
24/02/2008, 15:30
ενα σας λεω τα παλικαρια του ΟΑΣΘ οδηγανε εκεινο το λοφορειο το τερας ολη μερα και πανε κυριοι και ο ταριφας δεν μπορει να παει κυριλε ενα κ@λο κουτι 4,5 μετρα.δεν ειναι θεμα ωρων οδηγησης ειναι θεμα συνειδησης και νοοτροποιας οχι ατομικης αλλα συλλογικης.Οι ανθρωποι νομιζουν οτι ο δρομος τους ανοικει,οτι ολοι εμεις ειμαστε στο δρομο για βολτα και πρεπει να παραχορουμε προτερεοτητα σε ολους τους τομεις σε αυτους γιατι για αυτους ο δρομος ειναι η δουλεια τους.......αλλα ποσο εκνευριζομε........οταν δεν εχουν ατομο μεσα στο ταξι κανουν σφινες μ@λακιες τρεχουν σου περνουν τη θεση.....οταν εχουν ατομο και πλερωνει μεταλλασοντε σε πανγιες σου παραχωρουν προτερεοτητα πανε πολυ σιγα κρατανε αποστασεις καθοντε στην ουρα και ολα αυτα επειδη το ταξιμετρο γραφει...και αυτα που λεω δεν τα κανει το 99,9999% αλλα το 100% παρατηριστε το

the who
24/02/2008, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Κ μένα μια φορά μου έχει πατήσει τα δάχτυλα αμάξι και μαντέψτε ποιός: ταρίφας.

Επίσης θα διαφωνήσω με τους φίλους srx400 / p@nos.

Υπάρχουν πολλοί άλλοι που δουλέυουν πολλές ώρες στους δρόμους.

Φορτηγατζήδες/Λεωφορειατζίδες/Ντείβεράδες(καλά αυτοί είναι καμικάζι αλλά τέσπα)/Κούριερ και λοιποί...

Κανένα όμως επάγγελμα από τα παραπάνω δεν έχει δεχτεί τόσες κατάρες όσες το επάγγελμα του ταξιτζή!

Τυχαίο?? δεν νομίζω...
Bρε Ζευκα δεν διαβασες καλα.Γραφω οτι δεν εχουν επαγγελματικη συνειδηση οι περισσοτεροι απο αυτους.Για τα ντιλιβερι και τα κουριερ το περνας στο ντουκου ομως.Γιατι?Μηπως γιατι αυτοι οδηγανε μηχανακια?Δλδ τα δικα μας στραβα δεν πρεπει να τα λεμε?
Exω δουλεψει ταξι,φορτηγο και ντιλιβερι.Το ταξι μεσα στο κεντρο=πολεμος,το φορτηγο διανομη παγωτων επισης στο κεντρο με μηχανικο τιμονι(if you know what i mean),ντιλιβερι σε Περιστερι,Πειραια,Νικαια,Κορυδαλλο,Μπουρναζι.
Δεν εχω εμπλακει ποτε σε ατυχημα.Αυτο δεν με καθιστα αυτοματα ταριφα,φορτηγατζη η ντιλιβερα αξιωσεων,αλλα με βαζει στην κατηγορια των ανθρωπων που σεβονται τη δουλεια τους ,αυτο που οδηγουν και τους γυρω τους.
Τετοιοι ταριφες υπαρχουν αρκετοι ,πιστεψε με.Αλλα επειδη αυτο το επαγγελμα δεν ελεγχεται σχεδον ποτε κι απο κανεναν υπαρχουν,οπως κι αλλου,αλεξιπτωτιστες που κανουν τα πραγματα σκ...
Στην καθημερινοτητα μας λοιπον ασχολουμαστε με αυτους τους ταριφες που κανουν οτι τους κατεβει στο κεφαλι κι οχι μ αυτους που οδηγανε σωστα και λογικο ειναι.
Σκεψου ομως ποσες φορες σουχει τυχει να σε "φυλαξει" επαγγελματιας οδηγος απο μ-λ-κια που εχεις κανει στο δρομο.
Επισης σκεψου ποσες φορες εχεις βρισει ντιλιβερα-τι λεξη ρε πουστη μου- η κουριερ γι αυτα που κανουν.
Φιλικα και συναδελφικα

AFTER
24/02/2008, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από KARYDAS
ενα σας λεω τα παλικαρια του ΟΑΣΘ οδηγανε εκεινο το λοφορειο το τερας ολη μερα και πανε κυριοι και ο ταριφας δεν μπορει να παει κυριλε ενα κ@λο κουτι 4,5 μετρα.δεν ειναι θεμα ωρων οδηγησης ειναι θεμα συνειδησης και νοοτροποιας οχι ατομικης αλλα συλλογικης.Οι ανθρωποι νομιζουν οτι ο δρομος τους ανοικει,οτι ολοι εμεις ειμαστε στο δρομο για βολτα και πρεπει να παραχορουμε προτερεοτητα σε ολους τους τομεις σε αυτους γιατι για αυτους ο δρομος ειναι η δουλεια τους.......αλλα ποσο εκνευριζομε........οταν δεν εχουν ατομο μεσα στο ταξι κανουν σφινες μ@λακιες τρεχουν σου περνουν τη θεση.....οταν εχουν ατομο και πλερωνει μεταλλασοντε σε πανγιες σου παραχωρουν προτερεοτητα πανε πολυ σιγα κρατανε αποστασεις καθοντε στην ουρα και ολα αυτα επειδη το ταξιμετρο γραφει...και αυτα που λεω δεν τα κανει το 99,9999% αλλα το 100% παρατηριστε το


Eπειδη ομως στην δουλεια που ειμαι τωρα, ουσιαστικα ειμαι στον δρομο(πρεπει να βλεπω πελατες) και επειδη ειμαι με εταιρικο αμαξι, δεν το εχω σε τιποτα να πεξουμε συγκρουμενα με κανεναν :mad:

byron
24/02/2008, 20:16
Αν βάλεις κούριερ-ντελιβερα να οδηγήσει ταξί, ισοδυναμεί με βόμβα. :rolleyes:

Πολλές οι μ@λακίες των ταξιτζήδων, αλλά όπως είχε πει και ο Χούντρας στα σεμινάρια ασφαλούς οδήγησης σε μεγάλο βαθμό είναι προβλέψιμοι.
Οι κούριερ κλπ γράφουν στα @@ τους το 80% του ΚΟΚ. Η λέξη "μονόδρομος" πχ είναι άγνωστη γι' αυτούς. Απειρες φορές έχω έρθει φάτσα κάρτα με κουριερ/ντελίβερι μεσα σε μονόδρομο......

gcrook
24/02/2008, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Ρε μην αφησετε τιποτα να πεσει κατω, ειναι ΑΛΗΤΕΣ το 99.9999%

Αντε παλι....

Δεν σου εχω πει ρε Γιωργο τα 500 μιλιγκραμ;
Αφου τα 400αρια δεν σε πιανουν....:sad:

p@nos
24/02/2008, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αν βάλεις κούριερ-ντελιβερα να οδηγήσει ταξί, ισοδυναμεί με βόμβα. :rolleyes:

Πολλές οι μ@λακίες των ταξιτζήδων, αλλά όπως είχε πει και ο Χούντρας στα σεμινάρια ασφαλούς οδήγησης σε μεγάλο βαθμό είναι προβλέψιμοι.
Οι κούριερ κλπ γράφουν στα @@ τους το 80% του ΚΟΚ. Η λέξη "μονόδρομος" πχ είναι άγνωστη γι' αυτούς. Απειρες φορές έχω έρθει φάτσα κάρτα με κουριερ/ντελίβερι μεσα σε μονόδρομο......



και το κοκκινο στα φαναρια επεισης δεν το καταλαβαινουν...

μερικοι απ'αυτους το θεωρουν απλως STOP...


:lol: :lol: :lol:

gcrook
24/02/2008, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

Οι κούριερ κλπ γράφουν στα @@ τους το 80% του ΚΟΚ. Η λέξη "μονόδρομος" πχ είναι άγνωστη γι' αυτούς. Απειρες φορές έχω έρθει φάτσα κάρτα με κουριερ/ντελίβερι μεσα σε μονόδρομο......

Η πλακα ειναι αμα ποτε (Θεος φυλαξει) ερθεις στην θεση τους θα γινεις και εσυ θες δε θες στατιστικη.

orizontas
24/02/2008, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Η πλακα ειναι αμα ποτε (Θεος φυλαξει) ερθεις στην θεση τους θα γινεις και εσυ θες δε θες στατιστικη.


+123 ston kroyki

εγω εχω μπει σε τξι και του λεω ασε με εδω φιλαρκο ..

ταξιτζις ... θα σας αφησω 100 μετρα ποιο κατω που εχει χωρο να σταματησω για να μην διμιουργισουμε προβλημα . . . τον κοιταζω :hypnotize
πληρωνο και πργματικα μου φανηκε περιεργο . .

υπαρχουν και εξερετσιςεις παντου .

AFTER
24/02/2008, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αντε παλι....

Δεν σου εχω πει ρε Γιωργο τα 500 μιλιγκραμ;
Αφου τα 400αρια δεν σε πιανουν....:sad:

Θα τα επινα αλλα εισαι και μοναχοφαης

Ασε μας ρε Γιωργο, λες και δεν βλεπεις τι γινεται καθε μερα
Δεν με ενδιαφερει αν τα @@ γινονται ταριφες, ή αν το επαγγελμα σε κανει ετσι, αυτο που με ενδιαφερει ειναι οτι το αποτελεσμα ειναι το ιδιο
Εγω το εχω πει, θα κανω το εταιρικο, συγκρουομενο

Da.Vintage
25/02/2008, 08:40
Και εμένα μου είχε πατήσει το πόδι ένας μ@λάκας παππούς στη Μητροπόλεως μποτιλιαρισμένοι...

Το είδαν 10 μηχανάκια γύρω μου και τον αρχίσαμε όλοι μαζί στα μπινελίκια...και αυτός ζήταγε και τα ρέστα!

Απο τα νεύρα μου δε κατάλαβα πόνο...!!!:mad:


Όσο για τους ταρίφες είναι τα πιο άθλια εμετικά όντα στο κόσμο!!!

mako
25/02/2008, 15:28
Τι λε ρε ταριφα;;;;;;;;;; Σοβαρα;;;;;;;;;;:look: :D

stvr1
25/02/2008, 19:11
Το προηγούμενο Σάββατο δεν πρόλαβα να φτάσω σπίτι πρίν το στρώσει και δυστυχώς έφαγα μια ξεγυρισμένη σαβούρα. Την ώρα που είμαι πεσμένος εμφανίζεται ΤΑΧΙ και ο ταρίφας απλά με προσπέρασε (με λίγο ζόρι γιατι ήταν μικρός ο δρόμος) και δεν κατέβασε καν το παράθυρο να ρωτήσει αν είμαι καλά... :look: :eyepop: Στα @ρ#ιδι@ του! :mad:

Αν σε αυτό προσθέσω και έναν σωρό άλλα ατυχή περιστατικά με "κιτρινιάριδες" καταλήγω στο συμπέρασμα οτι ενα μεγάλο ποσοστό από αυτούς είναι απλά κρετίνοι...