PDA

View Full Version : agora kranous



ektorasd2001
02/12/2004, 13:42
thelo ta fota sas gia agora kalou kranous mexri 400 euro.
(street)

DUKASII
02/12/2004, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ektorasd2001
thelo ta fota sas gia agora kalou kranous mexri 400 euro.
(street)

SHOEI XR -1000 μονοχρωμο!

melsaltas
02/12/2004, 13:51
SCHUBERTH!!!!!!!!!!


www.schuberth.de

CyBeRseXX
02/12/2004, 13:53
kane search sto forum

melsaltas
02/12/2004, 13:57
ΤΟ ΧR-1000 ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΘΟΡΥΒΟ ΓΙΑ STREET ΜΟΤΟ.
ΕΠΙΜΕΝΩ, ΚΟΙΤΑ ΓΙΑ SCHUBERTH!
85DB ΣΤΑ 100 ΧΛΜ.
ΨΑΞΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΡΜ.

DUKASII
02/12/2004, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
ΤΟ ΧR-1000 ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΘΟΡΥΒΟ ΓΙΑ STREET ΜΟΤΟ.
ΕΠΙΜΕΝΩ, ΚΟΙΤΑ ΓΙΑ SCHUBERTH!
85DB ΣΤΑ 100 ΧΛΜ.
ΨΑΞΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΡΜ.

TI KANEI TO XR-1000???

ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ!

melsaltas
02/12/2004, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TI KANEI TO XR-1000???

ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ!


ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.
ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ Ή ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ Ή ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΘΟΡΥΒΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ SCHUBERTH.
TO ΧR-1000 ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΜΟΤΟ ΠΟΥ Η ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΟΡΘΙΑ.ΟΙ ΑΕΡΑΓΩΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΟΙ ΩΣΤΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΘΟΡΥΒΟ.
ΓΙΑ STREET ΜΟΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.
ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ.

955i
02/12/2004, 14:36
RSR tis Shark to monohromo to mauro ehi 400 europoula einai ekpliktiko kranos kai ine to korifeo montelo tis eterias, to XR-1000 to opoio eho kai auto arketa kalo kai 330 euro monohromo alla einai to trito kalitero tis shoei, ara kalitera to shark pou pernis to korifeo para trito kai shoei, giati min nomizis sta shoei kai arai plironoume oloi mas tin diafimisi kai tous anavates!!!

melsaltas
02/12/2004, 14:56
ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ RUYJIN, ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ SITE.
http://www.motorcyclenews.com/nav?page=motorcyclenews.articles.articleCategory.article&resourceId=1320046&articleCategory=NEWS_PRODUCT-NEWS
ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ.

ruyjin
02/12/2004, 16:13
για τους φίλους.... Νάσος :D XAXA :wave2:



ευχαριστώ Μελέτη,
αν και ειμαι οπαδός των SHOEI

να δω ποτε θα παμε για κοψιδια παρεα στο φιλο σου το ταβερνιάρη

:wave2:

Vivoula
02/12/2004, 23:18
Ακολουθωντας τις συμβουλες φιλων κατεληξα στο Shoei απο το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενη.....

Mου αρεσε επισης το Shark RSF 2- Race το οποιο ειχε πολυ καλη τιμη / εφαρμογη και θα ηταν η επομενη επιλογη μου!

angels_gr
03/12/2004, 12:13
Εγώ έχω το Shark-RSR που το αγόρασα με 550E και έμεινα ευχαριστημένος. Όλοι πάντως με κοροϊδεύουν για τα λουλουδάκια μου. Κανείς δεν είδε όμως την κόμπρα. Προσοχή τσιμπάει. Επιπλέον το Shark έχει και 3mm ζελατίνα. Θόρυβο σε σχέση με άλλα κράνη δεν γνωρίζω. Εγώ δεν είχα πρόβλημα. Επίσης έχει και διπλή ασφάλεια στην ζελατίνα. Πολύ εύκολα για να την βγάλεις και δύσκολα να σου φύγει σε πτώση.


6339

kostasfazer
08/12/2004, 16:33
παρε Uvex κράνη με τεχνολογική υπεροχή αποδεδειγμένη και σε φοβερές τιμές ανάλογα με αυτά που προσφέρουν!!

uvex supravision
3D double shield

- 3D double_lens visor made of makrolon®
- super anti-scratch coating on the outer lens
- integrated UV-protection (up to 400 nm)
- absolutely optically correct
- super anti-fog supravision coating on the inner lens

- double_lens anti-fog thermal barrier

- super anti-static coating

Εγώ έχω το v1 δεν παίζεται, δεν θολώνει έχει όμορφα γραφικά και καλή εφαρμογή.

periklisk
08/12/2004, 23:36
uvex

ειδικά αν κάθεται καλά στο κεφάλι σου γιατί είναι "σκληρό" κράνος

η καλύτερη αναλογία τιμής/χαρακτηριστικών κλπ

HexDec
09/12/2004, 23:59
ε τώρα να πω και εγώ την γνώμη μου για τα uvex
αγόρασα το supersonic 300 ευρω ,καλό μου φαίνεται δεν έχω κάνει ακόμα καμία πολύ μεγάλη βόλτα αλλά απο τα λίγα που το δοκίμασα είναι πολύ αθόρυβο

periklisk
10/12/2004, 02:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από HexDec
ε τώρα να πω και εγώ την γνώμη μου για τα uvex
αγόρασα το supersonic 300 ευρω ,καλό μου φαίνεται δεν έχω κάνει ακόμα καμία πολύ μεγάλη βόλτα αλλά απο τα λίγα που το δοκίμασα είναι πολύ αθόρυβο

αυτό έχω και γω.... τη ζελατίνα να προσέχεις από μέσα γιατί έχει αντιθαμβωτική επίστρωση

HexDec
10/12/2004, 11:30
Thanx for the tip :)

Vezouvios
10/12/2004, 12:28
Φιλε μου εγω πηρα το wing rs II 340 ευρω που εχει την ιδια ζελατινα...Και ποιοτικως ειναι το ιδιο με το δικο σου..
Υστερα απο ενα μηνα χρησεως μπορω να πω τα εξεις
Αθορυβο(δεν παιζετε) σε σχεση με το αgv po eixa..
H ζελατινα αψογη...
ΠΟιοτητα εδω το θεμα λιγο θελει συζητηση...
Καταρχην ειναι εν κρανος karbon kevlar κατι για το οποιο δεν υπαρχει θεμα σχολιασμου..(μιλω και για το supersonic και για v1 και για το wing rs)
Δεν σας φαινεται καπως σκληρο στην υφη του μεσα???
οπως και το κουμπωμα οτι ειναι καπως αβολο..

Επειδη στην γυναικα μου πηρα το compact supersonic ειδα και τις αποτυχιες των γερμανων οταν ξεκολησε το διακοσμητικο λαστιχο που βρισκεται κατω αναμεσα στην ζελατινα και το εξαερισμο του στοματος..
Με κολα uxo για χαρτια το ειχανε κολησει γαμωτο..
Σημερα θα παω στο μοτομαρκετ να το δουνε και βλεπουμε..
Παντως δεν ειδα σε κανενα διεθνες περιοδικο σχετικα με τα uvex p.x στο MCN ΛΕΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΚΡΑΝΩΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ UVEX TIPOTA...ΠΕΡΙΕΡΓΟ E??

HexDec
10/12/2004, 13:38
Παντως δεν ειδα σε κανενα διεθνες περιοδικο σχετικα με τα uvex p.x στο MCN ΛΕΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΚΡΑΝΩΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ UVEX TIPOTA...ΠΕΡΙΕΡΓΟ E??

Αυτο το έχω δει και εγώ όντως περίεργο φαινόμενο ειδικά στο MCN μπορεί να βρείς ακόμα και κράνη NOVA αλλά για UVEX που έψαξα δεν βρήκα ούτε μια αναφορά. Για το θέμα με το λάστιχο μπορεί απλά να ήταν μια αστοχία υλικού, το δικό μου δεν έχει παρουσιάσει τπτ.Για το εσωτερικό υλικό δεν έχω να πω κάτι ίσως εάν περάσει καιρός να αλλάξει η υφή και η σκληρότητα απο την χρήση.Το κούμπωμα πάντως με τους κρίκους είναι απο τα ασφαλέστερα στην αγορά.

kostasfazer
10/12/2004, 14:41
Προσοχή στην εσωτερική επιφάνια της ζελατίνας έχει μια επίστρωση που καθαρίζεται μόνο με χλιαρό νερό και τίποτα άλλο, αν χρησιμοποιήσεις καθαριστικό την κατέστρεψες και θα θολώνει όπως στα υπόλοιπα κράνη της αγοράς.