PDA

View Full Version : ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ....ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ,ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?



nikolakisxt
25/02/2008, 21:34
ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΡΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΓΝΗΣΙΩΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ ΜΕ TDM 900.ΚΑΠΟΙΟ LINK ΙΣΩΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!



ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΜΑΣ ΒΟΛΤΕΣ!

Daemon
26/02/2008, 10:42
Και να παρεις ενα τηλ τωρα σε καποιο μαγαζι με αντ/κα, να κατσουνε μια ωρα να σου βγαλουνε τιμες προφανος χωρις λογο δεν λεει τιποτα.. Σε μια μερα μπορει να αλλαξουν η τιμες και οταν θα χρειαστεις κατι να ειναι τελειος διαφορετικες..
Και επειδη θα ξερεις τις τιμες απο πριν θα προσεχεις πιο πολυ στην τουμπα να μη χτυπησεις τα ακριβα κομματια? :sick: Δεν το καταλαβα το σκεπτικο..

nikolakisxt
28/02/2008, 14:43
ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.ΠΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ.ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΥΡΙΩΣ....ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ?

sniper
28/02/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakisxt
ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.ΠΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ.ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΥΡΙΩΣ....ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ?


Πλάκα κάνεις έτσι;

nikolakisxt
28/02/2008, 14:56
ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ??

sniper
28/02/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakisxt
ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ??

Διότι προφανέστατα δεν εχείς ιδέα από πόσες εκατοντάδες κομματάκια είναι φτιαγμένη η μηχανή σου....


Πάρε πάντως ένα υπογλώσσιο και ρώτα πόσο έχουν το μουτρο και τα όργανα του 900

nikolakisxt
28/02/2008, 15:01
ΚΑΛΑ ΟΚ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΤΟ ΠΙΣΩ,ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ?

DrIoannis
28/02/2008, 15:23
Κατά την άποψή μου η συζήτηση είναι άνευ ουσίας.Ένα τηλ θα σου δώσει όλες τις απαντήσεις.

Ταξιδευτής
28/02/2008, 15:52
Μπραβο ρε ομορφοι! :mad: Μια ερωτηση εκανε (το λαθος) το παιδι να κανει και πεσατε να τον φατε!

Τι παει να πει να τον ειρωνευτεις ρε Νικο με το "πλακα κανεις;" :mad:
Θα σε σκοτωσει μια φορα να απαντησεις ομορφα σε μια απορια; Στο κατω κατω αν βρισκεις την ερωτηση ακυρη η ηλιθια μπορεις και να μην ασχοληθεις καθολου ξερεις... :winka:




Λοιπον, συνονοματε φιλε, με πολυ απλα λογια: το ebay ειναι ο καλυτερος σου φιλος! Τα πλαστικα των μηχανων ειναι πολυ ακριβα (αντιπροσωπειες βλεπεις...), οποτε καλυτερα να ψαξεις οτι χρειαστεις απο το ebay.

Πχ. http://search.ebay.com/tdm-fairing_W0QQ_trksidZm37QQdfspZ1QQflocZ1QQfromZR40QQsaslcZ2QQsbrexpZWD2SQQssPageNameZWD2S?_trksid=p16 38.m122

:wave2:

nikolakisxt
28/02/2008, 15:54
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΤΗ ΣΕ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ...ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...!

byron
28/02/2008, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakisxt
ΚΑΛΑ ΟΚ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΤΟ ΠΙΣΩ,ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ?

Αυτό που ψάχνεις λέγεται undertray και δεν είναι ΟΕΜ κομμάτι αλλά aftermarket. Κάνε ένα search στο γουγλη και θα βρείς διάφορες τιμές (και ποιότητες)

Daemon
28/02/2008, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Διότι προφανέστατα δεν εχείς ιδέα από πόσες εκατοντάδες κομματάκια είναι φτιαγμένη η μηχανή σου....


Πάρε πάντως ένα υπογλώσσιο και ρώτα πόσο έχουν το μουτρο και τα όργανα του 900

Καλα, πηρες και'συ τα 2 πιο ακριβα..τι σου'κανε ο ανθρωπος? :lol:

Τελος παντον.. απο'τι θυμαμαι και αν δεν εχουν αλλαξει η τιμες απο τοτε που εφυγα.. καννα 400 το μουτρο, περιπου στα 150 το καθε πλαινο φαιρινγκ..καννα 40 το φτερο μπροστα..περιπου στα 100 το πλαστικο πισω κατω απ'τη σελλα (το μεγαλο μαυρο) αν δεν μιλαμε για καποιο OEM οπως λεει ο Βυρωνας.. τι αλλο?

nikolakisxt
28/02/2008, 20:28
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ DAEMON ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ...[:D