PDA

View Full Version : κάτι πήρε το μάτι μου για αερόσακους σε μπουφάν...



DIT
04/12/2003, 18:26
peterv...για πές παραπάνω λεπτομέρειες!!!

THEOD
04/12/2003, 19:50
H COLORI έχει βγάλει ένα τέτοιο μοντέλο και μάλιστα δεν είναι και πολύ ακριβό.

Σίγουρα εσύ που πέφτεις συνέχεια θα κάνεις καλό τεστ.

Μετά ενημέρωσέ μας για τα αποτελέσματα.

Αν και εμείς οι χοντροί (απλώς εύσωμοι εστω...) έχουμε φυσική προστασία... Ασε που λόγω τρομερών οδηγικών ικανοτήτων σπάνια πέφτουμε...

Julius
04/12/2003, 20:22
einai aplo, exei ampoula me aerio (den ksero ti akrivos) kai denei se stathero simeio epano sthn mixanh, ean h dynamh poy askithei sthn valvida einai entonh (oxi skekavalao kai ksexasa na to vgalo to sxini apo to timoni) fouskonei gyto apo to lemo kai sto stithos ean "sosivio". to olo sysathma ksanaleitoyrgei apla ean alakseis ampoula.

h colori ontos exei vgalei ena tetoio montelo ftino sxetika kai vevaia to kotyfaio to exei vgalei h speedy (poy exei kai thn patenta) kai malista se montela kai touring(makria) kai street(konta).

SeNNinhA
04/12/2003, 21:38
Σωστός ο Πεφτούλιους αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση με την ένταση του τραβήγματος.

Ενας πύρος είναι με την αμπούλα και δένει σε σταθερό σημείο στην μηχανή. Αν κατέβεις και πας να φύγεις θα φουσκώσει σίγουρα.

pk
04/12/2003, 23:17
...

niko13g
05/12/2003, 10:41
Εγώ έχω ένα μπουφάν όχι με αερόσακο αλλά με αερόστατο ..
Την ώρα που πέφτεις φουσκώνει πολύ και πετάς ….

:rolleyes: :rolleyes:

BICILINDRICO
05/12/2003, 11:21
...ενημερωμένο σε βλέπω, στην Colori εργάζεσαι;;;


ΥΣ.: Όντως υπάρχει βαλβίδα η οποία δεν επιτρέπει την λειτουργία του συστήματος σε περίπτωση που απλά κατέβεις από την μοτοσυκλέτα. Τουλάχιστον στο μπουφάν της Spidi το οποίο έχω φορέσει.

VAL-MPARIERINO
05/12/2003, 16:55
Τι έχεις πάθει και δεν μπορείς να μιλήσεις αλλά ούτε να γράψεις σωστή λέξη;;; ΠΑΡΚΙΣΟΝ;;;;

Συγνώμη ρε παιδιά που σας χαλάω το post αλλά με προκαλεί ο μαλάκας!!!!:p :p :p