PDA

View Full Version : Ηρθε η άνοιξης



hidefnick
27/02/2008, 14:24
και ο ήλιος μαζί, και σκάσανε όλοι οι μηχανόβιοι της ζέστης. Χτες το απόγευμα γούσταρα Κηφισίας με άλλα 10-15 μηχανάκια στο φανάρι.

Σήμερα το πρωί καντήλια δις. Ειδικά με το μαλάκα με το γλυμμένο GS που πήγε να προσπεράσει ανάμεσα σε εμένα και ένα Capo μέσα σε λεοφορειόδρομο :eyepop: :eyepop: και αφού δεν το κατάφερε με την πρώτη, και τον κράξαμε και οι δύο, πήγε να το ξανακάνει όπου τον κλείσαμε και οι δύο (αλλιώς θα πέφταμε και οι τρείς)

Προσοχή, γιατί αρχίζει η εποχή της υπερκουλάντζας......

makis206
27/02/2008, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Προσοχή, γιατί αρχίζει η εποχή της υπερκουλάντζας......

Και του ζουζουνιού ! Μαντιλάκι στο λαιμό απαραιτήτως !:cool:

GIXXERAKIAS
27/02/2008, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Και του ζουζουνιού ! Μαντιλάκι στο λαιμό απαραιτήτως !:cool:

Makh den to perimena apo esena auto...einai kai allh epoxi taytoxrona...:D :D

Toy m@uni@u me ta xekolla poy forane kai kykloforoun!:eek: :eek:

paramedic
27/02/2008, 17:26
Ωραίες μέρες έρχονται όσον αφορά το τι θα δούμε να φοριέται ή μάλλον να μην φοριεται απο τα εκάστοτε μωρά στον δρόμο!!!!
Σκατά μέρες έρχονται όμως απο τον καθε λογής άσχετο που θα βγάλει την Μπέμπα του να το πάιξει μηχανόβιος. Που ήταν όλοι αυτοί με την θερμοκρασία στους 0?? Α ναι σόρυ στην μπέμπα δίπλα μου στο φανάρι σε μορφή κουτιού όμως.

liberec
27/02/2008, 17:49
διακρίνω εμπάθεια?

:beer: :beer: :beer: :beer:


ή κομπλέξ?, μη απαντάτε, προδίδεστε, χαχα

paramedic
27/02/2008, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberec
διακρίνω εμπάθεια?

:beer: :beer: :beer: :beer:


ή κομπλέξ?, μη απαντάτε, προδίδεστε, χαχα
Με τις BMW όχι καμμία αφού έχουμε καλύτερα μηχανάκια χεχε!! Με τους "δήθεν" έχουμε!

liberec
27/02/2008, 18:13
και κάτι άλλο, βλάκες υπάρχουνε και από το χωριό και από την πόλη
και στην Ευρώπη και στην Αφρική
καβαλάνε ΚΑΙ Honda ΚΑΙ BMW KAI Kawasaki
KAI παπί ΚΑΙ on-off

πάψτε να κάνετε αυτές τις χαζές διακρίσεις, όλοι κάνουνε λάθη, όλων των μαρκών

πολλοί έχουνε καλές μηχανές και δεν ξέρουνε να στρίψουνε, πολλοί ψάχνονται για εξατμίσεις και πολλά άλογα και ξοδεύονται αντί να πάνε μία καλή εκδρομή [αφού δεν υπάρχουν λεφτά και για τα δύο], πολλοί βελτιώνουνε τις μηχανές αντί να βελτιώσουνε τον οδηγό!!! [που είναι τουλάχιστον πιο μόνιμη επένδυση... δεν φεύγει με την πώληση μηχανής]
πολλοί έχουνε κινητό τελευταίας σοδιάς [χωρίς να το εκμεταλεύονται πλήρως] και όμως ανήκουνε στους χαμηλόμισθους

υπάρχουνε πολλά τρελά και δυσνόητα στην κοινωνία, πολλές βλακίες από όλους μας...

φιλικά, ντόμπρα

:beer: :beer: :beer:

liberec
27/02/2008, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Με τις BMW όχι καμμία αφού έχουμε καλύτερα μηχανάκια χεχε!! Με τους "δήθεν" έχουμε!

με πρόλαβες, απαντούσα εκείνην την ώρα...
και βέβαια όλοι οι δήθεν είναι γελείοι, άνδρας πρέπει να είναι εαυτός του και original, συμφωνούμε

Operater
27/02/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberec
.....

+1 στον liberec (δεν ξέρω και το όνομα σου)! :beer:

Ακούς εκεί ο Πήγασος δεν κάνει ταξίδια... :look: :lol:

SpineshankD
27/02/2008, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Ωραίες μέρες έρχονται όσον αφορά το τι θα δούμε να φοριέται ή μάλλον να μην φοριεται απο τα εκάστοτε μωρά στον δρόμο!!!!
Σκατά μέρες έρχονται όμως απο τον καθε λογής άσχετο που θα βγάλει την Μπέμπα του να το πάιξει μηχανόβιος. Που ήταν όλοι αυτοί με την θερμοκρασία στους 0?? Α ναι σόρυ στην μπέμπα δίπλα μου στο φανάρι σε μορφή κουτιού όμως.



στους 0 βαθμους βγαινανε αυτοι που το αγαπανε, στους 20 αυτοι που το γ@μ@νε

τι αρχιζουν και βλεπουν τα ματια μου παλι, δεν περιγραφεται


:sick: :hypnotize

:beer:

liberec
27/02/2008, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
+1 στον liberec (δεν ξέρω και το όνομα σου)! :beer:

Ακούς εκεί ο Πήγασος δεν κάνει ταξίδια... :look: :lol:

ο αδερφός μου με πήγασο ήρθε δικάβαλο από την Τσεχία μαζί μου, περάσαμε περάσματα μαζί στις Αλπεις. μπορεί να μην είναι τόσο αναπαυτικό, όσο μεγαλύτερη μηχανή, στην εθνική με μπαγάζια και δικάβαλος χρειάζεται να κρατάει κατά 20χλμ/ω χαμηλότερη ταχύτητα να μην πιεστεί πό τον αέρα κτλ. ...αλλά........ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?........ταξίδι έκανε..... ενώ άλλοι με βαρκαδέρα και GS και FJR πάνε μέχρι Βάρκιζα για καφέ και μπάνιο...

τα μυαλά φταίνε [Κώστας]

Uriah Heep
27/02/2008, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
+1 στον liberec (δεν ξέρω και το όνομα σου)!

Aδιάβαστο σε πιάνω!

Ο liberec πρωταγωνιστεί στο σίριαλ "Αλήτικη περιπλάνηση στη Μ. Ανατολή...και τσάι στο Ισπαχάν"...
Πάρε του ένα αυτόγραφο τώρα...

...γιατί μετά την παρατεταμένη ατραξιόν του Ισπαχάν ...δεν θα "πλησιάζεται" με τίποτα!

:beer: :beer: :beer:

liberec
27/02/2008, 19:29
πέρυσι το καλοκαίρι είχα αρκετά άσχημη τράκα με 1200GS όταν με έκλεισε έναν παππούς στην παραλιακή. Εκτοξέυτηκα, κουτρουβάλαγα για πολλά μέτρα αλλά ήμουνα τυχερός, χάρη στα μαθήματα με τον Σπανό [ψυχραιμία, συνήθεια να πέφτεις, αντανακλαστικά], στην φυσική/αθλητική μου κατάσταση και χάρη στον εξοπλισμό

έγραψα πλήρη αναφορά τότε σε ένα φόρουμ, σας παραθέτω copy/paste όμως κάτι άλλο.
Την ανθρώπινη διάσταση της αλληλεγύης, όπως την έζησα εγώ τότε


"Ξέχασα να αναφέρω κάτι για μένα πολυ σημαντικό, γύρω από την τράκα.
Όταν λίγο ηρέμησαν τα πράγματα, έφυγε ο φονιάς με το Ιμπιζα, έφυγε η ΤΟΤΑ και πριν από οδική βοήθεια να μαζέψει την μηχανή, ήμουνα κάποια λεπτά μόνος μου. Μεταξύ Γλυφάδας και Βούλας έχει μεγάλη κεντρική πράσινη νησίδα. Εκεί στεκόμουνα και η στραπατσαρισμένη μηχανή πλάγια πεσμένη στην άκρη την ασφάλτου, σχεδόν ανεβασμένη στην νησίδα. Και γυαλιά γύρω γύρω. Θλιμμένο ζευγάρι είμασταν εγώ με δεμένα καλάμια [κνήμες - πέρασε ασθενοφόρο και με περιποιήθηκε επί τόπου] και η μηχανή μου σαν θανάσιμα πληγωμένο άλογο, ακόμα ζωντανό, αλλά ξέροντας την μοίρα του.
Η κυκλοφορία διαταραγμένη. Οι οδηγοί αυτοκινήτων κοιτούσανε από περιέργεια, οι οδηγοί μηχανών με συμπαράσταση με κάνανε νοήματα όλα ΟΚ?, και απαντούσαν με σηκωμένο αντίχειρα για το δικό μου το ίδιο σινιάλο. Οδηγοί BMW κοιτούσανε με ακόμα μεγαλύτερη συμπόνια και ενδιαφέρον, θα έλεγα. Αλλά μόνο ένας [ΕΝΑΣ!!!], ο οποίος μάλιστα όταν πέρναγε ήταν στην μεσαία και έπρεπε να κάνει ακόμα 150μ , να πιάσει δεξιά, να σταματήσει την μηχανή, να ξεκαβαλήσει, να πάει αρκετά πίσω, να περιμένει κατάλληλη στιγμή και να περάσει την παραλιακή να φτάσει σε μένα στην νησίδα, μόνο ΑΥΤΟΣ ΗΡΘΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΦΙΞΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ, ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ένας απλός Χαρλεϋάς. Ούτε καλός, ούτε κακός, ούτε ο περίργος περιθωριακός, ούτε πλουσιόπαιδο. ΕΝΑΣ ORIGINAL ΜΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ!! Με μοτοσυκλετιστική παιδεία. Ήρεμος, ντόμπρος συνάνθρωπος. Ο μοναδικός που έκανε τόσο κόπο, χωρίς να του ζητηθεί, χωρίς να ξέρει αν χρειάζεται, φυσικά χωρίς να με ξέρει. Και τώρα ακόμα έχω δάκρυα [ειλικρινά], που το γράφω. Εγώ την φιλοσοφία τους δεν την ξέρω, μάλλον δεν τους συμπαθώ και πολύ τους easy riders, χωρίς να με ενόχλησαν ποτέ, δεν ταιριάζουμε......αλλά κύριοι, το καπέλο κάτω, υποκλείνομαι. Αυτός ο άνθρωπος με βοήθησε περισσότερο από όλους, μου έδωσε το καλύτερο στήρηγμα εκείνη την ώρα, το κουράγιο. Αλήθεια να λέγεται. Μου συμπαραστάθηκαν πολύ και τα παιδιά από το φόρουμ, ο Χρήστος ο "KammenosAfricanos" και ο Νίκος ο "Γιουργιας", αλλά αυτό έγινε αργότερα, πολύ μετά το συμβάν.
Εγώ δεν ξέρω πώς να τον βρώ, δεν ξέρω την κοινότητά τους, αλλά αν τον δείτε, δώστε του από μένα ένα απλό Ευχαριστώ, δεν θα θέλει και τίποτα περισσότερο.
Οι άνθρωποι αυτοί είναι μοσυκλετιστές! Τι Κολωνάκι, τι Γλυφάδα, τι φιγούρα, τι παγίδα για γυναίκες [συγνώμη κυρίες!], τι όλοι αυτοί, που έχουνε δίτροχο για εργαλείο..........αυτός ο προϊστορικός άνθρωπος, πριν τους Παγετώνες είναι τόσο σπάνιος στις ημέρες μας, αλλά αν τον συναντήσεις, θα σε ζεστάνει όσο κανένας άλλος.
Για μένα ήτανε μάθημα, ελπίζω και για εσάς."



ΑΥΤΟ ΕΔΩ........ΜΠΟΡΟΥΜΕ?
nothing else

Operater
27/02/2008, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Aδιάβαστο σε πιάνω!

Ο liberec πρωταγωνιστεί στο σίριαλ "Αλήτικη περιπλάνηση στη Μ. Ανατολή...και τσάι στο Ισπαχάν"...
Πάρε του ένα αυτόγραφο τώρα...

...γιατί μετά την παρατεταμένη ατραξιόν του Ισπαχάν ...δεν θα "πλησιάζεται" με τίποτα!

:beer: :beer: :beer:

Σίριαλ είναι ή ταινία μεγάλου μήκους?

hidefnick
27/02/2008, 20:04
Ρε καμένοι, δεν έκανα καμία διάκριση. Παίζει το επόμενο πραπρα μου να είναι BMW. Απλώς έτυχε ο τύπος να έχει μπέμπα. (και συνήθως παίζει να έχουν κάτι τέτοιοι μπέμπες, βαρκαντέρους και λοιπά μουνοπαγιδευτικά και ανεβασοστατουσικά μηχανάκια):beer: :beer: :beer:

Uriah Heep
27/02/2008, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Σίριαλ είναι ή ταινία μεγάλου μήκους?

Θάλεγα ...σίριαλ μεγαλομήκους BMWδο-ναρκισσισμού!

:beer: :beer: :beer:

bentouza
27/02/2008, 21:35
μουνοπαγιδευτικά και ανεβασοστατουσικά μηχανάκια

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

soteas
27/02/2008, 22:06
:a014: :a014: :a014: :a014: :a014:


τι καλα που τα λετε!!!!


αυτο ειναι που λεμε... μαζι με τα ξερα καιγονται... και οι... 40 χρονια φουρναρης...

el_hymador
27/02/2008, 22:57
:D


121975

TROOPER
28/02/2008, 06:26
προσοχη !!!

kaps
28/02/2008, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberec
και κάτι άλλο, βλάκες υπάρχουνε και από το χωριό και από την πόλη
και στην Ευρώπη και στην Αφρική
καβαλάνε ΚΑΙ Honda ΚΑΙ BMW KAI Kawasaki
KAI παπί ΚΑΙ on-off

πάψτε να κάνετε αυτές τις χαζές διακρίσεις, όλοι κάνουνε λάθη, όλων των μαρκών

πολλοί έχουνε καλές μηχανές και δεν ξέρουνε να στρίψουνε, πολλοί ψάχνονται για εξατμίσεις και πολλά άλογα και ξοδεύονται αντί να πάνε μία καλή εκδρομή [αφού δεν υπάρχουν λεφτά και για τα δύο], πολλοί βελτιώνουνε τις μηχανές αντί να βελτιώσουνε τον οδηγό!!! [που είναι τουλάχιστον πιο μόνιμη επένδυση... δεν φεύγει με την πώληση μηχανής]
πολλοί έχουνε κινητό τελευταίας σοδιάς [χωρίς να το εκμεταλεύονται πλήρως] και όμως ανήκουνε στους χαμηλόμισθους

υπάρχουνε πολλά τρελά και δυσνόητα στην κοινωνία, πολλές βλακίες από όλους μας...

φιλικά, ντόμπρα

:beer: :beer: :beer: :beer: