PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ R1



stvr1
27/02/2008, 22:12
Εχθές (26/02/08), στην Κυψέλη, στις 20:00 άφησα την μηχανή μου παρκαρισμένη για 10 λεπτά και ανέβηκα στο σπίτι ενός φίλου. 20:10 κατεβήκαμε μαζί και η μηχανή είχε εξαφανιστεί!!

Δεν ξέρω αν την φόρτωσαν ή αν έσπασαν το τιμόνι και την τσούλησαν (να πάρει μπροστά αποκλείεται, είχε imobilizer), δεν ξέρω ούτε πως πρόλαβαν και πραγματικά δεν με νοιάζει!
Το μόνο που ξέρω είναι οτι πήραν κάτι που απλά αγαπούσα πολύ.

Αν ακούσει ή ξέρει κάποιος κάτι παρακαλώ να μου στείλει π.μ.

Η μηχανή ήταν ασφαλισμένη για κλοπή και αν δεν βρεθεί σε 3 μήνες θα πάρω το μεγαλύτερο μέρος της αξίας της (είχε γίνει αναπροσαρμογή διότι πέρασε ενας χρόνος απ' όταν την αγόρασα). Αν βρεθεί τρακαρισμένη ή κομματιασμένη θα πάρω τα ......

Συνεπώς, καθώς δεν έχω και καμία εμπιστοσύνη στις ικανότητες της ΕΛ.ΑΣ., την ξεγράφω. Με ενδιαφέρει πιο πολύ να βρώ αυτούς που το έκαναν.

Αν θέλετε κάντε το sticky. Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα....

Μια ευχή μόνο: Να περάσει το τρίμηνο, να αποζημιωθώ και μετά να με ειδοποιήσουν οτι βρέθηκε στουκαρισμένη με τον (ή τους) πούστη (-δες), που την έκλεψε, νεκρό (-ους)!

stvr1
27/02/2008, 22:19
Ξέχασα: Ήταν μοντέλο 2007
Μαύρο
με αριθμό πινακίδας: ΧΗΡ 707
αριθμό πλαισίου: JYARN191000001418
αριθμό κινητήρα: Ν515Ε
Αυτοκόλλητο R1 για προστασία στο ντεπόζιτο, και "αυτάκια" για stand κόκκινου μεταλλικού χρώματος στο ψαλίδι. Κατα τα άλλα "μαμά" και στην "πένα"....

Daemon
29/02/2008, 13:59
Ρε Σταυρο τι λες? :sick: :(

Ανδρεας (πρωην Yamaha Κυψελης αν θυμασαι..)

stvr1
02/03/2008, 13:54
Ναι, ρε συ Ανδρέα... δυστυχώς.
Πάρκαρα κάτω από το σπίτι του Γιώργου, για 10 λεπτά και έκανε φτερά!
Άστα να πάνε....

Τώρα μόνο υπομονή μπορώ να κάνω και να εύχομαι να μην βρεθεί (με ζημιές).:(

Έχω και το άλλο για φτιάξιμο και είμαι με Πεζό 2 τώρα :mad:

Πάντως θα μάθουμε αν η interamerican πληρώνει σε περίπτωση κλοπής...

Da.Vintage
03/03/2008, 08:31
Όχι ρε πστη μου!!!

Και του φίλου μου το ρ1 το κλέψαν στην κυψέλη πριν ένα χρόνο απο τον κεντρικό ίσα ίσα το άφησε για 10 λεπτά και αυτός και εξαφανίστηκε...

Είναι 100χλμ ΜΟΝΟ στο κοντέρ...:mad:


Να ψοφήσουν οι πστδες!!!!:mad:


Σου έυχομαι να μην βρουν το παραμικρό για 3 μήνες !!!

είσαι πολύ τυχαιρός που έχεις ασφάλεια κλοπής και που δεν είχες πολλά έξτρα επάνω να τα κλαίς και αυτά!

stvr1
03/03/2008, 18:01
Άστα να πάνε φίλε, Τιτάνα. Μετράω μέρες σαν φαντάρος (83 και σήμερα) και παρακαλάω να μην το βρούν διαλυμένο... :(

Μεγάλο άγχος και αυτό... αλλά πολύ (μα πάρα πολύ) καλύτερο απ' το να μην είχα λόγο να μετράω...

DrIoannis
03/03/2008, 18:06
Πίκρα φίλε μου.Ελπίζω να βρεθεί.

stvr1
03/03/2008, 18:14
ΟΧΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΖΗΜΙΕΣ!!!! :eek:

CIRUS
03/03/2008, 18:18
σου εύχομαι να μην την βρουν γιατι δεν πρόκειται να τη βρεις λογικα όπως την άφησες φίλε μου και να πάρεις την αποζημήωση σου, πάλι καλά που ήταν ασφαλισμένη

για τα μ@@νια που στην κλέψανε να ξέρεις ότι όλα δανεικά είναι σε αυτή τη ζωή αν απαλύνει τον πόνο σου καθόλου αυτό και μακάρι να μπορέσεις να τους βρεις αν και δύσκολο.

το μόνο που θέλω να πω εγώ είναι ότι νομίζω ότι πρέπει να κοιτάξεις μετά τους 3 μήνες να πας δικαστικά να απαιτήσεις καινούργια μηχανή από την ασφαλιστική και όχι ένα μέρος από την αποζημείωση, ψάξτο λίγο αν μπορείς να πάρεις όλο το ποσό και όχι ενα μέρος που θέλει να σου δώσει η ασφαλιστική, (και αυτοι κλέφτες είναι ρε φουστη μου μερικές φορές:mad: )

κρίμα ρε γαμώτο, παντού κλεφτρόνια τι να πεις.......

stvr1
03/03/2008, 18:31
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για τα λεφτά από την ασφαλιστική. Σου λέει οτι δεν μπορεί να σου δώσει 15.000 (13.000 στην δική μου περίπτωση) αν στο κλέψουν μετά από 1,2 ή 5 χρόνια, οπώτε η αξία του θα είναι μικρότερη.
Γι' αυτό πρέπει να προσέχεις τι πληρώνεις... Καθε φορά που ρίχνουν την αξία στα αυτοκίνητα ρίχνουν αυτόματα και το ασφάλιστρο. Στις μηχανές αυτό δεν γίνεται αυτόματα και πρέπει να το ζητάς!
Εγώ τώρα θα πάρω 12.000 αλλά και η τιμή του R1 έχει πέσει στα 14.000... βγάλε 2.000= 12.000! Στα λεφτά μου θα είμαι!
Αρκεί να μην βρεθεί γιατί όπως είπες χλωμό να είναι άθικτο και όταν το φέρινγκ μόνο (από την μια μεριά το μεσαίο κομμάτι χωρις μούτρο-καρίνα) κάνει 350 ευρώ, δεν θέλω να σκέφτομαι πόσο θα μου κοστίσει αν το βρώ... :eyepop:

CIRUS
03/03/2008, 18:42
ναι ε? :mad: κρίμα που δεν τα παίρνεις όλα αλλά τεςπάντων

το μόνο καλό είναι ότι η αστυνομία δεν βρίσκει τίποτα από μόνη της γιαυτό το μόνο που να παρακαλάς είναι να μην την πηραν για να κάνουν τη κ@@λα τους κωλόπαιδα και την παρατήσουν πουθενα, μόνο έτσι μπορεί να βρεθεί αλλά είναι πολύ δύσκολο εως ακατόρθωτο, νομίζω πως στη δικιά σου περίπτωση θα την σήκωσαν όλη σε κάνα φορτηγάκι και θα καταλήξει σε ανταλακτικά οπότε δεν την βρίσκουν με τίποτα. ικασίες κάνω πάντα αλλά να είσαι αισιόδοξος φίλε μου και θα δεις που θα πάρεις την αποζημείωση σου και όλα καλά (όσο μπορει να είναι καλά σε τέτοια περίπτωση)

κάνε λίγη υπομονή και όλα καλά θα πάνε:wave2:

υ.γ.: για τα κλεφτρόνια να ξέρεις πως κάποια στιγμή θα την πατήσουν μην ασχολείσαι κακό στον εαυτό σου κάνεις μόνο και αυξάνονται τα νεύρα σου, σου είπα όλα είναι δανεικά σε αυτή τη ζωη να είσαι σίγουρος πως τέτοια άτομα συνήθως αργά ή γρήγορα ή στη φυλακή θα καταλήξουν ή στα θυμαράκια από πρέζα.

stvr1
03/03/2008, 18:45
Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί!!!

el_hymador
03/03/2008, 18:54
οχι ρπμ...

μακαρι να πανε ολα απο εδω και περα οπως ακριβως τα θελεις.

και να βγουν και αληθινες ολες οι καταρες που εχουν ξεστομιστει για τα κλεφτρονια!

@@ μπασταρδα!! :yuck:

LsKostas
04/03/2008, 14:40
Φιλε που ακριβως στην κλεψανε η κυψελη ειναι τεραστια,βαλε μια φωτο αν εχεις...

Ευχομαι το καλυτερο για σενα αν και ...:mad:

stvr1
05/03/2008, 17:47
Στην Οδό Ερατούς πάρκαρα λίγο πιο πάνω από την πλατεία της Κυψέλης. Θα κοιτάξω και για photo.

ktmboy
07/03/2008, 18:47
bale kamia foto mipws tin doyme stis gurw perioxes.

john74
07/03/2008, 19:12
Lypamai file moy...klepsane to busa toy aderfoy moy prin 2 hronia oyte 2 mines den to eihe,den vrethike pote!!
ti na po,fovase na kykloforiseis me mihani pleon! :mad:

stvr1
10/03/2008, 22:28
Ευχαριστώ φίλε Γιάννη. Τον αδελφό σου τον καταλαβαίνω απόλυτα (για δεύτερη φορά!), ελπίζω μόνο να πάνε όλα καλά και να πληρωθώ από την ασφάλεια (σε αντίθεση με την προηγούμενη που δεν είχα ασφάλεια). Πιστεύω οτι μόλις βάλω το κλειδί στην μίζα του νέου μου R1 θα μειωθεί πολύ η πίκρα που νιώθω τώρα...

Xigo
11/03/2008, 05:30
οκ...εγω σαν κοινος θνητος που δεν μενω στην αθηνα να ρωτησω....Πως γινεται μηχανη που τυχαια παρκαρει σε ενα σημειο...να τιν κλεψουν σε 10 λεπτα..
δλδ τι διαολο γιουρουσι βγαινουν κ οτι βρουνε το σηκωνουν 2-3 ατομα κ το βαζουν στο φορτηγο κ φυγαμε?..δλδ,ειλικρινα εγω απορω κ φοβαμαι που καταντησε ο κοσμος..:( :( :(

stvr1
11/03/2008, 17:01
Την ίδια απορία έχω κι εγώ που μένω στην Αθήνα...:(

Ellessar_GR
12/06/2008, 15:12
Χαλάρωσε, δεν θα βρεθεί το μηχανάκι τρακαρισμένο. θα έχει ήδη πουληθεί κάπου εξωτερικό.
Περίμενε την εποζημίωση από την interamerican και βλέπεις τη θα πάρεις μετά.

Πάρε μια xena κλειδαριά δισκόφρενου με συναγερμό στο επόμενο μηχανάκι, εγώ την δικιά μου την πήρα 60 ευρώ από ebay και αν κουνίσει λίγο το μηχανάκι γίνεται πανικός με το alarm.

stvr1
13/07/2008, 02:22
The End....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62834

Giorgos-tecm
04/09/2008, 17:27
ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΜΕΣΟΥ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ
http://www.GPSwatch.gr

Manalishi
09/10/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
οκ...εγω σαν κοινος θνητος που δεν μενω στην αθηνα να ρωτησω....Πως γινεται μηχανη που τυχαια παρκαρει σε ενα σημειο...να τιν κλεψουν σε 10 λεπτα..
δλδ τι διαολο γιουρουσι βγαινουν κ οτι βρουνε το σηκωνουν 2-3 ατομα κ το βαζουν στο φορτηγο κ φυγαμε?..δλδ,ειλικρινα εγω απορω κ φοβαμαι που καταντησε ο κοσμος..:( :( :(

Δεν είναι δύσκολο, απλά σε έχουν βάλει στο μάτι εδώ και καιρό, και περιμένουν την κατάλληλη στιγμή.

Dinos-Patra
12/10/2008, 18:41
Για όσους αναρωτιούντε πώς κλέβουν μια μηχανή τόσο εύκολα, δείτε τα παρακάτω βίντεο και θα δείτε ότι είναι θέμα δευτερολέπτων....

http://www.youtube.com/watch?v=Ob61ot5ZBiI


http://www.youtube.com/watch?v=YlBIfG5vwVk

http://www.youtube.com/watch?v=xzGp0-3Aatg

Silver_Rider
18/10/2008, 23:03
Κρίμα ρε φιλαράκη ελπίζω να τη βρούνε τη μηχανούλα σου!