PDA

View Full Version : Δε σταμάτησε...



cbrpilotrr
28/02/2008, 05:12
Πρόκειται για περιστατικό που συνέβη σε φίλο.Σε δρόμο κοντά στη γειτονιά του,πριν καιρό,βρέθηκε
μπροστά σε μπλόκο της τρ:yuck:χαίας ξεκράνωτος και φυσικά του έκαναν νόημα να σταματήσει,
καθαρά για να τον γράψουν...Ο μπαγάσας δε σταμάτησε,έκανε πως δε τους πρόσεξε(πράγμα που αν
συνέβαινε ήταν για επιτόπου αφαίρεση διπλώματος λόγω γκαβομάρας)κι έφυγε με ελαφρά γκαζωμα-
τάκια...Δεν τον αδικώ,γιατί όση σχέση έχει η μπανάνα με τον @υν@ν@ έχει αυτός με τον Κροίσο,μα
το θέμα είναι αλλού.Κάτι μήνες μετά του ήρθε χαρτί να πάει στο τμήμα<<προς λήψη κατάθεσής
του>>.Την ψιλιάστηκε πως είναι γι'αυτό και δεν πήγε,σκεπτόμενος παραδοσιακά(μπόρα είναι,θα πε-
ράσει...).Έλα όμως που πρόσφατα το χαρτί ξανάρθε...Αυτή τη φορά έστειλε τον αδερφό του στο
τμήμα,να δει τί γίνεται.Τους είπε πως ο Π.(ο φίλος)είναι εκτός Αθήνας και φυσικά δήλωσε άγνοια για
το γεγονός.Αυτό που του είπαν είναι πως<<θα γίνει μήνυση>>αν ο Π. δεν εμφανιστεί,έδωσαν
μάλιστα κι ένα στενό χρονικό περιθώριο.Θέλω σα φίλος να τον βοηθήσω,μα ανάθεμα κι αν ξέρω κι εγώ τί να του πω να κάνει...Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις συμβουλές-γνώμες-επισημάνσεις σας.

Υ.Γ.Θα του έλεγα να ρωτήσει το δικηγόρο του,μα όση σχέση έχει ο Π. με δικηγόρους,άλλη τόση έχει
η...μπανάνα με τον Κροίσο...

:rotflmao:

alximistis
28/02/2008, 05:31
Μία συμβουλή βλέπω μόνο. Να ωριμάσει!!! :(

TROOPER
28/02/2008, 06:19
να μαθει να αναλαμβανει τις ευθυνες του ο φιλος σου !!!!

:smokin:

xxxristos
28/02/2008, 07:00
Φίλε άκου τι συμβουλή να του δώσεις, από κάποιον (εμένα) που του έχει συμβεί παρόμοιο σκινηκό με καταθέσεις κτλ 4 φορες και πάντα την βγάζω λάδι:

Πές του να πάει κανονικότατα στο τμήμα και να δηλώσει πλήρη άγνοια του τύπου "δεν είδα τίποτα, δε ξέρω τίποτα, δεν ήμουν εγώ, κάνετε λάθος".

Πές του να δηλώσει οτι η μηχανή εκείνη την περίοδο ήταν σε συνεργείο στο Τιμπουκτού και εκείνος διακοπές στο Υπερπέραν.

Λόγω έλληψης στοιχείων και αμφιβολιών κτλ δε θα γίνει μύνηση και αν γίνει θα αθοωθεί με τη μια.

Μόνο να είναι λίγο πειστικός ε, μη πέφτει σε αντιφάσεις. Να μελετήσει καλά τι ψέμα θα πεί και να έχει και stand by 2-3 ψευδομάρτυρες για να το παίξει "να, πάρτε τηλέφωνο τώρα αν θέλετε κυρ αστυνόμε τον φίλο μου που τα πίναμε μαζί σπίτι του εκείνη την ώρα να σας τα πει κι ο ίδιος".

dimdoc
28/02/2008, 07:09
Les na xebromisoume an fugoun osoi de stamatane se bloka ths troxaias?

Einai mia sobarh merida`kakopoiovn stoixeion, de leo....:rolleyes:

cbrpilotrr
28/02/2008, 18:55
--Φίλε Χρήστο ευχαριστώ για την απάντηση!:beer: Βέβαια νομίζω πως αν ο Π. ισχυριστεί ότι το μηχα-
νάκι ήταν σε συνεργείο εκείνη τη μέρα,θα του ζητηθεί έγγραφη βεβαίωση ή προσωπική μαρτυρία(του
Τιμπουκτιανού μηχανικού:rotflmao: ).Anyway,το σκεπτικό σου το'πιασα και του το'χω ήδη μεταφέρει.Θα ενημερώσω προσεχώς για εξελίξεις και σ'ευχαριστώ ξανά.Φιλαράκι προσοχή στους τροχοεισπρακτορες...

--Αλχημιστή,Trooper νομίζω πως οι συμβουλές αυτές είναι καταλληλότερες για τα παιδιά-ανίψια σας,
παρά για τον Π. ...
--Dimdoc θα'θελα να'ξερα τί εννοείς :confused: .Μήπως να ετοίμαζα ψυχολογικά το φιλαράκι μου για
το θάλαμο αερίων;:look: :nono: :rotflmao:

div400
28/02/2008, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
--Φίλε Χρήστο ευχαριστώ για την απάντηση!:beer: Βέβαια νομίζω πως αν ο Π. ισχυριστεί ότι το μηχα-
νάκι ήταν σε συνεργείο εκείνη τη μέρα,θα του ζητηθεί έγγραφη βεβαίωση ή προσωπική μαρτυρία(του
Τιμπουκτιανού μηχανικού:rotflmao: ).Anyway,το σκεπτικό σου το'πιασα και του το'χω ήδη μεταφέρει.Θα ενημερώσω προσεχώς για εξελίξεις και σ'ευχαριστώ ξανά.Φιλαράκι προσοχή στους τροχοεισπρακτορες...

--Αλχημιστή,Trooper νομίζω πως οι συμβουλές αυτές είναι καταλληλότερες για τα παιδιά-ανίψια σας,
παρά για τον Π. ...
--Dimdoc θα'θελα να'ξερα τί εννοείς :confused: .Μήπως να ετοίμαζα ψυχολογικά το φιλαράκι μου για
το θάλαμο αερίων;:look: :nono: :rotflmao: .

τροχοεισπρακτορες..μαλιστα το ο Π (?) δεν φορουσε κράνος ας πουμε οτι δεν ειναι τπτ ε? καλα.....

να το δωσεις την εξης συμβουλη τοτε αφου των παιδιων δεν σου/του έκανε.
ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΡΑΝΟΣ και να προσέχει στους δρομους γιατι κυκλοφορουν πολλοι Π. για μην το κλαιει καμια μανουλα και να σταματαει στα μπλοκα αν του ζητηθει να το κανει. αν ειναι καθαρος δεν εχει να φοβηθει τπτ, αν εχει κανει βλακια ας αντιμετωπισει τις συνεπειες και οχι να προσπαθει να βρει φλορικες δικαιολογιες να ξεφυγει....

οκ? καλυτερη συμβουλη αυτη?:rolleyes:

McGyver
28/02/2008, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
οκ? καλυτερη συμβουλη αυτη?:rolleyes:

Μην προσπαθείς να διδάξεις ένα γουρούνι να τραγουδάει...
Χάνεις το χρόνο σου και ενοχλείς και το γουρούνι...

xrlantz
28/02/2008, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Μία συμβουλή βλέπω μόνο. Να ωριμάσει!!! :(

Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
να μαθει να αναλαμβανει τις ευθυνες του ο φιλος σου !!!!

:smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
...

--Αλχημιστή,Trooper νομίζω πως οι συμβουλές αυτές είναι καταλληλότερες για τα παιδιά-ανίψια σας,
παρά για τον Π. ...


oxi mono o Π. einai anorimos kai eu8inofobos...alla mallon kai oi filoi apo tous opoioys zitaei symboules............

vangelis 64
28/02/2008, 20:00
Εγώ κατάλαβα ότι ο Alximistis και ο TROOPER δεν είναι για τον Π....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Χωρίς πλάκα πάντως φίλε cbrpilotrr, οι τροχονόμοι δεν είναι μόνο για τίς εισπράξεις τού κράτους.
Βάλ'το καλά στο κεφάλι σου,που λέει κι η διαφήμιση.Καλά σ'τα λένε τα παιδιά από πάνω.Έτσι να πεις και στον δικό σου,δεν είναι μαγκιά αυτό που έκανε.Βλακεία και θρασυδειλία είναι.

bentouza
28/02/2008, 21:05
το να φοραει κρανος θα το μαθει με 350αρες;;
αν οχι μηπως με μαστιγωματα στην πλατη για καθε χιλιομετρο χωρις κρανος;;

υπαρχουν 1002 λογοι να φοραει κανεις κρανος και για την ασφαλεια του αλλα και τον υπολοιπων(μελισσουλες στο ματακι)
ομως μεσα στους 1002 λογους δεν ειναι η τιμωρια απτο κρατος.

τι σοι κραξιμο ειναι αυτο;;
να τον κραξει καποιος επειδη αν δεν φοραει κρανος μπορει να ερθει να πεσει πανω του το καταλαβαινω..
αλλα αυτο το πραμα με τους σκ@τομπατσους που θα καθαρισουν τον τοπο απτα κωλοπαιδα και θα μεινουμε μονο οι τιμιοι κ φιλησυχοι μηχανακοβιοι δεν το καταλαβαινω.(δεν τα μηδενιζω ολα, φυσικα χρησιμο το αλκοτεστ κ καποια εποπτεια για αποφυγη χοντρομαλακιων στο δρομο)

gousgoun_69
28/02/2008, 21:18
Δεν εχει άδικο ο φίλος bentouza αλλά από την άλλη δεν είναι αμαρτία να φευγουν έτσι άδικα νέα παιδιά μόνο και μόνο επειδή δεν φοράνε κράνος ? Και δεν νομίζω να χρειάζεται πια τόσο πολύ μυαλό όσο νέος και να είναι ο άλλος για να καταλάβει τον κίνδυνο ή μάλλον να το εμπεδώσει χωρίς να δεί τα μυαλά του στην άσφαλτο.Μέχρι να το εμπεδώσει όμως καλά κάνει η Αστυνομία και μοιράζει κλήσεις γιατί στο τέλος ο αιώνιος Ελλην μόνο έτσι καταλαβαίνει.Με το μόνο που δεν συμφωνώ είναι οι χαρακτηρισμοί και η κουτοπονηριά και ευθυνοφοβία του Π.:sad:

cityfly
28/02/2008, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza


τι σοι κραξιμο ειναι αυτο;;
να τον κραξει καποιος επειδη αν δεν φοραει κρανος μπορει να ερθει να πεσει πανω του το καταλαβαινω..
αλλα αυτο το πραμα με τους σκ@τομπατσους που θα καθαρισουν τον τοπο απτα κωλοπαιδα και θα μεινουμε μονο οι τιμιοι κ φιλησυχοι μηχανακοβιοι δεν το καταλαβαινω.(δεν τα μηδενιζω ολα, φυσικα χρησιμο το αλκοτεστ κ καποια εποπτεια για αποφυγη χοντρομαλακιων στο δρομο)

μάλλον δεν ξέρεις τι σημαίνει κράξιμο


και πρέπει να αποφασίσουμε τελικά πότε οι μπάτσοι είναι σκατόμπατσοι και πότε όχι
γιατί να τους πούμε σκατόμπατσους επειδή θέλησαν να τον σταματήσουν που ήταν παράνομος μου φαίνειται κάπως

ήθελα να ξερα αν σταμάταγε και για τον χι ψι λόγο δεν τον έγγραφαν, θα εξακολουθούσαν να είναι σκατόμπατσοι;

div400
29/02/2008, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
το να φοραει κρανος θα το μαθει με 350αρες;;
αν οχι μηπως με μαστιγωματα στην πλατη για καθε χιλιομετρο χωρις κρανος;;

υπαρχουν 1002 λογοι να φοραει κανεις κρανος και για την ασφαλεια του αλλα και τον υπολοιπων(μελισσουλες στο ματακι)
ομως μεσα στους 1002 λογους δεν ειναι η τιμωρια απτο κρατος.

τι σοι κραξιμο ειναι αυτο;;
να τον κραξει καποιος επειδη αν δεν φοραει κρανος μπορει να ερθει να πεσει πανω του το καταλαβαινω..
αλλα αυτο το πραμα με τους σκ@τομπατσους που θα καθαρισουν τον τοπο απτα κωλοπαιδα και θα μεινουμε μονο οι τιμιοι κ φιλησυχοι μηχανακοβιοι δεν το καταλαβαινω.(δεν τα μηδενιζω ολα, φυσικα χρησιμο το αλκοτεστ κ καποια εποπτεια για αποφυγη χοντρομαλακιων στο δρομο)


οχι σαφως και δεν θα μαθουν ΟΛΟΙ απο την 350αρα να φοράνε κράνος (αν και ΕΝΑΣ να το κανει για να μην φαει κληση ΑΞΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΟΣΑ)...δεν παυει ομως η ελευθερη και συνηδητη του επιλογή να μην φοράει κράνος αν ειναι παρανομη (εκτός απο βλακια).
οπως επισης ειναι παρανομη (και βαλε) η ελευθερη και συνηδητη του επιλογή να μην σταματησει στο μπλοκο. (και μη μου πεις οτι τετοιες ενεργειες ειναι στα πλαισια της ''αντιεξουσιατικης'' παλης....:rolleyes: )
οποτε αφου ειχε την ''μαγκια'' να κανει αυτες τις επιλογές θε έπρεπε να εχει και την μαγκια να δεχθει τις οποιες επιπτωσεις εχουν.
και εκει εγκειται σε τελική αναλυση το κραξιμο..στο διπτυχο '' ουαου κοιταχτε τι μαγκας που ειμαι και πολυ γαμω μιλάμε'' - ''μουχουχου κλαψ κλαψ την πατησααααα, ρε παιδια καμια λαμογια να την γλυτωσω βοηθειααααα''

if can't do the time..DON'T DO THE CRIME οπως λενε και οι αγγλοσαξωνες.


τεσπα...τελικα εχεις δικιο θωμα...:sad:

tifoefs
29/02/2008, 00:54
Τι διαλα θρεντ ειναι αυτο;

Αλλο νομισα.... καλα να παθει ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

trigger
29/02/2008, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
.
ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΡΑΝΟΣ και να προσέχει στους δρομους....
Kαι αν δεν καταλαβαίνεις τι λέει ο div πες του φίλου σου να κοιτάξει αυτά

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54538
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54539

και αν θεωρεί ακόμα μαγκιά το να μη φοράει κράνος και να μη σταματάει σε μπλόκο επειδή γουστάρει, να μάθει να είναι μάγκας και όταν τον καλούν...

blackbusa
29/02/2008, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Kαι αν δεν καταλαβαίνεις τι λέει ο div πες του φίλου σου να κοιτάξει αυτά

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54538
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54539

και αν θεωρεί ακόμα μαγκιά το να μη φοράει κράνος και να μη σταματάει σε μπλόκο επειδή γουστάρει, να μάθει να είναι μάγκας και όταν τον καλούν...


+1299....:rolleyes:

cbrpilotrr
29/02/2008, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
.

τροχοεισπρακτορες..μαλιστα το ο Π (?) δεν φορουσε κράνος ας πουμε οτι δεν ειναι τπτ ε? καλα.....

να το δωσεις την εξης συμβουλη τοτε αφου των παιδιων δεν σου/του έκανε.
ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΡΑΝΟΣ και να προσέχει στους δρομους γιατι κυκλοφορουν πολλοι Π. για μην το κλαιει καμια μανουλα και να σταματαει στα μπλοκα αν του ζητηθει να το κανει. αν ειναι καθαρος δεν εχει να φοβηθει τπτ, αν εχει κανει βλακια ας αντιμετωπισει τις συνεπειες και οχι να προσπαθει να βρει φλορικες δικαιολογιες να ξεφυγει....

οκ? καλυτερη συμβουλη αυτη?:rolleyes:


Ασφαλώς και είναι τροχοεισπράκτορες,μάλιστα τον θεωρώ πολύ light χαρακτηρισμό γι'αυτούς.Θα
προτιμούσα τροχομ@λ@κες,μα ήθελα να τονίσω τον ΚΑΘΑΡΑ ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ χαρακτήρα που έχουν
για την πολιτεία τέτοιου είδους πρόστιμα.Γιατί πρέπει να γίνεται διαχωρισμός στις τροχαίες παραβάσεις.Ανάμεσα σ'αυτές που γ@μ@ς ΤΟΝ ΑΛΛΟ(κόκκινο,stop,οδήγηση μετά από πιώμα κτλ)
και σ'αυτές που κινδυνεύεις ΜΟΝΟ ΕΣΥ[κράνος-ζώνη(Φίλε Bentouza βάζουμε και κανα :lol: όταν
λέμε για μελισσούλες!:lol: )].Μη φορώντας λοιπόν κράνος ο Π.,κάνει κακό ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΚΑΛΑ
ΤΟΥ.Τώρα να τον συμβουλέψω να το φορά,ε όχι,δε θα το κάνω...Είναι σωστό για την ασφάλειά του και για το παράδειγμα στους μικρότερους,μα είναι ΕΠΙΛΟΓΗ του(η τήρηση της προτεραιότη-
τας πχ δεν είναι)και στο κάτω-κάτω αυτά τα συνειδητοποιείς μόνος σου.Όσο για το δεύτερο μέ-
ρος της συμβουλής σου,διακρίνω μια κάποια σύγχιση(Να πω στον Π. να προσέχει τους Π.;
:confused: :dizzy: :sick: ).Γιατί,τί κάνουν οι Π.;Μήπως η ξερή τους η γκλάβα είναι απείρως σκληρότερη του κράνους και κινδυνεύουμε περισσότερο όταν εκτοξευστούν ξεκράνωτοι απ'
το μηχανάκι;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Αν και δε σε ξέρω,σε πληροφορώ πως είναι(στατι-
στικά)δύσκολο να έχεις ανάλογο οδηγικό επίπεδο με τον Π.,ειδικά τα reflex και την ικανότητά του
να προβλέπει-αποφεύγει-γλιτώνει από @ρχιδιές που του κάνουν διάφοροι γραφικοί και κουλομαρίες...

blackbusa
29/02/2008, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
Ασφαλώς και είναι τροχοεισπράκτορες,μάλιστα τον θεωρώ πολύ light χαρακτηρισμό γι'αυτούς.Θα
προτιμούσα τροχομ@λ@κες,μα ήθελα να τονίσω τον ΚΑΘΑΡΑ ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ χαρακτήρα που έχουν
για την πολιτεία τέτοιου είδους πρόστιμα.Γιατί πρέπει να γίνεται διαχωρισμός στις τροχαίες παραβάσεις.Ανάμεσα σ'αυτές που γ@μ@ς ΤΟΝ ΑΛΛΟ(κόκκινο,stop,οδήγηση μετά από πιώμα κτλ)
και σ'αυτές που κινδυνεύεις ΜΟΝΟ ΕΣΥ[κράνος-ζώνη(Φίλε Bentouza βάζουμε και κανα :lol: όταν
λέμε για μελισσούλες!:lol: )].Μη φορώντας λοιπόν κράνος ο Π.,κάνει κακό ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΚΑΛΑ
ΤΟΥ.Τώρα να τον συμβουλέψω να το φορά,ε όχι,δε θα το κάνω...Είναι σωστό για την ασφάλειά του και για το παράδειγμα στους μικρότερους,μα είναι ΕΠΙΛΟΓΗ του(η τήρηση της προτεραιότη-
τας πχ δεν είναι)και στο κάτω-κάτω αυτά τα συνειδητοποιείς μόνος σου.Όσο για το δεύτερο μέ-
ρος της συμβουλής σου,διακρίνω μια κάποια σύγχιση(Να πω στον Π. να προσέχει τους Π.;
:confused: :dizzy: :sick: ).Γιατί,τί κάνουν οι Π.;Μήπως η ξερή τους η γκλάβα είναι απείρως σκληρότερη του κράνους και κινδυνεύουμε περισσότερο όταν εκτοξευστούν ξεκράνωτοι απ'
το μηχανάκι;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Αν και δε σε ξέρω,σε πληροφορώ πως είναι(στατι-
στικά)δύσκολο να έχεις ανάλογο οδηγικό επίπεδο με τον Π.,ειδικά τα reflex και την ικανότητά του
να προβλέπει-αποφεύγει-γλιτώνει από @ρχιδιές που του κάνουν διάφοροι γραφικοί και κουλομαρίες...


και μολις του σκασει κανα πετραδακι,τον τσιμπισει κατι,η στην χειροτερη μπει τιποτα στο ματι του και σκασει επανω μου/σου,τοτε κινδυνευει μονο η ''κουφια'' ΚΑΡΚΑΛΑ ΤΟΥ????


υ.γ. δεν αρνουμε οτι στην Ελλαδα το εχουν περασει πιο πολυ σαν εισπρακτικο μεσο....αλλα αυτο δεν αποτελει δικαιολογια να μην θες να προστατεψεις τον εαυτο σου και τους αλλους....:wave2:

trigger
29/02/2008, 02:02
Πάνο μην ξεχνάς και εκείνους με τα καπέλα... :yuck: ναι ναι εκείνα τα ωραία που δίνουν τύπο ρε παιδί μου... :yuck:

cbrpilotrr
29/02/2008, 02:05
Και έλεος, επιτέλους!!!Είπα ποτέ πως το'κανε για μαγκιά;;;Πηδηγμένος ψυχολογικά ήρθε και μου
κλάφτηκε...Τί complex είναι αυτά που σας βγαίνουν; Στο κάτω-κάτω έθεσα ένα θέμα,που λόγω
της φιλίας μου μ'αυτό το(γ@μ@το)παληκάρι έγινε και πρόβλημά μου...Μη βαράτε,ρεεεεε!:bigcry:
(Σας έχω κι εύκολη απάντηση:<<Μη μας κάνεις παρέα>>!:winka: )

blackbusa
29/02/2008, 02:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
Και έλεος, επιτέλους!!!Είπα ποτέ πως το'κανε για μαγκιά;;;Πηδηγμένος ψυχολογικά ήρθε και μου
κλάφτηκε...Τί complex είναι αυτά που σας βγαίνουν; Στο κάτω-κάτω έθεσα ένα θέμα,που λόγω
της φιλίας μου μ'αυτό το(γ@μ@το)παληκάρι έγινε και πρόβλημά μου...Μη βαράτε,ρεεεεε!:bigcry:
(Σας έχω κι εύκολη απάντηση:<<Μη μας κάνεις παρέα>>!:winka: )


τοτε μαλλον με τα γραφομενα σου αδικεις και τον εαυτο σου και το παλλικαρι......γιατι με αυτα που εγραψες ολοι (νομιζω) καταλαβαμε οτι δεν φοραει ποτε κρανος....και αφου ειναι τοσο γ@μ@τος οπως και εσυ,καλο ειναι να φορατε τα κρανακια σας για να διαρκεσει αυτη η φιλια πολλα χρονια.....και για να μην κινδυνευουν και οι υπολοιποι απο την 1/1000000 πιθανοτητα να τους χτυπεισετε....και καλος φιλος ειναι αυτος που θα συμβουλεψει τον φιλο το σωστο....οχι το βολικο και την λαμογια.....:wave2:

cbrpilotrr
29/02/2008, 02:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και μολις του σκασει κανα πετραδακι,τον τσιμπισει κατι,η στην χειροτερη μπει τιποτα στο ματι του και σκασει επανω μου/σου,τοτε κινδυνευει μονο η ''κουφια'' ΚΑΡΚΑΛΑ ΤΟΥ????


υ.γ. δεν αρνουμε οτι στην Ελλαδα το εχουν περασει πιο πολυ σαν εισπρακτικο μεσο....αλλα αυτο δεν αποτελει δικαιολογια να μην θες να προστατεψεις τον εαυτο σου και τους αλλους....:wave2:

Ε,τότε,τί να σου πω ρε μαύρο γεράκι,τότε πρέπει να γίνει υποχρεωτικός όλος ο εξοπλισμός,για να
μη σε τσιμπήσει τίποτα σε οποιοδήποτε εκτεθειμένο σημείο του σώματός σου και μάλιστα η ζελατίνα
θα πρέπει να'ναι υποχρεωτικά κλειστή χειμώνα-καλοκαίρι,για να μην περάσει το π@π@ρόλι που
λες μέσα στο κράνος(Να δω τους παραδοσιακούς Έλληνες παππούδες με τις βέσπες robocop κι ας
πεθάνω...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ).Ας μη διυλίζουμε το κουνούπι...

trigger
29/02/2008, 02:23
Συγχώρεσε με αλλά για μένα όποιος δε φοράει κράνος είναι τουλάχιστον βλάκας!!!
Πρέπει να έχεις δει γρατζουνιές σε κράνος από αθώες και αναίμακτες μικροπτώσεις, φαντάζεσαι λοιπόν πως θα ήταν το κεφάλι σου με αυτές τις γρατζουνιές;
Μπορεί αυτά που λέω να μην έχουν άμεση σχέση με αυτό που ρώτησες αλλά αυτή είναι η γνώμη μου περί κράνους.
Όσο για το άλλο θέμα πες του να πάει στο τμήμα να τελειώνει γιατί χειροτερεύει τη θέση του.

blackbusa
29/02/2008, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
Ε,τότε,τί να σου πω ρε μαύρο γεράκι,τότε πρέπει να γίνει υποχρεωτικός όλος ο εξοπλισμός,για να
μη σε τσιμπήσει τίποτα σε οποιοδήποτε εκτεθειμένο σημείο του σώματός σου και μάλιστα η ζελατίνα
θα πρέπει να'ναι υποχρεωτικά κλειστή χειμώνα-καλοκαίρι,για να μην περάσει το π@π@ρόλι που
λες μέσα στο κράνος(Να δω τους παραδοσιακούς Έλληνες παππούδες με τις βέσπες robocop κι ας
πεθάνω...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ).Ας μη διυλίζουμε το κουνούπι...


σου ευχομαι τα γελακια και ο χαβαλες που κανεις τωρα,να μεινουν για παντα ετσι......


υ.γ. Θωμα....:ninja: :ninja: :ninja:

trigger
29/02/2008, 02:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
υ.γ. Θωμα....:ninja: :ninja: :ninja:

Θωμά...

cbrpilotrr
29/02/2008, 03:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
σου ευχομαι τα γελακια και ο χαβαλες που κανεις τωρα,να μεινουν για παντα ετσι......


υ.γ. Θωμα....:ninja: :ninja: :ninja:

Σ'ευχαριστώ για την ευχή,είναι απ'τις καλύτερες.Στέκεσαι όμως μόνο στο χαβαλέ...

marios8
29/02/2008, 06:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
,σε πληροφορώ πως είναι(στατι-
στικά)δύσκολο να έχεις ανάλογο οδηγικό επίπεδο με τον Π.,ειδικά τα reflex και την ικανότητά του
να προβλέπει-αποφεύγει-γλιτώνει από @ρχιδιές που του κάνουν διάφοροι γραφικοί και κουλομαρίες...


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
Κλασική απάντηση νεοέλληνα
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

vaska
29/02/2008, 07:02
Το να προστατεύω την σωματική μου ακεραιότητα είναι δικαίωμά μου ενώ το τα τηρώ τον ΚΟΚ σε διασταυρώσεις κλπ είναι υποχρέωσή μου. Οδηγώ από τα 15 μου δίκυκλα είμαι 40 χρονών, τα παιδιά μου φοράνε κράνος (εγώ τα δίδαξα), ενώ εγώ για μικρομετακινήσεις μέσα στην Πάτρα το αποφεύγω (κανείς δεν με δίδαξε από τα παιδικά μου χρόνια ώστε να μου γίνει συνήθεια). Οι στατιστικές λένε ότι τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται σε απόσταση όχι μεγαλύτερη από 40 χιλ από το σπίτι μας και σε διαδρομές που τις ξέρουμε πάρα πολύ καλά. Η πιθανότητα να σε τσιμπήσει κάτι την ώρα που οδηγείς και να προκαλέσεις ατύχημα είναι μικρότερη από την πιθανότητα να πάθει καρδιακό επισόδειο ο 89 παππούς ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ, με τον ματρακά από απέναντι κι να σε εμβολήσει. Έχω εμπλακεί 3 φορές σε τροχαίο ατύχημα (καμία από δικιά μου υπαιτιότητα) και το ατύχημα που μου έφερε τη ζωή άνω κάτω και με έστειλε στο νοσοκομείο για 4 μήνες έγινε πριν από 4 χρόνια όταν ένας μ@λ@κ@ς έστριψε λάθος κι έπεσε πάνω μου την ώρα που αγόραζα τσιγάρα στο περίπτερο. Ναι δυστυχώς δεν φόραγα κράνος στο πόδι μου και μου το έλιωσε. Ακόμα κουτσαίνω, αυτός είναι μιά χαρά. Δεν μπόρεσα να χαρώ την γέννηση της κόρης μου ούτε μπορεσα να παίξω μαζί της όπως κι όσο θα ήθελα. Τουλάχιστον όμως είμαι ζωντανός κα την βλέπω να μεγαλώνει. Τα χιλιόμετρα που έχω κάνει μέσα στην πόλη, σε ταξίδια κι αγώνες είναι πραγματικά πάρα μα πάρα πολά οπότε δεν είμαι άπειρος τουλάχιστον κατά την γνωμη μου. Όσο για τους κυβερνώντες που ενδιαφέρονται απαξάπαντες για την υγεία μας και την σωματική μας ακεραιότητα θυμηθήτε είναι οι ίδιοι ανάλγητοι που στέρησαν από ένα παιδάκι 3 χρόνων το δικαίωμά του να παλαίψει για την ζωή του δεσμεύοντας τα χρήματα που ο κόσμος έβαλε σε κάποιον λογαριασμό της Εθνικής Τράπεζας ονομάζοντάς τα προϊόν εράνου. Είναι οι ίδιοι που κατασπαταλούν δις για κοινωνικές και άλλου είδους εκδηλώσεις αλλά δεν γεμίζουν καμία γούβα σε εθνικές οδους ούτε καν μέσα στην πόλη (στην Πάτρα κυκλοφορείς αξιοπρεπώς μόνο με μεγάλου κυβισμου Eduro).
ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ
ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ (Ιδιαιτέρως των δικυκλιστών)

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

div400
29/02/2008, 07:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
.......Αν και δε σε ξέρω,σε πληροφορώ πως είναι(στατι-
στικά)δύσκολο να έχεις ανάλογο οδηγικό επίπεδο με τον Π.,ειδικά τα reflex και την ικανότητά του
να προβλέπει-αποφεύγει-γλιτώνει από @ρχιδιές που του κάνουν διάφοροι γραφικοί και κουλομαρίες...

αν ο Π δεν ειναι ο μΠουστας ειναι σταστιστικα πολυ πιθανο να ΜΗΝ ειναι συνολικά καλύτερος αναβάτης απο μενα....:smokin:


Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
......
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.


θλιβομαι πραγματικά για τα γραφομενο σου φιλέ μου. με την ''εμπειρια'' την δική σου (θεωρώ) οτι ΔΕΝ θα επρεπε να λες τοσο ανοητα πράγματα....

το κράνος ΕΙΝΑΙ μια απο τις υποχρεωσεις σου, οπως αναφερεις, του ΚΟΚ. :winka:

και αν δεν φοράς κράνος εκει, που και εσυ πάλι αναφερεις, οτι ειναι πιο πιθανό να εμπλακεις σε ατυχημα τότε....?
τεσπα..μεγάλη κουβέντα για το αν ειναι δικαωμα σου το να φοράς κράνος και αν ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση/επιλογή...
καλα να εισαι και να χαιρεσαι την οικογενια σου....:wave2:

devil's animal
29/02/2008, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Το να προστατεύω την σωματική μου ακεραιότητα είναι δικαίωμά μου ενώ το τα τηρώ τον ΚΟΚ σε διασταυρώσεις κλπ είναι υποχρέωσή μου. Οδηγώ από τα 15 μου δίκυκλα είμαι 40 χρονών, τα παιδιά μου φοράνε κράνος (εγώ τα δίδαξα), ενώ εγώ για μικρομετακινήσεις μέσα στην Πάτρα το αποφεύγω (κανείς δεν με δίδαξε από τα παιδικά μου χρόνια ώστε να μου γίνει συνήθεια). Οι στατιστικές λένε ότι τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται σε απόσταση όχι μεγαλύτερη από 40 χιλ από το σπίτι μας και σε διαδρομές που τις ξέρουμε πάρα πολύ καλά. Η πιθανότητα να σε τσιμπήσει κάτι την ώρα που οδηγείς και να προκαλέσεις ατύχημα είναι μικρότερη από την πιθανότητα να πάθει καρδιακό επισόδειο ο 89 παππούς ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ, με τον ματρακά από απέναντι κι να σε εμβολήσει. Έχω εμπλακεί 3 φορές σε τροχαίο ατύχημα (καμία από δικιά μου υπαιτιότητα) και το ατύχημα που μου έφερε τη ζωή άνω κάτω και με έστειλε στο νοσοκομείο για 4 μήνες έγινε πριν από 4 χρόνια όταν ένας μ@λ@κ@ς έστριψε λάθος κι έπεσε πάνω μου την ώρα που αγόραζα τσιγάρα στο περίπτερο. Ναι δυστυχώς δεν φόραγα κράνος στο πόδι μου και μου το έλιωσε. Ακόμα κουτσαίνω, αυτός είναι μιά χαρά. Δεν μπόρεσα να χαρώ την γέννηση της κόρης μου ούτε μπορεσα να παίξω μαζί της όπως κι όσο θα ήθελα. Τουλάχιστον όμως είμαι ζωντανός κα την βλέπω να μεγαλώνει. Τα χιλιόμετρα που έχω κάνει μέσα στην πόλη, σε ταξίδια κι αγώνες είναι πραγματικά πάρα μα πάρα πολά οπότε δεν είμαι άπειρος τουλάχιστον κατά την γνωμη μου. Όσο για τους κυβερνώντες που ενδιαφέρονται απαξάπαντες για την υγεία μας και την σωματική μας ακεραιότητα θυμηθήτε είναι οι ίδιοι ανάλγητοι που στέρησαν από ένα παιδάκι 3 χρόνων το δικαίωμά του να παλαίψει για την ζωή του δεσμεύοντας τα χρήματα που ο κόσμος έβαλε σε κάποιον λογαριασμό της Εθνικής Τράπεζας ονομάζοντάς τα προϊόν εράνου. Είναι οι ίδιοι που κατασπαταλούν δις για κοινωνικές και άλλου είδους εκδηλώσεις αλλά δεν γεμίζουν καμία γούβα σε εθνικές οδους ούτε καν μέσα στην πόλη (στην Πάτρα κυκλοφορείς αξιοπρεπώς μόνο με μεγάλου κυβισμου Eduro).
ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ
ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ (Ιδιαιτέρως των δικυκλιστών)

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια...:winka:

το οτι εσυ ειχες αυτες τις εμπειριες δεν σημαινει οτι δεν μπορει να συμβουν σε καποιον αλλον αυτα τα οποια λες οτι δεν προκειται να συμβουν ποτε (ή τουλαχιστον εχουν πολυ λιγες πιθανοτητες να συμβουν).

:wave2:

devil's animal
29/02/2008, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
Πρόκειται για περιστατικό που συνέβη σε φίλο.Σε δρόμο κοντά στη γειτονιά του,πριν καιρό,βρέθηκε
μπροστά σε μπλόκο της τρ:yuck:χαίας ξεκράνωτος και φυσικά του έκαναν νόημα να σταματήσει,
καθαρά για να τον γράψουν...Ο μπαγάσας δε σταμάτησε,έκανε πως δε τους πρόσεξε(πράγμα που αν
συνέβαινε ήταν για επιτόπου αφαίρεση διπλώματος λόγω γκαβομάρας)κι έφυγε με ελαφρά γκαζωμα-
τάκια...Δεν τον αδικώ,γιατί όση σχέση έχει η μπανάνα με τον @υν@ν@ έχει αυτός με τον Κροίσο,μα
το θέμα είναι αλλού.Κάτι μήνες μετά του ήρθε χαρτί να πάει στο τμήμα<<προς λήψη κατάθεσής
του>>.Την ψιλιάστηκε πως είναι γι'αυτό και δεν πήγε,σκεπτόμενος παραδοσιακά(μπόρα είναι,θα πε-
ράσει...).Έλα όμως που πρόσφατα το χαρτί ξανάρθε...Αυτή τη φορά έστειλε τον αδερφό του στο
τμήμα,να δει τί γίνεται.Τους είπε πως ο Π.(ο φίλος)είναι εκτός Αθήνας και φυσικά δήλωσε άγνοια για
το γεγονός.Αυτό που του είπαν είναι πως<<θα γίνει μήνυση>>αν ο Π. δεν εμφανιστεί,έδωσαν
μάλιστα κι ένα στενό χρονικό περιθώριο.Θέλω σα φίλος να τον βοηθήσω,μα ανάθεμα κι αν ξέρω κι εγώ τί να του πω να κάνει...Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις συμβουλές-γνώμες-επισημάνσεις σας.

Υ.Γ.Θα του έλεγα να ρωτήσει το δικηγόρο του,μα όση σχέση έχει ο Π. με δικηγόρους,άλλη τόση έχει
η...μπανάνα με τον Κροίσο...

:rotflmao:

για αρχη πες του να φοραει κρανος και για τελος πες του οτι οταν θελει να μην σταματαει να εχει βγαλει-κρυψει-διπλωσει την πινακιδα του.:smokin:

ή τουλαχιστον να φευγει με παντηλικια μπας και δεν την δουν.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cbrpilotrr
29/02/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μην προσπαθείς να διδάξεις ένα γουρούνι να τραγουδάει...
Χάνεις το χρόνο σου και ενοχλείς και το γουρούνι...


Δεν είχα δει το μύνημά σου(Κοινώς τη γλίτωσες μέχρι τώρα...).Ο McGyver ήταν
παιδικός μου ήρωας,γιατί μπορούσε να κάνει τα πάντα,από το να αφοπλήσει τον
πυρηνικό εξοπλισμό μιας χώρας με ένα...αχλάδι,μέχρι να μάθει ένα γουρούνι να
τραγουδά(ευκολότερο,φαντάζομαι)...Εσύ δε μπορείς,άρα δεν είσαι αυθεντικός!:D

ΙΣΑ ΡΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΤΣΟ(=ΓΟΥΡΟΥΝΙ)!!!

McGyver
29/02/2008, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
Δεν είχα δει το μύνημά σου(Κοινώς τη γλίτωσες μέχρι τώρα...).Ο McGyver ήταν
παιδικός μου ήρωας,γιατί μπορούσε να κάνει τα πάντα,από το να αφοπλήσει τον
πυρηνικό εξοπλισμό μιας χώρας με ένα...αχλάδι,μέχρι να μάθει ένα γουρούνι να
τραγουδά(ευκολότερο,φαντάζομαι)...Εσύ δε μπορείς,άρα δεν είσαι αυθεντικός!:D

ΙΣΑ ΡΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΤΣΟ(=ΓΟΥΡΟΥΝΙ)!!!

Κατ' αρχήν εσύ αναφέρεσαι στον ΜacGyver και ουχί στον McGyver...

Αυτό που έγραψα (όχι σε εσένα, αλλά στον div400) δεν είναι τίποτα περισσότερο από ένα διάσημο quote, το οποίο ουσιαστικά προτρέπει να μην προσπαθούμε να "ανοίξουμε" το κεφάλι κάποιου για να του βάλουμε μυαλό...

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις αυτή τη διαφορά, πάω πάσο και το να σβήσω το post μου είναι τρία clicks...

Όσον αφορά τώρα στην ταύτιση που κάνεις μεταξύ αστυνομικών και γουρουνιών, απλώς δείχνει το επίπεδό σου (το ύψος του οποίου δεν αναφέρω)...

costas81
29/02/2008, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Φίλε άκου τι συμβουλή να του δώσεις, από κάποιον (εμένα) που του έχει συμβεί παρόμοιο σκινηκό με καταθέσεις κτλ 4 φορες και πάντα την βγάζω λάδι:

Πές του να πάει κανονικότατα στο τμήμα και να δηλώσει πλήρη άγνοια του τύπου "δεν είδα τίποτα, δε ξέρω τίποτα, δεν ήμουν εγώ, κάνετε λάθος".

Πές του να δηλώσει οτι η μηχανή εκείνη την περίοδο ήταν σε συνεργείο στο Τιμπουκτού και εκείνος διακοπές στο Υπερπέραν.

Λόγω έλληψης στοιχείων και αμφιβολιών κτλ δε θα γίνει μύνηση και αν γίνει θα αθοωθεί με τη μια.

Μόνο να είναι λίγο πειστικός ε, μη πέφτει σε αντιφάσεις. Να μελετήσει καλά τι ψέμα θα πεί και να έχει και stand by 2-3 ψευδομάρτυρες για να το παίξει "να, πάρτε τηλέφωνο τώρα αν θέλετε κυρ αστυνόμε τον φίλο μου που τα πίναμε μαζί σπίτι του εκείνη την ώρα να σας τα πει κι ο ίδιος".


πληροφοριακά τα συνεργεία όταν μπαίνει μια μηχανή μέσα είναι υποχρεωμένα να την καταγράσουν στο βιβλίο εισόδου εξόδου.
Αν η αστυνομία το ζητήσει και δει ότι δεν είναι καταγεγραμμένη θα πάει και για ψευδορκία.

Ο φίλος σου όπως και να το πεις μ@λακία έκανε. Τώρα ας αναλάβει τις ευθύνες του. Και οι δικαστές δεν είναι βλάκες κάθε μέρα τις ίδιες δικαιολογίες ακούνε. Άμα θέλουνε θα τον σκίσουνε!
Άσε που άμα στο μπλόκι ήταν τουλάχιστον δύο αστυνομικοί η μαρτυρία τους είναι πιο δυνατή από του φίλου σου.

Φίλοι λένε είναι αυτοί που μας κάνουνε "να κλαίμε''.

:wave2:

trigger
29/02/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
ΙΣΑ ΡΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΤΣΟ(=ΓΟΥΡΟΥΝΙ)!!!

Πες το έτσι να σε καταλάβουμε... :yuck:

Ξέρεις κάτι στην τελική, επειδή λένε "δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιός είσαι" μία από τα ίδια θα είναι και ο φίλος σου, οπότε του έυχομαι καλά μπλεξίματα και θα χαρώ πολύ αυτή τη φορά να κάνουν τη δουλειά τους κατά γράμμα :mad:

sergiosm
29/02/2008, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
Μη φορώντας λοιπόν κράνος ο Π.,κάνει κακό ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΚΑΛΑ
ΤΟΥ....είναι ΕΠΙΛΟΓΗ του

Άμα την ανοιξει όμως την Καρκάλα του θα θέλει να του τη φτιάξουν ...

και θα πάει στο δημόσιο νοσοκομείο
και θα γεμίσει το κρεβάτι που προορίζεται και για τους άλλους που θα έχουν χτυπήσει απο μαλακία άλλου, ο οποίος ενδεχομένως να μην βρίσκει άδειο κρεβάτι, γιατί θα το έχει ο τυπος με την ανοιγμένη Καρκάλα, την οποια θα τρέξουν όλοι να φτιάξουν γιατί θα είναι πιο επείγουσα περίπτωση
και θα ξοδευτούν ένα σωρό λεφτά
και θα χαθούν ένα σωρό εργατοόωρες (άρα και πάλι λεφτά) γιατί ο δικός σου δεν γουστάρει το κράνος
και θα καθυστερήσει η θεραπεία άλλων γιατί αυτός θα είναι εκεί
και θα είναι γεμάτα τα νοσοκομεία απο ένα σωρο τέτοια περιστατικά που αν φόραγαν κράνος θα είχαν πάει σπίτι τους αμέσως
και εγώ και εσύ θα πληρώνουμε τα ταμεία για την θεραπεία μας, αλλά αυτά δεν θα έχουν λεφτά γιατί θα ξοδεύονται πολλά για να κλείσει η Καρκάλα του φίλου σου
κλπ κλπ κλπ

Για να μη σου πω για τις συνέπειες στους γύρω του (και βασικά στους γονείς του και τα παιδιά του αν αποκτήσει) σε περίπτωση που ανοίξει απλά η καρκάλα του και του αφήσει κανά κουσούρι (αν βέβαια ζήσει)...

Έλεος πια ...
Ας σοβαρευτούμε πια ...

bentouza
29/02/2008, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Άμα την ανοιξει όμως την Καρκάλα του θα θέλει να του τη φτιάξουν ...

και θα πάει στο δημόσιο νοσοκομείο
και θα γεμίσει το κρεβάτι που προορίζεται και για τους άλλους που θα έχουν χτυπήσει απο μαλακία άλλου, ο οποίος ενδεχομένως να μην βρίσκει άδειο κρεβάτι, γιατί θα το έχει ο τυπος με την ανοιγμένη Καρκάλα, την οποια θα τρέξουν όλοι να φτιάξουν γιατί θα είναι πιο επείγουσα περίπτωση
και θα ξοδευτούν ένα σωρό λεφτά
και θα χαθούν ένα σωρό εργατοόωρες (άρα και πάλι λεφτά) γιατί ο δικός σου δεν γουστάρει το κράνος
και θα καθυστερήσει η θεραπεία άλλων γιατί αυτός θα είναι εκεί
και θα είναι γεμάτα τα νοσοκομεία απο ένα σωρο τέτοια περιστατικά που αν φόραγαν κράνος θα είχαν πάει σπίτι τους αμέσως
και εγώ και εσύ θα πληρώνουμε τα ταμεία για την θεραπεία μας, αλλά αυτά δεν θα έχουν λεφτά γιατί θα ξοδεύονται πολλά για να κλείσει η Καρκάλα του φίλου σου
κλπ κλπ κλπ

Για να μη σου πω για τις συνέπειες στους γύρω του (και βασικά στους γονείς του και τα παιδιά του αν αποκτήσει) σε περίπτωση που ανοίξει απλά η καρκάλα του και του αφήσει κανά κουσούρι (αν βέβαια ζήσει)...

Έλεος πια ...
Ας σοβαρευτούμε πια ...

3 σελιδες αμπελοφιλοσοφιες θεατρινισμοι φιλοκρατικα "συνθηματα"
για να πει καποιος το απλο το ουσιωδες που αφορα ολους μας
συμφωνω απολυτα με sergiosm!:beer:

@cityfly: δεν χρειαζεται να αποφασισουμε πότε οι μπατσοι θα ειναι το οτιδηποτε.ο καθενας εχει τη γνωμη του. και ναι ακομα κ αν δεν τον εγραφαν παλι οι ιδιοι θα ητανε για μενα.

@div400:δεν σε καταλαβαινω.γουστο του κ καπελο του που τους εγραψε στα τετοια του για να γλυτωσει το προστιμο και ξανα γουστο του κ καπελο του που θελει να τη γλυτωσει.
δλδ αμα παω και σηκωσω μια τραπεζα μετα ας παω να αναλαβω τις ευθυνες μου:sick:

@cbrpilotrr: δεν εβαλα γελια στη μελισσουλα γιατι δεν το θεωρω αστειο.περσι τετοια εποχη στην πολυτεχνειουπολη που εχουμε πολλα κ καλοθρεμενα ιπταμενα καποιο βαρεων βαρων εκανε στη ζελατινα 2cm χαρακια σε μηκος και μισο χιλιοστο βαθος.αμα το ετρωγα στο ματι :bawl:

@trigger:συμφωνω οσοι δεν φορανε τουλαχιστον κρανος ειναι βλακες.και;
μηπως να παμε να τους δωσουμε στους κ.Αστυνομικους;να τους δειρουμε;τι;


κ εν τελει το να φυλακιζουμε ανθρωπους η να τους βαζουμε προστιμα για να τους μαθουμε το σωστο το θεωρω ζωωδες.ειμαι ανθρωπος.

div400
29/02/2008, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μην προσπαθείς να διδάξεις ένα γουρούνι να τραγουδάει...
Χάνεις το χρόνο σου και ενοχλείς και το γουρούνι...


τελικα...+απειρο

:sad:

bentouza
01/03/2008, 00:35
γκρό'ι'νγκ:rotflmao:

:wave2:

TROOPER
01/03/2008, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
--Αλχημιστή,Trooper νομίζω πως οι συμβουλές αυτές είναι καταλληλότερες για τα παιδιά-ανίψια σας,
παρά για τον Π. ...


τουλαχιστον αν και οταν αποκτησουμε παιδια-ανηψια θα εχουνε περισσοτερες πιθανοτητες 1.να ζησουν απο καποιο τροχαιο, 2.να μην φορτωσουν τυψεις και ενοχες καποιον συνανθρωπο μας σε περιπτωση που το τροχαιο ειναι θανατηφορο και δεν ευθυνεται αυτος αλλα τα παιδια μας-ανηψια μας και 3.σε πριπτωση που παραβιασουνε νομους και κανονες της κοινωνιας μας θα ειναι υπευθυνοι για τις πραξεις τους και δε θα ψαχνουνε φτηνες δικαιολογιες για να αποποιηθουν των ευθυνων τους.

αρα θα εχουμε δημιουργησει υπευθυνους ανθρωπους που θα εχουνε περισσοτερες πιθανοτητες να ζησουνε και με τις πραξεις τους θα σεβονται και τους συνανθρωπους με τους οποιους συμβιωνουν σε μια κοινωνια.

:a56: απο μενα.

apav
02/03/2008, 14:16
Καλά μυαλά! :wave2:

a$wto$
24/03/2008, 23:22
Βρε παιδια γιατι ολα αυτα? :)
Ο Π. εχει την ωραιοτερη φατσα του κοσμου και θελει να την επιδεικνυει καβάλα πανω στ'αλογάτα προς τερψην νεαρων κορασιδων.ΤΕΛΟΣ









ΥΓ:To κρανος χαλαει και το μαλλι επισης :D

bentouza
24/03/2008, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από a$wto$
Βρε παιδια γιατι ολα αυτα? :)
Ο Π. εχει την ωραιοτερη φατσα του κοσμου και θελει να την επιδεικνυει καβάλα πανω στ'αλογάτα προς τερψην νεαρων κορασιδων.ΤΕΛΟΣ









ΥΓ:To κρανος χαλαει και το μαλλι επισης :D

δεν διαφωνω(ιδιαιτερα)
προσωπικα ομως χεστηκα για τον Π.
αλλου ηταν το νοημα της σηζητησης, τουλαχιστον για μενα.
:wave2:

Themis_81
25/03/2008, 03:26
Οπως και να εχει το θεμα , θα επρεπε το παλικαρακι ο Π. , να φοραει το ρημαδι γιατι στην οποιαδηποτε στραβη και πιο πιθανο ειναι να γλυτωσει αλλα και αν εμπλακει σε οποιοδηποτε ατυχημα ( μακρυα απο το παιδι ! ) να μην τρεχει και ο ιδιος και ποσο μαλλον ο αλλος αν παει για ... εξ αμελειας ...
Και επειδη μιλαω απο προσωπικη εμπειρια να τρεχω σε δικαστηρια 2μιση χρονια επειδη καποιος δεν φοραγε κρανος και περασε με κοκκινο , εμβολιζοντας με με το σκουτερ του ΕΓΩ ετρεχα σε δικαστηρια για φονο εξ αμελειας και ας ειχα και 3 αυτοπτες μαρτυρες και ασ φαινοταν απο την εκθεση της τροχαιας η καθαρη υπαιτιοτητα του !

Γιαυτο ας σταματησουμε ποια την μ@λ@κι@ του : δεν φοραω κρανος , κανο κακο μονο σε εμενα , γιατι δεν κινουμαστε μονοι μας στον δρομο !
Αν θεωρει στο κατω κατω οτι ειναι ο Super οδηγος , ας σκεφτει οτι κυκλοφορουμε εμεις ολοι οι αλλοι οι ΚΟΥΛΟΙ και δεν εχουμε ορεξη για τρεχαματα ....

Παντα φιλικα , αλλα μεχρι ενα σημειο ρε παιδια η ανευθυνοτητα ...

mourgakos
25/03/2008, 07:04
τοσο καιρο δεν εγραψα,αλλα εμενα η αποψη μου ειναι η εξης.

πρεπει να εχεις τα @@ να αναλαμβανεις τις ευθυνες σου.αλλιως παγαινε κοφτα.


ο συγκεγκριμενος αφου γουσταρησε να το παιξει μαυρο-κοκκινο και τελικα δεν του εκατσε
(ασχετα αν το θεωρω μαλακια),τωρα καλειται να αναλαβει την ευθυνη.
αυτο που πρεπει να κανει ειναι να σκυψει ,να υποταξει το εγωισμο του,και να δεχτει
την τιμωρια.δυστυχως η ευτυχως δεν τη γλυτωνουμε παντα....

dynogix
25/03/2008, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
για αρχη πες του να φοραει κρανος και για τελος πες του οτι οταν θελει να μην σταματαει να εχει βγαλει-κρυψει-διπλωσει την πινακιδα του.:smokin:

ή τουλαχιστον να φευγει με παντηλικια μπας και δεν την δουν.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Συμφωνώ συν του ότι , αφού μας λες οτι ο κύριος Π είναι αστέρης - ταλέντο - με γρήγορα αντανακλάστικά και εφ' όσον είχε και πινακίδα πάνω θα έπρεπε να το σηκώσει λαμπάδα ώστε να μην φανεί...:D

bentouza
25/03/2008, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
τοσο καιρο δεν εγραψα,αλλα εμενα η αποψη μου ειναι η εξης.

πρεπει να εχεις τα @@ να αναλαμβανεις τις ευθυνες σου.αλλιως παγαινε κοφτα.


ο συγκεγκριμενος αφου γουσταρησε να το παιξει μαυρο-κοκκινο και τελικα δεν του εκατσε
(ασχετα αν το θεωρω μαλακια),τωρα καλειται να αναλαβει την ευθυνη.
αυτο που πρεπει να κανει ειναι να σκυψει ,να υποταξει το εγωισμο του,και να δεχτει
την τιμωρια.δυστυχως η ευτυχως δεν τη γλυτωνουμε παντα....

ας παει να τον κανουνε ντα κ να τον συνετισουνε.:rolleyes:

τι ευθυνες ακριβως να αναλαβει;
απεναντι στο νομο;
απεναντι στους μπατσους;
απεναντι στην κοινωνια;

απο ποιον να τιμωρηθει κ απο ποιον δεν την γλιτωνουμε;

a$wto$
26/03/2008, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
δεν διαφωνω(ιδιαιτερα)
προσωπικα ομως χεστηκα για τον Π.
αλλου ηταν το νοημα της σηζητησης, τουλαχιστον για μενα.
:wave2:
Kαλα δεν επιμενω,μπορει να μην επροκειτο για κορασίδες... :rolleyes:

ΟΚ φιλε,περα απ'την πλακα,εχεις δικιο.